Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś mi się tłumaczył że jak ma mało paliwa w zbiorniku(wskazania paliwomierza) to innych nie ciągnie tak do jazdy(np: żonę, brata, teścia, psa i kota) do jazdy naszym samochodem.

Bo jak braknie w trakcie albo trza samemu będzie zatankować to nie dziękuje no i dla tego tak na oparach dużo ludzi jeździ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnica jak jazda z dziewczyną lub bez. Tak teoretycznie. Uprzedzając złośliwości nie mówię o zbiorniku 80l, raczej 50 :)

 

Przeciez teraz dziewczyny wyrywa się na pełny bak... ;)

 

Ktoś mi się tłumaczył że jak ma mało paliwa w zbiorniku(wskazania paliwomierza) to innych nie ciągnie tak do jazdy(np: żonę, brata, teścia, psa i kota) do jazdy naszym samochodem.

Bo jak braknie w trakcie albo trza samemu będzie zatankować to nie dziękuje no i dla tego tak na oparach dużo ludzi jeździ.

 

To jest szukanie wymówek i głupie tłumaczenie się z sytuacji "kupiłem tak wypasionego passata (zeby znajomi zazdroscili) pozbywając sie ostatniego grosza, ze nie mam nawet na paliwo".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio robiłem trasę i z ciekawości patrzyłem na ceny.

Podlaskie: Suchowola- 4.99 Orlen

Sztabin- 4.97 Pronar

Augustów- 4.99 Orlen

Augustów- 4.97 Inees

Augustów- 5.09 Shell

Okolice Grajewa- 5.19 Bliska

 

Warmińsko-Mazurskie:

Ruciane Nida- 4.99 Orlen

Olsztyn- 4.99 Orlen

Olsztyn- 5.04 Shell

Olsztyn- 5.04 Statoil

Olsztyn- 4.97 (nie pamiętam, mogę się mylić) Neste

 

Mowa o PB95.

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz blachary się wyrywa na pełny bak? ;)

 

Nie mogę zweryfikować skuteczności takiego podrywu, żona mi nie pozwoli :>

 

Nie rozumiem po co tankować 5x po 50zł zamiast raz do pełna i nie tracić czasu.

Otóż to. I tak będzie trzeba wlać za kwotę X, po cholerę to rozkładać na jakieś ochłapy? No chyba, że zupki brakuje, do dziesiątego daleko, a jechać trzeba, to wiadomo, dobre i dziesięć litrów.

Spotkałem się też z interesującą teorią, promującą jazdę na rezerwie - "bo jak mam zalane do pełna, to jeżdżę i jeżdżę, a jak już świeci, to rzadko biorę auto". W średniej szkole kumple użytkowali na tej zasadzie malary i jakieś zabytkowe rdzople, bo wtedy 20 zł to był tłusty pieniądz, ale ostatnio mówił mi to właściciel 406 Coupe z dwulitrową benzyną. Zaproponowałem mu przesiadkę na jaszczomba i nawet zaoferowałem użyczenie swojego egzemplarza do jazdy testowej, ale obraził się śmiertelnie. Może dlatego, że Współczynnik Ściągania Dziwek jest dla jaszczomba ujemny?

 

To jest szukanie wymówek i głupie tłumaczenie się z sytuacji "kupiłem tak wypasionego passata (zeby znajomi zazdroscili) pozbywając sie ostatniego grosza, ze nie mam nawet na paliwo".

 

Nie chciałbym mieć znajomych, którzy zazdrościliby Passata.

 

 

Wyjeżdżony jeden bak Pb98 (była po 5,14, to skorzystałem ochoczo) i jedyna różnica względem Pb95 to nieco cichsza praca. Przyrostu mocy nie udało mi się zauważyć.

Edytowane przez jonas
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co tankować 5x po 50zł zamiast raz do pełna i nie tracić czasu

Taki sposób tankowania to bardzo sprytny plan. Wyjaśnieniem niech będzie zasłyszany gdzieś tekst - "Benzyna podrożała? Nie obchodzi mnie to. I tak zawsze tankuję za 50zł." :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja za 150, bo mam tygodniowo "okrągłą" (prawie równe 400km) trasę do/z pracy i jak za tyle zaleję, to wystarcza dokładnie_na_tydzień... a jak braknie/zostanie, to jestem w stanie oszacować czy jeździłem normalnie, czy... ee... no... mniej normalnie.

Śmieszna ciekawostka - jak zaczynałem tak jeździć, to lałem za 100. Ale paliwo zaczęło drożeć, więc potem lałem za 130... a teraz za 150. Lania za 170 nie przewiduję - zmienię prędzej środek lokomocji, albo robotę.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat jak zdecydowalem sie odstawic moj samochod(oczywiscie jak wyjezdze caly bak :D) i przeniesc sie na auto brata z gazem w srodku, bo musze sie troche odkuc na kasie... eh. Chociaz, zawsze to lepiej lac za 200-250zl/miech jak 450 -.-

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Sącz

na ul zielonej w piątek lpg było po 2.67

orlen nawojowska 2.69

 

Łącko wczoraj 2.74

Kraków wczoraj statoil na ul Armii Krajowej 2.78 O_o

 

piwniczna orlen dzisiaj 2.69

 

i ciekawostka: diesel na lpg

ciekawe, ciekawe...

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś gość mi tankował i powiedział, żebym się nie zdziwił jak jutro będzie po 3 złote :angry:

Nadszedł moment, kiedy trzeba liczyć, czy przypadkiem na benzynie nie wyjdzie lepiej.

Edytowane przez kwasior500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, jeszcze troche się pojeździ.

 

W moim przypadku wygląda tak:

Pb95 - 5.29zł spalanie ~8l/100km, 100km = 42.32zł

LPG - 2.69zł spalanie ~10l/100km 100km = 27zł

 

czyli żeby koszt jazdy na lpg i pb95 był taki sam, LPG musiałoby kosztować 4.20zł/l

 

Oczywiście nie uwzględniłem odpalania auta na benzynie i konieczności zalania za 50zł co pół roku żeby pompy nie ubiło :)

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróciłem z Czech wczoraj i będąc tam pojawiła się konieczność tankowania na LukOil. 36 Koron, które na 30 września dały 6,59zł...

 

Większość LukOilów w kraju (przekrój od Olsztyna do Chałupek) w okolicach 5.29. Bliskie i Orleny przeważnie 5.17, co prawda były perełki po 5.49. Wszystko oczywiście dotyczy Pb95.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...