Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Anulowałem własnie złożone dawno temu zamówienie na BF3, na grę byłem strasznie napalony (przy BC2 mimo jej wad dobrze sie bawiłem nawet w becie), niestety BF3 to dla mnie na chwile obecną niegrywalny gniot (już nawet pomijam kwestię błędów).

Anulujecie zamówienia a po premierze i tak pewnie kupicie, bo zobaczycie jak została usprawniona... Beta nie jest po to aby dobrze się bawić, tylko aby wesprzeć producenta w toku tworzenia produktu! Oczywiste jest, że przy okazji można przetestować mechanikę gry, ale bierzcie pod uwagę, jak już wielokrotnie było pisane, to jest STARY BUILD i nie jest to wersja demonstracyjna! DICE dało nam dosłownie naparstek nowego BFa. Jedna mapa w ciach!ianym trybie. Dlaczego acti nie daje możliwości zagrania w betę swojego wieloletniego produktu. Gdyby do tego doszło, daję sobie rękę uciąć, że liczba sprzedanych egzemplarzy spadła by drastycznie w porównaniu do osiągniętej.

 

Celność broni i jej obrażenia oraz ilośc miejsc gdzie mozna sie schować powoduje że gra nie jest skillowa tylko randomowa, o tym czy dobiegniesz od punktu a do b decyduje bardziej przypadek niz twoje umiejętnosci (bo kamperów jest jak mrówek)...

...Gra po prostu nie sprawia przyjemnosci bo niewiele zalezy od twojego skilla a więcej zalezy od losowości róznych dziwnych zdarzeń.

To, co sprawia, że beta jest skillowym randomem, to bug z zadawaniem ogromnych obrażeń poruszającym się modelom (wklejałem filmik na poprzedniej stronie). Duży recoil/kick broni utrudnia zabicie przeciwnika i dzięki temu trzeba właśnie się wykazać w strzelaniu.. Szybkość twojej reakcji + plus ogarnięcie recoila - jak dla mnie to jest skill, nie jak w przypadku bc2 i niektórych broni, gdzie wystarczyło tylko szybko zareagować, bo recoil broni był znikomy.

Jakoś nie mam problemu z dobiegnięciem do mcomów. Kwestia poznania mapy i spotów kamperskich, w których przciwnik lubi sobie posiedzieć. Podejście od flanki, użycie dymnego w cięższych przypadkach, zgrany skład, lub komunikacja na TS i mcomów nie ma. Na szczęście snajper już nie stanowi takiej przeszkody jak w bc2. Przede wszystkim BF to CQ a nie rush. Jego liniowość jest wkurzająca, ale do ogarnięcia.

 

Beta jest jaka jest, pomimo tego ja zamówienie składam. Jak dla mnie gra warta będzie tych pieniędzy.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe gdzie sa teraz ci wszyscy ktorzy zareczali sie ze 4GB RAM'u to zdecydowanie za malo dla BF'a 3. :lol:

 

Nie zapominaj, że w becie nie ma tak na prawdę ustawień "ultra".

Ja już się nagrałem w to metro i mi uszami wychodzi, ile można. :]

Nie wiem czemu caspiana nie mogą odblokować, ale skoro taka ich filozofia to nie mam pytań.

Ja już wiem na 100%, że kupuję, tylko czekać na tanie klucze na allegro i wio. ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy większych mapach i detalach na ultra, z 64 graczami, zapotrzebowanie na ram może wzrosnąć. Pamiętajmy jednak, że gra mocno jest zależna od karty graficznej, więc część pewnie i tak przejmie pamięć karty graficznej. Nie chce tu strzelać, więc z osądem poczekam do finalnej wersji. Mając mocno obciążony system 4 GB jednak może być taką granicą. Ale nie oznacza to że bez 6 GB może być niegrywalna. Możliwe, że będzie właśnie optymalnie. Mało która gra tak naprawdę w pełni wykorzystuje 4 GB. Mod do Half Life 2 Cinematic Mod już zbliża się do granicy tych 4 GB, ale nie do końca jeszcze. Przynajmniej z moich obserwacji. No i sporo osób opisywało, że już na 3 GB mod lubi wywalać do windy. Jak będzie z BF3 zobaczymy.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednego nie potrafie zrozumiec , czyzby oni sobie celowo chcieli zrobic antyreklame zapodajac taka pelna bugow betke na miesiac przed premiera ?

moge zrozumiec bete pelna bledow na 2-3 miesiace przed finalnym produktem wtedy jest czas na poprawe bledow .

Skoro maja nowsza bete to czemu nam jej nie zapodali ?

, dziwne to jest ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest tak, że projekt bety należy przekazać producentom konsol (np. M$) i czekać na jego akceptacje? Rzucili przecież na PC i konsole tą samą wersję bety. Jeśli mieliby wrzucić dzisiejszą wersję bety to ponownie zostają zmuszeni do czekania na akceptację w przypadku konsol.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro maja nowsza bete to czemu nam jej nie zapodali ?

 

Bo chcą mieć tą samą wersje na wszystkich platformach. A czekanie na weryfikacje MS/Sony trwa około miesiąca...

 

Pozdrawiam

 

edit://OCM4n14k mnie ubiegł ;)

Edytowane przez DeathTomahawk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie co ma piernik do wiatraka i beta na konsole do bety na PC

no bez jaj ludzie , na miesiac przed premiera powinno byc super dopracowane DEMO jak za czasow BF2

a nie krap co niczym nie przypomina seri BF2 do tego dziwnie sie upodabnia do konkurencji CoD.

 

Ja bym sie wcale nie zdziwil ze im 20% ludzi preordery wycofa za tego crapa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fajnie co ma piernik do wiatraka i beta na konsole do bety na PC...

 

To, że piernik i wiatrak wg. EA mają wyjść w tym samym terminie, aby żadnego nie faworyzować i zapewne inne techniczne sprawy.

 

 

Masakra :blink: Oby w finalnej wersji nie było takich dodatków dla pomp..

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=ORNg8KNF3vM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając błędy, to z tymi demami to nie przesadzajmy. Mało kto w ogóle je daje, a jak już to często jakiś czas po premierze, a szkoda. No i crapem bym BF nie nazwał, jesteście zdecydowanie chyba za surowi w ocenach. Dajcie jej chociaż wyjść.

 

Właśnie chole**** szkoda, że dopiero po premierze raczą puścić jakieś demo (chociaż coraz rzadziej)...

Niestety, ale w dobie Steamów/Liveów/Originów/itp..., dema byłyby wskazane - jak gra okaże się crapem, to jej po prostu nie kupię a nie, że będę się z nią "bujał" po zakupie bo jest przypisana do konta na stałe. No i czasami przy zamówieniach przedpremierowych można liczyć na jakieś fajne dodatki, które po wydaniu już dostępne nie są...

Edytowane przez wreq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Deathray - masz rację pamiętam bete BC2 - było miodnie nawet i od razu zachęcała do zakupu pełnej - ja się na razie

z zamówieniem na BF 3 wstrzymałem, niestety dla mnie jest nie do przyjęcia to że grafa szału nie robi a ma wymagania

z kosmosu.

 

Grafa na low lepsza niż ta z coda i co śmieszne, działa przyzwoicie na moim 4770 [!?]. wymagania nie mogą być z kosmosu i jedyne stwierdzeniem z jakim się zgodzę to to, że gra jest całkiem dobrze zoptymalizowana! najnowszy sprzęt wcale nie jest potrzebny.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bielski - "działa" to wielkie słowo pod którym kryje się wiele znaczeń dla nie których to słowo oznacza np. 20 FPS

 

Ja gram 1024x768 i ustawienia LOW/MED najmniej mam w ostrej zadymie 29 FPS co niestety ale nie sprzyja komfortowemu graniu,

 

Pynnie zaczyna byc od 40 fps jak dla mnie,

 

Średnio mam około 34FPS z czego na prawdę grafika nie powala i jak dla mnie jest gorsza od BC2 ... i niestety nie zgodze się

że jest dobrze zoptymalizowana ale tu nie o to chodzi bo to beta. Chciałbym zobaczyć jak będzie ta gra chodzić po premierze na

kompie pokroju mojego. Z czystej ciekawośći

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz sprzęt, który pozwala uruchomić grę, a nie cieszyć się wspaniałą grafiką czy zadowalającą płynnością. Jak nie zmienisz procka na 4 rdzenie i grafy na coś pokroju 6850/460 z 1GB ram to dalej będziesz grał w rozdzielczości, która zaczyna być domeną wyświetlaczy komórek, a nie monitorów komputerowych.

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SubMaFioZo. - przepraszam ale jakie ty masz oczekiwania? Że ta gra będzie chodzić jak na twoim konfigu? bo chyba nie ogarniam.

 

Ale to jest wynik niestety patrzenia na konsole przy produkcji gier bo niestety przez konsole wymagania przez długi czas się nie zmieniały i nagle jak coś komuś nie chodzi to jest lament. Ludzie sie odzwyczaili od tego że im nowsza gra tym większe wymagania jak to miało miejsce jeszcze kilka lat temu.

 

Ja chyba 2 lata po premierze zobaczyłem jak w full wygląda bf2.

Edytowane przez artuditu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

artuditu ale jakie oczekiwania, na jego konfigu spokojnie Crysis 2 pójdzie, a B3 faktycznie jakoś graficznie nie masakruje w porównaniu do krajzisa, powiedziałbym że nawet bardzo podobna jest.

 

kiedyś poleciałbym żeby kupić nowe graty do kompa za kilka setek i więcej, ale teraz, dla jednej gry, wolę sobie w góry pojechać :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedyś poleciałbym żeby kupić nowe graty do kompa za kilka setek i więcej, ale teraz, dla jednej gry, wolę sobie w góry pojechać

tzn. starzejesz się :D

 

rynek gier napędza sprzedaż kart graficznych/procków itp. - to nic nowego. sam już czaje na drugiego hd6850 i 2500k... a w góry na rower i tak pojadę ;)

 

jazda z wymaganiami to się zacznie przy pełnej wersji, jak będą duże mapy, budynki do rozpierduchy itp. sam jestem tego ciekawy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niech będzie że nadaje się do wyświetlania grafiki w komórkach ale dziwne jest to że to pierwsza gra z którą ma problemy.

a Graficznie nie wali na kolana bo jakos W Crysisa 2 grałem beż zadnych problemów ale mniejsza o to.

 

No trudno - taki jest rynek , wiem o tym dlatego też kompa wypada zmieniać co 2-3 lata ofc albo upgrade.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie wcale nie zdziwil ze im 20% ludzi preordery wycofa za tego crapa.

 

Ja wlasnie to zrobilem :-P

 

Na ta chwile nie czaje tej gry. Granie w Metro to jest tragedia. Nie czuje postaci po prostu. W Bad Company 2 integrowalem sie z zolnierzem, a tutaj czuje sie jakbym sterowal jakims mega oskryptowanym botem.

 

Za duze ryzyko. Poczekam na pelna, zobacze co ludzie mowia i jak sie zdecyduje na zakup to kupie z jakiegos tanszego zrodla.

Edytowane przez kucyk
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...