Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj w wieczornym wydaniu faktów mówili, że jeśli ten trend wzrostowy cen ropy będzie się utrzymywał to ON w drugiej połowie roku będzie kosztował pod 6zł :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Umarłbym ze szczęścia jakby zorganizowali taką akcję "Dzień bez samochodu" i naprawdę KAżDY człowiek w PL zostawił samochód i jechał innym środkiem lokomocji do pracy.

I tak co jakąś podwyżkę.

Wiem, że to nie realne ale cóż pozostaje jak bujanie w obłokach podczas gwałtu.

Najgorsze jest to, że każdy rodzaj gospodarki będzie teraz nam dawał odczuć podwyżki cen paliw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo przerzucić sie na opał hehe, czy inne oleje po frytkach ... :unsure: :wink:

 

A tak serio to.. Teraz już była plaga gazowania, a co dopiero teraz będzie ? :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dolewać olej rzepakowy 5l z Biedronki czy innego Lidla do baku. Wiadomo że nie jeździć tylko na nim, ale 1:2 można dolać ;) Może niekoniecznie do nowych diesli z Common Railami i innymi FAPami ale do takiego mojego dieselka 1,7 od isuzu w Astrze, czemu nie :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo dolewać olej rzepakowy 5l z Biedronki czy innego Lidla do baku. Wiadomo że nie jeździć tylko na nim, ale 1:2 można dolać ;) Może niekoniecznie do nowych diesli z Common Railami i innymi FAPami ale do takiego mojego dieselka 1,7 od isuzu w Astrze, czemu nie :P

no jak bym sobie takiego mixa do dci wlał do myślę, że do mechanika bym nie dojechał nawet :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech barany dalej podnoszą akcyzę i podatki na paliwo to będziemy się wozić rowerami...

Ja od poczatku tego tygodnia tylko rowerem sie przemieszczam :razz: A jaka frajda sobie tak pośmigac :)

 

Jak widze ceny ON i PB95 to mi sie niedobrze robi...

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech barany dalej podnoszą akcyzę i podatki na paliwo to będziemy się wozić rowerami...

Mialem sprzedawac rower i kupowac samochod... jednak stwierdzilem pol roku temu ze rowerka nie sprzedam a na samochod troche dluzej pozbieram... i nie zaluje...

 

no to Panowie chyba czas posprzedawać samochody jak oleum będzie po 6zł na lato :lol:

Sie smiej.... nie zdziwil bym sie gdyby to sie naprawde sprawdzilo... u mnie cena oleju podnosi sie srednio co 2-3 dni...

 

no jak bym sobie takiego mixa do dci wlał do myślę, że do mechanika bym nie dojechał nawet :lol:

No ^^ Dzisiaj typek podjechal do mnie na stacje citroenem c4 albo c5.. taki duzy sedan... nowy ze 3 miesiace ma.... i facet wlal do niego 7 litrow benzyny.. przylecial do mnie pytac sie co robic.. to ja do niego zeby do placowego sie zglosil to spusci mu to paliwo tym bardziej ze go nie duzo... stal i myslal.. stal i myslal... i mowi.. zee eee on sobie doleje do pelnego zbiornika ropy i pojedzie.. no to ja do niego zeby tak nie robil bo najdalej gdzie wyjdzie to za stacje... i poszedl zalac ropy 10 litrow :lol: Jestem pewien ze stanal ze 300 metrow za stacja bo mial pusty bak + to co wlal tej ropy i benzyny :lol:

Zreszta miesiac temu typ przyjechal jakas kia albo hyundajem vanem z silnikiem na wtryskach (jak wiekszosc dzisiaj)... taki jak by na w pol ciezarowy... zalal 10 litrow ropy na 80 litrowy? zbiornik i dolal do tego na full ropy i wlal mixola... ze stacji juz nie odjechal.. a krecil rozrusznikiem z 10 min :lol: No to podchodzi do mnie do kasy zaplacic za ta rope i mowie do niego z usmiechem na ustach... "a nie mowilem?" :lol: Typ sie spojrzal tylko na mnie z taka litoscia w oczach i mowi.. panie .. nowy samochod.. 2 dni temu kupiony przez firme... a ja na to... ze ladnie Pan zrobil.... wie Pan ze musi sie pan liczyc z kosztami naprawy minimum 4tys zl? Spojrzal sie na mnie i prawie rozplakal :lol:

No ale niestety.. ludzie czasami chca byc mondrzejsi od tych co siedza w takich rzeczach na codzien...

 

Ja od poczatku tego tygodnia tylko rowerem sie przemieszczam :razz: A jaka frajda sobie tak pośmigac :)

 

Jak widze ceny ON i PB95 to mi sie niedobrze robi...

I za to ile zdrowiej ;) Dobrze ze mam blisko do roboty bo 5 min z buta... ale nie wyobrazam sobie jechac w godzinach rannych do roboty godzine samochodem gdzie 50min stoisz w korkach... i ile pieniedzy idzie w niebo... i w to co jemy :lol:

 

EDIT: tak przy okazji... rowerem nie zawsze oznacza wolniej... pieknie to okazuje ten filmik ;)

http://www.wrzuta.pl/film/bhO32a3jbe/bolek

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tych cenach....

chyba zagazuje skuter - bede woził takiego jet-packa na plecach :D

 

Dzisiaj tankowałem na stacji carefour

ON 4.49

PB95 4.35

Edytowane przez victor89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie się o tyle fajnie, że możecie sobie bez problemu rowerkiem po mieście prześmigać do pracy. W moim przypadku to 15km droga dojazdowa, do takiej mniejszej mieścinki, 25km do centrum Katowic, więc niestety człowiek jest skazany na samochód (kolarstwa zawodowego nie uprawiam ;P). Zostaje tylko zacisnąć zęby i zalewać bak za takie kosmiczne kwoty, rower tylko jako rekreacja.

 

Ciekawy jestem jak w najbliższych dniach będzie się kształtowała ceny benzyny w USA. Dla nas ta ~złotówka więcej to dużo, ale jakoś powiedzmy każdy to przełknie, dolar cały czas w stosunku do złotego się osłabia i aż tak bardzo tego nie odczuwamy, natomiast u nich: styczeń baryłka ~100$ cena za galon ~3,5$, w najbliższym czasie baryłka po ~140-150$ i teraz pytanie o ile cena benzyny tam podskoczy. To dla nich będzie koniec świata, wiadomo też że tamtejsze samochody lubią sobie porządnie łyknąć. Ostatnio nawet była mowa o tym, że jakaś grupa amerykanów założyła ruch religijny modlący się o niższe ceny benzyny (do czego to już dochodzi :razz:).

 

Teraz tylko czekać na jakieś radykalne kroki we wprowadzeniu na większą skalę np. technologi ogniw paliwowych napędzanych wodorem, taką Honde FCX można sobie już nawet kupić, ale zalejemy ją tylko bodajże w Kalifornii i gdzieś w Niemczech, oraz Islandii :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...