Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Według mnie ceny paliw mają znaczenie.. jednak raczej dla firm, z wiekszą niż jeden pojazd, flotą samochodową. Bez przesady nawet te 10-20gr na litrze robi roznice jedynie jesli ktos robi naprawde ogromne trasy. Ja nigdy nie wiem po ile jest paliwo, a po ile gaz - zawsze leje PB98 za 50zl, a LPG do pelna ;)

 

btw. czasem zaleje wspomniane wyzej V-power Racing stąd wiem, ze w Krakowie na Opolskiej jest po 4.99zl - przynajmniej po tyle bylo jak ostatnio tankowalem.

Edytowane przez Slow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radom na Kieleckiej stacja

Pb 95 3,34

Pb 98 3,44

 

Ceny przegiete, oby tak dalej i zeby w koncu na pomorze takie ceny doszly :).

 

Za ile ON masz ? Na pomorzu w bialogardzie ciagle 3,79 sie utrzymuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że troche nie na temat ale szkoda nowego tematu na mój problem. Zatankowałem dziś moją honde i przez przypadek wlałem 98 a zawsze leje 95 i tak sobie myśle czy mogą wyniknąć jakieś problemy z mojej pomyłki. Zastanawia mnie jeszcze sprawa tankowania paliw v-power itp które wedłog opowieści zmniejszaja spalanie. Ktoś rozwieje moje wątpliwośći?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że troche nie na temat ale szkoda nowego tematu na mój problem. Zatankowałem dziś moją honde i przez przypadek wlałem 98 a zawsze leje 95 i tak sobie myśle czy mogą wyniknąć jakieś problemy z mojej pomyłki. Zastanawia mnie jeszcze sprawa tankowania paliw v-power itp które wedłog opowieści zmniejszaja spalanie. Ktoś rozwieje moje wątpliwośći?

Problemy zadne :) 98tka jest lepszymjakosciowo paliwem wiec nie ma sie co martwic, inaczej by wygladala sprawa jakbys mial diesla czy benzyniaka i nalal innego paliwa :)

 

Co do spalania to obecnie zalalem 25l Vervy ON, wczesniej sporo zwyklego ON i mam wrazenie ze przy vervie (lepsze paliwo, cos jak dla 98tka dla benzyny) spala mi mniej.

 

Kuzyn ma corrado i zalewa zawsze 98 i wg jego komputera autko spala troszke mniej, z tego co pisal to jakies 0.3-0.5 l mniej na 100km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam że troche nie na temat ale szkoda nowego tematu na mój problem. Zatankowałem dziś moją honde i przez przypadek wlałem 98 a zawsze leje 95 i tak sobie myśle czy mogą wyniknąć jakieś problemy z mojej pomyłki. Zastanawia mnie jeszcze sprawa tankowania paliw v-power itp które wedłog opowieści zmniejszaja spalanie. Ktoś rozwieje moje wątpliwośći?

Silniki mają wymagania pod względem minimalnej liczby oktanowej i wlanie 98 zamiast 95 lub 91 nie zaszkodzi.

Spalanie zależy od jakości benzyny ale wrażliwość silnika samochodu na jakość może być różna.

W starym samochodzie odczuwałem wyraźną różnicę w mocy i spalaniu pomiędzy v-power 95 a zwykłą 95

a w nowszym nie odczuwam znaczącej. Najgorzej było jak wlałem liche 95 do samochodu z silnikiem wymagającym 98.

Przy dobrej jakości 95 silnik wymagający 98 też sobie radził.

@Kinslayer marna 98 może być gorsza od dobrej 95

Edytowane przez dwaIP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...