Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

"najtańsze" - zależy pod jakim względem. Co z tego że w przeliczeniu na jełro wychodzi taniej, skoro belg za miesięczną wypłąte kupi 5 razy więcej paliwa niż ty? Dla mnie to nie jest najtanszie tylko ku*ewsko drogie.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny może u ciut tańsze mamy, ale mniej możemy kupić. To człowiek jak ma benzynę myśli: akcyza na olej od stycznia rośnie, dobrze że nie na Pb. Kurcze trzeba LPG założyć. Aż tu nagle się dowiaduje, że Unia Europejska planuje podwyżkę minimalnego limitu akcyzy z obecnych 125 euro/1000 kg - stopniowo - do 500 euro/1000 kg w 2018 roku.

 

Masakra.

 

Jedyne co pozostaje to drążyć tematy typu United States Patent 6579330 "Alternative fuel to gasoline"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czym to idzie ale ja 2 tygodnie temu zatankowałem gaz na BLISKIEJ i auto zrobiło sie mulaste i miałem problem z utrzymaniem wolnych obrotów na biegu jałowym podczas jazdy. Wyjeździłem to i zatankowałem wczoraj na gaspolu - jak ręką odjął.

A tak z ciekawości co za auto masz i jaką instalacje?

 

Lanos 1.4 (75KM). Przez 10 lat instalka fabryczna 2gen Bedini (czyli slabo), od roku zdegradowana do 1gen (po wymianie reduktora - zajechał się dopiero po 150kkm). Obecnie troszkę reguluję i eksperymentuję bo dorobiłem układzik do cut-offu (elektrozawór przy mikserze, który się zamyka przy >1700rpm i bardzo niskim ciśnieniu w kolektorze dolotowym(z czujnika MAP) - jak na razie wniosek taki, że do trasy sie nadaje, ale do miasta mniej - bo na 2/3 biegu zdarza sie "szarpnąć" przy dodaniu gazu i otwarciu zaworu).

 

//Edit

@up: co do alternatyw ja dalej krzycze o etanol z racji mozliwosci produkcji bez-baryłkowo-szejkowego udziału.

 

A co do zmniejszenia spalania dziś na elektrodzie była konstrukcja wtrysku wody w silniku diesla (temat przeniesiony do "Na pograniczu nauki" : http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2135248.html) - tam bylo uproszczenie - podawanie pary przez dolot). Jednak jak zobaczylem teraz dzial w ktorym to jest to nastawiam się jednak sceptycznie)

Edytowane przez Sid

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ryży donaldinio do tego? Ludzie pasjami uwielbiają socjalistów, którzy obiecują każdemu zrobić dobrze, więc na nich głosują, a potem zdziwienie, że ci socjaliści skądś muszą brać pieniądze na wykarmienie rzeszy nierobów i biurokratów, więc opodatkowują co tylko się rusza i oddycha, bo czemu by nie.

 

Poza tym nie przesadzajcie, jakiś czas temu ta sama histeria była przy "magicznych" 5 zł za litr i świat się nie zawalił. Oni o tym wiedzą, Kocie, dlatego też nic się nie stanie przy 6, 7 i tak dalej za litr. A że jakieś tam społeczeństwo popiszczy w Internetach i porozsyła debilne łańcuszki o "bojkocie stacji paliwowych", to co z tego. Tankować i tak będzie trzeba.

 

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pacholęciem będąc słyszałem jakąś gadającą głowę w telewizorze, która mówiła tak pięknie o tym, jak świetne będą w Bolandzie drogi i autostrady, wybudowane za pieniądze z akcyzy paliwowej. Co więcej, miało być to sprawiedliwe i uczciwe, bo im więcej jeździsz, tym więcej zapłacisz. Dwuwierszyk:

"Spośród słów smutnych, jakie są na świecie,

te najsmutniejsze - 'a mogło być przecie'."

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem jest nie tylko z paliwem. Lat temu powiedzmy 10 olej opałowy był po 1zł/l. Teraz patrzę - 3,89. Węgiel eko-groszek lat temu 5 - 360zł/t. Niedawno wpadła mi w ręce ulotka z ofertą jakiegoś składu węgla - 900zł/t.

Ale co tam. Ważne, że w tym roku emerytury i renty wzrosły o 3% - sukces.

 

A ryży dopiero się rozkręca ;)

Edytowane przez Modd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ma ryży donaldinio do tego? Ludzie pasjami uwielbiają socjalistów, którzy obiecują każdemu zrobić dobrze, więc na nich głosują, a potem zdziwienie, że ci socjaliści skądś muszą brać pieniądze na wykarmienie rzeszy nierobów i biurokratów, więc opodatkowują co tylko się rusza i oddycha, bo czemu by nie. Poza tym nie przesadzajcie, jakiś czas temu ta sama histeria była przy "magicznych" 5 zł za litr i świat się nie zawalił. Oni o tym wiedzą, Kocie, dlatego też nic się nie stanie przy 6, 7 i tak dalej za litr. A że jakieś tam społeczeństwo popiszczy w Internetach i porozsyła debilne łańcuszki o "bojkocie stacji paliwowych", to co z tego. Tankować i tak będzie trzeba.Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale pacholęciem będąc słyszałem jakąś gadającą głowę w telewizorze, która mówiła tak pięknie o tym, jak świetne będą w Bolandzie drogi i autostrady, wybudowane za pieniądze z akcyzy paliwowej. Co więcej, miało być to sprawiedliwe i uczciwe, bo im więcej jeździsz, tym więcej zapłacisz. Dwuwierszyk: "Spośród słów smutnych, jakie są na świecie,te najsmutniejsze - 'a mogło być przecie'."

 

Pewnie swiat sie nei zawalil, za to polandia sie zawali. Ceny iscie europejskie, zarobki polskie. Ludzie nie potrafia sobie radzic (postawic sie) i taki jest fakt

Edytowane przez Carson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie tak płaczą, że drogie paliwo, a wczoraj na stacji widziałem kolejke na 3 samochody do każdego dystrybutora ;) . Wszyscy nadal będą tankować po 6, 7 czy 8zł, a jak już będzie 9.99zł i cena nie zmieści się w "cennikach", to zmienią walutę na euro, po czym wszystko zacznie się od nowa.

 

Na emerytury w ogóle nie zwracajcie uwagi. Co za różnica kiedy się ją dostanie skoro i tak nie wystarczy do przezycia i trzeba się bedzie utrzymywać nadal z pracy lub oszczednosci.

 

"najtańsze" - zależy pod jakim względem. Co z tego że w przeliczeniu na jełro wychodzi taniej, skoro belg za miesięczną wypłąte kupi 5 razy więcej paliwa niż ty? Dla mnie to nie jest najtanszie tylko ku*ewsko drogie.

 

Zapomniałeś, ze w Polsce podatek drogowy jest w cenie paliwa, a w niektorych krajach płaci się go oddzielnie. Kwota raczej nie mała, bo czterocyfrowa.

 

Pewnie swiat sie nei zawalil, za to polandia sie zawali. Ceny iscie europejskie, zarobki polskie.

Do cen "europejskich" jeszcze niestety nam dużo brakuje. Niestety, ponieważ to kolejny argument do podwyżek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto się ma postawić? Rząd podwyższa minimalne wynagrodzenie (idiotyzm), podwyższa cenę za paliwa (kolejny idiotyzm), a połączenie tych dwóch rzeczy to idiotyzm^n. Bogaci tego nie odczują, a biedni będą w jeszcze większej [gluteus maximus]. A niech jeszcze wywalą ludzi z administracji, to ciekawe jak będzie istnieć ten kraj.

 

Fajnie czyta się pierwsze strony tego tematu, jak ludzie pisali, że olej niedługo 3zł kosztować będzie lol :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do cen "europejskich" jeszcze niestety nam dużo brakuje. Niestety, ponieważ to kolejny argument do podwyżek.

 

To jest nie istotne. Nikt nie zważa na to czy coś jest u nas droższe albo zarobki niższe. Jesteśmy żyłą złota dla światowych (i nie tylko) potentatów handlu detalicznego.

Znajomy ma znajomych w Niemczech regularnie odwiedzających Polskę. Kawa np. jest tam tańsza i lepsza. Cukier dalej od granicy jest tańszy. Wiele innych produktów też.

Markety powstawały i powstają w Polsce, bo można tu żyłować dużo wyższe marże niż na zachodzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucinając, bywaj legalny dystrybutorze paliwka na stacji O/P/L ,witaj Rusku zza krzaka. Chociaż dostane setkę na rozgrzewkę przy przelewaniu wahy :lol2: Samochodem będę jeździł, ale darmozjady na mnie nie zarobią, a nawet jeśli to nie w takim stopniu jak chcą. Anarchistycznie pokazuje im środkowy palec i palę sprzęgło nie patrząc na spalanie monstrualnego 1.2. EOT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konar- z doświadczenia powiem tyle, nie jesteś jedynym, który tak pomyślał, i niestety- ale od zaprzyjaźnionego Wani wiem kilka przykrych rzeczy- ludzie się tak rzucili na to, że nie wyrabiają logistycznie- ostatnio miał zamówienie (!) na 270L. Gdzie na raz przeciąga 80. I od tego momentu ustawił limit- max. 50l na osobę... Paranoja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...