Skocz do zawartości
Bart80

Dysk Twardy Pracuje Tylko Przez Ok 2 Minuty

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, problem jak w tytule, jestem prawie pewny że dysk padł ale wolę się upewnić. Dysk to samsung 160 gb Sata II, płyta to gigabyte Ds 3, BIOS F 11. Dysk pracował rok, bez problemów. Wczoraj w czasie grania komp się "zaciął" - buczenie w głośnikach i "pauza" w grze. Po restarcie system normlanie się uruchamia, wszystko działa OK przez mniej więcej 2 minuty, potem klapa. Moge tylko ruszać kursorem po ekrania, wszelkie procesy zostają zatrzymne, nie ważne czy jest to odtwarzanie muzyki czy kopiowanie danych. W tym samym momencie dysk zaczyna rytmicznie pracować, w taki sam sposób jak czyni to np podczas kopiowania, tylko teraz dwie sekundy pracy tyle samo przerwy i znowu. Sam reset kompa nic nic nie daje bo wtedy dysk nie zostaje wykryty nawet przez Bios, dopiero odcięcie zasilania pozwala uruchomić system ale sytuacja znowu się powtarza. Próbowałem reinstalować windowsa - po skopiowaniu plików instalatora, kiedy system powinien zacząc fizycznie instalować się na dysk pojawia się komunikat o braku zainstalowanych dysków - pewnie dlatego że minęly już te dwie minuty. Sprawdzałem dysk na innej taśnie i na innym porcie - zamiast na kontrolerze GB podłączyłem na Intelowskim, cały czas to samo. Jestem prawie pewny że dysk jest uszkodzony ale dziwi mnie to że na początku pracuje zupełnie prawidłowo, można wszystko uruchomić ale tylko przez chwilę. Jeżeli komuś jest znany powód takiego stanu rzeczy poza uszkodzeniem dysku proszę o pomoc. Dysk jest na gwarancji tylko że zwrot do serwisu oznacza pewnie kilkutygodniowe oczekiwanie na wymianę, dlatetgo jeśli ktoś ma jakieś sugestie co do rozwiązania tego problemu będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaciągnij ze strony samsunga narzędzie Samsung Hutil, zbootuj komputer ze stacji dyskietek albo cdromu, i spróbuj zdiagnozować dysk z wykorzystaniem ww. programu.

Żeby sie upewnić że to dysk najlepiej byłoby go sprawdzić jeszcze na innym komputerze, ale to chyba oczywiste.

Powodzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...