Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Harry Lloyd

Wlasnie skonczylismy z kumplem Co-op'a na hardzie, polecam mnostwo funu. B-) (szczegolnie misja 2 snajperami z odbijaniem zakladnikow)

Komunikacja glosowa obowiazkowa.. :wink:

 

Ile trwa? Nie wkurza brak checkpointów na hard?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra ta w zasadzie jest interaktywnym filmem. Gdybym obejrzał wszystkie misje na jutubie nie znalazł bym w tej grze nic co mogłoby mnie przyciągnąć do singla. Wygląda że ta gra nadaje się tylko do multiplayer'a a misje single to taki dodatek aby poznać broń i nacieszyć się grafiką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z półtorej godziny w multi i ogólnie jest całkiem dobrze. W porównaniu do bety, tak jak już niektórzy pisali - różnica ogromna. Na plus.

Pozostało jednak trochę bugów/braków. Z tych, które rzuciły mi się w oczy:

- skala mapki resetuje się po respawnie - bardzo wkurzające,

- nie można (nie wiem jak?) zobaczyć swojego pingu w grze,

- znaczniki przeciwników, flag potrafią w dużej ilości przeszkadzać, mogłyby być z daleka jakoś mniej rozpraszające,

- wyszukiwarka serwerów nie zapamiętuje ustawień sortowania między wyszukaniami - chciałbym sobie ustawić ciągłe sortowanie po pingu, a tu nie ma... po każdym wyszukaniu trzeba kliknąć,

- nie daje się dołączyć do serwera podwójnym kliknięciem na liście,

- raz wywaliło windowsowy komunikat błędu podczas wczytywania mapy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największym obecnie bugiem jest niedziałające dołączanie się do serwera w party.

 

Zakładam party na 4 osoby, tylko 3 dostają zaproszenie na serwer. Ostatnia nie może wejść bo "slot already reserved". Musi wyjść z party i dołączyć się ręcznie.

 

To samo było w beta, ciach!a jak można nie poprawić tak podstawowego problemu.

 

Do tego brak kolejki oczekiwań na slot, normalnie uwstecznienie. Ingame już jest w miarę poprawiony (poza wspomianymi CTD), teraz powinni wziąć się ostro za fixowanie Battleloga.

Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

580 sli to jest potrzebne do 60fps na multi, w ultra.

 

Pewnie na serwery gdzie jest kupa graczy i masa samochodów bo tak naprawdę nie mialbym najmniejszego problemu grania w multi przy TAKICH 30stu fpsach, serio. Najbardziej obciążająca opcja w ustawieniach ultra to u mnie 'opóźniony aliasing x 4' jak ustawiam x 2 wtedy boost +15-20 fpsów :) Roznicy w jakosci wyswietlanego obrazu praktycznie zerowa - przy full hd te krawędzie az tak się nie rzucają w oczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się - w full hd bez aa gra śmiga naprawdę ładnie :)

mam pytanie - kupiłem w origin wersje limitowaną - ale w sumie nie jestem pewny czy mam w niej pakiet powrót do karkand ? ogólnie to nie widzę nigdzie tych map, kiedy to ma być aktywne i ew jeśli nie mam tego w pakiecie to jak to dokupić ?

 

 

ps. Pograłem już ogólnie z 2h i jestem bardzo zadowolony. Jedynie co mnie boli to brak sprawdzenia pingu w grze oraz często serwery go nie wyświetlają w przeglądarce :/

 

ps. która to mapa gdzie skacze się z wysokości na bazę przeciwnika ? widziałem to na youtube a jak dotąd nie spotkałem podczas gry :P może ominąłem jakąś mapę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dla odmiany kompletnie nie ogarniam tematu ;/ pogralem prawie 1,5h i wyniki z pupy... generalnie padam po jednym strzale, nawet nie zdaze kliknac myszka czy sie polozyc/kucnac. Mapy sa MEGA wielkie i nie wiadomo w ktora strone sie kierowac. Pogralem chwile w tdm w 12-14 osob i po prostu pusto. Jesli sie nie respawnujesz kolo czlonka druzyny to mozna cala mape pobiegac solo. Moze jestem za bardzo przyzwyczajony do BC2 gdzie poznalem dosyc dobrze mapy, a tutaj? Grafika wszystko na full i caly czas od 50 wzwyz. Na razie jestem z deka zawiedziony, moze po dalszym ograniu sie bedzie lepiej ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, gra nie ma dużych wymagań. U mnie (Full HD, Ultra, No AA - praktycznie nie przeszkadza) najmniejsza ilość FPSów, jaką odnotowałem to 40 - w mega rzeźni z wieloma wybuchami. Przeciętnie jest 50-100FPS. Zatem nie wiem po co taki boom na te wymagania.

 

Co do grafiki to innowacyjny jest efekt światła. Co do tesselacji to ja jej nie zauważyłem, ale sideband pisał, że jest to niski factor, więc praktycznie jest niezauważalna. Texturki prezentują się nienagannie.

 

Najważniejszy jest jednak gameplay - cud, miód i orzeszki!

 

Gra ma duże wymagania, tylko że Twój sprzęt je spełnia w 100% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojejku na jakich grasz sterach? mamy podobne kompy, jak to mozliwe ze masz tyle fps 50-60

 

Może masz AA włączone? Ja gram przy AA i Blur wyłączonym. Blur wyłączony nie ze względu performance-owego tylko ze względów estetycznych i nienawidzę w FPS-ach rozmycia przy ruszaniu myszką. Z tym AA szkoda, bo naprawdę fajnie działa jak się da x4, a bez niego wszędzie schodki :P Trzeba będzie kupić nową grafę, aby to uciągnąć z AA.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - kupiłem w origin wersje limitowaną - ale w sumie nie jestem pewny czy mam w niej pakiet powrót do karkand ? ogólnie to nie widzę nigdzie tych map, kiedy to ma być aktywne i ew jeśli nie mam tego w pakiecie to jak to dokupić ?

 

Nie miałeś w środku kartki informującej, że twój numer pozwala na aktywację dodatku i zostaniesz o tym poinformowany w grze?

 

Ja mam z kolei inny problem. Chcieliśmy pograć wczoraj w co-op. Zaprosiłem kuzyna do drużyny on potwierdził i dostał informację, że gra czeka, aż host (czyli ja) uruchomi grę. Sęk w tym, że u mnie nic się nie pokazuje. Tak samo z dołączaniem party do serwerów. Kiedy on próbował wysłać mi zaproszenie do co-opa albo do grania razem na serwerze u mnie nic się nie pokazuje - tak jak by akcji nie było. Sytuacja jest taka sama na wszystkich przeglądarkach. Ktoś miał coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w wersję beta kiedy tylko mogłem. Naprawdę urywała dupę, jednak miała też sporo poważnych błędów, głównie zawieszki, a także wysyp cheaterów. Teraz śledzę forum EA i widzę, że praktycznie nic się nie zmieniło w stosunku do bety, nawet cheaterzy już grasują :(

Dosłownie jestem rozrywany wewnętrznie w związku z decyzją o zakupie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przynajmniej na razie nie wywala mnie z serwerów co było normą w przypadku Bety. No nic pozostaje czekać na patche. Nie ma nic gorszego niż pie... cziter lub perfidna kampa w krzakach. Rozumiem że trzeba czasem pokampić, ale niektórzy to już przesadzają. Prawię w ogóle nie ruszają się z miejsca, a na większych mapach ciężko wypatrzeć snajpera. Do tego z moją prawie ślepotą ;) Oj forma już nie ta co kiedyś. Czasem miewam ochotę by pier.. mychą, ale szkoda bo dobra. A co do grafiki to panowie to szału tu nie ma niestety. Próbowałem się dopatrzeć się naprawdę pięknych tekstur, ale nie jest ich wcale tak dużo. To co widziałem wcześniej na filmikach 1080p @60 fps pokazywało faktyczną grafikę. Są tekstury naprawdę niezłe. Ale brakuje tu tessleacji. Jest dość dużo tekstur mniej szczegółowych. Głównie budynków. Za to oświetlenie urywa łeb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wywalanie z serwerów był sposób z katalogiem punkbustera. Owy sposób ktoś podał na battlelogu i w moim przypadku to podziałało. Co dziwne nikt z administracji nie fatygował się, żeby pomagać albo że chociaż przypiąć temat z rozwiązaniem. Natomiast kwestia freezów, na które działał ctrl+alt+del jest nadal aktualna, a u mnie to działo się notorycznie. Dlatego wstrzymam się jeszcze kilka dni.

Edytowane przez Tricko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie że na aktualnym kompie z configu odpalę gierkę? W niedługim czasie wymieniam grafikę na gf 260 bądź zasilacz i 3870 X2, więc prędzej. Ale dałoby radę chociaż odpalić na tym w najgorszych warunkach graficznych? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W porownaniu do bety, wyeliminowali wiekszosc irytujacych bledow, nie ma juz padania od jednej kuli w biegu, zapadania sie pod ziemie, fikolkow pojazdami. Co nadal mnie irytuje to ze nie czasami blokuje sie na kraweznikach i innych podobnie niskich przeszkodach, nie potrafie odbindowac klawiszy myszki, ktos to sprawdzal?

Joystick dziala, ale nie potrafie go porzadnie przetestowac ze wzgledu na kolejki do heli...

Join as party sie kaszani, ale po kilku probach udalo sie wbic na serwer. Komunikacja glosowa w grze dziala bez problemu. Czasami w trakcie gry pokazuje sie czarny ekran i tylko wciskanie na slepo alt + tab i enter pozwalaja wyjsc z tej sytuacji. Ogolnie wrazenia pozytywne, ale do gry klanowej jeszcze troche brakuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm nadal nie wiem jak sprawdzić czy posiadam dodatek karkand i kiedy będzie on aktywny (o ile go posiadam).

Zakupiłem w origin wersje limitowaną (innej nie było)

w battlelogu w dziale serwery->game-> mam wyróżnione Battlefield 3 oraz Back to Karkand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli skoku na prawej myszce dalej nie da się zbindować?

 

Da sie zbindowac skok, ale nie da sie odbindowac zooma ( albo ja nie potrafiłem, choc trzymalem ESC - bez efektu )... co powoduje ze podczas skoku nasz zolnierzyk zaczyna radosnie celowac...

 

Klawiszy myszki nie da sie podmienic klawiszami klawiatury, przez co funkcje myszki mozemy podmienic tylko na inne funkcje myszki, zapewne da sie przelaczyc zoom z rmb na np windows button 5, czy inne, a potem go przebindowac w sterownikach mychy i nie uzywac.

Edytowane przez Pwael
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każda limitowana edycja ma w sobie dodatek Back To Karkand. Ponieważ zostanie on wydany później (bliżej nieokreślona data, pewnie za pół roku:P) to nie ma go teraz widocznego. Nie rozumiem czego się można obawiać. Jeśli już wyjdzie i dalej nie będziecie mieć, to przecież macie dowód zakupu w eastore (Origin), wystarczy wtedy napisać do supportu i po sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem z dwie godzinki no i jak przy każdej nowej grze,muszę się odnaleźć,bo wiadomo że człek nie zna map i trzeba to ogarnąć.Rzadko kiedy mam skila na + ale tak bywa.Mam za to problem z grafą.Wszyscy mówili że im chodzi jak ta lala a ja musiałem trochę przykręcić ustawienia (na high) bo miałem dość mocne spadki fps.Ale jest problem z zielonym ekranem.Czasami przez 5-6 map nic się nie działo a potem wracało.Myk jest taki że gdy się rozglądam to na bardzo mały ułamek sekundy że tak się wyrażę ekran robi się zielony,takie po prostu mignięcia,zwłaszcza przy ruszaniu gwałtownie myszką na boki.Wiecie co to może być??

 

Jak dla mnie to przez kombinację z tą przeglądarką+origin to jest porażka.Tyle dziadostwa się odpala żeby grę uruchomić to po prostu komuś coś się z głową porobiło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

A u mnie singiel działa bez problemu na ultra z wyłączonym AA, za to w multi gra sie płynnie przez 10 minut, później zaczyna zrywać i nie da się grać. Ktoś wie o co tu może chodzić?

 

Sprawdź sobie użycie pamięci graficznej/systemowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po chwili pogrania, mam mieszane uczucia, ogólnie mam wrażenie że to kolejna beta, wczoraj troche lagów miałem, mimo znośnych fpsów, do tego spotkałem już jednego prawdziwego aimbota i co najgorsze by zmienić serwer to trzeba wyjść z gry, odpalić przeglądarkę, zgadywać od nowa który serwer może mieć niski ping, do tego trzeba było przeglądarke domyślną przestawić na ie bo na googlu na początku jak mi wyskoczyło to battlelog to razem z jakimiś 30 moimi różnymi kartami otwartymi a to raczej zjadło troche pamięci, więc za przeglądarke serwerów to kotwica w plecy i coś jeszcze... do tego troche bugów w stylu strzelania przez wąską szparę :) przez która nie przechodzą naboje, za to przez betonowy kloc za którym się chowam bez problemu...

Tyle marudzenia, bo poza tym widzę możliwośći, fajny serwer był [uk] for english players from korea ;), i fajnie że potem nawet g4g jeden serwer się trafił, do tego fajne ogromne mapy, na których oczywiście jeszcze się gubie, dużo pojazdów, szkoda że cała masa unlocków i żeby mieć dobry czołg to widze że trzeba najpierw pograć i poodblokowywać dym, działko i cholera wie co jeszcze, no ale cóż widać tak musi być, zostaje grać i grać i grać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zużycie ramu nie przekraczało 3,3GB. Do tego po przeładowaniu mapy jest chwile ok, potem jak zginę zcinki powracają. Może to kolejne problemy z PB? Tak jak już mówiłem SP gram na tych samych ustawieniach wczoraj męczyłem go z 2h dziś 1h i nic takiego nie zauważyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie jest to problem małej ilości vramu (1gb) czy też ramu (4gb), wynika to z tego o czym pisałem wcześniej. Co więcej na low ustawieniach ten problem dalej występuje. Nie jesteście sami bo wielu ludzi pisze o tym na zagranicznych forach i na forum ea.Ja obstawiam stery, tak naprawdę powinno być "gra-stery". Ci co posiadaja i7 niech sobie wyłaczam standardowo HT, bo przez niego jest stuttering też.

Edytowane przez ojejku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...