Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Ta, tylko ciekawe jak niby rząd mógłby podnieść płące do poziomu UE. Ustalając płacę minimalną na poziomie 4 tys zł brutto? 70% narodu straciłoby pracę.

 

Sam bym stracił pracę, bo kto by wtedy laptopy naprawiał ? :D

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby zachowali trend zrównywania wszystkiego z UE i wyrównali też pensje do poziomów europejskich to paliwo kosztujące 7zł/litr nie robiło by nawet problemów

Na "zachodzie" obecne 7zł za litr robi problem.

 

Sam bym stracił pracę, bo kto by wtedy laptopy naprawiał ? :D

 

Wtedy byłby popyt na sprzedawców, musiałbyś zmienić zawód :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsze paliwo w Europie? – Piechuła – Polityczny Blog Społeczny

 

Polecam zwłaszcza wykres.

W Grecji gdzie życie opiera się o sieste, protestowanie i życie na krzywy ryj z naszych pieniędzy minimalna krajowa to 3500 zł, chyba się przeprowadzę, co za kraj, ręce opadają.

Zrównajmy ceny paliwa, zróbmy chleb po dwa orjo tylko zarobki zostawmy po 200 orjo na twarz, będzie super.

Edytowane przez Kacimiierz
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Grecji gdzie życie opiera się o sieste, protestowanie i życie na krzywy ryj z naszych pieniędzy minimalna krajowa to 3500 zł, chyba się przeprowadzę, co za kraj, ręce opadają.

Tak samo masz w Irlandii, UK, Francji czy USA, w wielu rozwiniętych krajach to norma, że margines społeczny żyje tylko z zasiłków. Wyjedz za granice, zrób gromadke dzieci, a dostajesz mieszkanie socjalne od państwa, tysiąc juro i wiedziesz piękne bezstresowe życie. Tak wygląda życie na zachodzie:

The jobless couple with 10 children who rake in £32,000 a year in benefits.. and who STILL aren't happy | Mail Online

 

Rozpieścili ludzi przez ostatnie dziesięciolecia, przyszedł kryzys i jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest właśnie durnota. Dawać tym co nie pracują, a zabierac tym co pracują. To jest chore. Może zróbmy plebiscyt pt: "Normalny kraj do którego najchętniej uciekłbyś z Eurokołchozu" ?

 

Rząd i UE mogliby już nic nie robić, ludzie sobie poradzą, byle tylko nikt im nie przeszkadzał.

 

Socjalisci będą jednak usprawniać i poprawiać. Wiedzą przecież lepiej :).

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak czytam takie teksty to wiem ze malo wiesz o historii i o socjalizmie ( przypomne ze nigdzie nie bylo socjalizmu )

 

ceny sa i najsmieszniejsze jest to ze mozecie sobie psioczyc na jedna czy druga partie ale zawsze trzeba zalac

 

klekoty ( te stare wolno ssaki ) maja lepiej bo dobrze jerzdza na olenju opalowym ;-)

 

LPG i tak jest lepsze niz PB bo jest ekologiczniejsze ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest, ale w Katowicach na Giszowcu jest Lukoil i zawsze maja tam niskie ceny. Jak jechalem w sobote, to PB95 bylo po 5.24, wszedzie indziej, np. Lukoil w Tychach PB95 po 5,37, Orlen 5.39. Ciekawe co za polityke oni prowadza ; d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2012 paliwo bedzie po 6zl, od stycznia dojdzie podwyzka akzyzy na papierosy i paliwo wlasnie.

 

Ekstra! Droższe paliwo = mniej samochodów na drogach = większe bezpieczeństwo = krótszy czas podróży = płynniejsza jazda = niższe spalanie. Podsumowując: taki sam koszt podróży przy zaoszczędzeniu czasu i nerwów ;) . Państwo się o nas troszczy, bądźmy wdzięczni.

 

edycja

Chyba niektórzy nie zrozumieli ironii...

Edytowane przez MaSell
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gaz najtańszy jaki widziałem w okolicy jest (był tydzień temu i wcześniej - teraz nie wiem) na prywatnej, starej obdartej stacji, średnio 5gr/litr taniej (2.75zł). A i 95 chyba tańsza. I widzi się tendencje ludzi do powrotu właśnie do takich stacji - ruchu nie ma strasznego, ale co chwile ktoś podjedzie.

 

Co do tankowania gazu się bardzo nie boję - tego nie ma jak chrzcić zbytnio. Oczywiście się da, ale imho filtr gazu zbierze śmieci, a spalanie pokazuje że za dużo "wody" nie ma ;)

 

Niedługo okaże się jak spalanie wyszło po regulacji własnej LPG i wymianie kabli/świec. Ogólnie jeszcze trochę kombinowania i może zejdę do 8l na trasie, co będzie boskim wynikiem.

 

[edit]

Yea, tryb pozamiejsko-mieszany 8.71l/100 (wynik uproszczony, wypadałoby zmienić o rozgrzewanie silniki na benzynie) =) Teraz założyć zrobiony cut-off, wyregulować i zobaczyć jaki efekt ;)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny masakra.

Mam dosyć. Na trasę przesiadam się na pociąg/autokar, tylko w mieście zasuwam głównie motocyklem 7.5l/100 km, czasem samochodem (10.5l/ 100km).

Nie ma jak zaoszczędzić na paliwie, więc odpuszczam sobie kupno nowego samochodu. Motocykl sprawia mi radochę, więc niech sobie pali (czasem więcej, czasem mniej)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gaz najtańszy jaki widziałem w okolicy jest (był tydzień temu i wcześniej - teraz nie wiem) na prywatnej, starej obdartej stacji, średnio 5gr/litr taniej (2.75zł). A i 95 chyba tańsza. I widzi się tendencje ludzi do powrotu właśnie do takich stacji - ruchu nie ma strasznego, ale co chwile ktoś podjedzie.

 

Co do tankowania gazu się bardzo nie boję - tego nie ma jak chrzcić zbytnio. Oczywiście się da, ale imho filtr gazu zbierze śmieci, a spalanie pokazuje że za dużo "wody" nie ma ;)

 

Niedługo okaże się jak spalanie wyszło po regulacji własnej LPG i wymianie kabli/świec. Ogólnie jeszcze trochę kombinowania i może zejdę do 8l na trasie, co będzie boskim wynikiem.

 

[edit]

Yea, tryb pozamiejsko-mieszany 8.71l/100 (wynik uproszczony, wypadałoby zmienić o rozgrzewanie silniki na benzynie) =) Teraz założyć zrobiony cut-off, wyregulować i zobaczyć jaki efekt ;)

 

Nie wiem czym to idzie ale ja 2 tygodnie temu zatankowałem gaz na BLISKIEJ i auto zrobiło sie mulaste i miałem problem z utrzymaniem wolnych obrotów na biegu jałowym podczas jazdy. Wyjeździłem to i zatankowałem wczoraj na gaspolu - jak ręką odjął.

A tak z ciekawości co za auto masz i jaką instalacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...