Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

ja jeżdżę bardzo dużo (autko na firmę) i mam dość już tej ceny PB, kiedyś za 195zł lałem 45l, czyli do full, obecnie w 200zł nie mogę zatankować do fulla (teraz jakieś 41l). A przebiegi mam duże 4-5tys. km miesięcznie. W następnym aucie będzie LPG (ale tylko sekwencja), u mnie zwróci się po 5 miesiącach więc myślę że gra warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj.. a raczej wczoraj neste przy carrefour\głęocka 4.56zl PB95.. jak jezdizlem po miescie to widzialem gdzies na orlenie 4.97 za PB98... jednak nie powiem gdzie bo nie pamietam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac paliwo na markowej stacji (orlen, shell, bp) nie ma opcji zatankowac kiepskiego paliwa bo wszystko masz plombowane... przy kazdej dostawie masz brana probke paliwa z cysterny... wiec mozesz sie i sadzic z rafineria ale szanse na wygrana sa zerowe (bo w koncu sa probki paliwa ktore zostalo zlane na stacje)... pozostaje tylko to ze paliwo bylo ciagniete z dna dolu (bo zbiornik juz byl prawie pusty) gdzie wiadomo zawsze osadza sie syf (a trzeba pamietac ze paliwo ktore idzie do dystrybutora jest jeszcze 2 albo 3 razy filtrowane, zalezy od dystrybutora)... co innego jak sie tankuje na jakis malych stacjach gdzie kazdy moze sobie do zbiornika wody dolac... ogolnie orlen ma wysokie ceny.. ale wlasnie to wszystko jest zwiazane z kupa ludzi ktorzy to wszystko kontroluja... a powiem Wam ze control na orlenach jest srednio co 3 dni przez tzw: tajemniczych klientow, menadzerow, dzokerow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taaa jasne :lol: Tylko jak zalejesz na Orlenie zwykłe paliwo to z rury będziesz miał niezły potok wody, a dziwnym trafem jak wlejesz Vervę to już takich atrakcji nie ma :) pzdr

Przez prawie rok pracowalem na orlenie wiec doskonale znam procedury jakie na tych stacjach panuja.... od 2 tygodni juz nie pracuje ze wzgledu ze to byla stacja calodobowa i wiecznie po nocach w weekendy awantury byly... a nie bede za 1300 zl ciagle d.u.p.y. poswiecal (teraz 1500 bo podwyzka wyplat byla). To ze Ci sie woda wydobywa z wydechu to nie wina paliwa tylko tego ze w tlumiku gromadzi Ci sie woda po tym jak samochod stal np: przez noc. Pojdz sobie na miesiac czy 2 do roboty na orlen na pol etatu a przekonasz sie jaki rygor panuje na tych stacjach... ja osobiscie mam juz dosc ciaglego patrzenia mi sie na rece.. ciaglego pieprzenia czy chce pan plyn do spryskiwaczy, hotdoga czy kondony do papierosow...

 

EDIT: Aha... zapomnialem dodac ze poszedlem do tej roboty z mysla ze bede sobie zalatwial taniej paliwo... a tu gOOwno... jak rope jeszcze idzie w jakis malych ilosciach (20, 40 litrow) zalatwic po 3 zl tak szanse zalatwienia benzyny to jak trafienie 6 w totka... a mam benzyniaka...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo się znam na paliwach oprócz wiedzy ogólnej... ale czy np BP stacja też podchodzi pod taki rygor ? skąd mają paliwo ?

 

ja tankowałem przez moment na auchan ale tam to paliwo niby troszke tańsze ale na krócej starczy a na BP wydaje mi sie ze na dłużej....

 

PS: tekst, czy jestem chętny na płyn do spryskiwaczy.... tak bajdełej to największa ilość punktów na te karty partnerskie jest za ten płyn i za myjnie.... jakoś po 100p (cena myjni 20zł) a za bak benzyny za 250zł.. niecałe 50 jakoś

 

musze sprawidzić czy punkty mozna na paliwo wymieniać, kiedyś tak można było

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

promocje punktowe (jak i wystawy na sklepie) na karty vitay zmieniaja sie co miesiac wiec szczerze powiem Ci ze ciezko to zapamietac (a zaczal sie nowy miesiac wiec nie znam tych promocji ze wzgledu na to ze od poczatku miesiaca nie pracuje)... punkty masz za myjnie, paliwo, gaz w butlach, produkty pozapaliwowe typu np: plaki do desek rozdzielczych, plyny do spryskiwaczy... napoje energetyczne orlenu... itp itp itp... najlepsza promocja jaka do tej pory pamietam to zakup 2 energetykow orlenu za 10 zl i dostajesz 500 pkt ( w tej chwili za 2 napoje dostajesz 400pkt)... takze karty pop za 50 czy 100 zl... tutaj tez bylo pare setek punktow.. ale juz nie pameitam dokladnie ile... kilka miesiecy temu za kazdy litr paliwa verwy dostawales 10pkt a za zwykle 6 pkt.... ale z tego zrazygnowali i jak konczylem robote to miales za paliwa 6pkt od litra i 4 pkt za litr gazu... (niektore promocje masz na stronie orlenu)... co do sciagania paliwa z kart vitay.. wyglada to tak... tankujesz za 100 zl.... z karty sciagane jest 9900 pkt i doplacasz 50 zl.... (zawsze musisz polowe placic a polowe sciagasz z karty)... takze 6600 pkt to paliwa za 60 zl i 30 placisz.... oraz 3300.. tankujesz za 30 zl i placisz 15... mozna takze to laczyc ... to sa tzw: talony rabatowe... masz np na karcie 15tys pkt.. i chcesz sciagnac jak najwiecej z karty a zalales paliwa za powiedzmy 300 zl... czyli.. talony rabatowe maja na komputerze wartosc tylko 9900 i 3300 lub ich wieloktotnosci ... tak wiec... 15000pkt vitay (ktore masz na karcie) dzielimy na 3300 (bo taki jest talon rabatowy ktory mozna mnozyc.... 9900x2 przekroczy ilosc punktow ktora masz na karcie wiec taka operacja nie przejdzie na komputerze) ... wychodzi 4.5.... mozemy sciagac tylko pelne wyniki... czyli 4x3300 = 13200... tyle mozemy sciagnac z karty... i teraz tak.. z karty sciagniemy 120 zl... 300-120 = 180.. tyle musisz doplacic... tylko to tez orlen sobie na tym w kulki leci... nie mozna np: sobie wbic talonu rabatowego 9900pkt + 3300pkt (moga byc tylko te same wartosci talonu).... a tylko 4x3300.... dlaczego? 1x9900 to 100 zl.... 3300 to zlotych 30.... a orlen tak sobie wymyslil zeby za bardzo nie byc do tylu to zrobil to tak ze 10 zl na tym jest do przodu... bo 3x3300 to 90 zl (a nie 100zl jak za 1x9900)...

... aha.. karty vitay nie traca waznosci.. chyba ze nie byly przez rok (albo pol roku?) uzywane... wtedy punkty z niej przepadaja. Dlatego lepiej sobie sciagnac z karty punkty jak ma sie 9900 lub ich wielokrotnosci... np: zalane za 200 zl... sciagasz z karty 19800 czyli placisz 100 zl.... oszczedzasz na tym wtedy 20 zl... zalane za 300 zl... na karcie minimum 29700pkt placisz zl 150... oszczedzasz 30 zl.... i tak w kolo :)

Mam nadzieje ze w miare prosto wytlumaczylem ;) I mam nadzieje ze sie nigdzie nie pomylilem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o, generalnie fajna sprawe, zawsze coś.... kurcze ja zbieram punkty na BP, dziś sie dowiedziałem ze na paliwo w żaden sposób nie można, ale pare latek temu byłą taka opcja.... i co ? zatankowałem za 250zł 95... i na co punkty za jakiś czas wymienie ? na myjnie lub płyn do spryskiwaczy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam karty na wszystkie stacje... tyle ze na kazdej jest doslownie "kilka" punktow... bo nie tankuje na takich stacjach.... leje praktycznie tylko na neste... na orlen kolo domu jezdze tylko wtedy jak juz musze bo jade na oparach.... leje na orlenie za 20 zl.. pozniej jade na neste i leje do oporu pod korek :) roznica 30-40 groszy na litrze to naprawde nie malo w skali miesiaca... o roku nie wspominajac...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lotos Rondo Śródka w Poznaniu :)

 

PB 95 4,64zl

 

Neste CH M1 ul. Szwajcarska

PB 95 4,60zl

ON 4,60zl

 

Shell ul. Baraniaka

PB 95 4,64zl

 

 

jej...

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. analityków, po obniżkach cen ropy na rynku światowym, w Polsce możemy płacić nawet 4.20 za litr benzyny.

Ciekawe tylko kiedy :lol:

Bo stację zasłaniają się tym, że mają paliwo, które zostało kupione po wyższych cenach i musi ono najpierw zostać sprzedane. Jasne....szkoda tylko, że po jakiejkolwiek podwyżce na rynku światowym, benzyna na stacjach od razu idzie w górę mimo starej ceny hurtowej :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wg. analityków, po obniżkach cen ropy na rynku światowym, w Polsce możemy płacić nawet 4.20 za litr benzyny.

Ciekawe tylko kiedy :lol:

Bo stację zasłaniają się tym, że mają paliwo, które zostało kupione po wyższych cenach i musi ono najpierw zostać sprzedane. Jasne....szkoda tylko, że po jakiejkolwiek podwyżce na rynku światowym, benzyna na stacjach od razu idzie w górę mimo starej ceny hurtowej :mur:

Normalka.

A jeżeli do tego dodasz podwyżki cen np. papryki i ogórka w sklepie i to godzinę po porannych wiadomościach to już mamy cały ogląd na chorą sytuacje nie sankcjonowaną przez polski rząd.

 

Wczoraj ON - 4,54zł

Wodzisław Śl. skrzyżowanie - Statoil.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorac paliwo na markowej stacji (orlen, shell, bp) nie ma opcji zatankowac kiepskiego paliwa bo wszystko masz plombowane... przy kazdej dostawie masz brana probke paliwa z cysterny... wiec mozesz sie i sadzic z rafineria ale szanse na wygrana sa zerowe (bo w koncu sa probki paliwa ktore zostalo zlane na stacje)... pozostaje tylko to ze paliwo bylo ciagniete z dna dolu (bo zbiornik juz byl prawie pusty) gdzie wiadomo zawsze osadza sie syf (a trzeba pamietac ze paliwo ktore idzie do dystrybutora jest jeszcze 2 albo 3 razy filtrowane, zalezy od dystrybutora)... co innego jak sie tankuje na jakis malych stacjach gdzie kazdy moze sobie do zbiornika wody dolac... ogolnie orlen ma wysokie ceny.. ale wlasnie to wszystko jest zwiazane z kupa ludzi ktorzy to wszystko kontroluja... a powiem Wam ze control na orlenach jest srednio co 3 dni przez tzw: tajemniczych klientow, menadzerow, dzokerow

Tia, 2 samochody już poszły tankując "kontrolowaną vervę" tj. pompowtryskiwacze - Mercedes Sprinter i VW LT35 i co ciekawe na 2 różnych stacjach orlenowskich. Koszty naprawy grubo ponad 4k pln. Jak zapytałem się ekspedienta na Orlenie - "Panie, co jest z tym waszym paliwem jak 2 razy już miałem awarie?" a jego odpowiedź "To może niech Pan lepiej zwykły ON tankuje...". I co to ma być? Wszędzie oszukaństwo i tyle. W orlenie trzyma mnie tylko program partnerski, trzeba będzie wziąć jaki czajnik i papa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego czy jestes pewien ze to z powodu trefnego paliwa Ci samochody padly? Jezdze sprinterem z 2002 roku i tutaj padl mi jeden wtrysk.. koszt 400 zl.... a to podobno normalne w tych mercedesach... Co do vw sie nie wypowiadam bo nie wiem. Jezeli jestes pewien tego ze to wina paliwa to trzymaj wszystkie stare czesci ktore miales wymieniane... faktury za naprawy... paragony... i idziesz na stacje i zglaszasz sprawe do prowadzacego... a potem dalej nie wiem jak to wyglada... podejrzewam ze sie wszystkiego na infolini dowiesz... Tylko to musi byc zgloszone jak najszybciej bo probki paliwa z dystrybutorow sa trzymane od przyjazdu cysterny do przyjazdu kolejnej cysterny (zaleznie od stacji... jedna ma dostawy raz na tydzien.... a inna co 2 dni... wydaje mi sie ze takze w plocku trzymaja probki paliwa z kazdej cysterny)... Dodam tyle ze kiedys byl u mnie klient z ktorym sie wlasnie dluzsza rozmowa wywiazala... okazalo sie ze zatankowal na jakiejs malej stacji orlenu gdzie przekrety robili (chodz nie bardzo w to moglem uwierzyc.... bo wierzcie mi rygor na orlenie jest na naprawde wysokim poziomie)... sprawe zglosil do sadu... i chyba po poltora roku wygral... To raz mi sie taka rozmowa wydarzyla przez prawie rok pracy... probuj... moze warto...

 

Edit: Co do tego pytania sie kasjerow.... co oni moga... ich robota jest stac na kasie i dobrze kase wydawac + faORT: ORT: ktury... Zreszta naprawde malo prawdopodobne jest kiepskie paliwo... jezeli paliwo bylo by kiepskie to by padaly wszystkie samochody na okolo stacji... a to by bylo widac...to by nie przeszlo i nastepnego dnia prowadzacy by mial caly sztab ludzi kontrolujacych wszystko... od licznikow paliwa w dystrybutorach... petrowendzie... po liczenie kondonow czy gum do zucia...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...