Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro taki zysk to nic tylko otwierac stacje :)

tylko dlaczego ostatnio tyle ich znika, a nie sie pojawia? hmmm

 

A nie zapomniałeś o zagadnieniach ekologicznych??

 

U nas stacje są mega stare (w sporej częsci) dopiero nowe stacje spełniają porypane normy europejskie w dziedzinie ekologii. Łatwiej jest więc zamknąc stację niż ją remontować dostosowując do wymogów ekologicznych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie zapomniałeś o zagadnieniach ekologicznych??

 

U nas stacje są mega stare (w sporej częsci) dopiero nowe stacje spełniają porypane normy europejskie w dziedzinie ekologii. Łatwiej jest więc zamknąć stację niż ją remontować dostosowując do wymogów ekologicznych. 

Twierdzisz że łatwiej jest sprzedać starą i zbudować nową. Ale to co zostało po starej nikt za darmo nie rozbierze. Więc remont jest bardziej opłacalny.

Tym bardziej że lokalizacja i wyrobiona renoma jest bezcenna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że łatwiej jest sprzedać starą i zbudować nową. Ale to co zostało po starej nikt za darmo nie rozbierze. Więc remont jest bardziej opłacalny.

Tym bardziej że lokalizacja i wyrobiona renoma jest bezcenna.

Wszystko zależy gdzie ta stacja jest. Jak w centrum miasta to pewnie że remont ale jak gdzieś dalej od centrum nie przy głównej przelotowej to nie opłaca się. 

 

 

W Gdyni był Shell koło Klifu w trakcie rozbudowy centrum go rozwalili do zera. Teraz powstała mlutka stacyjka w bardzo dobrym punkcie i sie interes kręci.

 

Była stacja miedzy Sopotem a Gdynia na środku zlikwidowali bo się kompletnie nie opłacało jej remontować i unowocześniać i stoi takie straszydło.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Twierdzisz że łatwiej jest sprzedać starą i zbudować nową. Ale to co zostało po starej nikt za darmo nie rozbierze. Więc remont jest bardziej opłacalny.

Tym bardziej że lokalizacja i wyrobiona renoma jest bezcenna.

Co do lokazlizaji to masz racje natomiast co do remontu absolutnie nie. Jesli jest stara stacja niespelniajaca norm ochrony srodowiska (szczegolnie chodzi o zbiorniki musza byc dwuplaszczowe ale nie tylko) to naprawde taniej jest pobudowac nowa niz remontowac. Wiem bo wlasnie moja firma takie cos robi ;) Jesli tylko nie byla dobra lokalizacja to od razu stacje sie liwkidowalo i taniej wychodzilo zrobic nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli jest stara stacja niespelniajaca norm ochrony srodowiska (szczegolnie chodzi o zbiorniki musza byc dwuplaszczowe ale nie tylko) to naprawde taniej jest pobudowac nowa niz remontowac. Wiem bo wlasnie moja firma takie cos robi ;) Jesli tylko nie byla dobra lokalizacja to od razu stacje sie liwkidowalo i taniej wychodzilo zrobic nowa.

Wiem że np. wszystkie urządzenia muszą być nowe. Zero używek. Koszty administracyjne etc. Temat rzeka.

 

Jesli tylko nie byla dobra lokalizacja to od razu stacje sie liwkidowalo i taniej wychodzilo zrobic nowa.

No na pewno remont nie jest zasadny w 100% przypadków. To jasne. Ale co w takim razie ze starą stacją. Przecież nie można po prostu porzucić tego i niech ziemia i roślinki to pochłoną. Grunt ma swoją cenę, złom stalowy ma swoją cenę, stare zbiorniki mogą resztkami paliwa skazić glebę etc. To trzeba zdemontować.

 

Rozumiem, że właściciel woli sprzedać taką działkę taniej i nowy nabywca sobie to odzyska. Natomiast sprzedający dołoży trochę i zbuduje nową stację. Jeśli to jest opłacalna operacja to naturalnie trzeba tak zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to widze, że ceny z kosmosu, wczoraj w Kielcach na BP przy ul. Solidarności jak zobaczyłem pb95 za 4,46zł to stwierdziłem 'no przynajmniej tu nie jest drogo', ale widze jednak, że jest... Później podam ceny z kilku stacji w Kielcach, porównamy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe EOT

Ciekawi mnie na jakich stacjach mają najlepsze paliwa.

Z tego co czytam na forum to:

 

benzynka = shell

ropniak - shell

gaz = ?

Nie ma reguły. U mnie w mieście są dwa BP. Na jednym paliwko eleganckie, a na drugim robią machloje. Można się tylko eksperymentalnie zorientować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warszawa Radzymińska PB95 4.20 zł. PB98 4.34 zł.

a ktora stacja? bo na radzyminskiej jest pare stacji ;) 4.20 widzialem dzisiaj na neste w markach kolo m1... a 4.23 bodajrze na glebockiej przy kerfie takze na neste.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ktora stacja? bo na radzyminskiej jest pare stacji ;) 4.20 widzialem dzisiaj na neste w markach kolo m1... a 4.23 bodajrze na glebockiej przy kerfie takze na neste.

Na wysokości Piotra Skargi w kierunku śródmieścia po prawej są kolejno 2 stacje, jedna przed wiaduktem kolejowym druga za.

Na pierwszej było 4.20 zł a na drugiej 4.22 zł za PB95 a na obu chyba 4.34 zł za PB98

Cena benzyny powinna teraz spadać bo kończy się powoli sezon urlopowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BP Piekary Śląskie:

 

95 - 4.29zł

98 Ulti - 4.58zł

ON - coś 3.86zł chyba było

 

Obok na 'mini' Statoilu (tzn dwa dystrybutory, pani w budce):

95 - 4.23zł

98 - 4.59zł

ON - nie kojarzę

 

LukOil Bytom - 4.24zł, Neste Bytom M1 chyba też coś 4.23/4.24zł;

 

Ceny na wczoraj;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wysokości Piotra Skargi w kierunku śródmieścia po prawej są kolejno 2 stacje, jedna przed wiaduktem kolejowym druga za.

Na pierwszej było 4.20 zł a na drugiej 4.22 zł za PB95 a na obu chyba 4.34 zł za PB98

...

Dzisiaj zmieniły się relacje cen na tych stacjach, na pierwszej jest drożej a na drugiej spadło do 4.20 zł za PB95. Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powitac!

 

moj starszy ma rozne zajawki, prowadzi arkusz dotyczacy spalania jego samochodu i kosztow benzyny od 2002 roku ;)

 

na poczatku fabia 2001 1.4 MPI a od koncowki 2008 nowa fabia

 

nie wiem, ktore kolumny sa ktore, ale najwazniejsza znalazlem "srednia za litra"

 

calkiem ciekawe wam powiem :)

 

pobierz: http://www.sendspace.com/file/hnwuqs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...