Skocz do zawartości
GODsaveTHEcat

Poważne Problemy Z Restartami Kopmutera !

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam dość poważny problem z komputerem. Najpierw sprzęt którym dysponuje płyta Głowna AbitKN9, procesor Athlon X2 3600* EE, karta graficzna InnoVision 7600 GST 256mb DDR3, ramik to GoodRamy 2x512mb w dualu 667mHz, dysk twardy Samsung 160GB, osobna karta sieciowa (wbudowanej nie mogłem zarejestrować), jakaś nagrywareczka z LG, zasilacz Fortron 350W dość duży ekran HP w2207 o rozdzielczości 1680x1050. Wcześniej miałem już problemy z komputerem, włączał się blu screen z błędem (czasem DRIVER IRQL NOT LESS OREQUAL lub PAGE FAULT IN NON PAGED AREA) i po kilku sekundach komputer się restartował. Po zakupie ekranu zrobiło się jeszcze gorzej. Blu sreeny znikły ale komputer nadal się wyłącza. Przy oglądaniu filmów obraz znika i trzeba zmniejszyć obraz żeby się znowu pojawił, zazwyczaj restarty wyglądają w ten sposób że w czasie pracy albo gdy komputer jest pozostawiony sam sobie ekran gaśnie, słychać po dźwięku (jak leci muzyka albo leci film), że kumoter się zaciął i po paru sekundach gaśnie. Parę razy zdarzyło się, że zgasł tylko ekran (gra chodziła nagle ekran gasł i się już nie włączał ale było słychać że gra chodzi dobrze). Testowałem komputer w 3D Marku 2005 i evereście wszystkie temperatury były ok., przy największym dręczeniu karta graficzna rozgrzewała się do 65C i nic chodziło dalej. Nie jest to przegrzanie bo w testach się nie przegrzewał i obudowa jest zdjęta. Nie mam już pomysłu co robić, instalowałem nowe sterowniki, bios, sterowniki do chipsetu wszystko co było możliwe. Zaglądam po tych restartach do narzędzi administracyjnych i podglądu zdarzeń oto lista błędów i ostrzeżeń jakie ostatnio się pojawiały:

 

„Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D.”

 

„Komputer utracił połączenie dla swojego adresu IP 5.148.167.83 na karcie sieciowej o adresie sieciowym 7A790594A753. „

 

„Komputer nie mógł odnowić swojego adresu z sieci (z serwera DHCP) dla karty sieciowej o adresie 7A790594A753. Wystąpił następujący błąd:

Przekroczono limit czasu semafora. . Komputer będzie dalej próbował sam uzyskać adres z serwera adresów sieciowych (DHCP).”

I najważniejszy błąd:

„Nie można uruchomić usługi AMON z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku.”

Ten ostatni błąd AMON występuje przed restartem jeśli daty są poprawne, ostrzeżenia związane z dyskiem zrobiły się rzadsze po defragmentacji dysków oraz scan discu. Co do karty sieciowej to nie wiem. Jeszcze jedno mam firewall z Ninvidi, jest całkowicie wyłączony ale nie da się go odinstalować, słyszałem, że on czasem powoduje problemy. To wszystko co wiem i wszystko co zrobiłem. Jestem otwarty na propozycje, mój plan awaryjny to format i instalacja Linuxa ale wolałbym tego uniknąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Goodram na abicie? A ustawże go ręcznie jak należy. Nie zapomnij o trfc na 105ns w bankach w których siedzą kosteczki. Memtest/goldmemory i testujesz. Sprawdź miernikiem fortrona czy się za bardzo nie zleżakował.

Można by tak trochę jaśniej? Bo mało z tego zrozumiałem :sad: Goodram+Abit to nie za dobry wybór tak? Co masz na myśli mówiąc ustaw se go ręcznie jak należy? Chodzi o ustawienia w biosie? Co masz na myśli mówiąc "jak należy" zdania z trfc kompletnie nie rozumiem :sad: Memtest zrobię jak najszybciej i podam wyniki. Z mierzeniem fortrona moze być problem, co najwyżej mogę załatwić inny zasilacz na pare dni, ale to też nie na już. Byłbym wdzieczny za jasniejsze i pełniejsze wytłumaczenie :) jak pewnie już zauważyłeś nie bardzo się orientuje w ustawianiu kompa, ten to pierwszy którego sam składałem (reszta to składaki od znajomego speca). Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komunikaty które zacytowałeś mogą świadczyć o problemach z sieciówką- wywal ją na jakiś czas i testuj bez niej. Tą zintegrowaną wyłącz w biosie- ale to zakładam już zrobiłeś.

 

Tak czy inaczej sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie masz wykrzykników przy jakimś sprzęcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można by tak trochę jaśniej? Bo mało z tego zrozumiałem :sad: Goodram+Abit to nie za dobry wybór tak? Co masz na myśli mówiąc ustaw se go ręcznie jak należy? Chodzi o ustawienia w biosie? Co masz na myśli mówiąc "jak należy" zdania z trfc kompletnie nie rozumiem :sad: Memtest zrobię jak najszybciej i podam wyniki. Z mierzeniem fortrona moze być problem, co najwyżej mogę załatwić inny zasilacz na pare dni, ale to też nie na już. Byłbym wdzieczny za jasniejsze i pełniejsze wytłumaczenie :) jak pewnie już zauważyłeś nie bardzo się orientuje w ustawianiu kompa, ten to pierwszy którego sam składałem (reszta to składaki od znajomego speca). Pozdrawiam.

Tak, załatw inny zasilacz.

 

Wchodzisz do sekcji ustawień pamięci, ustawiasz odpowiednio prędkość (667), adresowanie (daj bezpiecznie na 2T), CAS (tCL) na 5, tRCD na 5, tRP na 5, tRAS na 15, tRC na 20. Timingi oznaczone jako tRFC ustawiasz wszystkie cztery na 105ns. Pozostałe timingi również warto ustawić ręcznie, z pamięci nie podam wszystkich, ale nie skracaj za mocno, to tylko goodram. Przeplot (interleaving) możesz na razie wyłączyć, burst też nie za długi. Wyłączasz wszelkie spread spectrum. Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno tu nie zerkałem bo nie miałem czasu. Przetestowałem go w GoldMemory 6.92 wersja zarejestrowana, w trybie normal nic nie wykryło w trybie cieżkim pracowal 20 i pół godziny i wykonał ponad 3 skanowania i tez nic nie wykrył. Wbudowaną mam wyłączoną w windowsie spróbuję w najbliższym czasie wywalić tą osobną sieciówke i zobaczę jak będzie chodzić. Co tego ustawiania w biosie to jak wrócę to się tym zajmę, a zasilacz sprawdzę na końcu bo najwięcej roboty. Jeszcze jakies propozycje???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znowu sie powtarzają sytuacje. Jeszcze nie sprawdzałem karty sieciowej ale mam zamiar to teraz uczynić (najpierw napiszę tu co mam zamiar zrobić). Ok, to tak chwile temu komp sie zrestartował i mam z w Podglądzie Zdarzeń 18 ostrzeżeń disc "Podczas operacji stronicowania wykryto błąd urządzenia \Device\Harddisk0\D." i na końcu Błąd Amon "Nie można uruchomić usługi AMON z powodu następującego błędu:

Nie można odnaleźć określonego pliku." Jak zerknąłem nizej to zauważyłem że ta para występuje częściej. Dużo ostrzeżeń disc i błąd, albo ostrzeżenie i błąd. Kiedy odpalałem goldmemory zauważyłem że stacja dyskietek 3,5cala nie działa (komp ją widzi pisze ze działa poprawnie a dyskietek nie widzi! Pisze ze trzeba sformatować dyskietkę a potem ze jej wcale nie ma, no i sam napęd "nie buczy") ją też odepnę i sprawdzę co się stanie. Teraz wyłączę komp i odepnę stacje dyskietek, po ewentualnym restarcie odepnę też kartę sieciową i zobaczymy co dalej :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na konflikt przerwań lub uszkodzenie któregoś z komponentów (największe podejrzenia padają na sieciówkę) powodujące niestabilność.

 

Sprawdź czy w Menedżerze Urządzeń nie ma żadnych konfliktów przerwań. Jeżeli są, to trzebaby je w jakiś sposób (np. przez ich zwalnianie czy odpowiednią rezerwację) rozwiązać.

 

Jeżeli nie, to wyjmij kartę sieciową i działaj. Jeżeli jeszcze nie - wyjmij wszystkie "zbędne" komponenty i uruchom komputer na pająku.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Z racji tego, że jestem kobietą to pewnie napiszecie co ona tam wie... ;-) fakt! może niewiele wiem o komputerach (choć nie jest tak źle jak z innymi kobitkami:-) ), ale pamiętam sytuacje w których miałam blue screeny z błędami typu "DRIVER IRQL NOT LESS OREQUAL lub PAGE FAULT IN NON PAGED AREA" i problemem okazał się za słaby zasilacz. Wymieniłam zasilacz i problem zniknął. Polecam spr zasilacz. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No witam. Wracamy do tematu. Opanowałem sytuację do znośnego poziomu. Okazało sie że to wina jakiejś aplikacji, prawdopodobnie coś związane z Qucik Time. Wyłączyłem pare aplikacji altem ctrl del i sie uspokoiło, potem wywaliłem to za pomocą XP repar i koniec :-) Wrócił za to stary problem średnio raz dziennie wyskakuje blue screen z napisem "DRIVER IRQL NOT LESS OREQUAL". Jakaś Pani powiedziała ze to może być zasilacz, w ten weekend będę miał nowy do testów i zobaczymy :-). Choć zasilacz nie jest ciepły, a blue screeny nie wyskakują w czasie największego poboru mocy (gry). Wracając do tematu sieciówki to nie to, nie wiem czy pisałem ale wyjąłem ją i nic to nie dało, jeśli chodzi o te częste restarty, na testowanie z blue screenem zwyczajnie nie starczy mi czasu bo bym musiał co najmniej dwa dni bez internetu wegetować jeśli "DRIVER IRQL NOT LESS OREQUAL" to typowy bład karty sieciowej niech ktoś powie to jednak popracuje na sieciówką.

PS: Dodatki do tematu: Po założeniu obudowy coś mi warczy (wiatraczek sie załącza i cichnie, załącza i cichnie i nie wiem który to taki terkotek) oraz problem z stacja dyskietek, po prostu nie działa choć Windows twierdzi ze sprzęt działa prawidłowo :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To albo konflikt przerwań albo zasilacz (tak mi się wydaje) - kazałem Ci napisać co masz w menedżerze aby wykluczyć to pierwsze.

A, bo ja pamiętam gdzie jest menadżer urządzeń? Sprawdziłem podgląd zdarzeń i cały czas mam mnóstwo błędów disck (o których już pisałem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panel sterowania>System>Sprzęt>Menedżer Urządzeń

albo

Prawym na mój komputer>Właściwości>Sprzęt>Menedżer Urządzeń

(jak kto woli)

 

Nie wiem jak można takich podstaw nie znać :P

Zresztą, mniejsza - mogłeś sam poszukać ;)

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie sie zapomina :-P Dobrze do rzeczy, w menad rzeże nic szczególnego nie znalazłem, oprócz tego że on traktuje hamaci jako kartę sieciową (ale to właściwie wiedziałem). Chyba ze źle szukałem, czego konkretnie poszukiwać? To buczenie mnie denerwuje może to jednak ten zasilacz tak jęczy, ale czemu nie zdycha przy grach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych żółtych znaków zapytania, czerwonych krzyżyków lub żółtych wykrzykników pod ikonami urządzeń? Głównie chodzi o urządzenia które sprawiają problemy.

 

Jeżeli chodzi o wentyl i jego buczenie - wymień go jak najprędzej. Jeżeli chodzi o wymianę wentyla w zasilaczu - jest ona o tyle ważna że zasilacz bez optymalnego chłodzenia może się przegrzać i spalić. Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to najlepiej nic nie grzeb tylko go oddaj na gwarancji, jeżeli nie to będzie ci potrzebna lutownica (najlepiej transformatorowa), trochę cyny i kalafonia do odtłuszczenia - bo wentylator w zasilaczu nie jest włożony na wtyczkę a po prostu przylutowany - najlepiej odciąć stary i do pozostałych po nim kabelków przylutować nowy...

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych żółtych znaków zapytania, czerwonych krzyżyków lub żółtych wykrzykników pod ikonami urządzeń? Głównie chodzi o urządzenia które sprawiają problemy.

 

Jeżeli chodzi o wentyl i jego buczenie - wymień go jak najprędzej. Jeżeli chodzi o wymianę wentyla w zasilaczu - jest ona o tyle ważna że zasilacz bez optymalnego chłodzenia może się przegrzać i spalić. Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to najlepiej nic nie grzeb tylko go oddaj na gwarancji, jeżeli nie to będzie ci potrzebna lutownica (najlepiej transformatorowa), trochę cyny i kalafonia do odtłuszczenia - bo wentylator w zasilaczu nie jest włożony na wtyczkę a po prostu przylutowany - najlepiej odciąć stary i do pozostałych po nim kabelków przylutować nowy...

Pzdr.

Nie wiem czy to zasilacz buczy czy wentylatorek obudowy czy co innego wiem ze się coś załącza pobuczy i cichnie a chwile potem znowu sie aktywuje i mnie wnerwia. Menadżer nic nie pokazał. Przez ostatnie dwa dni nie zdarzył mi sie restart choć gnębiłem kompa grami, mimo to mam dziś w planach włożyć zasilacz MaxPower 450W na jakiś tydzień zobaczymy czy się jakieś restarty zdarzą. Wracając do wentylatora mam co najmniej 2 wentylatorki wymontowane z starych zasilaczy więc jakiś zapas mam :-) No do pracy teraz komputerek idzie na stół operacyjny :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest coraz gorzej :-( Znalazłem przejściówkę i zamontowałem MaxPower 450W i... nic :-( Gdy sobie grałem w Supreme Commander Wyskoczył blue screen z "DRIVER IRQL NOT LESS OREQUAL" i pod spodem było napisane ze to błąd pliku monclass.sys W podglądzie zdarzeń też widnieje błąd systemu. Nie wiem co mam robić :/ Najchętniej bym sobie zainstalował Linuxa ale jestem zapalonym graczem, przeinstalować Windowsa czy może coś innego ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm.. Musisz stwierdzić który wentylatorek "warczy" i go wymienić - chociażby nawet dlatego, że sam dźwięk jest uciążliwy. Jeżeli chodzi o to, że to warczenie "cichnie" po jakimś czasie - to jest charakterystyczne dla wentylatorów z wyrobionym łożyskiem. Po prostu gdy łożysko jest wyrobione to wentylator tak jakby "skacze" w górę i w dół powodując wibracje - czasami przestaje "skakać" i kręci się normalnie, ale później znowu zaczyna. Jak go wymontujesz to weź go do ręki i podepnij do molex'a trzymając w dłoni - będziesz wiedział o co chodzi.

 

Jeżeli chodzi o problem - dziwnie śmierdzi mi tu winą dysku. Sprawdź komunikat SMART. Poza tym prócz sprawdzenia pamięci GoldMemory myślę że wartoby wogóle sprawdzić stabilność całego komputera (np. ORTHOS'em; w miarę możliwości). Ustawiłeś dla pamięci takie częstotliwości, timingi i napięcia jakie zaleca producent? (mówił o tym meesha). Jeżeli nie to to zrób - bo to często jest przyczyną tego typu problemów.

 

Nie wiem co mam robić :/ (...) Przeinstalować Windowsa czy może coś innego ?

No od tego wogóle myślę powinieneś był zacząć. Jednak w przypadku tego typu problemów może dojść do sytuacji, w której (jeżeli nie będzie to wina softu) system nie będzie się chciał zainstalować (też wyskakiwać będą BSODy) Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wentylatorek to nic groźnego, to ten z obudowy wiec mogę go olać :-) Eh znowu mi się zrestartował tym razem jedyne co wyłapałem to nv4_disp.dll. Ramów nie ustawiałem jadę na ustawieniach ogólnych, wydrukuję sobie co napisaliście o ustawianiu i się tym zajmę. Jak chodzi o przeinstalowywanie to robiłem to wcześniej i zbyt dożo to nie dało :-( Wina dysku? Chmm facet który mi go sprzedał na allegro był dość podejrzany (ale raczej oszukiwał ludzi, a nie wysyłał uszkodzone dyski), ale dysk był nowy. Jaki komunikat SMART ? Ok to idę pracować póki jest inny zasilacz :-)

 

Oto wyniki z ORTHOS test Blend - Stres cpu and ram

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:04

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.49609375, expected less than 0.4

1:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

1:Torture Test ran 4 minutes 59 seconds - 1 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 4 minutes 59 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:10

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Torture Test ran 0 minutes 6 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 0 minutes 6 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:11

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

2:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

2:Torture Test ran 7 minutes 14 seconds - 1 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

1:Torture Test ran 7 minutes 14 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

Chyba niezbyt dobrze ze tak krótko pochodził :-( Ramu jeszcze nie ustawiałem (czy jak ram dobrze wyszedł w GoldMemory to nie znak ze jest dobrze ustawiony?)

Edytowane przez GODsaveTHEcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

 

Typowy błąd dla źle ustawionych/przekręconych pamięci ;)

 

Tak więc postaraj się ustawić je odpowiednio. Jeżeli to nic nie da - będziemy myśleć dalej. Ale póki tego nie zrobisz to nie ma sensu żebyśmy gdybali nad czym innym.

 

Nie ustawiaj tak jak Ci napisał Meesha. Ustaw taką częstotliwość, takie napięcie i takie timingi (szczególnie chodzi o te, które wymieniał) ale tak, jak zaleca dla Twoich pamięci producent.

 

Pzdr.

Edytowane przez obiboqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

 

Typowy błąd dla źle ustawionych/przekręconych pamięci ;)

 

Tak więc postaraj się ustawić je odpowiednio. Jeżeli to nic nie da - będziemy myśleć dalej. Ale póki tego nie zrobisz to nie ma sensu żebyśmy gdybali nad czym innym.

 

Nie ustawiaj tak jak Ci napisał Meesha. Ustaw taką częstotliwość, takie napięcie i takie timingi (szczególnie chodzi o te, które wymieniał) ale tak, jak zaleca dla Twoich pamięci producent.

 

Pzdr.

Spoko tylko skoro nie ustawienia Meesha to skąd wziąć odpowiednie ustawienia na goodram.com nic nie ma :-( Nie ma jakiegoś programu który by pokazał optymalne ustawienia albo stronki gdzie są ustawienia do Ramów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No zrobiłem parę rzeczy. Najpierw w CPU-Z zauważyłem ze ramy są w slotach 3 i 4 a nie w 1 i 2, dlatego je przeniosłem i wyczyściłem CMOS, potem odpaliłem CPU-Z spisałm ustawienia memory i ustawiłem je w biosie. Odpaliłem ORTHOS i poszedłem spać, niestety w nocy obudził mnie oto co zapisał :

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:04

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.49609375, expected less than 0.4

1:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

1:Torture Test ran 4 minutes 59 seconds - 1 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 4 minutes 59 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:10

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Torture Test ran 0 minutes 6 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 0 minutes 6 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 00:11

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:FATAL ERROR: Rounding was 0.5, expected less than 0.4

2:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

2:Torture Test ran 7 minutes 14 seconds - 1 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

 

1:Torture Test ran 7 minutes 14 seconds - 0 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

Type: Blend - stress CPU and RAM Min: 8 Max: 4096 InPlace: No Mem: 767 Time: 15

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

CPU: 1999MHz FSB: 200MHz [199MHz x 10.0 est.]

2007-11-01 23:29

Launching 2 threads...

2:Using CPU #1

1:Using CPU #0

2:Beginning a continuous self-test to check your computer.

1:Beginning a continuous self-test to check your computer.

2:Press Stop to end this test.

1:Press Stop to end this test.

2:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

1:Test 1, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922945 using 1024K FFT length.

2:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

1:Test 2, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19922943 using 1024K FFT length.

2:Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

1:Test 3, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19374367 using 1024K FFT length.

2:Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.

1:Test 4, 4000 Lucas-Lehmer iterations of M19174369 using 1024K FFT length.

2:Self-test 1024K passed!

2:Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

1:Self-test 1024K passed!

1:Test 1, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M172031 using 8K FFT length.

2:Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

1:Test 2, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M163839 using 8K FFT length.

2:Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

1:Test 3, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M159745 using 8K FFT length.

2:Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.

1:Test 4, 800000 Lucas-Lehmer iterations of M157695 using 8K FFT length.

2:Self-test 8K passed!

2:Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.

1:Self-test 8K passed!

1:Test 1, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M212991 using 10K FFT length.

2:Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.

1:Test 2, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M210415 using 10K FFT length.

2:Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.

1:Test 3, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M208897 using 10K FFT length.

2:Test 4, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M204799 using 10K FFT length.

1:Test 4, 560000 Lucas-Lehmer iterations of M204799 using 10K FFT length.

2:Self-test 10K passed!

2:Test 1, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432577 using 896K FFT length.

1:Self-test 10K passed!

1:Test 1, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432577 using 896K FFT length.

2:Test 2, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432575 using 896K FFT length.

1:Test 2, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17432575 using 896K FFT length.

2:Test 3, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17115073 using 896K FFT length.

1:Test 3, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M17115073 using 896K FFT length.

2:Test 4, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M16815071 using 896K FFT length.

1:Test 4, 4500 Lucas-Lehmer iterations of M16815071 using 896K FFT length.

2:Self-test 896K passed!

2:Test 1, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942209 using 768K FFT length.

1:Self-test 896K passed!

1:Test 1, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942209 using 768K FFT length.

2:Test 2, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942207 using 768K FFT length.

1:Test 2, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14942207 using 768K FFT length.

2:Test 3, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155777 using 768K FFT length.

1:Test 3, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155777 using 768K FFT length.

2:Test 4, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155775 using 768K FFT length.

1:Test 4, 5300 Lucas-Lehmer iterations of M14155775 using 768K FFT length.

2:Self-test 768K passed!

2:Test 1, 460000 Lucas-Lehmer iterations of M250519 using 12K FFT length.

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.4990234375, expected less than 0.4

1:Hardware failure detected, consult stress.txt file.

1:Torture Test ran 1 hours, 25 minutes 46 seconds - 1 errors, 0 warnings.

1:Execution halted.

 

2:Torture Test ran 1 hours, 25 minutes 46 seconds - 0 errors, 0 warnings.

2:Execution halted.

Jak widać pochodził dłużej, co teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.4990234375, expected less than 0.4

 

Typowy błąd związany z niestabilnością pamięci.

Sprawdź jakie masz napięcie ustawione na pamięciach i jakie ustawione być powinno. Niektóre płyty domyślnie bowiem ustawiają dla pamięci niższe napięcie i trzeba je podnieść. Sprawdź czy pamięci będą stabilne po podniesieniu (powinny).

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1:FATAL ERROR: Rounding was 0.4990234375, expected less than 0.4

 

Typowy błąd związany z niestabilnością pamięci.

Sprawdź jakie masz napięcie ustawione na pamięciach i jakie ustawione być powinno. Niektóre płyty domyślnie bowiem ustawiają dla pamięci niższe napięcie i trzeba je podnieść. Sprawdź czy pamięci będą stabilne po podniesieniu (powinny).

 

Pzdr.

Napięcie było 1.8V, podniosłem je do 1.9V, co to jest napięcie REF Ramu ? Jest ustawione na 0% i nic z tym nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...