Skocz do zawartości
Stempel

MSI k7t turbo a duron 750

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem ze swoim dureniem :) Probowalem go puscic na 133 MHz ale po przelaczeniu zworki komp nie wstaje. Najnizszy mnoznik jaki moge ustawic to 7,5 (wiem ze to za duzo ale...) Probowalem upgreada biosu ale nie znalazlem takiego co by pozwalal zmniejszyc mnoznik. Czy jest jeszcze jakas mozliwosc zeby moj duron poszedl na 133?

Moja konfiguracja to: MSI k7t turbo, duron 750, 256 ram, IBM 40gb, Riva TNT2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to zajrzalem do tego topiku z czystego sentymentu;)Po prostu mialem kiedys durnia 750 dokladnie na tej samej plycie...

 

A w odpowiedzi na Twoje pytanie.Jezeli chcesz puscic swojego D750 na fsb133 to niestety musish ciac mostki (jak? -uzyj szukaj). Tylko w ten sposoob zejdziesz z mnoznikiem na np.7 (dla tego proca z tego co wiem wystarczy ciachnac jeden mostek-nie pamietam ktoory). Zaden bios do tej plyty nie pomoze.Powood jest nastepujacy. Start wyglada tak ze najpierw inicjalizowany jest procesor na fabrycznych ustawieniach a dopiero poozniej odczytywane sa ustawienia z biosu - efekt: procek najpierw musi wstac na 7,5x133 (co raczej jest malo prawdopodobne) a dopiero poozniej mnoznik zostanie opuszczony na 7 x 133. Odwrotnie bylo bodajze na Asusie A7V (tez na via kt133a) - tam mozna bylo ustawic mnoznik dip switch'ami no i po sprawie... Mysle ze ta odpowiedz powinna Cie zadowolic - jak by co poczytaj sobie forum na stronie MSI...

 

pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałęm ten sam zestaw proc+ płyta kiedyś .... i u mnie szedł na 7,5 x 133 bez problemu przy 1,825 V ale na chłodzeniu wodą .... a z obniżaniem mnożnika jest problem - ja oszukiwałem - bo wstawiłem do płyty durona 650 i ustawiłem mnożnik na 6,5 ->save & exit. POtem zmiana proca i niskie mnożniki dostępne .....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...