Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Oczywiście jak zwykle cena benzyny w tym złodziejskim kraju z okazji długiego weekendu zdrożała :angry: 3.99 zł za Pb95 na Shellu Hubska (obok Polmozbytu) Wrocław, a 5 dni temu była po 3.81 zł <_<.

Edytowane przez mastertab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciach!a.... wczoraj musialem zalac full bak w motocyklu... 4.11 PB95 wysockiego orlen... az nie moglem uwierzyc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też przesiadam się na rower coraz częściej.

I nawet mi z tym dobrze.Auto rozleniwiło.Do pracy mam 2km w jedną stronę i głupotą jest tam dojazd autem.

Portfel na tym zyska i ja też.

U nas pb95 po 4.19zł

Absurd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bliska Olsztyn/Ełk- BioEster 2.99zł. - nie jeżdzę na niczym innym od 5tyś km. :wink:

Co to za ciekawostka? Także czekam na opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za ciekawostka? Także czekam na opinie.

O!

I jakie reflekesje po tym przebiegu? jakie auto?

Silnik chodzi lepiej gorzej tak samo?

 

Auto- Skoda Superb 1,9TDi pazdziernik 05.

 

O paliwie- można je lać na 100% do silników diesla koncernu VW na pompach wtryskowych i pompowtryskach wyprodukowanych przed czerwcem 06.

Common rail- zupełne niet.

 

Reszta aut... Trzeba przeczytać specyfikację auta, starsze diesle nie mają problemów z tym. ;)

 

Refleksje... Na kazdym tankowaniu zostaje ok.30zł w kieszeni, spalanie podskoczyło (lato, klima, kapcie 17" 215/235) o ~1l, dynamika minimalnie spadła (może być efekt placebo- taniej=gorzej...).

 

Jedyną wadą którą zauważyłem, jest konieczność dłuższego zakręcenia rozrusznikiem i białawoniebieski dym zamiast czarnego po odpaleniu. ;)

Ale to jest już związane z właściwościami fizycznymi tego paliwa (wyższa temperatura zapłonu).

 

Podobno trzeba kontrolować stan oleju, bo właściwości cząsteczek tego związku obejmują polimeryzację z olejem silnikowym, i może nam uciekać ~0,2l na 1000km.

 

Ogólnie- na sezon późna wiosna-jesień polecam do tych aut, które mogą na tym jeździć- czy to w domieszkach, czy w "czystej" postaci. :)

 

 

PS. Ktoś zna cenę oleju opałowego? Zastanawiam się, czy kocioł grzewczy w domu by pociągnął na tym stuffie. ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie- na sezon późna wiosna-jesień polecam do tych aut, które mogą na tym jeździć- czy to w domieszkach, czy w "czystej" postaci. :)

z moich informacji wynika że bio ma mocne właściwości rozpuszczające więc może prowadzić to uszkodzeń gumowych elementów typu uszczelki, wężyki itp.

jak sobie pomyślę ile czasu i kasy potrafi pochłonąć taka drobna nieszczelność zanim się ją zlokalizuje to.. dziękuję ja postoję ;)

podobnież nieco więcej wypłukanego syfu z baku popłynie by zapychać filtry więc trzeba liczyć się z ich częstszą wymianą bo autko może się przymulić.

plusem jest zapewne lepsze smarowanie układu doprowadzającego paliwo bo ponoć bio lepiej sobie z tym radzi ale z drugiej strony miesza się z wodą i ma właściwości wiążące wilgoć z otoczenia :?

 

jako alternatywę dodam, że krąży wiele informacji o tym jakoby tzw paliwa uszlachetnione premium (typu Ultimate, Verva itp)

mające wyższą liczbą cetanową (55 w porównaniu do 51 dla ON standard) poprzez niższą zawartość siarki, oszczędzają katalizator, a układ wtryskowy czy silnik utrzymywany jest w lepszej czystości lecz niestety mają gorsze właściwości smarne. Ponoć długotrwała jazda na paliwie bezsiarkowym suszy pompę paliwową, której awaria w silnikach diesela to całkiem spory koszt i zwykle powrót lawetą. Dlatego właśnie wiele osób dolewa do ON oleju dla silników dwusuwowych (tzw.mixolu).

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paliwa czy stacji?

i dlaczego?

W sumie nie wiem czego ale na wolnych obrotach zaczął jakby zapłon wyprzedzać i silnik stawał się baardzo głośny.

Nie mówię tutaj o klekotaniu TDI`ka ale o na prawdę jakieś awarii poduszki zawieszenia silnika lub coś w tym stylu.

Dolałem teraz do pełna z mojego zaufanego Statoila i jest jak poprzednio czyli cisza i gładkość.

 

Chociaż muszę przyznać, że albo umysł płatał mi figla albo delikatnie mocniej czuć było rwanie głowy przy max Nm.

Myślę, że takie paliwa to dobry tuning podświadomości :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

norma :)

obserwuję ceny na lokalnej stacji BP - zawsze na weekend kilka groszy w górę.

właśnie rozpoczyna się długi weekend i prawie każdy zaplanował jakiś wypad więc czy to przypadek, że cena idzie w górę?

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopot Kamienny Potok 1l 4,54 Shell 

 

To jakaś paranoja niczym nie uzasadnione podwyżki paliwa......

 

A chciałem kupić mocno benzynę.......... skończy się na mocnej benzynie + gaz sekwencja. Nie widzę innego wyjścia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śląskie, STA - 4.39zł za PB 95 na prywatnej stacji... (nie tankuje na Shell'ac, BP, Orlenach itd - z autem nic się nie dzieje... a żeby zaoszczędzić 5gr na 1l musiałby robić kurs 10-20km w jedną stronę na stację);

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...