Skocz do zawartości
Adasi

Dobre Ciche Wc ~700zł

Rekomendowane odpowiedzi

Wracam do tematu wc mimo ze przeszedłem na AC jakies 2 lata temu,znów to pragnienie ciszy ;).

 

Mój obecny sprzęt:

 

C2D e6600 @ 3.2Ghz

Asus P5k

Gigabyte 8800GTS

Wszystko zamknięte w Antecu P182

 

Sprzęt nad którym się zastanawiam:

 

1)Na proca myśłałem o tym: http://www.cooling.pl/frost-3-duo,produkt,2017.html

2)Na mobo myślałem o tym: http://www.cooling.pl/mnp-channel-pro-v3-s...ukt,135620.html

lub http://www.allegro.pl/item252378477_blok_w...k_polnocny.html

3)Na grafe myślałem o tym: http://www.cooling.pl/mnp-prison-pro-v2-gp...ukt,133938.html

4)Pompka: Coolriver2 lub Laing DDC 12V 1T lub eheim 1046 ?

5)Rez http://www.cooling.pl/black-water-otank-17...odukt,2034.html

6)Chłodnica: http://www.allegro.pl/item249563221_chlodn...xtreme_iii.html

7)Węże: http://www.allegro.pl/item253087067__waz_8_11_.html lub innovatek 8/10

 

Parę pytań:

 

Ad1. Ten blok wydaje mi sie najrozsądniejszy,do tego udało mi sie go kupić od Niemca za niewielkie pieniądze.

Ad2. Czy to aby napewno wejdzie na Asusa P5k? Cooler jest mocowany na haczyki,nigdzie nie moge znaleźć żadnej listy kompatybilności

Ad3. Jak mocno grzeją się nie zakryte elementy karty? Ponaklejalbym jakies radiatory + wentylator jakis bardzo wolno obrotowy. Dużo bardziej wolałbym jakiegos full covera ale nie wydam 350zł na jeden blok a tego full covera od Samhaina nie wiem kiedy można się spodziewać.

Ad4. Która by była lepsza? Czy Coolriver/Eheim nie są za słabe? Laing jest podobno fajny i bezgłośny no ale swoje kosztuje.

Ad5. Ten rez mi sie podoba,choć chętnie bym przygarnął jakiś na 5,25.Mozna jeszcze je gdzies kupic?

Ad6. Czy potrzebuje az tak duzej chłodnicy? Czy moze starczyłaby mi taka 2x12cm @ 5V ?

Ad7. Miał ktoś doczynienia z tymi wężami? Średnio mi sie widzi wydawanie takiej kasy na innovateki ale z drugiej strony pamiętam jak kiedyś tanie węże kupiłem to sie straszny syf zrobił bo jakby rozklejały się od środka i stały się matowe.Musiałem całe WC jeszce raz składać.

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie, jak masz zamiar tam zmieścić 3x120mm chłodnicę? Bo chyba nie na zewnątrz obudowy :/

P180-182 to bardzo fajne obudowy ale nie do WC(moim zdaniem)...

 

Gdzieś widziałem systemy z dwiema 1x120mm (jedna na tylny wentylatorze, druga w dolnej komorze pomiędzy psu a hdd cage) i wszystko było bardzo ściśnięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodnica będzie napewno na zewnątrz obudowy, pewnie przykręcę ją jakoś do tyłu budy tak mniej wiecej:

http://img148.imageshack.us/my.php?image=pict6409sv9.jpg

Może będzie sobie stać gdzieś na zewnątrz.To zbyt mobilne być nie musi.Komp stoi pod bardzo dużym i głębokim biurkiem takze równie dobrze chłodnica może sobie stać gdzieś obok.Tak naprawde najbardziej zalezy mi na ciszy,troche mniej na wyglądzie mobilności.

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę pytań:

 

Ad1. Ten blok wydaje mi sie najrozsądniejszy,do tego udało mi sie go kupić od Niemca za niewielkie pieniądze.

Ad2. Czy to aby napewno wejdzie na Asusa P5k? Cooler jest mocowany na haczyki,nigdzie nie moge znaleźć żadnej listy kompatybilności

Ad3. Jak mocno grzeją się nie zakryte elementy karty? Ponaklejalbym jakies radiatory + wentylator jakis bardzo wolno obrotowy. Dużo bardziej wolałbym jakiegos full covera ale nie wydam 350zł na jeden blok a tego full covera od Samhaina nie wiem kiedy można się spodziewać.

Ad4. Która by była lepsza? Czy Coolriver/Eheim nie są za słabe? Laing jest podobno fajny i bezgłośny no ale swoje kosztuje.

Ad5. Ten rez mi sie podoba,choć chętnie bym przygarnął jakiś na 5,25.Mozna jeszcze je gdzies kupic?

Ad6. Czy potrzebuje az tak duzej chłodnicy? Czy moze starczyłaby mi taka 2x12cm @ 5V ?

Ad7. Miał ktoś doczynienia z tymi wężami? Średnio mi sie widzi wydawanie takiej kasy na innovateki ale z drugiej strony pamiętam jak kiedyś tanie węże kupiłem to sie straszny syf zrobił bo jakby rozklejały się od środka i stały się matowe.Musiałem całe WC jeszce raz składać.

 

Dzięki za wszelkie odpowiedzi

ps. ad2.

 

"Blok wodny posiada otwory montażowe przeznaczone do płyt z chipsetem Intel 8xx z cztero bądz dwu haczykowym mocowaniem. Blok posiada dwa gwinty 1/4" - dodaję odrazu dwie złączki przeznaczone do tej średnicy, zagięte pod kątem 90 stopni."

 

 

Ad1.Zakładam , że kupiłeś za cenę ~80 zł więc opłaca się .

Ad2. Posiadacze haczyków niech się wypowiedzą. Imo można coś z tym AC wykombinować .

Ad3. Zobacz wc Greg_1 on miał przez pewien czas radiatory na g8

Ad4. CR maxymalnie może uciągnąć 3 bloki , chłodnice 3x12 oraz rezerwuar. CR jest bezgłośny z odległości 15cm. Jak wypada na tle Laing ? Jak paczka keidyś dojdzie to powiem.

Ad5. Thermaltake AquaBay M3 albo może gdzieś znajdziesz używany rez od RN

Ad6.Chłodząc takiego procka i taką grafe uwierz mi , że chlodnica 3x12 bedzie optymalnym rozwiazaniem. Przy mniejszej chłodnicy tempy mogą być dla ciebie za małe ...

Ad7. Hmmm mi wyglądają na takie Kyńkowate... Ja osobiście polecam "wąż rechniczny 8/10" za jakieś 3pln z meter ? Blisko im do inno jeżeli chodzi o układanie itp.

Edytowane przez kądziel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości Jonathana będę miał troche klocków za dużo niższą cenę. Zestaw będzie składał sie z:

- Frost 3 Duo od Niemca

- Black Water Advanced 121 rev. 2.0 na 3x12cm wentyle

- O-tank 170

- Pompka CoolRiver2 od Jonathana

- Na nb swiftech mcw30 - thx dla Lagiera za info

Problem natomiast jest z blokiem na gpu.Na fullcovera od sam'a wiem ze sie nie doczekam,sądząc po tym co czytalem w temacie o HH.Troche szkoda mi pieniędzy na EK lub Zalmana,poza tym wiem ze jak zmienie kiedys grafe to taki blok bede mogl sobie w kieszen wsadzic.Z drugiej strony full cover to dobra opcja bo nie musialbym robić lasu radiatorów i zadnego wentyla dawać.Sam nei wiem jak to rozwiązać jeszcze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajnie kompaktowo zrobione,jednak nie taki Antec zły na WC.Ja tam sie za bardzo w upychanie w budzie i wiercenie/robienie dziur nie bede bawił. Jeszcze nie wiem gdzie reza ustawie ale prawdopodobnie będzie przykręcony do tyłu budy natomiast chłodnica będzie leżała głeboko pod biurkiem zebym nie mógł nogami sięgnąć ;) Wiem ze pięknie moze i nie będzie ale nie o to chodzi. Ma być cicho jak makiem zasiał, tyle ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, chodzi o to, że trzeba ciąć, żeby cokolwiek zmieścić...

Dobra obudowa do LC to taka, w której wszystko wejdzie do środka bez takich zabiegów.

 

//

Oczywiście nadal to TYLKO moje zdanie, nie wymagam, żeby sie ktokolwiek zgadzał ;)

Edytowane przez KaTaTaFish

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double posta ale odświeżam temat.

 

Ok już mam wszystkie klocki,tylko czekam na paczke od Sama bo kupiłem frosta3duo bez multizapinki i było napisane w ogłoszeniu ze jest bez,cóż,nie wiem jakim cudem,niedopatrzyłem.

 

Czy ktoś moze mi powiedzieć z której strony pompka ssie a z której wyrzuca wode?

Fotka: http://www.cooling.pl/black-water-silent-p...odukt,1833.html

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sorry za double posta ale odświeżam temat.

 

Ok już mam wszystkie klocki,tylko czekam na paczke od Sama bo kupiłem frosta3duo bez multizapinki i było napisane w ogłoszeniu ze jest bez,cóż,nie wiem jakim cudem,niedopatrzyłem.

 

Czy ktoś moze mi powiedzieć z której strony pompka ssie a z której wyrzuca wode?

Fotka: http://www.cooling.pl/black-water-silent-p...odukt,1833.html

Po tej stronie gdzie masz srube/korek rezerwuaru jest tez wylot z pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian LI PC05

 

To fajna buda do 3x120 chlodnicy na top. To chyba najmniejsza buda full atx do ktorej da sie cos takiego wstawic (albo na wierzch albo kosztem jakiegos PCI do srodka).

Gdybym mial nadmiar kasy na nowego configa to wlasnie uzylbym tej obudowy.

 

P180 nadaje sie do WC, ale imo ta buda jest nastawiona na AC i szkoda troche przeplacac (i nie wykorzystywac konstrukcji) instalujac tam WC. Zreszta przy wc dazylbym do maksymalnej izolacji wnetrza a jednyny przewiew zapewnialbym 3x120mm wyciag przez chlodnice (co byloby w zupelnosci wystarczajace). Wtedy po roku w srodku nie ma ani grama kurzu i jest ciszej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lian LI PC05

 

To fajna buda do 3x120 chlodnicy na top. To chyba najmniejsza buda full atx do ktorej da sie cos takiego wstawic (albo na wierzch albo kosztem jakiegos PCI do srodka).

Gdybym mial nadmiar kasy na nowego configa to wlasnie uzylbym tej obudowy.

Właśnie przymierzam się do złożenia kompa w tej obudowie. Dla mnie chłodnica na wierzchu odpada (motto: wszystko w środku), do wnętrza też będzie ciężko upchnąć - 3x 120 przysłoni dolny slot PCI, a z Audigy nie zrezygnuję. Poza tym po przesunięciu napędu 5,25" w dół robi się trochę mało miejsca. No i trzeba pamiętać o wyciszeniu zasilacza (fan swap w drodze), bo jest bliżej głowy niż w zwykłej obudowie. Dam znać jak coś wykombinuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyjesz mobo z 1x PCIE to powinno sie dac wpakowac audigy. To jest najwieksze wlasnie marnotrawstwo miejsca gdzie wiekszosc dobrych plyt ma sli ktore jest nieuzywane.

 

Chlodnica na zewnatrz nie koniecznie musi wygladac zle, jezeli idealnie przylega jest sama w sobie grillem dla wentyli. Szczegolnie jesli nie jest to nic grubego (a raczej takie wchodza dzisiaj w gre przy slabszym nadmuchu).

Chociaz fakt ze w srodku z fajnym grillem to wygladaloby duzo lepiej.

 

A zasilacz, to zalezy jak sie ma ustawiona bude, nie zawsze jest to najblizej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zalezy jak czesto ktos przesuwa kompa,jak ktoś jeździ po Polsce ze swoim to ciężko żeby miał chłodnice na smyczy i kółkach ale tak w warunkach domowych to nie wiem co ludziom przeszkadza chłodnica na zewnątrz(fakt zajmuje dodatkowe miejsce, ale bez przesady).

 

Jaki masz zasilacz ze chcesz w nim wentylator zmieniać? Ta buda bardzo dobrze wygłusza wszystko.U mnie jak ją zamknę to zasilacza w ogóle nie słyszę(tagan 530W u15),dysków też nie,a mam raptora :]

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak uzyjesz mobo z 1x PCIE to powinno sie dac wpakowac audigy. To jest najwieksze wlasnie marnotrawstwo miejsca gdzie wiekszosc dobrych plyt ma sli ktore jest nieuzywane.

 

Chlodnica na zewnatrz nie koniecznie musi wygladac zle, jezeli idealnie przylega jest sama w sobie grillem dla wentyli. Szczegolnie jesli nie jest to nic grubego (a raczej takie wchodza dzisiaj w gre przy slabszym nadmuchu).

Chociaz fakt ze w srodku z fajnym grillem to wygladaloby duzo lepiej.

 

A zasilacz, to zalezy jak sie ma ustawiona bude, nie zawsze jest to najblizej.

Na mojej mobo (podpis) niestety innej opcji nie mam, ale pomyślę, najwyżej zmienię płytę ;) A w PC-05 zasilacz miałbym właściwie przy samej głowie.

 

Chłodnica na wierzchu nie musi wyglądać źle, ale ta skrzynka ma na tyle ładną linię, że szkoda by było psuć ją takim garbem. No nic, nie ma co robić autorowi tematu śmietnika...

 

To zalezy jak czesto ktos przesuwa kompa,jak ktoś jeździ po Polsce ze swoim to ciężko żeby miał chłodnice na smyczy i kółkach ale tak w warunkach domowych to nie wiem co ludziom przeszkadza chłodnica na zewnątrz(fakt zajmuje dodatkowe miejsce, ale bez przesady).

 

Jaki masz zasilacz ze chcesz w nim wentylator zmieniać? Ta buda bardzo dobrze wygłusza wszystko.U mnie jak ją zamknę to zasilacza w ogóle nie słyszę(tagan 530W u15),dysków też nie,a mam raptora :]

W moim przypadku nie tyle chodzi o częste przesuwanie kompa, co o estetykę i wygodę. Zdarza mi się grzebać w obudowie i po prostu wolę mieć wszystko wewnątrz. Kwestia gustu.

 

Hmm, jeżeli Tagan i Raptor są dla Ciebie niesłyszalne w P182, to chyba nie musisz się przejmować wyciszaniem komputera ;) A mój zasilacz to Seasonic S12-500 z podpisu, jak znajdę chwilę to wentylator wymieniam na S-Flexa -F.

Edytowane przez Bartolomius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok no to mam już wszystko,co prawda poczta polska ukradła mi 1 (słownie jedną) śrubkę od zapinki do frosta (dzieki dla Samhaina) bo paczka przyszla uszkodzona ale na szczeście coś dosztukowałem i dobrze jest. Nie wiem czy będę miał czas dziś wszystko złożyć ale może to zrobie. Ostatecznie wziąłem zalmana na grafe (tego pełnego) i wygląda całkiem przyjemnie.Mam nadzieje ze jego instalacja nie zajmie mi godziny. Rozważam jeszcze kilka opcji umieszczenia zbiornika,niewiem nadal którą wybiorę. Jak skończe to dam jakieś foty.

 

Tylko jedno pytanko.Czy coolrivery się grzeją? Bo nie wiem czy spokojnie moge go opatulić taką fajną twardą gąbką która dobrze wytłumia i usztywni mi pompke w budzie zeby nic sie nie działo jakbym chciał przenieść kompa.W takiej gąbce zwykle pakowane są laptopy.

 

PS: Z tą niesłyszalnością to może troche przegiąłem, powiem więcej jak juz odpale WC. Narazie ta buda tłumi wszystko doskonale.

Edytowane przez Adasi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj ostatnio dużo sie u mnie dzieje i nie bardzo miałem czas. Wszystko już podłączone,działa,moge sobie spokojnie spać na włączonym kompie i tak jak mówiłem Tagan U15 + WD raptor 36gb + WD 500gb są praktycznie niesłyszalne.Jak sie rano budze to czasami nie jestem pewien czy komp jest aby napewno włączony :]

Wrzuce fotki wkrótce. Osiągnąłem to co chciałem. Perfect silence :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...