Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

OK dzięki zmieniam informatora ;) A tak na serio to na yt ktoś taką plotę puścił.

A graliście już w tą drugą mapę? I beta w metro ile osób może grac? 32 czy 64? to samo tyczy się Casabian Boarder chodzi mi o płynność działania chociaż raczej sprzęt powinien mi udźwignąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak to beta ma ładnych parę bugów. Oglądałem ten 15 minutowy filmik, gdzie Polak grając recenzuje tą betę przy okazji Bugi są śmieszne i irytujące wręcz. Brak cieni :o . Zapadanie sie pod ziemie. I parę błędów graficznych. Ciekaw jestem jaki to bulid, bo czasu na poprawki zostało niewiele. Co do grafiki to nie wiem na jakich ustawieniach gość grał. Ale tekstury.. no panowie szału to tu nie ma wcale a wcale.Ale samo multi naprawdę dobre. Już nie mogę się doczekać aż zagram. Beta leży na dysku, zoptymalizowane stery wgrane. Nic tylko czekać do jutra.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caspian border wyglada bardzo, bardzo dobrze :blink: ale jest calkowicie niegrywalna (lagi)

 

Jestem ogolnie zaskoczony wydajnoscia 6870 vs 6770. Na tym pierwszym caly czas powyzej 30fps z wszystkim na maks bez blura/aa/hbao w 1680x1050, aa a na 6770 ledwo zipie. Co prawda jechalem na bardzo starych sterach na 6770, ale nie sadze aby one byly powodem tak duzej roznicy. Mysle, ze gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, ale ma bardzo wyrazna granice ponizej ktorej jest niegrywalna.

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caspian border wyglada bardzo, bardzo dobrze :blink: ale jest calkowicie niegrywalna (lagi)

 

Jestem ogolnie zaskoczony wydajnoscia 6870 vs 6770. Na tym pierwszym caly czas powyzej 30fps z wszystkim na maks bez blura/aa/hbao w 1680x1050, aa a na 6770 ledwo zipie. Co prawda jechalem na bardzo starych sterach na 6770, ale nie sadze aby one byly powodem tak duzej roznicy. Mysle, ze gra jest bardzo dobrze zoptymalizowana, ale ma bardzo wyrazna granice ponizej ktorej jest niegrywalna.

 

a stery masz te w wersji 11.10 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z kim grywałeś ale mnie to akcji nigdy nie brakowało.

 

Nie poruszajmy tematu bf2 vs inne bo to dość odrębny temat a bf2 ma mocne plecy.

Po prostu w bc2 jest dynamiczniejsza akcja itp. I ja takie odczucie miałem a każdy nie musi podzielać tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to gra mi średnio podchodzi, ale to może dlatego, że dali rush i z pokazu slajdów jakie dość często mam :sad: Na i5 750 @3.6ghz i HD4770 (1280x1024) ze wszystkim na low mam 30-60fps, ale najczęściej widzę ok. 40fps. W sumie i tak dobrze jak na taką grafikę. Procesor się nudzi, niezależnie czy serwer pusty czy pełny obciążenie jest identyczne, na poziomie 60% (nierównomierne wykorzystanie rdzeni). Zużycie ramu ok 3Gb wszystko łącznie, nie wiem jak sytuacja wygląda na Caspian Border, nie udało mi się tam jeszcze dsotać.

Dołączona grafika

Graficznie moim zdaniem w cale rewelacyjnie nie jest. Dziwnie małe te różnice między ultra a low, no chyba , że moja grafika nie ogarnia pierdółek graficznych z tej gry. W fps między low a wszystkim na maxa różnica tylko 20fps :? hmm...

 

Wszystko na low

Dołączona grafika

 

Wszystko na maxa

Dołączona grafika

 

Natomiast metro w środku wygląda na prawdę sympatycznie. W przeciwieństwie do innych mam tam akurat najmniej fps na tym moim antyku graficznym ;]

 

Walczyłem z FOVem, bo na ratio monitora 4:3 średnio mi się gra na fovie =70. Po długich poszukiwaniach w końcu znalazłem jak można zmienić w tej grze field of view. Jeżeli kogoś interesuje to musi ściągnąć hexdytor i musi w nim otworzyć plik "PROF_SAVE_body" (znajduję się w C:\Users\xxx\Documents\Battlefield 3 Open Beta\settings). Następnie trzeba wyszukać linie z tekstem "FieldOfView", przy której widzimy wartość 70.000000. Zmieniamy teraz 70 na np. 90 i zapisujemy zmiany. Jeżeli kogoś interesuje wartość 100 lub większa to zamiast "70.0" wpisuje "120.". Nie próbujcie edytować go w notatniku, bo gra się nie uruchomi i będzie trzeba usunąć ten plik i w grze od nowa wszystko ustawiać. Model broni pozostaje takiej samej wielkości, ani się nie oddala, poniżej przykład

 

FOV 70

Dołączona grafika

 

FOV 120

Dołączona grafika

 

 

Dużo jest irytujących rzeczy, ale to w końcu beta. Parę z nich:

- wciskanie rmb aby użyć iron sight często nie działa, po przeładowaniu broni albo zmianie na pistola i powrocie do karabinu

- leżąc w kraterze po wybuchu często ziemia próbuje cię "pochłonąć", kamera lata góra-dól i ciężko wycelować

- niektóre skały, drzewa nie stanowią żadnej osłony, dostajesz kulami pomimo, że leżysz za nimi schowany

- jak w bc2 są niewidzialne tekstury, zatrzymujące kule

- tekstura broni potrafi zniknąć

- wyjmując apteczkę potrafi zostać na zawsze w łapach bez możliwość wyboru broni itp (to akurat raz mi się zdarzyło)

- battlelog potrafi sypać errorami przy próbie połączenia na serwer (1,2,4,5)

- rejestracja hitów działa czasami niepoprawnie, widzę hitmarki na gościu a na killcamie pokazuje 100%. Zdarzają się tez niestety unhity ;/ ale rzadko

- brak możliwości bindowania przycisków myszki innych niż lmb i rmb, osobiście korzystam ze sterowników razera i przypisuję pod nie przyciski z klawiatury

 

Nie ma jak to stworzyć forum na battlelogu i nie udostępnić opcji szukaj..

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ludzie na g4g.pl piszą że bez problemu można pograć z dwujajowym procem. i to nie jakiś pokaz slajdów, ponoć normalnie da się grać.

ja zobaczę jutro jak to idzie na x3 z 4770. ale po komentarzach czuje że low jest moje i grywalne !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim e8xxx myślę, że jednak nie będzie problemów. Konkretnie go podkręcić, dobra grafika i pewnie da radę przyzwoicie pograć.

 

Ma ktoś hasło na serwery Caspian Border? :rolleyes:

OK, mam - sexyelevator

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze w bc2 2 jajowe procy dawały rade.... ale jak tylko zaczynało się dziać wybuchy, destrukcja itp. Nie podołały.

Nie świętował był za wcześnie bo jeśli to ulepszony silnik bc2 to lepiej chyba nie będzie. Obawiam się ze może zadusić się gdzie w bf3 jeszcze raz tylu graczy gra co w bc2 na jednej mapie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

testy gpu robione na becie, smacznego

 

Battlefield 3 Beta: 18 Radeon and Geforce cards + SLI & Crossfire benchmarked - - PC Games Hardware

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

PS przydalyby sie tez testy cpu, co prawda wszystko zostanie poprawione itp ale dobrze miec rozeznanie ile trzeba mocy

Edytowane przez b4rt3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, pierwszy mecz spoko ale już drugi to mam slideshow, laga dostaje nieziemskiego i wszystko łupać zaczyna

 

moze to przez alt-tabowanie po zakończonym meczu

 

ogółem wygląda nieźle, na razie nie ogarniam(chaos) no i bugi z zapadaniem sie pod glebe denerwują....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos przyblizyc jak bedzie wygladac open beta dla wszystkich uzytkownikow? Bedzie mozna przez origina sciagnac bete i bez zadnych kluczy logowac sie na battlelog i laczyc z serwerami? Czy moze kazdy kto ma konto na origin otrzyma klucz do bety??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw testów.Szkoda mi kasy na zmianę platformy.W sumie mam okazję kupić Q600 i ewentualnie po testach kupię karte graficzną,która z Q. jakoś to pociągnie.Jak Q. 6600 nie poradzi sobie to odpuszczam.

W sumie rekomendowane 4 jaja.Moze jakoś to poleci na tym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki z GTX 580 i 570 na czele oraz 6970 nieco w tyle są robione na nowych sterach. Różnica jakaś jest .Pytanie jak się to ma do jakości obrazu. Bo już poszła plota, że Nvidia nieco grzebała w sterach i zwiększyła wydajność kosztem jakości obrazu. Oczywiście o AMD ani słowa. Przydałby się jakiś rzetelny test pomiędzy 285.38 a Catalyst 11.10 kontra starsze sterowniki obu kart. Konkurencja się rozkwita. Oby jednak to się przełożyło na ceny GPU i coraz lepiej dopracowane sterowniki. Osobiście nie wierzę w te oskarżenia w stronę Nvidii, ale kto wie. Chciałbym wiedzieć o ile FPS jest różnica miedzy 285.38, a powiedzmy 280.26 w tych samych miejscach, gdzie są największe spadki. Ciężko to będzie zrobić na serwerze pełnego graczy, ale osobiscie sam spróbuje zrobić takie porównanie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jestem jedyny na tym forum, ktoremu ta gra po prostu nie podchodzi?

 

Przez te wszystkie animacje wstawiania, klekania itp czuje sie spowolniony. Po za tym czasami trza wladowac caly magazynek, zeby kogos ubic... Nie podoba mi sie ta beta.

 

Co do sterow to ogarnalem je na 6770 i gra teraz nawet daje rade, a co do jakosci grafiki @Devil - jezeli nawet cos NV pogrzebala to nie ma bata bys to w tej grze zauwazyl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie potrzeba troszkę czasu, żeby się przestawić po bc2. Ja sam byłem sceptycznie nastawiony do bad company 2, dopiero z czasem się przekonałem i wsiąkłem na dziesiątki godzin. Będzie dobrze. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ze ponawiam post, ale nigdy nie mialem jeszcze do czynienia z wersjami beta na steamie czy origin.

 

"Moze ktos przyblizyc jak bedzie wygladac open beta dla wszystkich uzytkownikow? Bedzie mozna przez origina sciagnac bete i bez zadnych kluczy logowac sie na battlelog i laczyc z serwerami? Czy moze kazdy kto ma konto na origin otrzyma klucz do bety??"

 

 

@kucyk

Gra i tak jest dosc dynamiczna dzieki sprintom, wslizgom, rzucaniu sie na ziemie... do tego dochodzi calkowita destrukcja otoczenia. Rejestracja obrazen tez wyglada ok (przynajmniej na filmach z yt) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja nie wiem czy cza wywalic cały mag by ubic, na moje oko 2-3 kulki zwykle starczają...zwłaszcza jak strzelają do mnie :/

ważne by trafic...

 

w każdym razie nie raz nie dwa zdazylo sie ze grając supportem i prując na 1 magu kładłem 3-4 przeciwników mimo pójcia połowy gdzies w las, bo ogień ciągły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla wszystkich tych, którzy zastanawiają się jak gra będzie działała na procesorach 2 rdzeniowych!

Nie mam dla was dobrych informacji. Wykonałem test, w którym na pustym serwerze przebiegłem zbliżony odcinek i wykonałem na nim pomiar frapsem. W pierwszym przypadku gra działała na wszystkich 4 rdzeniach mojego procesora. W drugim przypadku ustawiłem koligację, żeby zasymulować 2 rdzeniowy procesor...2 x 5GHz to i tak o lata świetlne szybciej niż jakikolwiek inny fabryczny dwujajowiec jaki kiedykolwiek powstał!

 

Wyniki nie pozostawiają złudzeń. 1920x1200, detale medium, AA off, AO off, Anizo x16.

 

4 jajka: Min: 42, Max: 61, Avg: 49.278 [FPS]

2 jajka: Min: 5, Max: 40, Avg: 28.126 [FPS]

 

Tyle w temacie. Może na low, może 1024x768 coś da radę zdziałać. Pytanie czy jest sens?

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jako gracz bc2 i bf2 nie ogarniam tej gry tam tzepie fragi na ziemi i w powietrzu yu jakos nie idzie, widziałem kilku gosci którzy byli nadzwyczaj sprawni (np. klient lezy bokiem do mnie ja w niego pakuje 3 kulki onżyje i jedna kulka bez przymierzania mnie zabija ?? wtf gra gubi pakiety chity czy ..uj wie co) na mapke z pojazdami na razie sie nie dostałe, skoro liczba rdzeni taka wazna ciekaw jestem jak bedzie na nowym dziecku amd i prockach intela ivy bridge socket 2011

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...