Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Konar- na miesiąc, bo po prostu nie daje rady obrócić tak, żeby mu się to opłacało, bo jeżeli miało by- to cena by wzrosła z 4.5zł na 4.9zł, co i tak planuje zrobić w grudniu- a jeżeli to zrobi, to prawdopodobnie będzie to porcja na tydzień. :wink:

 

Niemiec- Gdzie są takie ciekawostki? W pobliżu. Szukaj pocztą pantoflową- znajdziesz, niestety ja w tym nie pomogę. :wink:

Edytowane przez KWS89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ojtam, niech się część nie oburza, że "narzekamy a i tak będziemy tankować" bo to prawda oczywiście i co do tego nie ma wątpliwości.

 

Dzisiaj zostawiłem 120zł na stacji. Gazik do pełna (84zł, 31l) i zwilżyłem bak za resztę (6,5l). Ponadto pobiłem rekord na LPG - w trybie mieszanym z przewagą trasy 7.55l/100. Muszę tylko świece sprawdzić/ew przejechać się do kogoś z analizatorem spalin, żeby sprawdzić czy nie jest zbyt uboga mieszanka(bo zubożona pewnie jest - ok, ale pytanie czy nie za bardzo).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koncerny i stacje paliw już podniosły ceny aby... nie szokować podwyżką w styczniu. Tymczasem zrównywanie cen oleju napędowego i benzyny podniesie cenę tej ostatniej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna". Koncerny nieoficjalnie przyznają, że wzrost cen jest podyktowany dobrem klientów. Nie chcą radykalnego wzrostu cen po 1 stycznia, gdy wzrośnie akcyza. Jednocześnie w planie jest niedopuszczenie do radykalnej różnicy w cenie benzyny oraz oleju napędowego. Tak by było, gdyby po zmianie stawki akcyzy nie dokonano korekty. Aby oba paliwa nie różniły się zbytnio ceną koncerny chcą podnieść marżę na benzynę i obniżyć na dieslu. Zatem kierowcy aut benzynowych zapłacą za część paliwa dieslowskiego(...)

Nie potrafiłem opanować śmiechu po przeczytaniu tego tekstu. Dobrze, że chociaż koncerny paliwowe w tym kraju dbają o nasze dobro :lol:

 

Tak, tak, wieeem, i tak mamy najtańsze paliwo w ZSRE (zaraz za Bułgarią i Cyprem), no i co z tego.

 

Europe's Energy Portal » Fuel Prices, Rates for Power & Natural Gas Całkiem ciekawa stronka.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff... wczoraj tankowałem auto i nic mnie już nie zdziwi.

Gość, jak zwykle, mnie zapytał, czy lać 95, czy może 98. Ja, jak zwykle, odpowiedziałem, że 95. Na co on zadał kolejne pytanie: Czy nie chcę jednak 98, skoro ta sama cena. Popatrzyłem na tablicę - faktycznie.

Super fajna promocja. Obie beny w tej samej cenie, tylko... za obie trzeba było zapłacić 5.65 :mur: Chyba sobie uśrednili. Dzisiaj 95 była za 5.63, 98 za 5.65. Cudnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie było w ogóle nie lać ;)

 

Tajes, zbojkotować stacje X i Y, zmuszając koncerny paliwowe do obniżenia cen. To logiczne :>

 

m4r - świniak na 98 nieco ciszej chodzi, w jaszczombie nie zauważyłem żadnej różnicy. Rób jak uważasz.

Swoją drogą 5,65 za litr ... Dobrze, że nie muszę dużo jeździć, ale i tak męski narząd moczowo-płciowy mnie strzela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak swego czasu jeździłem na 98 (cena nie była zwariowana, a latałem głównie w trasie), to auto chodziło ciszej, a ubytek zatankowanych litrów* kompensowało dokładnie taką samą ilością km przejechanych na xx złotych (taki mój dziwny przelicznik - nie litry na kilometry, tylko złotówki na kilometry). Potem firma zmieniła siedzibę (10km przez miasto) i stwierdziłem że nie będę wysyłał pustych złotówek w eter stojąc w korku - wróciłem do 95.

Wczoraj pierwszy raz od ok. półtora roku zalałem 98. Nie widzę na razie żadnej różnicy.

 

*na 98 wychodziło mi ok. 2 litry mniej, niż 95 za tę samą kwotę.

 

W takim razie było w ogóle nie lać ;)

 

To taki mały paradoks: Pracuję, żeby zarobić na paliwo do auta, którym jeżdżę do pracy.

W sumie sam sobie strzeliłem w stopę, bo jak jechałem w jedną stronę, to była w miarę normalna cena - dopiero po południu oszaleli, a akurat zaświeciła mi się rezerwa. Ale kij im w oko, będę mniej deptał (taa, jasne, stary).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tajes, zbojkotować stacje X i Y, zmuszając koncerny paliwowe do obniżenia cen. To logiczne :>

 

m4r - świniak na 98 nieco ciszej chodzi, w jaszczombie nie zauważyłem żadnej różnicy. Rób jak uważasz.

Swoją drogą 5,65 za litr ... Dobrze, że nie muszę dużo jeździć, ale i tak męski narząd moczowo-płciowy mnie strzela.

 

Mi sie w sobote udalo po taniosci na Neste tylko 5,41 za 95tke :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Ludovic

Korzystając z promocji na Statoilu i karty Premium Club zatankowałem pełniutki bak 58l za 303 zł

Cena za litr ON = x

 

5.22! Jaki Mason!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krąży wieść, że akcyza na lpg nie wzrośnie

 

Owce ostrzyżone, trzeba poczekać aż odrośnie im nieco runa i zacznie się znowu. Teraz kolej na Pb95, dawno nic się w temacie nie działo. Potem dla odmiany gnojówka i powrót do LPG. Zawsze w górę, baryłka drożeje i te sprawy. W dół ani słowa :>

 

Jeśli straszą nas Nowym Porządkiem Świata, to co on oznacza, skoro obecny przypomina wariatkowo, w którym wybiła kanalizacja i wszyscy taplają się w nawozie? Kanibalizm? Handel wymienny? Wojna na maczugi i kamienie? Sowiecka inwazja? Niewolnictwo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No Panowie, dolar kilka groszy w górę, czyli mamy kolejny pseudo powód do podwyżek w najbliższych dniach.

 

To Ty nie wiesz jeszcze Jonas? Dostaniesz wtedy chipa w anus i będziesz mógł na stacji wygodnie, "zbliżeniowo" płacić za benzyne do świniaka :P No chyba, że każdy już wtedy będzie musiał jeździć tymi akumulatorami na czterech kołach, bo to przecież ekologicznie i w ogóle cool.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A, "znamię Bestii, olaboga!". Nie wiedziałem, że to wszczepiają w anus. Człowiek się uczy całe życie :>

 

Z drugiej strony jak mam płacić leniwym Grekom na ich emerytury, to niech sobie umrą z głodu, a ja cierpliwie poczekam na ten Nowy Porządek. Czip w anusie, choć może być nieco nieporęczny przy płaceniu w restauracji, wydaje mi się mniejszym złem niż reanimacja socjalistycznego trupa i hiperinflacja euro, która nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj, bo to jakoś ma być tak, że jak my im teraz pomożemy i wyłożymy te kilkadziesiąt drobnych mld, to jak będziemy kiedyś w potrzebie to ONI nam "pomogą" (tylko ciekawe czy zdążą) :lol: Koniec OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grekom to trzeba pomagać, ale żeby umorzyć kredyty Polski to nie łaska. Wracając do PB. Podjechałem na CPN i chciałem zatankować LPG i PB98 - podszedł jakiś młotek ze stacji i z LPG problemu nie robił, a jak powiedziałem, że jeszcze PB chce, to facet burknął, że kabla nie starczy :o (a jakoś właściciel zawsze dawał radę) No cóż, najwidoczniej moich 400zł za benzynę nie chciał - ciekawe co Boss mu jutro powie...

 

Ale w Poznaniu podjechałem samochodem znajomej na Orlena/Shella (a może inna) i chciałem zatankować ON, to facet nie tylko, że od razu przybiegł do mnie, ledwo co wysiadłem z samochodu, to jeszcze nalał mi bak, a w między czasie gratis umył szyby, normalnie mnie zatkało :)

 

@Sarkazm

gdzie Ty masz gaz za 2,72??!!!! U mnie 2,90 :/

Edytowane przez konkurs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Michaelius- ...a 1.01-2.01 ON przeskoczy 6zł, i reszta pójdzie z górki. :wink:

 

Generalnie- zastanawia mnie to, ile kosztuje teraz biodiesel (bio100)- IMO- tankowanie tego nawet do starych strucli mija się już z celem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...