Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dresiarz_biczysz

Jak się gra w multi na gtx260 ? Mam teraz gts250 1gb i grać na low się nie da, mam 33-41 fpsów. To za mało. Minimum dla mnie to 45. Czy zmiana z gts 250 na gtx260 ma sens ? Taka zabawa bęzie kosztowała mnie jakieś 140zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ciągu 40 minut udało mi się wbić na jakikolwiek serwer dosłownie 3 razy i za każdym razem pograłem max. 5 minut. Raz skończyła się runda, dwa razy gra się wyłożyła. Pozostały czas, to było oczekiwanie na załadowanie się gry. Jest gorzej niż było przed patchem.. <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w multi na gtx260 ? Mam teraz gts250 1gb i grać na low się nie da, mam 33-41 fpsów. To za mało. Minimum dla mnie to 45. Czy zmiana z gts 250 na gtx260 ma sens ? Taka zabawa bęzie kosztowała mnie jakieś 140zł.

 

Na kompie z podpisu wyciągałem 40-60 fps (gtx260 216sp), wszystko na low w 1680x1050 bez AA, bez AF. Średni fps oscylował w okolicach 45. Spadki do 30fps raczej się nie zdarzały, gra była jak najbardziej grywalna. Grafę zmieniłem na gtx560 tylko po to żeby wbić detale na high + AA, średni fps nie wzrósł jakoś drastycznie. Wg. mnie zmiana za podaną kwotę to nawet niezła okazja. Edytowane przez alCatraz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w multi na gtx260 ? Mam teraz gts250 1gb i grać na low się nie da, mam 33-41 fpsów. To za mało. Minimum dla mnie to 45. Czy zmiana z gts 250 na gtx260 ma sens ? Taka zabawa bęzie kosztowała mnie jakieś 140zł.

 

jak już to kup hd5770 - z gwarą na allegro wyczaisz za ~300zł

 

 

@Drunk_ZoZol ultra? nie daje już z Tobą rady ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem po patchu. Mam podłączony pad od x360 i jak jeżdże czołgiem to mi wibruje, przez co lata po całym biurku jak oszalały. W opcjach nie znalazłem możliwości wyłączenia wibracji i pozostało mi odłączenie pada, ale używam go do latania i nie widzi mi się go podłączać i odłączać w zależności co robię w grze. Może ktoś wie jak rozwiązać ów problem?

 

Edytuj plik 'My Documents\Battlefield 3\settings\PROF_SAVE_profile' i ustaw poniższą wartość

 

gstinput.vibration 0

 

 

ekhem. W samej grze może nie pomogło, ale jakoś mam wrażenie że stabilniej jest. Grałem już na patchu, owszem, dodało mi fps, ale wydłużyło wczytywanie map. Po dodaniu 4gb gra się po prostu szybciej ładuje. Wiem że gra zużywa łącznie z windą 3.4gb (dokładnie tyle mi zużywało) ale teraz przynajmniej mogę spokojnie kliknąć alt+tab i gra mi się nie wykrzaczy i przeskakuje między oknami niemal natychmiast, wcześniej czekałem parę ładnych sekund (ok. 20) na zejście bf'a do pasku i przejrzenie neta podczas ładowania nastepnej mapy. Na pewno jest lepiej z 8gb niż 4. A ram drogi nie jest, więc chyba nie szkodzi że poleci i kupi? Różnicę widać gołym okiem między 8 a 4.

 

Nie zmieniłeś przypadkiem wielkości pliku stronicowania? Jeżeli gra zjada ci cały czas tyle samo ramu to tymbardziej nie rozumiem jak może ci się szybciej ładować. Gdybyś wywalił plik stronicowania i całą gra ładowałaby się do kości to inna sprawa. Wydaje mi się, że to raczej czyste odczucia nowego patcha. Ram drogi nie jest, ale jak nie ma potrzeby kupować to czy nie lepiej przeznaczyć tę kwotę na inny cel? Często w tle mam odpalony projekt w cadzie, który pożera dość dużo ramu, kilkanaście zakładek w firefoxie, jakieś inne duperele i najmniejszego problemu nie ma na 4Gb.

 

Szkoda, ze sie to dziadostwo przesunelo, wyglada na to, ze te lamerskie ustawienia na naszym serwerze zagoszcza na dluzej, zal troche, ze trzeba przyebac dwa razy z czolgu zeby kogos zabic :-|

 

Powiadasz, że soft jest lamerski? Oczywiście, nie ma to jak zabijać snajpą na HC jednym strzałem w stopę i grać wśród kamperów..

 

 

właśnie zainstalowałem stery 11.11. skok o 25% w fps o.0 Mogę spokojnie grać wysokie/ultra i przy 64 osobach gra chodzi płynnie, czasem przytnie, ale mi tam zjechać do medium nie przeszkadza, na medium mam 60 fps o.0

 

HD4x nie wspierają już. Na tych nowych sterach 11.11 i 11a nawet nie ma informacji o wzroście wydajności w BF3 (nawet dla serii HD5 i HD6), ale z ciekawości zaraz sam sprawdzę Edytowane przez vinoo
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi pięknie chodzi Battlefield 3 na ULTRA w 1024x768 (niestety max rozdziałka na moim monitorze)

 

Core 2 Quad Q6600 2,40GHz podkręcony na 3,00GHz

4096 DDR2 RAM

HD 6770 IceQ Turbo 1GB DDR5 podkręcony na 950/5400

StealthXStream 500W

Spartan HE923

GA-P35-DS3L

 

Sprawdzałem ilość FPS to minimum było 40 z hakiem. Normalnie jest 55-60. Na tym sprzęcie jest 0 ścinek, przycinek, gra chodzi płynnie. Sprawdzałem FPS'y również na tym samym HD 6770 IceQ Turbo 1GB DDR5 tylko 880/5000. Po podkręceniu jest wzrost FPS'ów to jakieś 6-8 więc polecam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w Bfie jesli nie gra sie na normalnej rozdzialce typu 1600x900 czy 1920x1080 to te detale i tak sa kupe warte :D Gra na pewno lepiej wyglada na Medium w 1920x1080 niz na ultra w 1024x768 czy troszke wyzszej. Jednak w Twoim przypadku, gdy nie ma wiekszej rozdzialki oczywiscie dobrze robisz grajac na ultra jesli Ci naprawde smiga na 55fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zmieniłeś przypadkiem wielkości pliku stronicowania? Jeżeli gra zjada ci cały czas tyle samo ramu to tymbardziej nie rozumiem jak może ci się szybciej ładować. Gdybyś wywalił plik stronicowania i całą gra ładowałaby się do kości to inna sprawa. Wydaje mi się, że to raczej czyste odczucia nowego patcha. Ram drogi nie jest, ale jak nie ma potrzeby kupować to czy nie lepiej przeznaczyć tę kwotę na inny cel? Często w tle mam odpalony projekt w cadzie, który pożera dość dużo ramu, kilkanaście zakładek w firefoxie, jakieś inne duperele i najmniejszego problemu nie ma na 4Gb.

 

mimo ze zarzadzanie windowsa pamiecia pozostawia wiele do zyczenia, to zapewne lepiej sobie radzi na 8GB i nie naduzywa swapa w tym konkretnym przypadku, pewnie stad ta poprawa w czasie ladowania.

gra pewnej granicy nie przeskoczy, juz ktos o tym wspominal, aplikacja jest 32bit i wiecej niz te teoretyczne 4GB nie zaadresuje, wiec wiecej pamieci tez nie zuzyje.

u Ciebie pewnie cad i przegladarka tez laduja w swapie (lub przynajmniej powinny ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Possible fix na disconnecty

 

1. click Start

2. type in Run

3 type in services.msc

4. click okay

5.stop SSDP discovery and also stop UPNP device Host

 

That should stop the Timing out Issue but If not sorry you got to wait for Dice to fix it

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto pobawić się opcja GameTime.MaxVariableFps dodałem do mojego pliku user.cfg i zapodalem 70 co jest o 10fps wiecej od mojej nominalnej wartości odświeżania monitora, gra jest duzo płynnijsza nie ma skoków fps prawie cały czas trzymie to 70 klatek a co najważniejsze nie spada ponizej 60fps, mój user,cfg wyglada tak:

 

RenderDevice.TrippleBufferingEnable 0

GameTime.MaxVariableFps 70

RenderDevice.ForceRenderAheadLimit 1

Render.DrawFps 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w swapie ustawiłem na 400. stąd różnica :) dziwne, ale pierwsze odpalenie gry zaraz po restarcie kompa (po instalacji sterów) i gra chodziła wręcz wyśmienicie. za drugim razem odpaliłem - to samo co na wcześniejszych sterach :/ Nie wiem co jest skopane z tą grą, skoro mogłem normalnie grać na wysokich nawet.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ze w Bfie jesli nie gra sie na normalnej rozdzialce typu 1600x900 czy 1920x1080 to te detale i tak sa kupe warte :D Gra na pewno lepiej wyglada na Medium w 1920x1080 niz na ultra w 1024x768 czy troszke wyzszej. Jednak w Twoim przypadku, gdy nie ma wiekszej rozdzialki oczywiscie dobrze robisz grajac na ultra jesli Ci naprawde smiga na 55fps.

 

Niestety wyższej rozdzielczości nie mogę uzyskać na tym monitorze. Oczywiście posiadam fundusze na na nowy monitor ale poczekam do 10 grudnia (w sumie do 9) czyli do wypłaty. Wtedy zakupie sobie jakiś 22/24 cale. PS co do grafiki to mocno podkręcony HD 6770 (najlepiej MSI/HIS) świetnie współpracuje z BF3 :) Mój znajomy, sąsiad posiada HD 4870x2 i na ULTRA w 1920x1080 ma stałe 60 FPS czasem mu spadnie do 50. Dziwne nie? jak na taką kartę graficzną

Edytowane przez rafal91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się gra w multi na gtx260 ? Mam teraz gts250 1gb i grać na low się nie da, mam 33-41 fpsów. To za mało. Minimum dla mnie to 45. Czy zmiana z gts 250 na gtx260 ma sens ? Taka zabawa bęzie kosztowała mnie jakieś 140zł.

 

Na kompie z podpisu wyciągałem 40-60 fps (gtx260 216sp), wszystko na low w 1680x1050 bez AA, bez AF. Średni fps oscylował w okolicach 45. Spadki do 30fps raczej się nie zdarzały, gra była jak najbardziej grywalna. Grafę zmieniłem na gtx560 tylko po to żeby wbić detale na high + AA, średni fps nie wzrósł jakoś drastycznie. Wg. mnie zmiana za podaną kwotę to nawet niezła okazja.

 

to bardzo ciekawe ja na kompie z podpisu na ustawieniach [srednio/ultra ogólnie mieszanka ale bardzo blisko do high] na 1650-1050 mam 40+ [spadki to 40 :P] AA x2 af off

Edytowane przez Shadoweye

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry typ. ;>

W bc2 na mapce heavy metal też byłem łowcą helikopterów. ;D

 

wydaje mi sie, ze w bc2 latwiej bylo stracic heli <_< w bf3 udalo mi sie to po raz pierwszy wczoraj :damage_wall: Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

wydaje mi sie, ze w bc2 latwiej bylo stracic heli <_< w bf3 udalo mi sie to po raz pierwszy wczoraj :damage_wall:

 

Jak tylko jedna osoba ma flary to jest łatwo, nawet ze stealth.

 

Natomiast w następnym patchu mają drastycznie osłabić możliwości zniszczenia pojazdów z ziemi, czy to bazookami, czy to z pojazdów. Mnie to cieszy, bo helikoptery nie ownują tak jak w BC2, przez to że sa samoloty, które najlepiej się sprawdzają przeciw helikopterom, przynajmniej jak sie ma mało unlocków.

 

W BC2 na Atacamie czy Heavy Metal bardzo często była tragedia z helikopterami, tutaj jeszcze nigdy aż tak nie było. W jednym meczu tylko miałem kolesia który sprawnie sobie radził z zabijaniem, ale też za długo nie latał bo prędzej czy później wszystkich się strąci.

 

 

Ogólnie latanie w tej grze mi daje bardzo dużo frajdy, mimo iż nie tak łatwo o kille (choć łatwiej niż w BC2). To samo jazda wszystkimi pojazdami. Najmniej frajdy mi daje strzelanie, głównie przez to że mi nie idzie, jest zupełnie inaczej niż w BC2, mowa o graniu na padzie oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Natomiast w następnym patchu mają drastycznie osłabić możliwości zniszczenia pojazdów z ziemi, czy to bazookami, czy to z pojazdów. Mnie to cieszy, bo helikoptery nie ownują tak jak w BC2, przez to że sa samoloty, które najlepiej się sprawdzają przeciw helikopterom, przynajmniej jak sie ma mało unlocków.

Tylko po co?

Jak ktoś nie umie latać i strzelać po za zasięgiem wroga to jego wina. Już teraz jest o wiele trudniej zestrzelić helli niż jety.

 

W BF2 helli (dobra para) to była rzeźnia, ale jak tylko się zapomnieli to ich jeep zjechał, i tak powinna być moim zdaniem.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...