Skocz do zawartości
JediNet

[strona Komercyjna] Winiarstwo

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o przejrzenie mojej nowej stronki: www.dionysos.pl

Założeniem przy tworzeniu stronki było stworzenie jej w html oraz bez możliwości kopiowania dlatego też jest oparta na obrazkach. Jestem niestety samoukiem, który uczy się podczas tworzenia. Projektowanie to takie moje hobby, na co dzień zajmuję się logistyką. Wiem, że przy tej stronce jest problem z ładowaniem obrazków. Proszę o pomysły jak to poprawić i usprawnić.

Wszelkie uwagi (nawet te krytyczne) mile widziane i bardzo potrzebne.

 

Pozdrawiam

JediNet

 

DIONYSOS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś chory pomysł z tym żeby wszystko robić w obrazkach. Tekstu tam jest tyle że pzepisanie go to kwestia paru minut, a jak nie chciałeś żeby kopiowano go to można było nałożyć na tekst przezroczysty gif. Można też było zrobić stronę we flashu. Po co dzieliłeś obrazki na takie kawałki? Teraz się to ładuje tak że tutaj jakiś kwadracik się pokawia, później gdzieś w całkiem innym miejscu następny itd... Optymalizacja grafiki ZEROWA. Tyle ile u Ciebie zajmują 4 kawałki 50 na 50 pixeli normalnie zajmowała by cała strona. Ogólnie jest fatalnie. W dodatku całość się długo wczytuje, ale to już zasługa wspomnianej wyżej optymalizacji grafiki (a raczej jej braku).

 

Do tego wszystkiego po zmianie języka na poslki, menu jest zdublowane. Strona po prostu nie nadaje się do użytku. Jak ktoś bierze design do pocięcia i robi sobie WSTĘPNY projekt to właśnie tak on wygląda, a ty na tym zakończyłeś prace nad stroną.

 

Sam design jest kiepski, za to ładny logotyp (niestety tylko on).

 

Nawet zrobiłem screenshota całej witryny i zobacz sobie ile zajmuje CAŁA grafika poniżej, a ile zajmuje ona u Ciebie...

 

Dołączona grafika

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejny przykład jak nie powinno się robić stron...

 

Brak doctype, tabelki, brak tekstu, zbędna grafika... to nawet nie jest strona.

 

Wszelkie uwagi (nawet te krytyczne) mile widziane i bardzo potrzebne.

Za takie [ciach!] innych niz krytyczne nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o boshe, pomyśl od strony użytkownika, kto będzie się litował nad taka fuszerka, strona nie załaduje się w ciągu kilku sekund to adios

 

prawie 1MB obrazków, ażeby przeczytac kawałek tekstu!! paranoja!

 

a tak z drugiej strony zupełnie nie rozumiem co tam jest tajnego do kopiowania :P

Edytowane przez mihalo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czego używasz do grafiki? W photoshopie jest opcja 'save for web' ale do takich celów wystaczy coś darmowego, np. InfranView. No i przedewszystkim nikt nie zapisuje takiej grafiki jako jpeg. JPEG jest do zdjęć i raczej tylko do nich się nadaje, do grafiki for web używa się png, ew. gif (to już zależy co konkretnie chcemy zapisać, ale ogólnie png wypiera gif). Obydwa formaty świetnie się sprawdzają tam gdzie jest duży kontrast jeśli image bardziej przypomina zdjęcie (np top strony) to wtedy można użyć jpg, wtedy i tylko wtedy.

 

Przedewszystkim u ciebie na stronie powinny być tylko 3 grafiki - logotyp, wino po prawej i winogrono nad danym działem w menu (no jeszcze ta koperta ale taki sybmol jest w jakimś standardowym foncie z windowsa wiec max 4 grafiki). Reszta to ma być zwyczajny tekst.

 

Na Twoim miejscu zaprojektował bym stronę od nowa, bo ta wygląda na prawdę kiepsko, tylko logotyp zostaw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

użyj np microsoft frontpage, albo macromedia dreamwaver i zobacz jak te progmray generują stornę (kod). Choć będzie tam dużo nadmiarowego i tak kodu...

 

Taka stronka jak Twoja powinna ładować się nie dłużej niż 2 sekundy. Jeśli już (niewiedzieć czemu) zrobiłęś to wszystko na grafice, to zamiast jpg trzeba było użyć gif - do prostej monokolorowej grafiki lepiej się nadają.

 

Przeczytaj choćby jeden kurs dotyczący tworzenia stron w HTML. To nie jest trudne, popełnisz z pewnością błedy, ale za to będzie to strona w HTMLu a nie seria obrazków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny500 dzięki za podpowiedź. W photoshopie znalazłem opcję gdzie gif'y będą ważyły dwadzieścia razy mniej niż obecne obrazki. Zaraz się zabieram za kompresowanie. Na razie i na szybko tylko tyle mogę teraz zrobić. Jakie są Twoje sugestie co do dalszej zmiany.

 

Pozdrawiam

JediNet

 

Dionysos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skinny500 dzięki za podpowiedź. W photoshopie znalazłem opcję gdzie gif'y będą ważyły dwadzieścia razy mniej niż obecne obrazki. Zaraz się zabieram za kompresowanie. Na razie i na szybko tylko tyle mogę teraz zrobić. Jakie są Twoje sugestie co do dalszej zmiany.

 

Pozdrawiam

JediNet

 

Dionysos

Moje sugestie już pisałem :) zaprojektować stronę od nowa, bo ta wygląda b. słabo, a później zakodować ją, ale nie tak jak teraz bo teraz jak już SGJ napisał - to nie jest nawet strona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przekonaliście mnie, że stronkę trzeba stworzyć od nowa w xhtml lub nawet w css. Dla mnie nie jest to takie proste, najpierw muszę dużo poczytać i się nauczyć. Niestety jest to długotrwały proces jeśli się dodatkowo pracuje (ja w logistyce), dlatego trochę jeszcze upłynie dopóki się pojawi coś nowego. Stronka jest na razie projektem dla nieistniejącej jeszcze firmy. To ma być moja własna działalność rozpoczęta dopiero w przyszłym roku. Najpierw chciałem spróbować samemu stworzyć stronkę i znalazłem wasze forum. Wasze sugestie na pewno zastosuję, myślę że przy waszej pomocy uda mi się stworzyć coś przypominającego stronę. Proszę o konkretniejsze sugestie co do poprawy funkcjonalności strony (oraz jak to zrobić) jak również osobno sugestie co do grafiki. Piszcie konkretnie co jest słabe, a nie że strona jest słaba. Strona była robiona w dreamweaver tyle tylko że oparłem ją na tabelkach i obrazkach.

 

Dzięki za sprawdzenie stronki i proszę o konkretne rady. Celem moim jest stworzenie delikatnej stronki bez bajerów takich jak ruch. Oczywiście następny projekt nie będzie już oparty na obrazkach, tylko to niestety trochę potrwa.

 

Pozdrawiam

JediNet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przesadzasz...

 

Zrobienie stronki identycznej jak ta którą masz teraz w xhtmlu wraz z nauką kosztuje parę dni...

 

Wlyź pan na stronę np. http://kurs.browsehappy.pl/ ... przeczytaj, popróbuj na prostych elementach stron jak działają, jak działa div, table, img, a, p, b i wtedy wiele rzeczy się uprości :).

 

Zobacz np stronę http://www.gabrielamohlek.com.pl, którą swego czasu udało mi się popełnić... oraz spójrz na jej kod (prawą myszką i pokaż źródło). Wycinając tekst kod strony okazje się całkiem banalny, wręcz błachy. Wystarczy tylko wiedzieć jaką strukturę ma strona w języku html i co robią konkretne znaczniki <x>.

 

Sgj proszony jest o nieczepianie się brakiem validowalności tejże strony :wink: - ktoś po mnie ją poprawiał...

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

troszkę pozmieniałem podstrony. Teksty na podstronach już nie są obrazkami, grafikę zmieniłem na GIF i zmieniłem kolejność ładowania. Proszę o podpowiedź jak jeszcze przyspieszyć ładowanie sie obrazków (ewentualnie jak pociąć grafikę butelki), jak zachować czcionkę ozdobną na indeksie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodać doctype do htmla

grafiki butelki w ogóle bym ni ciął - 1 plik bedzie mniejszy niz 30 małych.

styl z html przeniesc do zewnętrznego pliku css i podlinkować w sekcji head kazdego htmla.

zamiast tabelek warto uproscic strone divami

jesli opisujesz packaging.. to warto obok dac zdjęcia - bo sam tekst nic ni mówi

kontakt jest jeszcze obrazkami uszyty :)

Edytowane przez PelzaK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak już zrobisz divy to możesz (musisz) zrobić tło pod tekstem jako background dla diva, a nie 4 pliki graficzne otaczające tekst + środek.

 

Dodatkowo, ten obrazek z butelką mógłby być zastąpiony jakimś innym odpowiadającym treści danej podstrony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo zle. To nawet nie powinno miec domeny :) U mnie przy samej stronie tytułowej nastepuje zwis w ładowaniu obrazkow, po kliknieciu na przycisk, grafika jest załadowana w 30%. Wiem, ze nie u wszystkich tak jest, ale do groma.. tak byc nie powinno ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Nie robię stron i na pewno od strony technicznej tak się tego obecnie nie robi. Jednak nie rozumiem tego Waszego oburzenia. Mnie się ta strona wczytuje tak szybko jak inne za..iście prawidłowo technicznie zrobione, a efekt wizualny jest bardzo estetyczny. Treść jest czytelna, a kolorki grają ze sobą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to ona się wczytuje, przedtem, wczytywała się 20x dłużej :) i była bardzo niekonwencjonalnie zrobiona - co wręcz uniemożliwiało szybką zmianę choćby jednej literki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...