Skocz do zawartości
Avatar25

Ktore Ramki Sa Lepsze ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Ktore z tych pamiatek najlepiej sobie skombinowac :

 

Te team extremy

 

http://www.allegro.pl/item254508820_najlep...00mhz_dual.html

 

czy tez moze te gaile ??

 

http://www.allegro.pl/item254620916_geil_u...ack_dragon.html

 

Obie zapewne na PROMOSACH ale wole wczesniej zasiegnac jezyka u lepszych ode mnie :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

crucial ballistix... allegro

Hmm no widze wlasnie ;) Dzieki - ale tak przy okazji - mam juz jedne Microny w domu i prawde mowiac sa bardzo podatne na uszkodzenia ?? Dzialaja mi tylko na plycie Asusa P5B Deluxe - natomiast na Abicie Quad GT i na Gigabyte P35 DQ6 jedna kosc dziala a druga niestety w ogole nie startuje. Oslably chyba ?? Niby super OC ale trwalosc mizerna - mam choc troche racji czy to tylko jakis moj wymysl ? :blink:

 

Hmm a czy te ramki sa rzeczywiscie na Micronach ??

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=254571204

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ballistixy 6400 wcale nie muszą być na micronach D9GMH, mogą być też na D9DQT, który jest dużo gorszy.

nie, nie mogą być - produkcja fatbody zakończyła się kawał czasu temu. No i raczej nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że DQT jest dużo gorszy - swego czasu to były topowe kostki latajace na naprawdę niskich timingach typu 3-2-2-x lub 4-2-2-x i wysokich częstotliwosciach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie, nie mogą być - produkcja fatbody zakończyła się kawał czasu temu. No i raczej nie można się zgodzić ze stwierdzeniem, że DQT jest dużo gorszy - swego czasu to były topowe kostki latajace na naprawdę niskich timingach typu 3-2-2-x lub 4-2-2-x i wysokich częstotliwosciach.

Hmm w sumie juz je kupilem wiec "tak czy owak leon nowak" - zobacze co z tego bedzie. Wkurze sie jezeli beda slabe OC bo w gruncie potrzebuje naprawde dobre kostki.

 

Troszke mnie zaniepokoily dwa ostatnie posty ale moze to beda tak jak jest napisane D9GMH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQT/DQW na pewno w ballistixach nie ma, przy czym DQT/DQW to znakomite kostki. Z GMH zazwyczaj można polecieć naprawdę wysoko, przy czym wpływ częstotliwosci RAMu na ogólną wydajnosć jest mała, więc nie ma co panikować jeżeli nie uda się wyjść ponad DDR2 1066 CL5.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DQT/DQW na pewno w ballistixach nie ma, przy czym DQT/DQW to znakomite kostki. Z GMH zazwyczaj można polecieć naprawdę wysoko, przy czym wpływ częstotliwosci RAMu na ogólną wydajnosć jest mała, więc nie ma co panikować jeżeli nie uda się wyjść ponad DDR2 1066 CL5.

Hmm a ile potrafia wyciagnac Microny przy 2.3V i Cl4 ? Jest szansa na 530/550 ?

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej, niż szansa. I potwierdzam w związku z Ballistix - obecnie D9GMH, starsze wycofane.

Hmm a jakie jest bezpieczne Vmem dla kostek na micronach ? Moze byc konkretnie D9GMH Cruciala ;) Hmm i czy wyjsciowe "startowe" Vmem dla Micronow DDR2 to 1,8 ?? Mam plytke Gigabyte P35 Dq6 i niestety zamiast podanej konkretnej wartosci jest cos w stylu +0,5V... bez podanej aktualnej ani fabrycznej wartosci Vmem. Pytam bo nie chcialbym przypadkiem zapodac 2,6 zamiast 2,4 i uszkodzic na wstepie ;)

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm a jakie jest bezpieczne Vmem dla kostek na micronach ?

Nie ma regoly, ale lepiej nie przekraczac 2.3-2.4V na codzien.

 

 

Hmm a jakie jest bezpieczne Vmem dla kostek na micronach ? Moze byc konkretnie D9GMH Cruciala ;) Hmm i czy wyjsciowe "startowe" Vmem dla Micronow DDR2 to 1,8 ??

Okolice 2.0V ale to tez zalezy od sztuki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Qrcze a jak to sprawdzic skoro w biosie czlowieka nie informuja :D Oczywiscie chodzi mi o to jakie mam Vmem na pamiatkach ???

proponuje zakup multimetru na allegro, znajdz punkty pomiarowe swojej plyty głownej i bedziesz mial wszystko jasne (:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale standardowe napięcie na mobo jest 1,8v, tzn przy ustawianiu +0,Xv to ta wartość dodaje się do 1,8v, niezależnie od domyślnego vMem zapisanego w EPP.

Moze zle zrozumialem.

 

Chodzilo mi o to, ze do poprawnego dzialania np Cruciali 800 4-4-4-12 przy ustawieniach nominalnych trzeba dac +- 2.0V.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze zle zrozumialem.

 

Chodzilo mi o to, ze do poprawnego dzialania np Cruciali 800 4-4-4-12 przy ustawieniach nominalnych trzeba dac +- 2.0V.

Zgadza się. ALe będzie to +0.2v, bo mobo nie potrafi sobie sczytać z EPP ile powinno być domyślnie ;) bądź co bądź co najmniej idiotyczne to +0,X, jakby nie mogli normalnie napisać....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. ALe będzie to +0.2v, bo mobo nie potrafi sobie sczytać z EPP ile powinno być domyślnie ;) bądź co bądź co najmniej idiotyczne to +0,X, jakby nie mogli normalnie napisać....

Zdecydowanie sie zgadzam ;) Powinno byc normalnie napisane o ile sie zwieksza napiecie a nie jakies "czary mary".

Pozatym plytka jest naprawde swietna (Gigabyte P35-DQ6). Stabilna i zero wysypywania sie . Ani razu jej nie zawiesilem i nie musialem resetowac biosa mimo ze juz latalem sobie na FSB 510 ze standardowymi napieciami poza Vmem'em :)

 

A tak na marginesie - w dziale z plytami glownymi nie ma w zasadzie tematu o tej plytce. Inne maja po 46 stron w temacie a ta tylko jedna w jakims tam dawno zapomnianym. Albo nikt z nia nie ma problemow albo zostala nieslusznie zapomniana ;) Dla mnie to kawal dobrej roboty :rolleyes:

Edytowane przez Avatar25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się z pamięciami microna które nie ruszą na napięciu 2,1V np:Gskill F2-8500 2GBHK zalecane napięcie 2,3V-2,4V

lub geil GX22GB9280PDC 2,35V-2,55V

No ale co to ma do rzeczy. Przecież praktycznie wszystkie pamięci, które do swoich osiągów potrzebują 2v+ nie będą ruszać na 1,8v i tych samych freq/timingach. Dlatego w SPD maja zapisane często wartości niższe, przy których będą pracować poprawnie ze standardowym 1,8v.

 

Chyba, że chodzi o nie wstawania pamięci kompletnie, że najpierw trzeba zbootować na innych i zwiększyć napięcie - to już raczej kwestia SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale co to ma do rzeczy. Przecież praktycznie wszystkie pamięci, które do swoich osiągów potrzebują 2v+ nie będą ruszać na 1,8v i tych samych freq/timingach. Dlatego w SPD maja zapisane często wartości niższe, przy których będą pracować poprawnie ze standardowym 1,8v.

 

Chyba, że chodzi o nie wstawania pamięci kompletnie, że najpierw trzeba zbootować na innych i zwiększyć napięcie - to już raczej kwestia SPD.

i o to właśnie chodzi miłem z tym problemy np geile nie ruszały nawet 2,2V ale o co chodzi wszyscy mówią że micron jest bardzo czuły na wysokie napięcia i przy 2,35V potrafią padać.

a tu geil wyskakuje z napięciem 2,55V dośc ryzykowne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...