Skocz do zawartości
Drunk_ZoZol

Battlefield 3

Rekomendowane odpowiedzi

Mam kręcone HD4770 (odpowiednik HD4850 w mniejszym procesie tech.), rozdziałka także 1280x1024, w parze z pockiem i5 750@3,6 np na caspian border mam 40-80fps, ale już na takim op. metro 20-55 (oświetlenie w metrze zjada tę grafikę) - wszystko na LOW. W BC2 na poniższych ustawieniach grałem na 60-90fps

 

 

4770 nie jest odpowiednikiem 4850, jest odpowiednikiem 4830, a to jednak różnica. Nie zmienia to faktu, że na 4850 będzie jedynie niewiele lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tu widze ze niektorzy cheatami sie wspomagaja i nabijaja statsy ;)

 

 

Cheatami? Skąd że.

 

Cheaty wbudowane w grę i przewidziane przez jej twórców (przykładem może być wpisanie sekwencji IDDQD podczas gry w Doom i Doom 2, co powoduje włączenie nieśmiertelności bohatera)

Cheaty dostępne poprzez korzystanie z konsoli deweloperskiej (przykładowo, wpisanie timescale 0.5 w konsoli w trybie jednoosobowym gry Quake III spowoduje spowolnienie gry o połowę)

Ingerencja w strukturę gry - na przykład modyfikacja pamięci używanej przez działającą grę lub modyfikacja gier zapisanych na dysku

Sztuczne ułatwienie gry poprzez równoległe stosowanie odpowiednich narzędzi (na przykład silnych programów szachowych podczas rozgrywki z przeciwnikiem przez internet).

 

To wyżej to są cheaty. My tylko korzystamy z uroków gry :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Dresiarz_biczysz

Ale miałem fajną akcję. Na rushu na szczycie Devmamendu, już miałem skakać w dół jako atakujacy. Przeleciał nademną wrogi helikopter, zestrzeliłem pilota a heli poleciała w doł - to ja za nią ! I co ? Dogoniłęm ją, otworzyłem spadochron i wsiadłem. To chyba najbardziej ekscytujący moment w multi jaki miałem. PRzy okazji odkryłem buga, po takim przejęciu helikoptera cały czas nad nim był mój spadochron. Heli z spadochronem, wszyscy od razu mnie widzieli i ostrzeliwali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję akcji ;D

 

4770 nie jest odpowiednikiem 4850, jest odpowiednikiem 4830, a to jednak różnica. Nie zmienia to faktu, że na 4850 będzie jedynie niewiele lepiej.

 

To fakt źle się wyraziłem, ale jeśli chodzi o osiągi to wydajność jest praktycznie identyczna, a nawet i po OC obydwu kart (bez vmodów) hd4770 potrafi przegonić hd4850.

 

Cheatami? Skąd że.

 

...

 

To wyżej to są cheaty. My tylko korzystamy z uroków gry :D

 

Nie mów, że Ty także bawisz się w stat padding?.. Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby 4770 dogonił 4850 po OC musi mieć prawie 1GHz na rdzeniu. Na stock 4850 jest delikatnie wydajniejszy, po OC do okolo 800MHz jest dużo wydajniejszy :P. Jeśli kręcisz obie karty to nie ma bata, żeby 4850 był słabszy ;).

 

Na tych kartach największą różnicę widać w minimalnym FPS. Jeśli jednak bierzemy pod uwagę BF3 to te karty są w tym samym przedziale FPS i detali, krótko mówiąc, warto je zmienić.

Edytowane przez OCM4n14k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W radiu słyszałem ze Saturn sprzedaje BF3 z dodatkami + Medal of Honor (nie wiem która część) za 119zł. Chyba dobra cena, nie?

 

Cena dobra jeśli przez dodatki rozumiemy "Back to Karkand". W Carrefourze sama gra jest za 99zł, a dopłacać do MoH się nie opłaca jak dla mnie.

 

Raczej to nie będzie LE, a Medala zawsze można opchnąć za więcej niż 20PLN. Ja dostałem tegoż właśnie MoHa do BC2 przed świętami Bożego Narodzenia 2010. Komplet kosztował 120PLN, a Medal poszedł za 80.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też słyszałem dzisiaj w radiu reklamę BF3 z Saturna i tymi dodatkami są, a raczej jest jedynie pakiet PWP.

 

@OCM4n14k

Jak brałem 4770 to pamiętam, że w 1280x1024 porównując obydwie karty po OC to 4770 wypadał tak samo bądź i minimalnie lepiej. 800 na GPU dla większości 4850 było chyba kłopotem (bez zmiany napięcia), natomiast z racji 40nm w 4770 większe OC nie stanowiło problemu dla tej karty tym samym nadrabiała co nieco. Dobra nie róbmy oftopu ;] Jakby nie było, przy tej rozdziałce obydwie karty dają te same rezultaty i Modd ma teraz pogląd jak wygląda gra w bf3 na tej grafice na 4 rdzeniach.

Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do q9400, jest sens kupować 560ti? Myślałem o 6870, mniejszy pobór prądu pozwoli mi zostać na moim 450w corsair. Dodatkowo dla mnie najważniejsze jest to ze przypuszczam ze 560 może być u mnie ogeaniczana przez cpu. Nie chce kupować grafy na lata. Potrzebuje coś żeby za dobra kasę grać głównie w bf3 na tej platformie. Problem ze kurcze nie mam doświadczenia z radeonem.

 

Dodatkowo benchamrki na necie potrafia oglupic. często też czytałem ze gry/bf3 chodzi lepiej na zielonym. żeby zawęzić: jak to wg Was jest w bf3?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cheatami? Skąd że.

 

Cheaty wbudowane w grę i przewidziane przez jej twórców (przykładem może być wpisanie sekwencji IDDQD podczas gry w Doom i Doom 2, co powoduje włączenie nieśmiertelności bohatera)

Cheaty dostępne poprzez korzystanie z konsoli deweloperskiej (przykładowo, wpisanie timescale 0.5 w konsoli w trybie jednoosobowym gry Quake III spowoduje spowolnienie gry o połowę)

Ingerencja w strukturę gry - na przykład modyfikacja pamięci używanej przez działającą grę lub modyfikacja gier zapisanych na dysku

Sztuczne ułatwienie gry poprzez równoległe stosowanie odpowiednich narzędzi (na przykład silnych programów szachowych podczas rozgrywki z przeciwnikiem przez internet).

 

To wyżej to są cheaty. My tylko korzystamy z uroków gry :D

 

 

 

Wykorzystywanie glitchy także jest formą cheatowania.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze możecie mnie nazywać cheaterem, ze względu na to, że biegam z rpg o.0 Pokażcie mi regulamin gry i artykuł o zakazie wzajemnego reperowanie tych ramieni na kółkach od plastikowego czołgu, a poproszę EA o zbanowanie mi konta o.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do q9400, jest sens kupować 560ti? Myślałem o 6870, mniejszy pobór prądu pozwoli mi zostać na moim 450w corsair.

 

Póki nie tnie przez procesor to karty nie ograniczy, ale ja bym już poczekał na nowe zabawki od ati. Na plus przemawia jeszcze mniejsze zużycie energii, więc mógłbyś zostać na tej zasiłce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Harry Lloyd

Fajne potwierdzenie że CPU nie ma znaczenia w tej grze przy wysokich rozdziałkach/detalach, podobna sytuacja jak w wielu innych grach.

 

sideband - gra wykorzystuje compute shaders?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy do q9400, jest sens kupować 560ti? Myślałem o 6870, mniejszy pobór prądu pozwoli mi zostać na moim 450w corsair. Dodatkowo dla mnie najważniejsze jest to ze przypuszczam ze 560 może być u mnie ogeaniczana przez cpu. Nie chce kupować grafy na lata. Potrzebuje coś żeby za dobra kasę grać głównie w bf3 na tej platformie. Problem ze kurcze nie mam doświadczenia z radeonem.

 

Dodatkowo benchamrki na necie potrafia oglupic. często też czytałem ze gry/bf3 chodzi lepiej na zielonym. żeby zawęzić: jak to wg Was jest w bf3?

 

Sent from my HTC Wildfire using Tapatalk

 

 

Ja teraz kupiłem 6870, i5 2500k, 8gb ram i zostałem na starej zasiłce be quiet sp 450W i jest wszystko ok.

 

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z laserowym namierzaniem? Odblokowałem rakiety p-z w czołgu i jak ich używać? To sniper musi namierzyć jakimś gadzetem? Jeszcze nie grałem sniperem więc nie wiem co on ma do odblokowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To równie dobrze możecie mnie nazywać cheaterem, ze względu na to, że biegam z rpg o.0 Pokażcie mi regulamin gry i artykuł o zakazie wzajemnego reperowanie tych ramieni na kółkach od plastikowego czołgu, a poproszę EA o zbanowanie mi konta o.0

 

 

Dokładnie! Nie mówię, że pochwalam takie cuda ale whatever... Mi tam szkoda czasu na takie zabawy, poza tym trzeba mieć kogoś kto będzie robocika uszkadzał :) A wasze argumenty dotyczące snajperów są absurdalne. Każdy gra jak chce, mam blisko 30h w multi i wcale tragedii nie ma, na rundę może ze 2-3 razy zdarzy mi się oberwać od kampera, a spawn kill to tylko na serwach z 64 luda i jak się przegrywa rundę. Kamperów zazwyczaj widać bo leżą jak idioci z podpiętymi latarkami :):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy może mi ktoś wyjaśnić o co chodzi z laserowym namierzaniem? Odblokowałem rakiety p-z w czołgu i jak ich używać? To sniper musi namierzyć jakimś gadzetem? Jeszcze nie grałem sniperem więc nie wiem co on ma do odblokowania.

 

 

Tak snajper musi namierzyc SOFLAM'em, oczywiscie nie tylko - dla heli i czolgow rowniez jest upgrade do namierzania celow. (w przypadku czolgu pojawia sie 3 slot dla pasazera)

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol to shotguny mają wybuchową amunicję? ;0 Sam fakt, że w BF3 znowu mamy usasa mnie niezmiernie wkurzył (zmora BC2) to jeszcze explosive rounds dorzucili..

 

To równie dobrze możecie mnie nazywać cheaterem, ze względu na to, że biegam z rpg o.0 Pokażcie mi regulamin gry i artykuł o zakazie wzajemnego reperowanie tych ramieni na kółkach od plastikowego czołgu, a poproszę EA o zbanowanie mi konta o.0

 

Twoja sprawa, tylko powiedz po co to robisz? ;] Nie szkoda ci czasu na leżenie i zabawę w reperowanie robota? Skill lv ani k/d ci nie podskoczy, jedynie ogólny rankin co i tak widać, że sztucznie nadganiany (605 baretek za naprawę pojazdów ;D) Edytowane przez Vinoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajne potwierdzenie że CPU nie ma znaczenia w tej grze przy wysokich rozdziałkach/detalach, podobna sytuacja jak w wielu innych grach.

 

 

Teścik, fajny, ale w ten kawałek jakoś trudno mi uwierzyć. Chyba, że załadowali pustą mapę i podziwiali widoki...

 

 

No i pytanie jaka to karta była i czy nie ograniczała, bo teście w graficznym, to wyniki jak z ATI ze środka zestawienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj grałem 1. raz w bf3 po sieci i muszę przyznać, że gdzie nie zagrasz to panuje straszne kamperstwo w tej grze. Wcześniej grałem w crysisa 2. Jak dla mnie sama rozgrywka jest dość fajna trochę razi to ,że często jeden strzał i giniesz no ale mapki są bardzo duże i są pojazdy. Po c2 rzuca się także w oczy to że tutaj liczy się bardziej współpraca w teamie.

 

...

wysłałem zgłosznie do waszego 'plutonu' purepc.

Edytowane przez venat0r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teścik, fajny, ale w ten kawałek jakoś trudno mi uwierzyć. Chyba, że załadowali pustą mapę i podziwiali widoki...

 

 

No i pytanie jaka to karta była i czy nie ograniczała, bo teście w graficznym, to wyniki jak z ATI ze środka zestawienia.

 

 

 

Ten CPU test był robiony na single player więc jest średnio użyteczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...