Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

BTW , jest sens tankować V-power Racing ? :) Japoński system VVT-i i tak przekłada to w odpowiedni sposób a więc na lepszej benzynie będziemy miec tyle samo mocy co na gorszej, jedynie wydłuży się trasa (przetestowane osobiście na dwóch avensisach i lexusie isie).

 

Tylko zastanawiam się, tak generalnie, w ulotce o V-power wyczytamy masę marketingowego paplania o tym, że Vpower ma w sobie coś w rodzaju oleju co dodatkowo zmniejsza tarcie, że nie powoduje zabrudzeń/zardzewień, ba, nawet w dodatku działa jak odrdzewiacz w naszym silniku itd.

 

O tyle o ile mogę zrozumieć wyższość V-power nad standardem 98 czy 95, to ciekawi mnie jak wygląda różnica między V-power Racing a V-power , wiem, że różnią się liczbą oktanową (99 vs 100) ale czy czymś jeszcze ? :) I oczywiście kwestia, czy w naszym kraju jest szansa na jakąkolwiek różnicę ? :lol: Ostatnio w badaniach Shell w Wawie i chyba w Białymstoku wykazał mieszanie benzyny poza dopuszczalne granice. :?

 

I teraz jak się do tego ma benzyna BP Ultimate i inne "lepsze" benzyny... Ma ktoś jakąś konkretną wiedzę na ten temat ? :)

 

 

KLIK - ważne

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W nocy rozmawiałem z kumplem,który pracuje na stacji,która kupuje paliwo od Orlenu.

Sprawdził i kupuje paliwo po 2,61zł za litr.

Na stacji sprzedają po 3,54zł.

To jest cena netto.

http://www.orlen.pl/cgi-bin/internet.exe/p...home.do?tabId=9

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeżyłem mały szok przejeżdżając koło stacji benzynowych (Starogard Gdański).

 

Wczoraj Pb95 3,37 zł, ON 3,31zł

Dziś Pb95 3,49 zł, ON 3,49 zł

 

Nie spodziewałem się takiej podwyżki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kuzwa... srednio 20 groszy za rope wiecej... liczac ze tankuje tygodniowo za 300 zl.. znowu widze sie zaczyna dochodzenie do magicznej liczby 5 zl.... tyle ze coraz szybsze... ja powaznie chyba te karnistry pozalatwiam....

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ee u nas we wiosce to drogo, o 10gr podskoczylo :/, 6dni temu za 3,42 tankowalem, dzisiaj juz 3,52zł za pb95

Moja wioska mniejsza od twojej :D, jutro bede w koszalinie i do slupska jadem tam maja sporo taniej paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja powaznie chyba te karnistry pozalatwiam....

Wiesz, że o tym samym myślałem? :-) Ja również sporo jeżdżę, bo miesięcznie około 3500km, więc przeszło mi przez myśl zaopatrzenie się w zapasy ;-)

 

P.S. Gdzie w Wawie tak tanio lejesz ON po 3,35? Ja w okolicach widzę już około 3,50...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W slupsku na V-power diesel extra czy jakos tak 3,44 :), poltorej tygodnia temu jesli sie nie myle to albo 3,29 albo 3,39 placilem (raczej 3.39) wiec duzego wzrostu ne ma a paliwko rewelacja.

 

Edit:

 

5 dni pozniej i kazde paliwo o 15-20 groszy w gore poszlo. Ten diesel V-power juz za 3,64 jest

Edytowane przez Kinslayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, że o tym samym myślałem? :-) Ja również sporo jeżdżę, bo miesięcznie około 3500km, więc przeszło mi przez myśl zaopatrzenie się w zapasy ;-)

 

P.S. Gdzie w Wawie tak tanio lejesz ON po 3,35? Ja w okolicach widzę już około 3,50...

No ja robie miesiecznie 4-5tys km. Ale zabawa z 200 litrowym zbiornikiem jest baardzo meczaca majac mala pompke... wiec odpuscilem.

Cos kolo 3.30-3.40 widzialem na auchan na modlinskiej... i jakos podobnie przy kerfie na targowku.

A dzisiaj placilem 3.63 za ON na wylotowce z warszawy jak sie jedzie na zakret.. sulejowek... orlen... bo musialem...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musial bym zerknac na fakture kiedy dokladnie.. napewno bylo to auchan modlinska i nie placilem wiecej jak 3.40... jak mnie pamiec nie myli.. Zobacze jak wezme papier z samochodu jutro badz pojutrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj jak szedłem z psem na spacer to luknąłem na ceny paliw na stacjach obok mnie:

 

BP

95 - 3.62

98 - 3.92

 

Neste

95 - 3.65

98 - 3.77

 

Dzisiaj rano tak samo rzuciłem okiem i mały szok przeżyłem

BP

95 - 3.94

98 - 4.22

 

Neste bez zmian

 

Stacje w Poznaniu na ul. Grunwaldzkiej koło Netto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...