Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

W środę/czwartek miałem trase Wałcz->Łomża->Wałcz i o dziwo w mojej dziurze najdroższe LPG!!! 2.54zl/l złodzieje na trasie cena wahała się miedzy 2.23 a 2.29. Dziś byliśmy w Ustroniu Morskim i znowu ceny 2.2Xzl/l co za zdzierstwo.

PS. Saabina zatankowana do pełna 98 aby od czasu do czasu przepalić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Jaśle LPG po 2.30-2.45 Dołączona grafika Pod lublinem zalałem do pełna, jak król, 1.98zł /l Dołączona grafika W samym lublinie na sieciówkach gaz po 2.15-2.25.

 

Rzeszów - ceny wachają się 2.10(w miescie)- 2.37 (lotos przy wylocie z miasta w kierunku rzeszow-jasionka)

 

Tarnow - 2.19-2.25 w sieciowkach orlen/lotos/bp, Rzeszutko ma po 2.10 i dają 5 gr rabatu przy tankownaiu za min 50zł. Miedzy tarnowem a Pilznem na "czwórce" mignęło mi gdzieś lpg po 1.99-2.03zł.

 

 

I jak tu nie zagazować auta przy takich cenach?

Edytowane przez pix3l

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kursując Gdańsk-Inowrocław mijam na autostradzie dwa shelle i dwa lotosy - wszędzie 5.74pln za PB95. To jak to jest z tymi karami za zmowę cenową? Jeżeli przeciętnie w 3mieście w tym momencie PB95 jest po 5.53-5.57 to jakie jest prawdopodobieństwo, że shell i lotos na autostradzie przypadkiem mają taką samą cenę?

 

Generalnie biznes robią na tym na pewno boski - nie dość, że przy dystrybutorach kolejek nie mają, to jeszcze przeszedłem się z ciekawości i nikt więcej niż 15l nie zatankował - oby zjechać z autostrady i zatankować w normalnej cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2.17 za lpg w mojej miescinie, pelen bak za pare dych i mozna z politowaniem patrzec na fanatykow benzynki, ktorym kasjerka na stacji prawie sila wyrywa pieniadze z rak Dołączona grafika juz nawet teksty ze lpg to tylko do zapalniczek mnie nie ruszaja. Naprawde nie wiem jak mozna w polskich warunkach (z pensjami miedzy minimalna a srednia krajowa bo reszte pomijam) bujac sie na benzynie i nie korzystac z tanszego paliwa.

Edytowane przez Carson
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5.36 dzisiaj za benę płaciłem. Świat odłożył Syrię na margines; sytuacja na bliskim wschodzie się w miarę ustabilizowała, bo USA pogroziło szabelką i odpuściło, to ropa tanieje. Proste.

A kto w tym czasie miał zarobić na ropie, to zarobił, bo ludzie musieli auta tankować- przecież nadzieją i marzeniami nie zawiezie się dzieci do szkoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świat, świat....sprawdź jaka jest sprzedaż paliwa w danym okresie ( w PL) w porównaniu do ubiegłego roku, i do tego dodaj liczbę aut które zostały dodatkowo zarejestrowane.

W stosunku do ubiegłego roku i analogicznego okresu ceny paliw są teraz niższe (~0,30zł), mimo to sprzedaż paliw jest mniejsza o ~5%

 

Polacy po prostu mniej tankują, i nic tu do tego Syria, ani szara strefa itd. Jest spowolnienie gospodarcze którego nasi możni wielcy politycy nie wzięli pod uwagę. A skoro popyt zmalał, to i cena spada

Ja się tam na rower przerzuciłem, bo mam dość płacenia kasy na tych *(&@#*$&, a jak podwyżkę akcyzy na alko zapowiedzieli od razu wyciągnąłem z piwnicy 2 gąsiorki 34l co by sobie winka narobić.

Edytowane przez HeatheN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad połowa ceny paliw to podatek akcyzowy. Sytuacja w Syrii, Srylii czy gdziekolwiek indziej wydaje się mieć marginalny wpływ na detaliczną cenę wachy, podobnie jak cena baryłki. Choć bywa wygodnym usprawiedliwieniem dla podwyżek oczywiście.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maniakalny- w warm-maź cena 98 waha się od 5.39 do 5.69.

Ja tankowalem wczoraj 98 za 5.44 na lotosie ze zniżką 15gr/l, bo kupowałem dodatkowo piwo.

 

Ale wychodzę z założenia ze wole dopłacić te kilka zeta i mieć spokój, niż chrzanić się z 95 do którego moje tsi jest niejako "fabrycznie dostosowane"- foldery producenckie po angielsku/niemiecku mówią o "zmniejszeniu osiągów" na 95- co jest chyba prawdą- oglądałem wykres 1.8tsi 180 na 95- nie trzymał serii- wypluł 173.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KWS, gdzie w wm masz 98 za 5.39? Bo chciałem "przeczyścić" maszynerię czymś lepszym.

Na razie mam zniżkę na orlen 10gr/litr więc wychodzi mi 5.29 za 95. Za 98 wychodzi jakieś 5.50 -_-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walnąlem się- 5.39 jest na neste za 95. 5.44 wczoraj zapłaciłem za 98 dynamic na lotosie, z -15gr/l za zakupy w ichnym sklepiku.

 

Z drugiej strony- przelicz kwestie odległości od stacji, bo różnica tych paru groszy moze być iluzoryczna i przepalona w drodze.

Tak to polecam 98 z Orlenu na kortowie, 98 na lotosie w kierunku Ostródy. I "standardowe" 98 z lotosu na pstrowskiego(?). Jezeli chcesz jechać po bandzie- zrób zakupy w lidlu za 30zl+ i dostajesz do bodajże 30.11 zniżkę jednorazową na v-cuda (do 30gr za 100tkę nitro+)- co nie zmienia faktu że są porażająco drodzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu na Neste tankowałem 95 za 5,14 dziś widziałem, że cena poszła trochę w górę do 5,21.

 

Najbardziej jednak zasmuciło mnie to, że Shell, który przejął stacje Neste będzie je przekształcać na własne ze sklepikiem i myjnią. Jednym słowem koniec spokojnego tankowania i przy kasie znowu będzie: "nie zbieram punktów, nie chcę hot-doga ani płynu do spryskiwaczy" shit...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...