Skocz do zawartości
SproQlec

Czy to wina pamiątek?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam zestawik 8RDA+; A XP1,7+ (JIUHB 0304); 1x512Mb DDR333 (moduły V-data).

Komp chodzi bez problemu na fsb 166 (x12) przy ustawieniach pamięci 5-2-2-2.

Zmieniłem fsb na 200MHz (x5) a pamiątki ustawiłem na "optimal". Komp podnosi sie (ekran startowy), wykrywa procka poprawnie tzn 1000MHz a na tescie pamieci zwis (czrny ekran)!!!

Na displayu płyty komunikat "C1" - wg. manulala coś z pamiątkami.

Pytanko: Czy taka sytuacja związana jest z tym ze procek nie wydala czy to jednak wina pamięci (tak to ja widze). Czy pomoże podniesienie napięcia pamięci?? (jeżeli to możliwe to do jakiej wartości można je podnieść żeby nie uszkodzić???).

Proszę o rade.

P.S.

Jeszcze jedna sprawa - pamięci o których mowa kupiłem jako produkt Samsunga (tak deklaruje sprzedawca - bardzo znany sklep internetowy "K.........k")? Czy zrobili mnie w jajo????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczne od końca. Z samsungami to te pamięci nie mają nic wspólnego. Co do pracy z szyną 200MHz to pewnie nawet jak podniesiesz Vdim na 2.9V nie pójdą. Chociaż nic nie zaszkodzi spróbować. No chyba że kości to VDD8608A8A-5.5/VDD8608A8A-5/VDD8608A8A-5B lub VDD8608A8A-4B ale raczej na to nie stawiam. Jak są VDD8608A8A-6B/6AB to myślę że 190MHz to ich max. Chociaż z koro komputer postuje to wszystko możliwe...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...