Skocz do zawartości
yogurt

Hp Pavilion Dv6540ew

Rekomendowane odpowiedzi

Kupilem laptopa hp pavilion dv6540ew, na ktorym fabrycznie zostal zainstalowany win vista. Sfornatowalem dysk przy iinstalacji win 98. Dlatego wybralem 98, bo przy przygotowaniu do instalacji win xp, instalator nie widzial dyskow. Niestety win 98 takze nie chce sie zainstalowac. Chcialem sprawdzic w sumie z ciekawosci czy sformatuje dysk i udalo sie :/

 

niestety HP nie chce mi przeslac recovery cd ;/

 

czy ma ktos jakis pomysl zeby zainstalowac xp? slyszalem, ze trzeba sciagnac sterowniki do sata (bo dysk jest sata:q), ale nigdzie nie moge ich znalezc... :/

 

pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sterowniki do sata mozna pobrac ze strony hp. bedziesz mial probelm ze znalezieniem sterownikow pod xp, mi kiedys udalo sie skompletowac sterowniki do nowego hpka paviliona ale on byl na amdku

 

1. AHCI na disable

 

2. BIOSie wyłączyć obsługę modułu TPM

 

ktoras z tych opcji powinna byc w biosie , po jej wylaczeniu dysk powinnien byc wykrywany przez instalator xpka

 

a jak nie to tylko dodanie sterownika sata do instalatora za pomoca nlite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie będziesz zmuszony do zintegrowania sterowników sata z instalką systemu, np nLitem. Na moim lapku tez to przerabiałem. Nie pomógł nawet FDD na USB. Ale to nie stanowi problmu.

Więcej kłopotów możesz mieć ze znalezieniem wszystkich potrzebnych sterowników do poszczególnych urządzeń. Proponuje najpierw zgromadzić sterowniki, a dopiero później instalowac system.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli ktos znajdzie gdzies stery do sata tego laptopa to prosze o kontakt. :/ nie moge ich znalezc...

jesli jest to na ich8 to te beda dobre - http://downloadmirror.intel.com/13323/eng/f6flpy32.zip

Edytowane przez and2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Kupiłam sobie niedawno laptopa HP pawilion dv6540ew oczywiście z Vista'ą... I jak większość zapewnie chciałam zainstalować tam XP. Niestety tak jak wielu z was miałam z tym poważne problemy. Szukałam naprawdę na wielu forach, stronach a tagrze w śród znajomych.. Niebyło to proste jednak się udało.

 

Pomyślałam że skoro nigdzie nie mogłam znaleść prostej recepyt "JAK TO ZROBIĆ" to teraz podzielę się tym z kimś i następne osoby będa mieć trochę mniej szukania.

 

1. Pierwsza podstawowa rzecz to znalezienie sterowników do SATA [myślę że z tym większość sobie poradziła]

2. Utworzenie własnej płytki instalacyjnej z windowsem XP + sterowniki do SATA by nasz komputer widział dysk twardy

do tego potrzebujemy:

a) Ściągnąć nLite'a [program pomagający stworzenie płytki z naszą instalacją]

b) Windowsa XP

c) Sterowników SATA

3. Następny problem to sterowniki już na zainstalowanym windowdie. Zapewne nie widzi wam karty graficznej, karty sieciowej, nie ma dzwięku idt. itp.

A więc najpier potrzebujemy:

a) Sterowników do chipset'u [tak tak bardzo powazna sprawa bez tego ani rusz]

czyli: Chipset Software Installation Utility i Intel Matrix Storage Manager

w rubryce Mobile Intel PM965 Express Chipset bo PM to z dedykowaną, a nie zintegrowaną, czyli taką jaką ma pavilion dv6540ew, i link:

http://support.intel.com/support/chipsets/sb/CS-025753.htm

 

b) Karta graficzna: odsyłam do strony NVIDIA'i tam prosze wybrać sterownik do karty NVIDIA ForceWare 8400M GS

Niestety instalacja się przerwie ale prosze nie panikować tylko wejść do menadżera użądzeń zaktualizować sterownik do grafiki

[oczywiście samemu wybrać z pliku z kąd ma go <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> [a <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> go ma z tego miejsca do którego rozpakowały się pliki podczas próby

"normalnej" instalacji NVIDIA] i dodatkowo wymusić na nim instalacje NVIDIA ForceWare 8400M GS wybierając to z listy]

 

c) No to jak mamy już grafę to dzwięk:

-podstawowy sterownik:

http://www.quatraine3.com/HPDV6500T/RTL816...0x_663_0705.zip też z managera

-bajery:

http://www.quatraine3.com/HPDV6500T/WDM_R167.exe z setupa

 

d) resztę sterowników pożyczamy się od dv6000CTO i dv9000CTO linki:

- http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...058&lang=en dv9000, stąd

Intel 100 PRO to będzie Wifi ale jakieś inne też powinny działać

- To 6000: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...055&lang=en

tam powinna być większość

 

e) no a takie sterowniki jak tuchpad, czytnik lini idp. są dostępne na stronie HP:

-Link: http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwar...ng=en&cc=au

 

No... to by było na tyle. Więcej nie umiem pomóc. Mam nadzieję że ktoś z tego skorzysta i że komuś pomogłam. Przepraszam za chaos mojej wypowiedzi ale właściwie całe to instalowanie to jest jeden wielki chaos. Ale potem ładnie wszystko chodzi i można się cieszyć ładnym systemem operacyjnym =) [o ile wole Linux'y to zaczynam lubić XP po poznaniu vista'y]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam ale nie mogłem się opanować......

Eowina

Szukałam naprawdę na wielu forach, stronach a tagrze w śród znajomych.

trochę zboczę z tematy. czy to prawda że w HP 6710s stery od LAN nie działają pod XP? Edytowane przez GRANDMASTER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

mam problem ze znalezieniem sterowników do sata dla dv6540ew zaby je dograć do płytki z xp...

z góry dziekuje za pomoc :rolleyes:

Wejdz na strone Intela lub na inna stronę producenta płyt głównych (np. 965) i pobierz sobie sterowniki pod Instalatora Windows.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no własnie nie moge znaleś....

są jakieś dla PM965 czyli takie jak dla mnie ale one mi po dograniu do plytki z xp nie działają :unsure:

byłbym wdzieczny za linka :rolleyes:

 

Panowie widzę że już dawno nikt tu nie zaglądał ale jeśli nadal macie problem ze sterami to polecam ten link

 

 

www.ramsat.pl/fpp2/sata/sata.rar

 

tu są stery niemal do wszystkich nowych laptopów z chipsetem ICH8. sprawdzone na laptopach toshiby,dell,hp, acer, fsc i asus

 

chipset ICH8 (mogę się mylić ale ) występuje tylko z prockami intela

 

stery nalezy nagrac na dyskietkę lub (polecam) zintegrować za pomocą programu nlite. Po załadowaniu katalogu ze sterownikami należy wybrać wszystkie z dopiskiem mobile

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie kupiles normalnego XP?

po prostu już ściągnełem xp ze sterownikami do sata z rapida i tam tez od razu było dużo fajnych programów jak nero 8, Alcohol 120% v1.9.6.5429, Winamp 5.5 Build 1640, Cyberlink.PowerDVD.Ultra.Deluxe.v7.3.3319f, itp i to jeszcze z crackami i rerialami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...