Skocz do zawartości
borozu

Nie Mogę Doczyścić Bloku

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciągnąłem wczoraj wieczorem z pudełka mojego poczciwego F2S. Jego stan na pewno nie był zadowalający więc w 5 minut zorganizowałem mu relaksacyjną i odprężającą kąpiel w occie na noc. Już po 15 minutach odprężania się itp. był znacznie czystszy ale i tak czekałem do dziś rana. Stan był o niebo lepszy ale jednak kiedy go wyciągnąłem z octu to zaczął się zmieniać :P I znowu trochę przybrał brudku, dlaczego? Chciałem zobaczyć idealnie piękną miedź której widok pieściłby me oczęta. A więc pytam drodzy forumowicze, cóż mam uczynić by blok rajcował me oczy dzień za dniem? I żeby po jakimś czasie nie powrócił do swego brudnego stanu?

 

Tu zobrazowanie problemu:

 

Tu jako brudas:

 

Dołączona grafika

 

 

Tu po kąpieli ( na żywo wygląda ciut gorzej :( ):

 

Dołączona grafika

Edytowane przez borozu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeslij go do nas ;) piaskowanie + nikiel zalatwia sprawe raz na zawsze :D

 

 

edit:

a jesli chcesz domowy sposob: ketchup wloclawek, maly sloiczek, pikantny, topisz w tym blok na 3-4 minuty pozniej przemywasz i wycierasz do sucha... btw ketchup pozniej mozesz wywalic, nie nadaje sie do jedzienia ;P

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak go wyczyścisz w ketchupie to pokaż fotki ciekawy jestem rezultatu :D

uwaga!! nie robic tego z Heinzem (czy jak sie tpisze) i Pudliszkami !!! te ketchupy maja cos dziwnego w skladzie i nie dziala

 

 

To niklujecie te bloki w końcu ;] ? Czy to tylko oferta na blok made by Rn?

Niklujecie? Niklujemy! NIKLUJA!! Nawet na Kubie wiedza ze Rn nikluje bloki nie tylko swoje ;)

 

procedura podsylania juz na ukonczeniu, mam nadzieje, ze do srody bedzie ready

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podeslij go do nas ;) piaskowanie + nikiel zalatwia sprawe raz na zawsze :D

edit:

a jesli chcesz domowy sposob: ketchup wloclawek, maly sloiczek, pikantny, topisz w tym blok na 3-4 minuty pozniej przemywasz i wycierasz do sucha... btw ketchup pozniej mozesz wywalic, nie nadaje sie do jedzienia ;P

Kurcze, nie wiem czy u mnie jest włocławek w spożywczaku :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta do zębów + papier toaletowy B-)

Na pewno skuteczne? :E

 

A Cilit BANG to ja mam, i wszystko byłoby świetnie, gdyby nie to że brud hmm... z powrotem się osadza? Spryskuję blok, przemywam pod bieżącą wodą i pięknie wygląda. Zakręcam kran i nalot powraca :E Chore! Mój blok sam generuje brud :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samhain, Jaki będzie koszt piaskowania i niklowania 4 bloków?

cena niestety w gore... :( wskoczyla do 15pln za sztuke, lecz!! nikiel jest lepiej nakladany i jest to ladniejsza warstwa :)

 

edit:

 

piaskwoanie gratis :) cena dotyczy niklowania :>

Edytowane przez samhain

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kret suXXX. Nie poprawił praktycznie nic a mało co nie pogorszył. BANG rozwiązał nieco sprawę, ale po wymyciu i wysuszeniu bloku wytworzyła się na nim... Struktura? Normalnie jak jakaś struktura materiału widziana pod mikroskopem :P Widać nieco na kolejnych fotach.

 

 

Przed pucą:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Po pucy ( zaznaczyłem miejsca w których jest nieco widoczna struktura powstała po BANGu ):

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kret suXXX. Nie poprawił praktycznie nic a mało co nie pogorszył. BANG rozwiązał nieco sprawę, ale po wymyciu i wysuszeniu bloku wytworzyła się na nim... Struktura? Normalnie jak jakaś struktura materiału widziana pod mikroskopem :P Widać nieco na kolejnych fotach.

Przed pucą:

[img ]http://img.org.pl/images/370060HPIM3591.JPG[/img]

[img ]http://img.org.pl/images/400017HPIM3592.JPG[/img]

Po pucy ( zaznaczyłem miejsca w których jest nieco widoczna struktura powstała po BANGu ):

[img ]http://img.org.pl/images/492924HPIM3593.JPG[/img]

Nic dziwnego to nie jest. Po kąpieli umyj dokładnie spód, a nie wysusz, bo zawsze zostają syfy czy inne tlenki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tlenki zawsze beda i to bardzo szybko. Miedz ma sklonnosc do utleniania sie w bardzo krotkim czasie.

Nie ma mozliwosci tak wyczyszczenia miedzi aby sie z nia nic nie stalo pod wplywem. Jednymy sposobem jest pokrycie miedzi powloka elektrolityczna np niklowa albo nikiel potem chrom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cleanux (3zł za 0,5l, płyn do zmywania powłok Sidoluxu) usuwa wszystko, i co dziwne daje efekt na dłuższy czas. Nie ma po nim żadnych widnocznych śladów czyszczenia i jest bezinwazyjny (nie musimy nic robić, tylko zalać nim blok.

Pozdrawiam

rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wszystkich chemikaliach trzeba miedź dokładnie umyć, Cilit Bang też ładnie czyści, ale co z tego, jak po paru godzinach jest gorzej niż przed czyszczeniem....

Właśnie, co polecasz? Ostatnio wyczyściłem miedziane radiatorki w zwykłym cilicie, potem obmyłem wodą i na koniec wypłukałem w benzynie ekstrakcyjnej - po paru godzinach wszystkie pokryły się czarnymi plamkami :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Połaźcie po sklepach za płynem do zmywania Sidoluxu, Cleanux, lub jakimkolwiek płynem do zmywania starych powłok Sidoluxu. Płyny wyjątkowo dobre i do czyszczenia bloków i do mycia podłóg :)

Edytowane przez rafwlkp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...