Jump to content
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Recommended Posts

1-2-3 Statoil, Szczecin, Chopina ON 4,81 :) cena taka sama jak auchan, stacja nowa, to i zbiorniki czyste (akurat wymienialem filtr paliwa i mialem w słoiku wlane troche, jakosc pewnie taka sama jak na wszystkich stacjach wiec po co placic wiecej.

Tankuje na bp lpg, 50litrów i przejeżdżam 320km co daje 15,63/100

Ta sama ilość gazu tankuje na stacji(prywatna stacja) w mojej wiosce i przejeżdżam 370km co daje spalanie na poziomie 13,5/100km

Skąd bierze się taka różnica w spalaniu? Zaznaczam, że w obu przypadkach starałem się utrzymać podobny styl jazdy.

Jak to jest,że jak baryłka ropy kosztowała 125 dolców a dolar był po trzy złote,to cena benzyny na orlenie była ok.5zł a nawet poniżej(przed wakacjami) a obecnie mamy spadki cen ropy od dłuższego czasu(baryłka 105 dolców)a dolar jest po 2,82zł to mamy najdroższe palio w w historii???

Długo jeszcze będziemy opłacać prezesików kolesi ryżawego zasiadających bezkarnie w zarządzie orlenu?

Tankuje na bp lpg, 50litrów i przejeżdżam 320km co daje 15,63/100

Ta sama ilość gazu tankuje na stacji(prywatna stacja) w mojej wiosce i przejeżdżam 370km co daje spalanie na poziomie 13,5/100km

Skąd bierze się taka różnica w spalaniu? Zaznaczam, że w obu przypadkach starałem się utrzymać podobny styl jazdy.

Bo gaz można oszukiwać tak samo jak paliwo.

Po prostu w LPG na jednej stacji dodają więcej tańszego i gorszego butanu a mniej propanu niż na drugiej i stąd różnice.

Łukoil we wsi:

gnojówka 4,97

Pb95 4,97

Pb98 5,14

Fok jea:

Dołączona grafika

Telewizor obwieścił, że stacje benzynowe obniżyły ceny, bo jak było w okolicach 5,50, to obroty znacznie im spadły. Odkrywczość tego wniosku mogę skomentować jedynie w sposób, który zawstydzi najbardziej plugawego zapijaczonego szewca.

Edited by jonas

U mnie nawet na Statoilu ON po 4,86zł

Tylko dlatego, że na przeciwko jest po taniości Lokoil po 4,84zł.

ul. Wodzisławska w Rybniku.

Muszą w końcu zejść z cenami po wakacjach bo się ludzie przerzucają na autobusy.

Znam osoby, które to uczyniły, a znaczna część ograniczyła używanie samochodu na wypady po zakupy do sąsiedniego miasta.

U mnie roznie, najtaniej Lukoil - 4,97zl za 95.

Ostatnio w sobote jechalem do Wisly, co mnie rozbawilo, to to, ze na stacjach "wypizdowo dolne" aka Racing czy jak sie tam zwaly, 95 byla po 5,23zl :D Chyba kogos popiescilo, juz nawet Orlen u mnie ma taniej.

Ps. czytajac te pare komentow w gore to ze mnie chyba jakis burzuj jest, bo czy cena w ta czy tamta, to tankuje 90L na miecha (spowodowane mega super osiagami, moca i w ogole zajebistoscia mego dupo woza, ktory spala ponad 10L na 100 -.- a do 100km/h rozpedza sie 20s ;d)

Edited by reaktiv

Burżuj nie burżuj.

Nie rozumiem po co tankować 5x po 50zł zamiast raz do pełna i nie tracić czasu.

Również zapełniam bak zawsze do oporu bo szkoda mi czasu na lanie 5x w miesiącu.

Druga zaleta, łatwiej mi ogarnąć w ten sposób wydatki na samochód.

Edited by Kaeres

No ale w wyścigach spod świateł pełny bak może nie lada obciążyć dupolota:D

Hehehe

Nie wiem czy to normalne, czy może kwestia autosugestii ale jak dojeżdżam na rezerwie (4l) i tankuje nagle do pełna (full 60l) to czuć różnicę w osiągach:)