Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie najtańsza do niedawna stacja chyba się znużyła ciągłymi zmianami cen, bo stoją od kilku tygodni na 5.29 (Orlen). Najśmieszniejsze, że 20km dalej w jedną stronę, a 10km w drugą, stacje tego samego koncernu mają benzynę po 5.13 i 5.17.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Białoruś po podwyżkach:

Cena detaliczna benzyny A-92 wrosła o 19,7 proc. do 3950 rubli białoruskich (ok. 3,43 zł) za litr, A-95 - o 16 proc. do 4350 rubli białoruskich (ok. 3,78 zł), oleju napędowego - o 23,8 proc. do 3900 rubli białoruskich (ok. 3,39 zł.)

 

Pierwszy dzień taniego rubla - Najważniejsze informacje - Informacje - portal TVN24.pl - 24.05.2011

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auchan Piasczno:

95 - 5,00

 

 

Pytanie żeby posta niezakąłdać:

Jeżeli do auta zalecana jest 95 benzyna

a jeździ się cały czas na 98

ma to jakieś następstwa niepożądane

lub może mieć ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otwarcie przepustnicy nie przekłada się dokładnie na dawkowanie paliwa, ma na to wpływ jednak dawką steruje komputer w nowych silnikach. Żeby popchnąć do przodu ~1200kg potrzeba X energii, 95 jest w stanie dostarczyć energii na poziomie N/litr, 98ka z powodu wolniejszego spalania i większego uszlachetnienia na poziomie N-y/litr. 98 potrzeba więcej aby wygenerować tą samą ilość energii.

 

Co się może stać? Jak tankujemy paliwa premium które mają multum dodatków to w jakimś marginalnym stopniu wymyje silnik, przeczyści wtryski i pochodne czynności czystościowe mogą mieć miejsce. Nie jest to jednak skala która wypłucze wszystkie nagary z silnika, nie rozszczelni się on, nie zacznie brać oleju jak dziki.

 

Przyjemnym efektem stosowania 98ki jest wyższa kultura pracy jednostki, jest ciszej na ucho (organoleptycznie potwierdzone na Ultimate 98 i Suprema 98 w stosunku do 95tek producentów).

 

Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie paliwa zaleconego przez producenta i nie kombinowanie. Do większości benzynek jest zalecane 95, nieliczne nowe nie wysilone silniki pałają żądzą dodatkowych 3 oktanów. Są na świecie miejsca gdzie auta pocinają na 92-93 oktanach i tragedii nie ma. W przypadku gdy pojawia się spalanie stukowe mimo adekwatnej ilości oktanów warto po prostu zmienić stację zamiast tankować paliwa które nie jest wymagane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu 98 więcej kosztuje i kto powinien tankować ?

 

Mój ojciec właśnie kupił nowego accorda i na wlewie pisze by tankował 95 a on ładuje uparcie 98,

zastanawiało mnie tylko czy to sie na nim zemści, że tankuje wbrew zaleceniom producenta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@wirion co do 98 lejesz do wysilonych silników i z dużym stopniem sprężania.

 

Był ostatnio art na pclabie o peryferiach od Razera.

Spodobał mi się 1 z komentarzy:

 

Co w tej myszce wartego jest 450 zł? Da sie konkretnie odpowiedzieć?

Tyle kosztuje powiększenie ePenisa, o którym cię Razer gorliwie zapewnia :)

I pewnie w tym wypadku Lotos czy tam Orlen też gorliwie zapewnia że ma teraz większego co by to większe nie było.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

naczy mi nie chodzi o sens czy koszty litra, tylko czy może to mieć jakieś negatywne oddziaływanie na silnik...

np może sie niewiem zepsuć, wiecej sadzy osadzić... i czy po wlewaniu 95 z powrotem by wszystko ewentualnie wróciło do "normy"

 

EDIT: a gdyby wytłumaczyć to tym że w PL jest kiepskie paliwo i np 95 nie trzyma tych 95 oktanów,

i lepiej zalewać 98 która też docelowo nie trzyma tych 95... ?

Edytowane przez wirion

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie zdziwiło, że nie ma ulepszonej wersji Pb95, jak Pb98 czy ON - Verva, Ultimate czy vPower. Jakoś byłem przekonany, że jest taka wersja..

 

O ile się dobrze orientuję to vPower to ulepszona wersja 95. vPower Racing to z kolei lepsze 98 Edytowane przez el_gringo_dado
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za info. Musiałem coś w tej kwestii przeoczyć.

 

A byłbym zapomniał. Na Tesco jest teraz większa promocja za rachunki zakupowe powyżej 100PLN. Do 20. lipca z takim rachunkiem paliwo jest tańsze o 15gr (zamiast 5gr) na litrze, a dodatkowo płacąc kartą z logo Tesco dostaje się kolejne 10 gr/l. Ostatnio zatankowałem za 4.87.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...