Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Battlelog niedługo umożliwi sprawdzanie postępu aktualnie rozgrywanej rundy (ilość ticketów pozostałych do końca rundy, tabscore). Tak mniej więcej będzie to wyglądać [źródło]:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

@SpectactorX

Polecałbym jeszcze wywalić wszystkie zbędne procesy z menadżera (antyvirus itp. także) i włączyć grę. Ustaw też minimalną wartość pliku wymiany (256-512Mb), bądź wyłącz go całkowicie na czas testów.

Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym wyłączeniem to faktycznie przesadziłem, dodatkowo mało zdrowe to dla systemu, ale już przy 512Mb na czas testu nie powinno mu tak szybko wywalić gry. Jak testowałem pamięciożerność BF3, to przy 512Mb swapa i 4gb ram dało radę ugrać parę map bez wywalenia komunikatu o braku pamięci.

Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji origina , Mysz leci mi w górę ! :blink: Naciskając ESC wszystko jest ok (można bez problemu sterować myszką). Jak się załaduje gra to patrzę w kosmos i nie mogę nic z tym zrobić... WTF ? 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji origina , Mysz leci mi w górę ! :blink: Naciskając ESC wszystko jest ok (można bez problemu sterować myszką). Jak się załaduje gra to patrzę w kosmos i nie mogę nic z tym zrobić... WTF ? 

 

Nie masz podlaczonego jakiegos pada/joya?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos po tym nowym patchu zaczął mnie PB wywalać ("Violation (IGNORING QUERIES) #9006") ktoś doświadczył podobnych problemów ostatnio? Po naprawie instalacji jest po kilku minutach

"Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster kicked player 'venat0r888' (for 0 minutes) ... Losing Key Packets 9003"

 

hmm:

 

po tym wszystkim zresetowalem kompa i jest juz ok.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj po robocie chciałem sobie dla relaksu popykać, a tu grafa zaczęła mi kompa zawieszać :mur: Po kilku próbach artefakty pojawiły się nawet podczas czytania forum...

Po 4 latach, intensywnym podkręceniu i katowaniu w bf3 na full hd :cry:

Teraz pisze przez Tridenta 8MB pci 1024x768 max B-) i bardzo delikatnie mówiąc jestem zdenerwowany.

 

I tu mam pytania:

1. Jako, ze nie uśmiecha mi się nie grać w bfa przez święta (sklep internetowy odpada) poszukałem na stronkach sklepów w Toruniu i znalazłem takiego radka 6770: Bitland - SAPPHIRE AMD Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (775/4000)

Czy po przesiadce z 9600GSO będzie widoczna jakaś sensowna różnica? I jak z wydajnością w dx11? Nie chcę, żeby się okazało, że w dx11 będzie chodzić gorzej od starego gfa (w dx10) :P (interesuje mnie tylko full hd)

 

2. Noszę się z zamiarem zmiany platformy na 1155, ale etapami (po świętach z moreli). I tu mam pytanie czy z takim r6770 i g530 (tymczasowo do ivy) bf3 śmigał by płynnie na full hd? Ostatnio kupiłem swojej dziewczynie g530 i muszę przyznać, że opadła mi szczęka jak zobaczyłem jakie to wydajne (w tej cenie). Na szybkości sprawdziłem i np. superpi liczy tak jak mój q6600@3Ghz :P Ale czy bf3 da radę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem XFX Radeon HD6870 :D

 

Po kilku rundach czuć, że procek mocno dławi kartę. W chwili obecnej mogę śmiało komfortowo grać w fullhd ze wszystkim na medium bez AA (z ustawionym x4 w sterowniku) 40-80fps, na high też da radę grać 20-45 fps. O ile karta spokojnie dałaby sobie radę w high to procek i chyba ilość ramu już nie bardzo :P

Edytowane przez Sens

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos po tym nowym patchu zaczął mnie PB wywalać ("Violation (IGNORING QUERIES) #9006") ktoś doświadczył podobnych problemów ostatnio? Po naprawie instalacji jest po kilku minutach

"Game disconnected: you were kicked by PunkBuster. Stated reason: PunkBuster kicked player 'venat0r888' (for 0 minutes) ... Losing Key Packets 9003"

 

hmm:

 

po tym wszystkim zresetowalem kompa i jest juz ok.

 

Ne pamiętam czy miałem ten sam błąd, w każdym razie u mnie pomogła aktualizacja punkbustera przez pbsetup.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem XFX Radeon HD6870 :D

 

Po kilku rundach czuć, że procek mocno dławi kartę. W chwili obecnej mogę śmiało komfortowo grać w fullhd ze wszystkim na medium bez AA (z ustawionym x4 w sterowniku) 40-80fps, na high też da radę grać 20-45 fps. O ile karta spokojnie dałaby sobie radę w high to procek i chyba ilość ramu już nie bardzo :P

 

Procek Cię dławi mało, albo wcale. BF3 wcale nie jest jakoś super proco-lubny.

Twoimi problemami są:

- RAM (do BF-a zdecydowanie 6-8GB)

- Chipset. Miałem nForce 650i z Q6600@3.0GHz wraz z 260GTX - BFBC2 miał właśnie takie spadki FPSów z "czapy". Po wymianie na P5Q-E(P45) FPS znacznie się ustabilizował (maksymalny nie podskoczył, ale minimalny zdecydowanie) co bardzo poprawiło komfort grania. Czemu tak jest nie wiem, ale różnica naprawdę znaczna. Trudno stwierdzić czy to wina sterowników czy jakiegoś ograniczenia Chipsetu.

 

A karta zdecydowanie nie dałaby sobie rady w High (oczywiście mowa o multi i komfortowym graniu - osobiście jeszcze do niedawana grałem(teraz mam focha na BF-a za unhity po nowym patchu;)) z ustawieniami Medium(z domyślnym AA) + 1680x1050 w efekcie stałe 60(Vsync ON) i baaardzo rzadkie spadki do pięćdziesięciu-kilku).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi podczas gry na ustawieniach high, full hd pokazuje zużycie 3,8 GB, dodatkowe 4GB jest nieużywane.

 

Co przy 4GB skutkuje Windowsem wrzucającym rzeczy to pliku wymiany(bo zakładam, że przy 8 masz wyłączony ;)). Mój współlokator "działa" z BF-em na 4 i trochę mu brakuje tych dodatkowych kilku GB. Zresztą tutaj na forum ludzie też mówili, że przeskok z 4 na 4+ jest baaardzo orzeźwiający dla tej gry.

 

Inna sprawa, że @Sens ma platformę zupełnie nie nadającą się pod upgrade :D Sensowne (ach ten zakamuflowany humor;)) płyty główne na s775 są zupełnie nieopłacalne, a DDR2 są 2x droższe za gigabajt niż DDR3 :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gameplay z CQ :?

 

Nie jest najgorzej. Ta mapa wydaje sie wieksza niz niektore dla TDMa i przy 16 graczach najwyrazniej sytuacje kiedy pada sie praktycznie zaraz po respawnie nie zdarzaja sie czesto. Ciekawe jak z jakoscia pozostalych 3 map.

Edytowane przez KrzychuG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk jak kupowałem to mobo 5 lat temu to było coś ;) Ramu już do tego nie będę kupować, a tym bardziej zmieniać płyty. Czy zmieniając procesor na I3 2100 odczuję w BF3 jakąś większą różnicę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DeathTomahawk jak kupowałem to mobo 5 lat temu to było coś ;) Ramu już do tego nie będę kupować, a tym bardziej zmieniać płyty. Czy zmieniając procesor na I3 2100 odczuję w BF3 jakąś większą różnicę?

 

i3 to badziew do netbooków, kup i5 2500k do tego płytke asrocka p67 pro3 i wtedy odczujesz róznice, poczekaj ąz pojawia sie ivy bridge to ludziki zaczna wyprzedawac swoje graty za dobre pieniadze
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja dzisiaj po robocie chciałem sobie dla relaksu popykać, a tu grafa zaczęła mi kompa zawieszać :mur: Po kilku próbach artefakty pojawiły się nawet podczas czytania forum...

Po 4 latach, intensywnym podkręceniu i katowaniu w bf3 na full hd :cry:

Teraz pisze przez Tridenta 8MB pci 1024x768 max B-) i bardzo delikatnie mówiąc jestem zdenerwowany.

 

I tu mam pytania:

1. Jako, ze nie uśmiecha mi się nie grać w bfa przez święta (sklep internetowy odpada) poszukałem na stronkach sklepów w Toruniu i znalazłem takiego radka 6770: Bitland - SAPPHIRE AMD Radeon HD6770 1024MB DDR5/128bit DVI/HDMI/DP PCI-E (775/4000)

Czy po przesiadce z 9600GSO będzie widoczna jakaś sensowna różnica? I jak z wydajnością w dx11? Nie chcę, żeby się okazało, że w dx11 będzie chodzić gorzej od starego gfa (w dx10) :P (interesuje mnie tylko full hd)

 

2. Noszę się z zamiarem zmiany platformy na 1155, ale etapami (po świętach z moreli). I tu mam pytanie czy z takim r6770 i g530 (tymczasowo do ivy) bf3 śmigał by płynnie na full hd? Ostatnio kupiłem swojej dziewczynie g530 i muszę przyznać, że opadła mi szczęka jak zobaczyłem jakie to wydajne (w tej cenie). Na szybkości sprawdziłem i np. superpi liczy tak jak mój q6600@3Ghz :P Ale czy bf3 da radę?

 

Z góry dzięki za pomoc.

 

ja kupilem na przeczekanie g530 i powiem szczerze tam gdzie trzeba dwoch rdzeni to za taka kase nie ma lepszego procka.

co do bf3 myslalem na poczatku ze nie podola, ale cos mu sie odblokowalo i po tym jak sie gra wczyta to przez 30s obraz klatkuje ma okolo 19 klatek(obojetnie od ustawien i rodzielczosci) a potem jest w pelni grywalna 30-40fps(1600x900, all na medium bez wygładzaczy). niestety jest jeden mankament, gdy zminimalizuje gre i powroce do niej to obraz znow zaczyka klatkowac, pomaga tylko ponowne uruchomienie gry i znow mozna smialo grac.

dziwne zjawisko... a i nie moge wlaczyc wiecej niz 32 graczy bo wtedy ten efekt wystepuje i nie chce ustapic jak wyzej.

reszta sprzetu:ga-h61-d2-b3,4gb,5770 1gb.

Edytowane przez gronio89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy posiadacze 2500k albo lepszych phenomow II x4 i gtxa 460 mogli by sie podzielic wrazeniami z multiplayera ?Mam gtxa od gigabyta wersje OC @855,1710 i Athlona II x4@ 3.2 GHz. Na pustym serwerze chodzi wrecz miodnie 40-70 fps , wszystko na ultra , bez AA. Na wiekszych trzeba troche zjechac. Najczesciej na low, straszne spadki. Rozdzielczosc 1650/1050. Mysle ze ten athlon nie ogarnia tematu. Mozna by go zmienic na phenoma 960t i podkrecic na te 4.0. Plyta pozwoli. Zredukowalo by to te spadki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Athlon powinien dawać radę (na pewno w dużo większym stopniu niż to co opisujesz). Sterowniki aktualne? Ile ramu? Karta spokojnie powinna dawać radę w Medium (karta podobna wydajnościowo do mojej i jak już pisałem Medium=60FPS z Vsync przez 99% procent czasu).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diego351

Tutaj masz odpowiedź (drugi diagram). BF3 nie wymaga nie wiadomo jakiego CPU.

 

Co przy 4GB skutkuje Windowsem wrzucającym rzeczy to pliku wymiany(bo zakładam, że przy 8 masz wyłączony ;)). Mój współlokator "działa" z BF-em na 4 i trochę mu brakuje tych dodatkowych kilku GB. Zresztą tutaj na forum ludzie też mówili, że przeskok z 4 na 4+ jest baaardzo orzeźwiający dla tej gry.

...

 

Pisałem to niejednokrotnie i dalej pozostaję przy tym, że 4gb jest zupełnie wystarczające. Żadnego orzeźwienia nie ma po zmianie z 4 na 8gb. Przesiadłem się ostatnio właśnie na 8Gb i jedyny plus, to że można zmniejszyć do minimum plik stronicowania. Ram żadnego kopa nie da. Mapy wczytują się identycznie itd. IMO to bardziej placebo ;] Edytowane przez vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra ,ogarnąłem temat. Problem siedział w sposobie podkręcania. Gdy zwiększałem szyne przez taki sprytny program o nazwie EasyTune( używam go do sterowania napięciem na wentylatorach, tj. w idlu wszystkie się wyłączają i jest cisza , pod obciążeniem jest przeciąg.)to miałem takie hmm ... lagi. CO CIEKAWE TYLKO W MULTIPLAYERACH !!!(CS zachowywał się tak samo), gry nie wymagające internetu fruwały. Jak to się obijawiało ? Otóż co ok 2 sekundy tak jakby rwało połączenie z serwerem (czyt. wszystko co sie rusza zastyga łącznie ze mną . A mnie delikatnie cofało.) wracało wszystkoo do normy i od nowa. Przeorałem sieć firewalle cuda niewidy. Dowiedziałem się przyczyny przez przypadek. Otóz zmapowałem na klawiaturze dwa ustawienia , OC i stock. Na OC 'lagi'. Jakie było moje zdziwienie gdy na stocku nie dość ze fps skoczył to, to i 'lagi' ustąpiły. Ustawiłem stabilne OC w biosie , a tamtego programu tylko do automatyki wentylacji używam. I tak:

 

Skyrim jak na moim rigu chodził tak se na medium , tak teraz bangla na ultra bez AA z hd teksturami w 60+ fps. Szok.

Battlefield zapikala jak nowy. I na ultra bez AA ok 40fps, więc na high rozgrywka jest jako taka, Gram na medium i jest gitara.

 

Jutro sprawdze jeszcze GTA IV, ta gra wymaga od procka duuużo.

 

Co do problemu , problem zaczął sie od aktualizacji biosu do F12. Płyta to gigabyte 770 ud3p.

Czuje sie jakbym zmienił na tego Phenoma :>

Sorry za offtop, jak już tu zacząłem to konsekwentnie do końca doprowadzić chciałem.

 

 

Co do tych diagramów, to one są z singla , do 64 osobowego caspiana nie ma co porównywać :)

 

PS. A ramu jest 4GB, to w sigu to lapek, leciwy z resztą. Maszynka do gierek to inna sprawa.

Edytowane przez diego351

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@diego351

Tutaj masz odpowiedź (drugi diagram). BF3 nie wymaga nie wiadomo jakiego CPU.

 

 

Pisałem to niejednokrotnie i dalej pozostaję przy tym, że 4gb jest zupełnie wystarczające. Żadnego orzeźwienia nie ma po zmianie z 4 na 8gb. Przesiadłem się ostatnio właśnie na 8Gb i jedyny plus, to że można zmniejszyć do minimum plik stronicowania. Ram żadnego kopa nie da. Mapy wczytują się identycznie itd. IMO to bardziej placebo ;]

 

4 gb, owszem jest wystarczające ale tylko low i medium. Powyżej i wyższych rozdziałkach zdecydowanie NIE.

Mało tego nawet w 1280x1024 ultra , 4gb to ZA MAŁO.

Amen.

P.S. Nie widzisz orzeźwienia ? To ciekawe bo po godzinie grania na 4 gb po wyłączeniu gry ,plik wymiany wymuszał mielenie hdd przez minutę i w tym czasie nic na kompie nie można było robić (nie reagował). Przy 8 gb można swobodnie minimalizować , bawić się Aero przy włączonej grze ,wyłącza się błyskawicznie. Gra ładuje się praktycznie tylko za pierwszym razem , później gdy kończą się rundy i zaczynają następne dzieje się to błyskawicznie. Na 4gb coś się ładowało i trwało to zdecydowanie dłużej.

Wpływu na fps raczej nie ma ale komfort i jak to nazwałeś orzeźwienie jest właśnie pierwszą rzucającą się w oczy sprawą.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieląc sie wrażeniami z procesora i5 2500k i+ gtx560ti + 4gb ramu ma duzych mapach na rozdzielczości 1280x1024 mam 70-80 fps na high ustawieniach jakie proponowane są na początku. A teraz mam pytanie dla innych posiadaczy tegio sprzętu jak by chodziło to na to monitorze full hd?

Edytowane przez PogromcaSS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...