Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

No ja wczoraj zdecydowałem sie na zakup dodatku z czołgami : Wziąłem od inexus

http://allegro.pl/battlefield-3-sily-pancerne-armored-kill-klucz-pc-i2643173677.html

mam nadzieje ze nie bedę miał problemu. Na maila dostalem skan z opakowania gry z kodem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się zastanawiam nad dokupieniem pełnej premki, boli tylko, że nie mam ekipy do pogrania i muszę lecieć sam na złamanie karku zwykle. W snajpe puki co nie chce mi się bawić. Lecę wsparciem i mechanikiem najbardziej. Przydał by się jakiś dobry pilot śmigłowca, bo ja niestety mimo lat na BF2, nadal tego nie ogarniam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam taki problem... Gdy odpalam grę w języku rosyjskim mam po 40+ fps, natomiast jak zmieniam język na polski przy tych samych ustawieniach, a nawet gdy je zmniejszę do minimalnych spadają klatki do 12-25... Nie da się tak grać! Ktoś może spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Witam!

Mam taki problem... Gdy odpalam grę w języku rosyjskim mam po 40+ fps, natomiast jak zmieniam język na polski przy tych samych ustawieniach, a nawet gdy je zmniejszę do minimalnych spadają klatki do 12-25... Nie da się tak grać! Ktoś może spotkał się z takim problemem i wie jak go rozwiązać?

 

http://rosyjski.pro/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie nie spotkał się z takim problemem, a to jedyne rozwiązanie, które mu przyszło na myśl ;) Tak na poważnie, to dziwny problem. Rozumiem, że masz wersję rosyjską, a po podmiance plików Ci spada fps? Paru moich kumpli ma wersje rosyjskie, teraz rzadko grają, ale parę miesięcy temu się nie skarżyli na niski fps po przerobieniu na PL. Może to głupie, ale zdefragmentuj partycję. Pliki polskie mogą być mocno pofragmentowane, no chyba, że podczas spadków nie pracuje dysk. A widzę, że demonem szybkości ten Twój dysk nie jest i ramu też nie masz jakoś wiele do tej gry.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, ze tak. Mam w zasadzie 2 gry z Origina, w tym BF3, ktore trzymam na innym dysku. Od czasu pierwszej instalacji zdarzylo mi sie z roznych powodowow 3 razy przeinstalowac system i Origina na nowo. Za kazdym razem wystarczylo ponownie wskazac sciezke do gier w opcjach, kliknac na instaluj i nic dodatkowo (poza ewentualnymi patchami, ktore zostaly wydane po drodze) nie bylo sciagane.

 

W przypadku BF3 wymagana jest jeszcze recznie instalacja usług PunkBustera z katalogu __install (jesli dobrze pamietam nazwe) w BF3. Origin tego akurat nie robi.

 

Pozwoliłem sobie powrócić do tego wątku, gdyż próbowałem tak zrobić teraz na świeżym systemie. Oczywiście nie zadziałało, skopiowałem całego BFa do domyślnego katalogu "C:Program Files (x86)Origin Games" (bo chcę mieć na ssd), ponownie uruchomiony Origin nie wykrył gry, a po kliknięciu pobierz syknął tylko, że za mało miejsca na dysku na nową instalację i usunął (!) mi większość plików w folderze z grą Dołączona grafika .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwoliłem sobie powrócić do tego wątku, gdyż próbowałem tak zrobić teraz na świeżym systemie. Oczywiście nie zadziałało, skopiowałem całego BFa do domyślnego katalogu "C:Program Files (x86)Origin Games" (bo chcę mieć na ssd), ponownie uruchomiony Origin nie wykrył gry, a po kliknięciu pobierz syknął tylko, że za mało miejsca na dysku na nową instalację i usunął (!) mi większość plików w folderze z grą Dołączona grafika .

 

1. Kopiujesz pliki BF3 w bezpieczne miejsce

2. Instalujesz origin.

3. Rozpoczynasz sciaganie gry.

4. Wylaczasz origin.

5. Kopiujesz katalog BF3 z pkt. 1 w miejsce, gdzie origin sciaga pliki

6. Uruchamiasz origin i gra sie instaluje bez potrzeby sciagania dodatkowych gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@DejwiT11, moze to kwestia ilosci miejsca. Ja gry na SSD nie trzymam bo i tak laduje na mapie jeszcze przed zakonczeniem odliczania, ale gry nigdy nie instalowalem od nowa. Zawsze po instalce Origina ustawialem tylko poprawna sciezke dla gier (w moim przypadku na dysku D) i z poziomu Origina wybieralem install.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza już z tym. Tak jak Czarnodziej napisał pewnie by zadziałało, zainstalowałem grę z obrazu (kumpla płytki, kupił pudełko), podłożyłem cały folder Update i te pliki, których data modyfikacji była 11.2011 a i tak mi ssał jeszcze ponad 1GB. Ale następnym razem już bede wiedział jak się nie dać :)

Tak apropo SSD, zawsze mnie ciekawiło jak to chodzi, i postanowiłem upchnąć system i BFa na 40GB SSD :D Jako, że mam dość "dzisiejszy", szybki HDD i dość leciwy już SSD, mają porównywalny odczyt liniowy (szczególnie zapchany SSD zwolnił), to szczerze powiedziawszy jakiejś wielkiej różnicy nie widać. Szybciej się ładują mapy z AK, ale jak wchodzę na TDM na kanałach to jeden diabeł ;) Dłużej trwa łączenie niż wczytywanie mapy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy spadki fps-ów do 40 w dużych zadymach powinienem uważać za normalne na sprzęcie z podpisu?

Zmieniłem ostatnio grafę (470 na 670), głównie pod BF3 i jestem trochę zawiedziony. Gram na ustawieniach Ultra w Full HD. Pierwsze co zrobiłem to wyłączenie MSAA, ale to też niewiele daje, w dużym zamieszaniu (dym, wybuchy itp.) i tak podobnie spada. A może to procek nie wyrabia? Generalnie przez 97% czasu gry jest stabilne 60fps (vsync), ale w tych 3% zauważalnie zwalnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzecie z siga mam srednio okolo 100 fps w ultra ale czasami jak jest naprawde ostro 6-7 graczy na malym obszarze dym wybuch to spadnie do 60fps

na szczescie dosc zadku bo mnie takie cos wnerwia.

Przypuszczam ze te spadki to nie koniecznie wina kart graficznej ,cos sie moze zapycha pomiedzy CPU>RAM>GPU

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na sprzecie z siga mam srednio okolo 100 fps w ultra ale czasami jak jest naprawde ostro 6-7 graczy na malym obszarze dym wybuch to spadnie do 60fps

na szczescie dosc zadku bo mnie takie cos wnerwia.

Przypuszczam ze te spadki to nie koniecznie wina kart graficznej ,cos sie moze zapycha pomiedzy CPU>RAM>GPU

Akurat BF 3 chyba dobrze skaluje się z CrossFire/SLI.

Rozumiem, że masz monitor 120Hz? Bo inaczej chyba nie byłoby widać różnicy 100 a 60fps?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Różnice widać i CZUĆ (na myszcze - czas reakcji) nawet na 60hz. Znów chcecie poruszać ten bezsensowny temat? Dołączona grafika

 

ps. Dzięki za minusa

 

no i masz plusa

 

Dokladnie tak , widac kto ma pokecie o graniu w Multi a kto jest tylko Niedzielnym graczem

Juz za czasow Quake 3 staralem sie miec grubo ponad 100fps na monitorach 75MHz kazdy ruch jest szybszy to poprostu czuc i basta

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwalnia przez V-synch. Wyłącz i zobacz, bo takie moje zdanie. Wbrew pozorom to też potrafi nieźle psuć FPS, właśnie w zadymach.

 

Wyłączyłem vsync i faktycznie jest lepiej :)

W prawdzie spadki też są podobne, ale jakoś tak bardzo nie rażą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...