Skocz do zawartości
Pageup

Pb 95, Pb 98, On, Lpg, Cng ...

Rekomendowane odpowiedzi

Kilka przydatnych linków :)

Notowania cen ropy w usa

Aktualne ceny paliw na stacjach w Polsce

e-petrol.pl serwis o rynku paliw w Polsce i na świecie

International Road transport Union - można tu sprawdzić np ceny paliw w europie :)

 

 

 

 

 

Dzis przezylem mile zaskoczenie:

Jet ul. Glogowska Poznań

Pb 95 4,01zl :)

Pb 98 4,20zł :)

ceny robią sie ludzkie :)

Jak u Was?

p.s. Pamietam jak bylem w inowroclawiu jakies 2tyg temu i przezylem maly szok...ceny srednio o 20-30gr wyzsze niz w Poznaniu w tym samym czasie...z czego to wynika??

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kuva, u mnie ON już po 3.95 i idze w góre, za niedługe bedziez 4 zł, a ropy idze w uj u mnie, dostawcy już po 3 zł kręcą głową że mało :mur:

Na wiosne chyba albo w zimie kupuje 1000 albo 2000l ropki żeby mieć świety spokój ;P przy takim zamówieniu stacje dają po 10gr/l taniej ;]

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym samym dniu ON:

 

Shell Gdańsk (przy obwodnicy) - 3,67

Shell Tczew - 3,98 !!!!!!!

 

skąd taka różnica w cenie na stacjach jednej firmy i to w odległosci ok. 40km? Na całe szczęscie w Tczewie centralnie naprzeciw shella buduje się BP. Jeżeli się nie dogadają, to ceny będą niższe ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tym samym dniu ON:

 

Shell Gdańsk (przy obwodnicy) - 3,67

Shell Tczew - 3,98 !!!!!!!

 

skąd taka różnica w cenie na stacjach jednej firmy i to w odległosci ok. 40km? Na całe szczęscie w Tczewie centralnie naprzeciw shella buduje się BP. Jeżeli się nie dogadają, to ceny będą niższe ;)

Obstawiam że stąd, że tuż przed shellem na obwodnicy jest auchan, który ma cennik tuż przed zjazdem do nich (dzisiaj 3.61, wczoraj 3.60 za diesla). Jeżeli shell dałby taką cenę, jak w tczewie, to raczej obroty by mu spadły...

 

a, zapomniałbym - kompletny cennik z auchan gdańsk (dzisiaj)

 

95 - 4.01 (albo 4.03, nie pamiętam)

98 - 4.13

ON - 3.61

 

ja mam fajnie - kupuję ON verva po 2.70 :) Jak dobry czas, to po 30l tygodniowo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Ty możesz zatankować za granicą.. 40km w jedną strone to tyle co nic, jeśli tankuje sie po ich cenie w spory bak. Dwa razy w miesiącu można sie przecież wybrać..

 

Tak, z jednym ale.

 

Na Białoruś potrzebna jest wiza, która trochę kosztuje...

 

A do Ukrainy, gdzie wiz nie potrzeba, mam już dalej (90km)

 

Dodatkowo, znając realia tego biznesu (wielu sąsiadów jeździ) wiem, że celnikom też trzeba dać parę dolarów, bo jak nie to dają Cię na kontrolę i czekasz sobie ładne parę godzin.

 

Ja na takie coś nie mam czasu :-P

 

PS. sory za OT

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przestalem zwracac uwage na te nawet 20gr roznice cen. Jesli tylko na stacji jest, to leje paliwo uszlachetnione, tzn V-Power, BP Ultimate etc. 20gr przy 15 litrach to jedno piwo, tyle moge doplacic. Świety spokoj, moze paliwo lepsze, ekhm nie gorsze niz przewiduje norma ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiscie przestalem zwracac uwage na te nawet 20gr roznice cen. Jesli tylko na stacji jest, to leje paliwo uszlachetnione, tzn V-Power, BP Ultimate etc. 20gr przy 15 litrach to jedno piwo, tyle moge doplacic. Świety spokoj, moze paliwo lepsze, ekhm nie gorsze niz przewiduje norma ;)

Jeżeli jest jak z olejami silnikowymi to płacisz za spokój ducha który jest tylko pozorny ;P

 

U mnie ropka po 3.86, wczoraj wlałem 300.. litrów ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam że stąd, że tuż przed shellem na obwodnicy jest auchan, który ma cennik tuż przed zjazdem do nich (dzisiaj 3.61, wczoraj 3.60 za diesla). Jeżeli shell dałby taką cenę, jak w tczewie, to raczej obroty by mu spadły...

 

a, zapomniałbym - kompletny cennik z auchan gdańsk (dzisiaj)

 

95 - 4.01 (albo 4.03, nie pamiętam)

98 - 4.13

ON - 3.61

 

ja mam fajnie - kupuję ON verva po 2.70 :) Jak dobry czas, to po 30l tygodniowo :)

osobiście mam jakieś wewnętrzne obawy przed tą Auchanową ropą ;) - raz kiedyś zalałem i miałem później wyrzuty sumienia wobec silnika :)

ale to fakt, że niedaleka lokalizacja Auchana ma duży wpływ na shellowe ceny - w Tczewie mamy tanie paliwo przy muszkieterach a pomimo tego Shell trzyma zaporowe ceny... aaa... i jest też Neste - cała nadzieja w BP

 

ja również mam fajnie, bo jak sobie VAT odliczę i od dochodu, to też mnie ropa wychodzi ok. 2,7 za litr :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście mam jakieś wewnętrzne obawy przed tą Auchanową ropą ;) - raz kiedyś zalałem i miałem później wyrzuty sumienia wobec silnika :)

Pompowtryskiwaczy na tym na pewno nie uszkodzisz, to nie paliwo w stylu stacji "U Zenka" w Pipidówku Podlaskim. Wychodzę z założenia, że na paliwie kantują prawie wszyscy - jak nie na liczbie oktanowej, to na różnicy pomiędzy ilością litrów wlanych do baku a pokazywaną na dystrybutorze. Wolę żeby mnie kantowali na paliwie za 3.61, a nie 3.85. Poza tym, jak pisałem - mój leciwy, wolnossący Peż jeździ dokładnie tak samo na paliwie z Auchan, jak na Vervie. Ale naturalnie może być tak, że np. na jakimś CDTI czuć będzie różnice.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...