Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Lukoil Armii Krajowej Pb95 4.44, Pb98 4.56, ON 3.65

ST1 Hubska Pb95 4.29, Pb98 4.49, ON 3.61

 

Tania stacja przestaje być tania powoli.

Krakowska BP - PB95 4.44.

 

A propos. Czy wkładając karte płatniczą będę mógł zatankować do pełna, czy wpierw muszę zadeklarować kwotę jak w przypadku gotówki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zal szczerze mowiac... wlasnie wrocilem z mikolajek... paliwo jest tam ponad 20 groszy drozsze niz w warszawie... 4.30 placilem w srode jak wyjezdzalem z warszawy... dzisiaj widzialem juz po 4.27 takze w warszawie (oczwiscie na neste)... a ze 20 km od mikolajek w jakiejs wsi tankowalem za 4.49 (za 30 zl.. na wszelki wypadek)... paranoja

 

EDIT: aaa zapomnialem.... PB95...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Tak samo jak w przypadku gotówki;

A przynajmniej tak dotychczas się spotkałem na bez-obsługowych;

 

Tzn, wkładamy kartę, podajemy pin, myśli, podajemy kwotę, myśli... i tankujemy :)

Bez sensu jest to w tych bezobsługowych. Powinno być tak:

- gotówka- wkładamy np. 200zł kaucji, aparat łyka, tankujemy i wydaje resztę.

- karta- wkładamy kartę, deklarujemy kaucję, zatwierdzamy pinem, aparat sprawdza czy są takie środki na koncie, daje info że git, tankujemy, łyka należność z karty, zwraca kartę.

 

Też zawsze wyjeżdżam 3/4 baku i do pełna. Mam kontrolę ile spala oraz rzadziej muszę jechać na stację :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

przeciez przy takim systemie czesciej jezdzisz na stacje ;)

Kwestia podejścia i samodyscypliny. Mnie akurat pełny bak nie "motywuje" do wyjeżdżania paliwa bez sensu :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie w samochodzie tez nie bawi wyjezdzanie 170 zl ;) Co innego w motocyklu ;) Samochodem za tyle zrobie z 550? Plus minus.... a motocyklem ponad 700 i ile wiecej radochy z jazdy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Mnie w samochodzie tez nie bawi wyjezdzanie 170 zl ;) Co innego w motocyklu ;) Samochodem za tyle zrobie z 550? Plus minus.... a motocyklem ponad 700 i ile wiecej radochy z jazdy ;)

Ja na pełnym zrobię 900 (miasto) i ponad 1000 (trasa). Jak bym miał "lżejszą" nogę to więcej :razz: :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ot:

pełny to ~550-600km (nie mam rezerwy więc nigdy nie miałem mniej niż 4-5l paliwa w baku - boję się, że nie dojadę :E) przy 45l baku.... chciałbym na 45l zrobić te 900km :E;

eot

 

A paliwo na szczęście się ustabilizowało... wciąż za drogie, no ale nie straszy już chęcią wskoczenia na 5 i więcej złotych;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś na trasie Krzeszowice-Tarnów, przez Kraków, Wieliczkę, Niepołomice, Szczurową, Żabno... Zatankowałem na jakiejś stacji w Niepołomicach. Na przeciwko Shella. ON za 3.63zł, po drugiej strony na Shellu 10gr. drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ceny hurtowe 95ki to około 3,3k pln za 1000litrów.

2. A na stacjach mamy ponad 1,2pln więcej.... hmmmmmmmmmmmmm 

1. Netto czy brutto?

2. Stacja ma minimalne marże. Ponad połowa ceny to podatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Netto więc brutto wyjdzie około 4pln. Daję to marże około 50 groszy.

Weź pod uwagę że to paliwo trzeba jeszcze rozwieść do stacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie masz czesto transport do 50km od punktu skladowania :P

Wiesz transport to strasznie podniesie koszty..... Wieziesz 20000 litrów paliwa w cysternie i ile może transport kosztowac?? Niewiele...........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz transport to strasznie podniesie koszty..... Wieziesz 20000 litrów paliwa w cysternie i ile może transport kosztowac?? Niewiele...........

A co ma do tego 20k l? To jest zaplombowany ładunek. Trzeba zalać do baku, zapłacić kierowcy etc. To nie jest za free. Kilkanaście groszy za spedycję i magazynowanie na składzie myslę że można od tych 50gr odliczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego 20k l? To jest zaplombowany ładunek. Trzeba zalać do baku, zapłacić kierowcy etc. To nie jest za free. Kilkanaście groszy za spedycję i magazynowanie na składzie myslę że można od tych 50gr odliczyć.

To ma do tego że ile mogą podnieść cenę aby im się za transport zwróciło. Poza tym i tak na pewno przepłacamy sporo za paliwo, nie tylko przez j*bane podatki ale kombinatorstwo rafinerii, pośredników itp. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...