Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnio śmiałem się ze Statoila u mnie w mieście, że sprzedaje ON za 5,19zł

W krytycznych sytuacjach tankowałem na CRAB gdzie zawsze o 20-25gr jest taniej ale dzisiaj niemal umarłem za kierownicą jak zobaczyłem cenę 5,11zł

Jakby mi ktoś rok temu powiedział, że ON będzie ponad 5zł to bym się założył o wszystko że to niemożliwe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukoil we wsi - 5,29 Pb95, 5,15 gnojówka. Te różne ulepszone raket fjule raźno zbliżają się do 6 zł, ciekawe czy ktoś to kupuje.

 

Czyżby jakiś tytan intelektu i rekin finansjery w jednym stwierdził, że po co sprzedawać za piątkę, jak można za 5,05, a potem już poszło lawinowo? Bajeczki o rosnącej cenie baryłki ropy albo wahaniach kursu dolara można sobie zaaplikować analnie, to przecież nie ma żadnego związku z tym, co się wyprawia na stacjach.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co? Robimy jakieś stowarzyszenie paliw alternatywnych?

Na pierwszym zebraniu chciałbym, żeby wszyscy przedyskutowali możliwości etanolu. Przy szklaneczce etanolu, oczywiście ;]

 

Jutro zalewam bolid, sprawdzę po południu ceny w okolicznych stacjach. Pewnie coś między 5.19 - 5.30 będzie, jak znam życie.

 

.:.:Ed:.:.

Sprawdziłem, 5.19.

Edytowane przez m4r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Olsztyn- wylotówka na mrągowo: pb95: bliska- 5.09, statoile- 5.09

ON: statoile- 5.14

 

Poza tym- LPG też ostatnimi czasy poszła w górę. Do tego doczytałem, że od począktu 2012 ma być jeszcze wyższa akcyza- co pociągnie kolejną podwyżkę cen. Tylko pytanie- dlaczego teraz jesteśmy perfidnie ruchani w Musculus sphincter ani przez koncerny?

Chyba wiedzą, że przyszłe styczniowe podwyżki spowodują to, że tankowanie będzie wielkim świętem, fetą i imprezą rodzinną z tortem...

 

PS. Orlen ograniczył ceny na bliżej nieokreślony okres czasu na poziomie 5.09/5.14...

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obniżyliby akcyze, to by wszystko w dół poszło, a nie głupki jakieś ciach!lnięte płace minimalne podnoszą. Po cholerę takie coś? Lepiej by zdelegalizowali umowę na zlecenie.

 

Poza tym jakim cudem gaz rośnie w górę, skoro u Ruskich nie ma wojny?

 

U mnie w miejscowości gaz 2,80zł, 30km dalej 2,60zł, PB95 5,30 / 5,15

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są ceny PRZED wyborami, pomyślcie co będzie PO :/ . Najpierw pogłoska o podatkach i cenie gazu ponad 4PLN...no to naprzód z podnoszeniem, przecież w TV zapowiedzieli. Teraz już nie o podatkach pindolą, a o problemie z pozyskaniem gazu.

Jak ktoś wyżej pisał o święcie -teraz na wesele będzie się dawać tankowanie do pełna...Czy wreszcie nasz naród wybuchnie na tą klikę cholerną?! Jesteśmy potulni mimo powszechnego przekonania o krewkości to nasz cisną.

Jeszcze ta jakość paliw...kto nie tankował w krajach poważniejszych(czyli w większości Europy) może wierzyć jakie to my niby cudne paliwa mamy. Napęd co CDI/HDI/TDCI i inne takie unieruchamia, gaz bez normy paliwowej(jedynie techniczna)i gonione oktany toluenem w benzynie...załamka. Za taką kasę....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba zatem nadal głosować na tych samych ludzi, bo przecież Korwin to oszołom i na pewno się nie dostanie do Sejmu.

 

Śmiesznostka z trasy Kartuzy-Piła - dwie stacje benzynowe po dwóch stronach ulicy, Orlen i jakiś anonymous. Odpowiednio 5,29 oraz 5,09 za Pb95.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już polacy wybrali. Albo jest cos nie halo z tymi wyborami, albo ludzie lubią płacić za wszystko coraz więcej albo w tym kraju większość to kompletni debile. Trza stąd spier*alać.

 

A od jutra będziemy pewnie obserwować rosnące ceny paliw....

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi sie podoba ostatnio polityka Orlenu. Caly czas na ich stacjach jest PB95 za 5,09zl, gdy np. na Lukoilu gdzie zawsze tankowałem - 5,27zl.

 

Jak sie pytalem pani z orlenu o co tu chodzi, to nie byla w stanie mi odpowiedziec. Pozniej gdzies zaslyszalem, ze poszly skargi na Orlen za specjalne obnizanie ceny ponizej kosztow produkcji

Edytowane przez reaktiv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś było napisane o tych skargach innych sprzedawców paliw, bo Orlen sprzedaje im paliwo w hurcie po 5.08, a sam na swoich stacjach dodaje tylko grosz marży. Dlatego u innych jest dużo więcej.

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na Orlen została złożona skarga o działania monopolistyczne.

Ja bym się tym w ogóle nie przejmował. Inne koncerny mieli nadal zapasy zakupione w cenach niższych a walili wyższe ceny bo baryłka poszła do góry.

Orlen na to nie poszedł i chcieli go wrobić w monopol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...