Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Battlefield 3


Recenzja gry w serwisie PurePC.pl



Spis rzeczy:

1. Optymalizacja gry/problemy techniczne.

2. Najczęstsze błędy w Origin (Rozwiązania)

3. Najczęstsze błędy w grze Battlefield 3. (Rozwiązania)

4. Grupa PurePC w grze Battlefield 3



1. Optymalizacja gry.

Na nowym sprzęcie (Ati: Seria 4XXX,5XXX,6XXX nVidia: 2xx,3xx,4xx lub 5xx)

Brak płynności na różnych ustawieniach, zawieszający się dźwięk, wywalanie do pulpitu- próbować z nowymi sterownikami do karty (na chwilę obecną NV 285.62; Ati - AMD Catalyst Application Profiles 11.9 CAP4 ), jeżeli nadal nic - próbować z trochę starszymi sterami (mniej klatek, ale gra jest stabilniejsza) - stwierdzone na kartach GeForce i Ati.

Brak płynności, mimo posiadania dobrego sprzętu:

Wyłącz HT

Na starszym sprzęcie: (Ati: Seria 3xxx nVidia 8xxx)

Podczas rozgrywki gra chodzi płynnie (powyżej 25 FPS), lecz dźwięk się powtarza, bądź nie słyszymy niektórych dźwięków (biegu, własnych strzałów, dźwięków otoczenia) co jakiś czas.

Zauważyłem, iż zmiana roździelczości na niższą pomaga w tym problemie. Na chwilę obecną nie znalazłem nic innego, nawet reinstallacja nic nie pomaga.

Gra nie chce się uruchomić/pojawia się czarny obraz i wywala do pulpitu z nieznanym błędem

Na chwilę obecną nic nie da się z tym zrobić, poza reinstalacją systemu operacyjnego. Najczęściej inne programy kolidują z samą grą. Lista programów które kolidują nie jest jeszcze dokładnie znana, najczęściej są to ponoćprogramy graficzne. Ja u siebie tego nie stwierdziłem, ale u paru osób pomogła tylko reinstalacja systemu. Trzeba czekać na patch'a.

2. Najczęstsze błędy w Origin. (Rozwiązania)

Gra nie chce się aktywować, mimo że jest sporo po premierze.

Ściągnąć bf3.exe i podmienić z oryginalnym plikiem (ten także jest oryginalny, lecz po aktywacji)

Kupiłem grę na allegro w formię klucza cd-key, lecz po wpisaniu go w Origin nie mam gry w zakładce/znika po pierwszej grze, i wywala błąd: "BRAK UPRAWNIEŃ" lub "NIE ZNALEZIONO GRY", o co chodzi?

A no chodzi o to, że te cd-keye najczęsciej pochodzą od naszych wschodnich sąsiadów( Rosja.) i na terytorium EU nie są one legalne, i takie gry są usuwane z kont, bądź nie da się w nie grać. Poniżej oficjalna wypowiedź EA w tej sprawie:

"Electronic Arts przestrzega przed zakupem kluczy do gier i kodów zniżkowych umożliwiających pobranie gier w formie cyfrowej na serwisach aukcyjnych i innych serwisach nie będących oficjalnymi kanałami sprzedaży. Serwisy aukcyjne są częstym źródłem kluczy uzyskanych w sposób nielegalny.

Electronic Arts rekomenduje dokonywanie zakupów gier w wersji cyfrowej wyłącznie poprzez oficjalne kanały sprzedaży:

http://www.store.origin.com

GameSpace.pl - Ściągaj legalnie pełne wersje

Valve

Electronic Arts zastrzega również prawo zablokowania kluczy, co do których zachodzi podejrzenie że zostały uzyskane w sposób nielegalny.

Osoby kupujące klucze do gier poza wyżej wymienionymi oficjalnymi kanałami sprzedaży robią to na własne ryzyko. Jeśli klucz nie został zakupiony poprzez oficjalny kanał sprzedaż i zostanie zablokowany - nie będzie można kontynuować gry i Centrum Pomocy EA nie będzie w stanie udzielić pomocy."

3. Najczęstsze błędy w grze Battlefield 3 (rozwiązania)

Podczas pierwszej/ostatniej misji nie mogę przeskoczyć z jednego wagonu na drugi, mimo iż naciskam spacje.

Za pierwszym razem gdy wyskakujemy z okna musimy nacisnąć raz spację, po chwili zaś musimy klikać szybko spację, inaczej spadniemy. Jeżeli nie w tym tkwi problem - Patrz rozwiązanie niżej.

Podczas gry postać prowadząca (za którą mam podążać) nagle się zatrzymuje i nie chce iść dalej. Po ponownym uruchomieniu misji robi się to samo, po restarcie gry i systemu nadal ten sam problem występuje, i nie mogę przejść dalej.

Trzeba uruchomić daną misję od początku i zmienić poziom trudności (Zaleca się zacząć grę na średnim poziomie trudności, gdyż jak gramy na najłatwiejszym, i wystąpi ten problem nie mamy możliwości zmiany trudności w danej misji, lecz musimy przechodzić jeszcze raz całą grę do danego momentu.

4. Grupa PurePC w grze Battlefield 3

Zapraszamy wszystkich grających po sieci PurePecetowców do grupy PurePC w grze Battlefield 3. W grupie zawsze raźniej :)

Pluton PurePC


Powyższy FAQ będzie aktualizowany, gdy tylko znajdą się nowe, a częste (i te rzadsze) problemy oraz pomoce/pomysły w ich usunięciu i poprawieniu komfortu grania.



Wszyscy czekamy na patche, moze większość tych problemów zostanie usunięta w niedługim czasie :)

Edytowane przez Drunk_ZoZol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość l33tno0b1n

i znów BF będzie niepokonany, nie ma żadnego konkurenta w masowej (czytaj - powyżej 64 graczy) wojnie online

Jak ktoś woli realizm to OF po dodatkach miażdżył, Arma też :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.game.co.uk/PC/Action/~r333421/Battlefield-3/

Release Date: 28/03/2008

Zobaczymy:)

 

Obadajcie ten filmik pokazujacy mozliwosci silnika Frostbite, film co prawda z BF:BC, ale jak wiadomo BF3 bedzie na tym samym engine...

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/148367.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obadajcie ten filmik pokazujacy mozliwosci silnika Frostbite, film co prawda z BF:BC, ale jak wiadomo BF3 bedzie na tym samym engine...

http://www.gametrailers.com/player/usermovies/148367.html

Nice, mapki po średniej rundzie będą wyglądały jak Hiroszima w 45-tym :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje ze to coś naprawdę dobrego. Oby tego nie wiało ułatwieniami i konsolami ;].Chce starą koncepcje z jakiś zmianami i lepszą grafą i fizyką i tyle.

Dokladnie Tak ,zadnych cudow nam nie potrzeba , poprawic grafike , dodac fizyke ,animacje postaci itp

ogolnie usprawnic to i owo .

 

 

b.t.w

ktos tam napisal ze przeszedl z BF2 na CoD4

kurna dziwne ,chyba tak naprawde to musial malo grac w ta gre

rozumialbym przejscie z CoD4 na BF2 :)

 

Jalalabad Rzadzi

ponad 200h

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy wypowiedz Fredrik Liljegren'a:

Wiem, że [DICE] idzie ścieżką konsol, bo cyferki [wyniki sprzedaży] na PC spadały. Wiem, że [twórcy] rozmawiali o pecetowej edycji [kolejnego] Battlefielda, ale nie zapowiedzieli niczego od trzech lat. Wiem co nadchodzi, ale niestety nie mogę o tym mówić, ponieważ te informacje nadal są objęte NDA. Myślę, że pecetowa wersja Battlefielda 3 absolutnie zmiecie wszystkich, ale nie mogę powiedzieć czym.

I news na ten temat:

http://www.gamezilla.pl/content/battlefiel...ecie-wszystkich

 

Jakby robili oddzielne wersje wykorzystując w pełni moc nowych pieców to było by zajebiście ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość chronicsmoke

W gadce to oni są dobrzy. ME i BFBC2 to też miała być super mega ultra rewolucja i w ogóle blow job.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis takie czasy ze KLAMAC/SCIEMNIAC moze kazda firma tworzaca gry

nic im za to nie grozi a moga tylko zyskac tworzac szum medialny Acchhy i Ochyy maloletnich graczy

ktorzy lykaja kit ja kmalo kto , czym wiecej pozytywnego szumu tym latwiej o inwestorow .

Na temat Bad Company 2 tez pisali przez kilka miesiecy ze wersja PC tworzona jest oddzielnie

i bedzie sie roznic od wersji na konsole .

Owszem rozni sie tak drobnymi detalami ze trzeba ich szukac na screenach :/

 

Mam oczywiscie nadzieje ze BF3 bedzie czyms na miare godnego nastepcy BF2

jak w info w pierwszym poscie 2x40 graczy ogromne mapy i poprawiony model destrukcji z BC2

bylo by super , oby nas nie zawiedli .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

No ciekawe. Może faktycznie piszą ten silnik pod PC a na konsole zrobią porta. Oby XP nie był wspierany, może wtedy silnik na prawdę pokaże możliwości. 64-bit również mile widziane.

 

 

Beta ma być w ciągu roku od wyjścia MoH, ale za wiele to nie mówi. Niech się nie spieszą, wręcz przeciwnie, niech robią długo ale niech zrobią porządnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W BF2 mało grałem, ale uważam, że to jedna z nalepszych gier sieciowych. A w BC2 silnik robi wrażenie. Niszczenie wszystkiego i dość przyzwoita grafika i wysoka grywalność. Średni był tylko tryb SP, ale to teraz raczej szczegół. Chociaż w moim odczuciu, ani BF2 i BC2 nie wciągnęły mnie aż tak jak COD4 na którym spędziłem setki godzin i przeszedłem SP z kilkanaście razy nie licząc wersji na klocka. W BC2 dopiero teraz zaczynam się wkręcać, więc pewnie zainteresuje się BF3. Jak będzie na podobnym poziomie to może na stałe już zapomnę o COD4. Jakaś zmiana musi być ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...