Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

a ja dostałem kluczyk do G4G :D...

 

po kilku godz. grania... hmmmmm

na moim i3-2100 + hd6850 (lekko podkręcony) - spoko na haj detalach (aa 4x). metro na powierzchni koło 50klatek w podziemiach nawet 90 (bo dużo małych pomieszczeń). spadków FPS, drastycznie płynność gry, nie doświadczyłem.

wykorzystanie procka i GPU na powierzchni przy łubudubu 90% - normalnie przy bieganiu/rozglądaniu spada do 80%, nawet do 60%. fajnie widać jak wykresy podskakują w momencie eksplozji bądź jakiegoś zniszczenia budynku/ściany.

jednym słowem już szukam drugiej hd6850 do CF i i5-2500(k) bo jak się pojawią pojazdy to będzie krucho.

 

co do samej gry hmmmmm... trudno powiedzieć im dłużej się gra tym lepiej. wiadomo trzeba poznać mapę itp. rzecz jasna na początku spore baty i ogólnie można oczopląsu dostać od otaczającego świata - grafika jest aż zbyt szczegółowa - nie wiadomo na co patrzeć.

 

pierwsze wrażenia co do MP... śmierdzi mocno MOHem, śmiem nawet bluźnić i powiem że tak powinien wyglądać nowy COD a nie Battlefield. z drugiej strony - jedna mapa, pierwsze wrażenia... oby następne mapy zmieniły wizerunek gry.

 

z bugów co zauważyłem to raz w sytuacji: z góry ładuje ze snajperki (kilku-strzałowa ;)) do trzech gości stojących plecami do mnie i nic, ani nie widać strzałów ani obrażeń nic, biorę pistolet to samo, reload jeden dostał ale ja już gryzę glebę :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest tak źle jak myślałem. Bez AA i Ambient Oclusion. Motion blur wyłączony bo to tylko przeszkadza i miałem tak na otwartym terenie nie mniej jak 35FPS. Reszta ustawień na High.

 

W pelnej natywnej rozdzialce tego monitora z stopki ? Jak tak to w sumie calkiem lekkie te wymagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy wejsc w opcje i to przelaczyc...

 

Co do samego BF'a, przjemnosc grania na 6770 zadna, zaraz odpale w pracy na 6870 wiec moze bedzie troche lepiej. Ogolnie wrazenia dosc negatywne, jakies takie wszystko w tej grze powolne, te ruchy takie ospale, ciezko bedzie przejsc z Bad Company 2 na to cos...

 

BF3 jest sequelem BF2 a nie BC2, wiec skad to porownanie? :mur:

 

ps.

Moze zrobimy jakis pluton PurePC? Jakby co invujcie w battlelogu - K3LT

 

 

Może ktoś sprawdzić, czy mapka caspian jest już dostępna ?

 

Na 1 z serwerow wycieklo haslo i mozna juz grac na Caspian Border, jesli chce ci sie czekac w kolejce. :D

Edytowane przez kelcior
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra sie przyjemnie, i widac ze BF3 ma potencjal. Pierwsza frustracja jest brak mozliwosci zmiany ustawien klawiszy na myszce, domyslnie prawy klawisz to celowanie, a ja od 98r ustawialem tam skok...

Zeby wejsc do ustawien gry trzeba wejsc na serwer, zrespawnowac sie i nie zginac, jak zginiesz gra wychodzi z ustawien, dlatego bindy i ustawienia rozdzielczosci testowalem lezac radosnie w krzakach ;)

Sprinty nadaja dynamiki w grze, z drugiej strony ludzi w krzakach ciezko wypatrzec, do tego ciagle fruwaja jakies gazety i inne smieci, pelno dymu w okolo, kule swistaja nad glowami - efekt wojny :)

Najbardziej miodnym elementem gry jest atak nozem, podniesienie 'snajpera' z krzakow i sprzedanie mu kosy powoduje ze w nastepnym deployou wybiera mniej statyczna klase ;)

 

Ciekawostka jest ze chcialem przykozaczyc i wylaczylem swap file, niestety win64 z odpalonym IE do battleloga, origin, gg, stery itp zajmuje ok 1,2-1,5gb ramu, bf3 łyka nastepne 1,5gb i nagle wyskoczyl mi alert ze brak pamieci - nonpagedpoollimit 75% dal o sobie znac, a na win7 64bit nie potrafilem tego zmienic i musialem potulnie przywrocic swapa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie gralem na Caspian Border CQ, na sprzecie z podpisu ok 40 fps podczas jatki/wybuchow, ufff. :lol:

1680x1050 med/high bez AA.

 

Ale praktycznie nie grywalne, stoja 3 serwery wszystkie w US w battlelogu niby ping 120 a w grze odczuwalny ping to jakies 500+... :damage_wall:

Haslo na serwery EA: Rumncoke

 

Edit:

Wlasnie pojawily sie jakies serwery z UK, Caspian Border ale trybie Rush. (haslo zmienione)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W pelnej natywnej rozdzialce tego monitora z stopki ? Jak tak to w sumie calkiem lekkie te wymagania.

 

Tak w 1920x1200. Ale już zmniejszyłem na Medium wszystko. Przydała by się premiera serii 7000 ^^

Generalnie nie można sobie wyrobić opinii o szybkości działania gry na danym sprzęcie po pół godzinie grania. Trzeba trochę przysiedzieć nad grą i postrzelać. Początkowy Hype szybko minie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Grafikę ogląda się w single, a poważne granie multi to tylko i wyłącznie "all off" - aby mieć zawsze idealną płynną i widoczność ;)

Czasem warto zostawić coś, co pomaga w grze, np. cienie postaci w CSS :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba to nie dziala tak, w bc2 ponizej pewnego poziomu szczeolowosci nie widac min pod taflą wody ;)

ja narazie nie gram, bo sprzedalem mobo, cpu i ram i czekam na te nieszczesne bulldozery, jestem ciekawy co bedzie lepiej obslugiwalo gry, i5 czy bulldozer

 

przydalaby sie tez premiera hd7000, ale z drugiej strony przy obecnym kursie dolara... chyba dobrze ze premiera bedzie pozniej, przykladowo taki 2500k kosztuje juz 830zl :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o efekty to jestem jak najbardziej za, one wprawadzaja wiekszy realizm do gry, osoby o slabszych konfiguracjach moglyby co najwyzej zmniejszyc ich realizm itp

 

@Hans

to sie zastanawiaj szybciej, bo po premieze bulldozerow bedzie juz po ptokach ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo teraz to jest dobry moment na sprzedaż gratów.

 

Zastanawiam się czy procka teraz nie sprzedać z zyskiem :blink:

 

A masz chociaz jakiegos semprona by wrzucic wmiedzyczasie? Bo w sumie to gwarancji nie ma, ze te BD wyjda 12 paxdziernika o dostepnosci nie wspominajac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja siedzę na laptopie ;)

mysle ze dostepnosc w polowie miesiaca bedzie, zreszta tak wypowiadalo sie AMD, ze chce zapewnic wystarczajacą ilość prockow na czas premiery

w kazdym badz razie, czekam do konca pazdziernika najdluzej i kupuje albo intela albo amd

 

osoby grające w betę mogłyby wrzucać swoje testy, mając na uwadze zarowno cpu jak i gpu - nie wiem na przyklad co bardziej ogranicza plynnosc w multi, wydaje mi sie ze cpu

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W grze nie da sie wylaczyc efektow latajacych smieci i dymu, przynajmniej z poziomu opcji.

Oprocz tekstur mam wszystko na low/off a mimo wszystko poziom detali skutecznie "przeszkadza".

Opcja FOV jest dostepna ale nieaktywna ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dżizas, cofam wszysko co wczesniej pisalem negatywnego o BF'ie 3.

Mimo pinga 300+ (serwery US) wrazenia z CQ sa niesamowite, ta mapa jest GIGANTYCZNA! (jakbym mial porownywac do jakiejs mapy z 2 to chyba Gulf of Oman, albo nawet Dragon Valley)

 

Świst pocisku z Abramsa chybiajacego cie o pare centymetrow - 1NB4. :wink: Niestety potwierdzily sie wczesniejsze przypuszczenia o "kolejkach" na spawnie do pojazdow.

1 rzecz mi sie nie podobala, zeby moc namierzyc heli/jeta IGLĄ trzeba byc w miare blisko celu inaczej nie lapie, z 2x blizej porownujac do BF'a 2 (choc moze to przez ten ping)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta... Ty będziesz miał problem wypatrzeć przez detale a inni będą grać na low i nie będą mieli tego problemu.

 

Analogicznie w BF2. Dla tego to ograniczanie detali powinno być tak zrobione by widoczność przeciwnika była porównywalna na niskich jak i na wyższych detalach.

 

Przykład:

Zamiast braku trawy na low przy większym dystansie (co sprawia że przeciwnika doskonale widać na odległość tylko na low, a na high nie widać niemal w ogóle bo zasłania go trawa), powinni zrobić tak by na low ona nie znikała tylko znacznie się upraszczała (jakaś plama przysłaniająca zamiast detalicznej trawy). Przeciwnik podobnie niewidoczny, a obciążenie systemu niższe.

 

Granie na niskich detalach daje niestety przewagę (przykład z BF2), ale z drugiej strony przez uproszczenie grafiki odbiera nieco przyjemność z gry. Wolę grać na high, ale z drugiej strony jak ktoś mnie widzi w miejscach gdzie nie powinien, a ja jego nie (bo on gra na low a ja na high) i mnie "kosi" to nie jest fajnie. Nierówna walka.

 

Ciekawostka jest ze chcialem przykozaczyc i wylaczylem swap file, niestety win64 z odpalonym IE do battleloga, origin, gg, stery itp zajmuje ok 1,2-1,5gb ramu, bf3 łyka nastepne 1,5gb i nagle wyskoczyl mi alert ze brak pamieci - nonpagedpoollimit 75% dal o sobie znac, a na win7 64bit nie potrafilem tego zmienic i musialem potulnie przywrocic swapa...

To było wysoce prawdopodobne, że ta gra nie będzie miała niziutkich wymagań odnośnie RAM ... a 4 GB bez swap, przy Win7 x64/Vista x64 to już przy Crysis jest mało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To było wysoce prawdopodobne, że ta gra nie będzie miała niziutkich wymagań odnośnie RAM ... a 4 GB bez swap, przy Win7 x64/Vista x64 to już przy Crysis jest mało.

 

Bullshit, od wczoraj gram z 4GB i nie mialem zadnego problemu.

Zadnych swap'ow nie ruszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pograłem na Casabian Boarder na serwerze i3D w Europie. Super wypas, ale nabiegałem sie tyle, że mnie palce od duszenia WSAD bolą. Ciężko kogokolwiek znaleźć. Mapa jest ogromna.

 

BF 3 Beta - Minus.com - macie parę screenów.

 

Dołączona grafika

 

Pamięć na karcie 906MB Peak na Casabian Boarder. Przypomnę, że to tylko medium bez AA i AO. Musi wjechać Radzio 7000 z 2GB :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na screenie radiergummi widzę użycie ponad 4,7 GB ... więc chyba nie taki bullshit.

 

A ja ci mowie ze gram 2 dzien (wlacznie z Caspian Border 64p) z 4GB ram'u i nie mialem zadnego problemu.

W zadne swap'y sie nie bawilem, wszystko ustawiony domyslnie w Windowsie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...