Skocz do zawartości
Corso

Sony Ericsson K850i

Rekomendowane odpowiedzi

W tym telefonie nie wciska sie klawiszy jak w typowych telefonach, dosłownie je wystukujac. Sunie sie po przyciskach palcem, wciskajac kiedy trzeba. Jest to o tyle dobre, ze ciezko jest pomylic sie i nacisnac inny.

Sunąć to można językiem po klitoris partnerki :>

Te guziczki są dla mnie diabelnie niewygodne i regularnie wciskam dwa, trzy naraz. Całe szczęście nie muszę używać tego paskudztwa na co dzień.

 

A co do rozmiaru dłoni - mam mniej więcej takie, że idealnie mieści się w nich przednia łapa pięciomiesięcznego owczarka niemieckiego. Porównanie boskie, układ SI się chowa :>

 

 

Nieco na temat - K850i wygląda na fefnastą odsłonę sprawdzonych w K750i i K600i rozwiązań. This is a good thing, jak opisywano perka "Better criticals" w Falloucie. Zgadzam się z przedmówcami, że jak coś jest dobre, nie ma sensu tego paprać "innowacjami" i chwała SE, że nie szaleje z tym zanadto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jak telefonik po ponad miesiacu uzytkowania sie sprawuje ?

 

Wszystko super. :) Oczywiście na początku było parę kilka irytujących błędów ale wraz z nową wersją softu znikneły. :) Wszystko cacy działa, brakuje mi tylko przycisku [Muzyka] który był w każdym innym SE (ten po boku) żeby robić stop/play do muzyki. :? Bateria też nie jest rewelacyjna - 3,4 dni... ale się "rozkręca". Na początku trzymał mi 2 dni , teraz jak już mówiłem 3,4 ... coraz lepiej. :)

 

Widzę tu tylko dwa minusy , powyższe ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą, że k850i robi lepsze zdjęcia od n95 ;):

 

http://www.youtube.com/watch?v=M3_7LB9RlaI

 

pozdrawiam ;)

Hmm wyraźnie widać że n95 dobiera cieplejszą biel, w jednych jest lepsza n95 w innych k850i ale ogólnie prezentują podoibny poziom, z resztą porównanie jakości zdjęć na filmiku YT to nieporozumienie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla tych co myślą, że k850i robi lepsze zdjęcia od n95 ;):

 

http://www.youtube.com/watch?v=M3_7LB9RlaI

 

pozdrawiam ;)

 

Wyjdź... <_< ;)

 

N95 robi fotki przyjemniejsze dla oka dla bezpośredniego widza przed telefonem. Ogólnie K850i daje więcej szczegółów i lepszy "materiał" do obróbki. Jeśli założymy opcję : Telefon->Odbiorca , to rzeczywiście, kolorki będą "fajniejsze" na N95. Jeśli jednak zrobimy to w sposób następujący : Telefon->Photoshop->Odbiorca, to efekty i różnica jest miażdżąca między tymi aparatami. :) Oczywiście wszystko wymaga odpowiedniego skilla w PS'ie ale bez dobrego podstawowego "materiału" nic nie zrobimy. Chyba jasno wyraziłem swoje zdanie i myślę , że można zakończyć debatę fotograficzną. :)

 

 

EDIT : Dodam, że moje zdanie nie jest wyssane z palca czy oparte na spekulacjach. Brałem i porównywałem fotki z kilku modeli N95 jak i z kilku modeli K850i, ciągle nad tym pracuje i często kombinuje różne opcje i możliwości. Powyższe zdanie wykreowałem sam, na podstawie doświadczenia i posiadaniu fotek na własnym komputerze a nie gdzieś, coś usłyszane u kogoś, czy nie daj Boże obejrzane na YouTub'ie ;)

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi

Gdybyś miał w skrócie zachęcić kogoś do kupna K850i - jak byś to zrobił? :D

Bo tak mnie kusi i kusi - telefon w sumie groszowa inwestycja - ~800zł - że jak opchnę n95-2 to jeszcze zostanie drugie tyle. A już mnie denerwuje Symbian, jego wzloty i upadki, a właściwie zwiechy i wymiary ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi

Gdybyś miał w skrócie zachęcić kogoś do kupna K850i - jak byś to zrobił? :D

Bo tak mnie kusi i kusi - telefon w sumie groszowa inwestycja - ~800zł - że jak opchnę n95-2 to jeszcze zostanie drugie tyle. A już mnie denerwuje Symbian, jego wzloty i upadki, a właściwie zwiechy i wymiary ;)

Męczą Cię zwiechy Symbiana ? Chcesz od tego uciec ? No to nie w stronę K850i. ;)

 

Ciągle czekam na dopracowany soft, którego wciąż ... nie ma a to już skandal ! :) Czasem telefon potrafi się zwiesić, czasem wygląda jakby nie wiedział co ma zrobić i trzeba czekać te ułamki sekund które notabene irytują, fakt faktem, przyzwyczaiłem się i ja uważam, że jest ok. Myślę, że są dwie rzeczy, które przekonały by mnie do zmiany N95->K850i ... rozmiar i xenon. ;)

 

Nie wiem jak jest z smsami na N95. Przy powiedzmy ilości około 1000 smsach w skrzynce odbiorczej lista szybko  się przewija ? Czy trochę muli ? Na SE widać minimalne opóźnienia a czasem wręcz "przeskoki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, gdzie ta twoja mega recka jaką zapowiadałeś? ;)

Moja pani strasznie mi płacze o K850 więc pewnie wymienię jej w poniedziałek K800 na K850. Te baby... Noszą te cegły, a potem, że torebka taka ciężka ;) Sam czekam za C905, który o ironio wygląda właśnie babsko ;D

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MaciekCi, gdzie ta twoja mega recka jaką zapowiadałeś? ;)

 

Mega recka ? Hmm, coś przespałem ? Zapowiadałem tylko test fotograficzny. :] K750i sprzedałem dawno temu, nawet się z nim nie pożegnałem :lol: oferta była szybka i "na już". K800i gdzieś tam się wala, jeśli są chętni to mogę coś pokazać, ale na profi reckę nie mam czasu. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano z tym WiFi dali D. Był by wtedy dla mnie bdb telefonem, a tak jest tylko db. Co mi nie wystarcza. Chociaż w jednym z nowszych menu serwisowych jest opcja WLAN Oo i "ponoć miał wyjść taki odbiornik na fastporta..." Cytat z centrumSE.pl

 

Chociaż w to wątpię, raczej będą chcieli żeby C905 się sprzedawał. (WiFi, GPS, 8.1Mpix)

Który mógłby może zastąpić moją E65 ;)

 

EDIT: Może ktoś podać link do motywu iPhone na K850. Znalazłem jeden ale niestety plik jest uszkodzony.

 

EDIT2: OMFG!!! Przyciski dotykowe w K850 to jakaś parodia parodii. Przynajmniej w fonie jaki kupiłem kobiecie. Działa, nie działa, działa, nie działa, nie działa, nie działa, działa, nie działa, nie działa, nie działa... Oo. Po 5min kontaktu z telefonem już tęskni za K800. Powodem najprawdopodobniej jest soft, bo pomaga restart fona, a czasem się samo odwiesza. No to ładnie zabugowany jest fonik. Muszę to zaktualizować może co da.

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już rozmawiamy o nowym SONYERICSSON K850i, to dostałem go 3 tygodnie temu.

Niestety spotkała go niemiła przygoda na wyjeżdzie. :zonk:

Wpadł do wody. :wisielec:

 

Porządnie go wysuszyłem, i przez tydzień działał dobrze.

Teraz co parę dni muszę go resetować, ponieważ co te parę dni sam sie wyłacza.

 

A propo, ktoś powiedział że klapka z aparatu mu sie nie otwiera. Widac podczas importowania do polski cos się musiało stać.

 

Na takie wypadki, mój jest prosto z Niemiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Klapka" aparatu to częsta wada. Jednak rozwiązanie jest banalnie proste. Wystarczy pstryknąć palcem w szybkę aparatu i po problemie. Zwyczajnie czasem lubi się zawieszać. Co do zamoczenia telefonu, to ja wymieniłem też po tym ekran (35zł) bo folia odbijająca światło z tyłu wyświetlacza się poodklejała i obraz był bardzo ciemny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety spotkała go niemiła przygoda na wyjeżdzie. :zonk:

Wpadł do wody. :wisielec:

 

Porządnie go wysuszyłem, i przez tydzień działał dobrze.

Błąd.

Należało zaraz po wyjęciu z wody wyjąć z telefonu baterię i nie włączając ani nie podłączając do ładowarki zanieść do jakiegoś serwisu. Były szanse, że coś by z niego zrobili. Były, bo ten model ma dość skomplikowaną budowę - woda lubi się schować w różne śmieszne zakamarki, a potem znienacka wypełza i robi taką piękną elektrokorozję na płycie głównej, że proszę siadać. Jak jeszcze podłączysz ładowarkę, pogarszasz sprawę.

Nie baw się już w małego majsterkowicza, tylko leć do serwisu, może nie jest jeszcze tragicznie.

 

Szawel - gdzie znalazłeś LCD do K850i za 35 zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jonas, na alledrogo.

http://allegro.pl/search.php?string=k850&a...2&country=1

Dokładnie to znalazłem za 34zł ekran i 36zł klawisze + 8zł wysyłka.

Czyli jak łatwo policzyć za całość z wysyłką dałem 78zł.

 

@K850i, jeśli potrafisz, to rozbierz go na części pierwsze i dokładnie osusz. Na necie jest pełno tutoriali jak to zrobić krok po kroku.

np. http://pl.youtube.com/watch?v=SpY1vj2eEyw&...feature=related

Edytowane przez Szawel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...