Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Baryłka ropy jest tańsza ponad 3x od tego co się działo pół roku temu.

Policzcie sobie albo chociaż na chłopski rozum weźcie i się przekonajcie ile % w ostatecznej cenie paliwa to cena samego zakupu ropy przez rafinerię.

Posypują solą na żywe rany, a my się podniecamy ochłapami jakie rzucają.

Cena paliwa dzisiaj powinna nie przekraczać 2,50zł, a realnie powinna kosztować jakieś 2zł

Mam w d*** jeżeli będzie w okolicach 3zł - TO JEST NADAL STANOWCZO ZA DROGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdańsk Neste, obok Lidla na Grunwaldzkiej:

3 dni temu pb95 - 3.52

2 dni temu pb95 - 3.48

wczoraj - 3.56 bodajże, a już myślałem że będzie dalej spadać :> choć co prawda praktycznie tylko na BP tankuje, jakoś tylko tej stacji i Shell'owi ufam co do jakości paliw.

Czy tkwie w błędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Baryłka ropy jest tańsza ponad 3x od tego co się działo pół roku temu.

Policzcie sobie albo chociaż na chłopski rozum weźcie i się przekonajcie ile % w ostatecznej cenie paliwa to cena samego zakupu ropy przez rafinerię.

Posypują solą na żywe rany, a my się podniecamy ochłapami jakie rzucają.

Cena paliwa dzisiaj powinna nie przekraczać 2,50zł, a realnie powinna kosztować jakieś 2zł

Mam w d*** jeżeli będzie w okolicach 3zł - TO JEST NADAL STANOWCZO ZA DROGO.

Masz całkowitą rację. Ja o tym wiem, Ty wiesz i może jeszcze paru innych. Niestety ogromna większość albo nie zdaje sobie z tego sprawy albo sobie zdaje ale jest im z tym dobrze (?!) i co wybory głosują na tych samych złodziei. Niestety takiego stanu rzeczy w dobie demokracji i wszechobecnego socjalizmu nie da się zmienić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Ja o tym wiem, Ty wiesz i może jeszcze paru innych. Niestety ogromna większość albo nie zdaje sobie z tego sprawy albo sobie zdaje ale jest im z tym dobrze (?!) i co wybory głosują na tych samych złodziei. Niestety takiego stanu rzeczy w dobie demokracji i wszechobecnego socjalizmu nie da się zmienić.

mysle ze kazy o tym wie, ale szczeze wole juz mniejsze obnizki niz zadne zawsze te 3.50 lepsze niz 4.50 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz całkowitą rację. Ja o tym wiem, Ty wiesz i może jeszcze paru innych. Niestety ogromna większość albo nie zdaje sobie z tego sprawy albo sobie zdaje ale jest im z tym dobrze (?!) i co wybory głosują na tych samych złodziei. Niestety takiego stanu rzeczy w dobie demokracji i wszechobecnego socjalizmu nie da się zmienić.

A najgorsze jest to ze ludzie ciagle kupuja samochody i laduja w paliwo coraz wiecej... nie rozumiem ludzi ktorzy jezdza do pracy w warszawie smaochodami 1.5h... gdzie tramwajem trwa to 20-30 min... o metrze nie wspominajac... jaka to frajda jest stac tyle czasu w korkach...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A najgorsze jest to ze ludzie ciagle kupuja samochody i laduja w paliwo coraz wiecej... nie rozumiem ludzi ktorzy jezdza do pracy w warszawie smaochodami 1.5h... gdzie tramwajem trwa to 20-30 min... o metrze nie wspominajac... jaka to frajda jest stac tyle czasu w korkach...

tylko wiesz to też zależy, bo może ty masz 20-30min ale ktoś inny może mieć komunikacją miejską 45min albo więcej, a do tego jak ma gdzie parkować pod pracą to woli sobie ten czas w autku spędzić niż jechać zatłoczonym tramwajem, jakby nie patrzeć w aucie zawsze miejsce siedzące ;] myślę że wiele osób zdaję sobie sprawę z tego ile powinna kosztować benzyna, ale co na to poradzić? nie będziesz tankował? nie będziesz jeździł?

 

btw Lukoil PB 98 3,58zł na opolskiej krk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie akurat samochod jest miejscem pracy (dostawczak). Sory... ale patrzac po warszawie i to ze nie ma gdzie stanac w ciagu dnia napewno kazdy "kierowca" ma to miejsce pod praca ;) Podejrzewam ze nie jedna osoba idzie od samochodu do miejsca pracy tyle czasu w ile by mogla dojechac ztm-em spod domu. To juz jest chore. Za czasow szkoly tramwajem i metrem mialem 20-30 min.... w godzinach jechania do i z powrotem srednio mi wychodzilo 1:40h w jedna strone. Dlatego jezdzilem komunikacja miejska... albo rowerem chodz zajmowalo mi to 30-40 minut. Wole te 20 min przebolec stojac w metrze niz przez poltorej h patrzec jak mi ladnie opada wskazowka poziomu paliwa :)

 

EDIT: orlen ostrobramska ON verva 4.17 2 dni temu :o

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Wole te 20 min przebolec stojac w metrze niz przez poltorej h patrzec jak mi ladnie opada wskazowka poziomu paliwa :)

(...)

Nie ma to jak konkretny argument :lol: 90% uzyszkodnikow ma w czterech literach to jak szybko im spada wskazowka poziomu paliwa i woli podrozowac siedzac wygodnie, sluchajac swojej ulubionej muzyki, a nie zatloczona komunikacja miejska :)

 

(...)przeciez to odrazu widac kto jedzie bo tak a kto jest w pracy(...)

I owszem widac, tylko w wiekszosci przypadkow Ci ktorzy podrozuja DO pracy przewyzszaja kultura jazdy tych ktorzy SA w pracy :lol: Ale rozumiem tok myslenia, Ci ktorzy "nie musza" moga wskoczyc do tramwaju, pociagu, metra etc. i zrobic miejsce krolom szos takim jak Ty ktorym to auto jest niezbedne :mur: Rownie dobrze mozesz porozwozic to co musisz rozwiesc, metrem badz tramwajem :wink: pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I owszem widac, tylko w wiekszosci przypadkow Ci ktorzy podrozuja DO pracy przewyzszaja kultura jazdy tych ktorzy SA w pracy :lol: Ale rozumiem tok myslenia, Ci ktorzy "nie musza" moga wskoczyc do tramwaju, pociagu, metra etc. i zrobic miejsce krolom szos takim jak Ty ktorym to auto jest niezbedne :mur: Rownie dobrze mozesz porozwozic to co musisz rozwiesc, metrem badz tramwajem :wink: pzdr

Kultura jazdy kierowcow zawodowych spada z dnia na dzien.. wlasnie dzieki tym ktorzy jezdza a nie musza :) Jak bym mogl rozwozic towar tramwajami czy metrem... i zajmowalo by mi to 2 h a nie 6 to pewnie ze bym tak robil :) Jednak ze wzgledu na gabaryty paczek i to ze mam na magazyn 30 km to taka opcja odpada :) Biorac pod uwage ze jadac na magazyn i spowrotem to objezdzam klientow. Dziennie spalam ropy za +- 50 zl.... mysle ze duzo nie trzeba liczyc zeby wiedziec jakie to sa koszta w skali miesiaca... czy nawet roku :) Gdyby wlasnie nie tacy krolowie szos to ciekawe co bys jadl, pil... czy w czym bys wlasnie jadl czy pil :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...