Skocz do zawartości
[B3D] maniac

SB Live --> Audigy !!! To działa !!!

Rekomendowane odpowiedzi

(...)żadnych innych różnic nie zauważyłem - u mnie live od samego początku odtwarzał dźwięk 24/96 choć to nic nie daje (brak jakiejkolwiek różnicy w porównaniu z 16/48khz)

Przecież nic w tym dziwnego - Live posiada przetworniki 16bit/48kHz, więc to co napisałeś wynika tylko z Twojej niewiedzy.

 

zresztą w Live i tak pasmo przenoszenia kończy się definitywnie na jakimś 16 khzu zacząwszy od 35hz..... braki ma ta karta straszne niestety

Widzę, że braki w Twojej wiedzy na ten temat są jeszcze większe - Live bez problemów przenosi całe pasmo 20Hz..20kHz ze spadkiem nie przekraczajacym 1dB na końcach pasma. Jak nie wierzysz, to podaję poniżej charakterystykę zmierzoną RightMark'iem:

 

Dołączona grafika

 

Pomiar był zrobiony z użyciem oryginalnych sterowników Creativa. Pełny raport z pomiaru jest TU. Pewnie też nie wiesz, że pasmo przenoszenia każdego sprzętu elektroakustycznego podaje się przy spadku poziomu sygnału o 3dB (chyba, że dokładnie podano inny spadek), więc Live spokojnie przenosi jeszcze szersze pasmo niż podałem powyżej.

 

zamiast bawić się pierdułami które nic nie wnoszą lepiej zainwestować w coś niebo lepszego....

I droższego... Daj przykład karty za 140zł która będzie równie uniwersalna jak Live 5.1 :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic dodac nic ujac lechoo.

POzatym ja ogolnie staram sie miec muze w wave albo wysokiej jakosc mp3 lub mpc . Co nie zmienia faktu ze wiekszosc mp3 jest sredniej jakosci i lepsza karta niewiele poprawi :) . A moga to zrobic zarowno stery jak i program do odsluchiwania mp3 .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ogromna prosbe - juz sie pogubilem w tym watku, czy móglby mi ktos podac linka do tych sterow co mam sciagnac?? nie zalezy mi na dodatkowym oprogramowaniu - sam mam teraz standardowe stery xpka, zalezy mi zeby sie poprawila jakosc dzwieku w grach np. i zeby wydajnosci (szybkosc) nie spadla. wystarczy sama ta paczka 12mb? i bede miec eax 3.0 i inne bajery z audigy2?? pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się pogubiłeś to przeczytaj wątek od początku, a nie zaśmiecaj go trzema odpowiedziami !!

SpiderMAN dał link, gdzie jest "@ll skondensowane do kupy" !!

 

Ok, już sie zlituje i dam ten link, bo widze, że nie działa

http://discuss.futuremark.com/forum/showfl...ew=&sb=&o=&vc=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem te sterowniki, ktore polecacie (nawet rozne wersje) na to A2ForSBLive i wszystko pieknie ladnie chodzilo do czasu jak nie podlaczylem SB Live do amplitunera przez SPDIF. Chodzi o to ze nie moge sie dostac do Device Control (klikam i nic) a tam przeciez musze odznaczyc AC3 Decoder. Czy inni tez tak maja ze to Media Source GO! nie dziala (gdzie nie klikne to nie wchodzi)? i czy jest mozliwosc dadania jakiegos wpisu do rejestru wylaczajacego do piep.... AC3 Decoder? Aha, jeszcze jedno, czy jak zmoduje na Audigy2 to bede miec pozadny EAX w grach, bo teraz na orginalnych sterach z Liva i podlaczeniu przez SPDIF kiszka :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"According to chinese sites, this release doesn't work well on Live! but works okay with Audigy1/2. According to youP-PAK, this is because Live really is getting old. Driver has already reached physical hardware limitation."

 

chyba ich z tego powodu nie zainstaluje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja zauwazylem ze te stery (mam IV) sa jakies zrabane. Zaczely mi sie trzaski w grach (szczegolnie przy oddawaniu strzalu) i w muzyce. EAX wlacza sie nie zawsze, a czsem w zlych momentach :(

 

 

Czy jest mozliwosc instalacji normalnych driverow od Cretiva, ale aby miec ten mixer z Audigy :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez nie chodzi za pieknie;( oczywiscie tylko w grach, np. max payne2 - jak mówia 2 osoby (jakis dilaog) to jedna mówi spox a dróga jakos tak nienaturalnie i z trzaskami tak ze czasem nie moge skapowac co powiedziala!!

tez to mam

nie dosc ze musze przelaczac z cyfrowego na analogowe to jeszcze musze przchodzic do drugiego win xp gdzie mam org stery z SB Live, zeby sobie pograc w Maxa, ale oplaca sie, bo pierwszy raz slysze tak dokladnego EAX'a, tylko kijowo jak wybuch aqrat wypada w centralnym glosniku, bo wtedy slabo to brzmi troche

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja je sprawdzilem :) Po problemach z instalacja ( dziala tylko aktualizacja sterownika w menadzerze urzadzen ) wlaczylem sobie muze i bylo ok :) Jednak czulem ze na YouP-PAX V bylo lepiej...

Odpalilem gre wykorzystjaca EAX a mianowicie Counter-Strike i zostalem niemile zaskoczony bardzo dziwnym dzwiekiem... nie dalo sie woguyle zrozumiec co ktos mowil przez mikrofon w grze...

Wracam do YouP V :) Ale przetestujecie je, moze wam sie spodobaja :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eh, zainstalowalem najnowsze stery Cretiva ! Sa extra. Dzwiek sie wcale nie krzaczy. Da sie kazdego zrozumeic. EAX w YouPach byl po prostu przekombinwowany. Dali ten ladny mixer od Audigy. Chociaz teraz na pasku menu start jest ten stary windowskowy :( .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moge jeszcze raz porosic jakieś linki i instrukcję jak to wgrać?

Przeczytałem cały temat i się trochę pogubiłem :( Pozatym większość linków nie działa ;(

Jak narazie mam tylko tą paczkę 178MB, ale tej 10 nie mogę znaleźć.

Pomocy- napiszcie co i jak teraz.

Wielkie dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na SBLive Youp-Pax V zainstalowały się bez problemu ale nie działa mi EAX. Jak chce wejść do menu Eax'a to wyskakuje mi " The audio device supported by this application is not detected..."

Ma ktoś coś takiego. :?::?::?: 8O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

umnie na SBLive Youp-Pax V zainstalowały się bez problemu ale nie działa mi EAX. Jak chce wejść do menu Eax'a to wyskakuje mi  " The audio device supported by this application is not detected..."

Ma ktoś coś takiego. :?::?::?: 8O

U mnie identyko :( nie mam pojecia czym jest to spowodowane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkal sie ktos moze z taka szopka, ze nagle w WinXP wcielo te super stery i mam tylko jakies dziwne: sterownik audio RDP firmy Micro (ale tylko jako urzadzenie odtwarzajace, nagrywanie jest ok [C400]) i nie moge nic z tym zrobi, odinstalowalem live@audiogy i to samo zainstalowalem pownowni i nic niestety sie nie zmienilo,

 

Moglby ktos cos poradzic ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...