Skocz do zawartości
kurdefelek

Gps W Notebooku

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zamiar sprawić sobie gps do auta

 

najbardziej podoba mi się tom tom one xl (1270 zł) + TomTom Navigator 6 DVD (450 zł)

====

1720 zł

minusy:

- zbyt mały wyświetlacz,

 

 

zadaję więc głupie pytanie:

czy da się do zwykłego notebooka podłączyć antenę gps i zainstalować mapę do lokalizacji ?

 

wtedy laptop powiedzmy z 12,1" ekranem leżałby na siedzeniu lub na desce rozdzielczej auta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4,3 cala i to jest za maly wyswietlacz? chyba sobie zartujesz :)

2,8 spokojnie wystarcza, a co do lapa - oczywiscie, ze sie da, odpowiedz sobie tylko na pytanie czy to jest wygodne?

po za tym pakowanie sie w nawigacje tom tom to nie jest zbyt dobry pomysl, na dzien dzisiejszy w PL rozdaje karty automapa i igo

jak kupisz ta nawigacje to nie zainstalujesz na niej nic innego, pomysl nad pda

 

co ty za auto masz, ze ponad 4 cale to za malo, a na desce rozdzielczej zmiescisz 12 calowego lapa???

prowadzisz z tylnego siedzenia czy co? :D

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

mały laptop wydaje mi się wygodniejszy i bardziej przydatny niż sam PDA, są przecież ekrany wywracane na drugą stronę itd.

 

czyli automapa wejdzie na laptopa bez problemu i będzie współpracował z anteną GPS? (jakie złącze?)

czy zadziała na XP lub Vista?

("AutoMapa współpracuje z urządzeniami zgodnymi ze specyfikacją PocketPC 2003 lub PocketPC Windows Mobile 2005 (opcjonalnie z dowolnym odbiornkiem GPS pracującym w standardzie NMEA0183, komunikującym się z urządzeniem z wykorzystaniem portu COM"). )

 

wogóle która mapa z tych jest najlepsza ?

potrzebuje polska niemcy holandia uk (polska może być osobno)

ale tak rzeczywiści i bez kompromisu

http://www.komputronik.pl/Palmtopy_GPS/Opr...talog,kat,2412/

 

 

 

wystarczy do USB na podszybie

http://www.komputronik.pl/Palmtopy_GPS/Odb...pelny,id,25190/

 

czy lepiej dać antenę zewnętrzną, ktora jest o 200 zł tańsza ?

 

=================

 

ewentualnie następne głupie pytanie !

czy do PDA da się podłączyć jakiś średni wyświetlacz, podobny do tych co są sprzedawane z przenośnymi odtwarzaczami DVD lub mini LCD TV?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze czytasz wymagania dla automapy na pda :)

jest tez wersja na pc, wpsolpracuje z xp i vista, poczytaj strone automapy to odpowiesz sobie na nastepne pytania, o antenie zewnetrznej podlaczanej do laptopa nie slyszalem, w przypadku lapa to raczej odbiornik na usb na podszybie, pda maja wyjscia na zewnetrzne ekrany, ale raczej tylko te z wyzszej polki - czytaj 3k pln wzwyz

Edytowane przez kucyk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nieeee laptop w ogóle nie sprawdza sie w takiej akcji jako mapa bo poprostu jest za duży no chyba że jeździsz tirem a i tam nie wiem (odpowiednie ustawienie go na podszybiu - kąty widzenia itp itd).. No ale w samochodzie osobowym odpada bo musisz patrzeć na droge a nie na siedzenie (próbowałem, wiem z autopsji).

Ale jest to "bajer", trzeba przyznać.

Natomiast najlepiej sprawdza sie tutaj palmtop - wykorzystasz to jako mapa i jako pocket pc no nie? Wyświetlacz wcale nie jest za mały, jest wystarczający. Pożycz od kogoś, pobaw sie z tym i zobaczysz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, dzięki

mały laptop wydaje mi się wygodniejszy i bardziej przydatny niż sam PDA, są przecież ekrany wywracane na drugą stronę itd.

 

czyli automapa wejdzie na laptopa bez problemu i będzie współpracował z anteną GPS? (jakie złącze?)

czy zadziała na XP lub Vista?

("AutoMapa współpracuje z urządzeniami zgodnymi ze specyfikacją PocketPC 2003 lub PocketPC Windows Mobile 2005 (opcjonalnie z dowolnym odbiornkiem GPS pracującym w standardzie NMEA0183, komunikującym się z urządzeniem z wykorzystaniem portu COM"). )

 

wogóle która mapa z tych jest najlepsza ?

potrzebuje polska niemcy holandia uk (polska może być osobno)

ale tak rzeczywiści i bez kompromisu

Na zagranice najlepszy jest TOMTOM a po polsce nic nie pokona Automapy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowoczesne ciągniki siodłowe mają nawet specjalne półki na notebooki (super wygoda). Z tego co słyszałem to większość kierowców TIRów w Europie używa notebooka z GPSem a nie PDA. Więc notebook sprawdzi się w ciężarowym (odpowiednio przystosowanym). W tym wypadku to PDA odpada :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie stwierdził bym że ten temat to jakaś prowokacja, ale po przeczytaniu wszytskiego sam nie wiem co myśleć. Ekran w PDA jest za mały :|? Używałeś w ogóle kiedyś GPSu? bo z tego co piszesz to nie. Przecież tam masz tylko widzieć strzałkę i drogę p októrej jedziesz, reszta mapy DO NICZEGO potrzebna nie jest. Chyba że chodzi o jakąś poważną wadę wzoku, no ale wtedy się samochodem by nie jeździło. Pomysł z laptopem to jakaś pomyłka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam navi na telefonie i dla mnie jest wystarczającej wielkości wyświetlacz.

Jak ktoś ma wadę wzroku to może lapa potrzebuje ale i tak w 90 % głównie polega się na instrukcjach głosowych a na mapę zerka od czasu do czasu.

Edytowane przez IGI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalnie stwierdził bym że ten temat to jakaś prowokacja, ale po przeczytaniu wszytskiego sam nie wiem co myśleć. Ekran w PDA jest za mały :| ? Używałeś w ogóle kiedyś GPSu? bo z tego co piszesz to nie. Przecież tam masz tylko widzieć strzałkę i drogę p októrej jedziesz, reszta mapy DO NICZEGO potrzebna nie jest. Chyba że chodzi o jakąś poważną wadę wzoku, no ale wtedy się samochodem by nie jeździło. Pomysł z laptopem to jakaś pomyłka.

jeśli ktoś ma laptopa i może kupić gps za 150zł, to po co ma wydawać 1200zł na pda? ;) W niektórych autach da sie gdzieś go postawić tak żeby nie spadł i żeby było wmiare dobrze widać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli ktoś ma laptopa i może kupić gps za 150zł, to po co ma wydawać 1200zł na pda? ;) W niektórych autach da sie gdzieś go postawić tak żeby nie spadł i żeby było wmiare dobrze widać

Ale co to ma do mojego postu i tego co pisze autor tematu?:| Przecież napisał ze chodzi o tylko wielkość wyświetlacza i o tym jest też mój post...

 

A po co ma być widać tą mapę. Same konendy glosowe "Za 200 metrów w prawo" sprawdzaja sie bardzo dobrze

Na ścigaczu jeżdżę w ten sposób. Mimo wszystko czasami się przyda zerknąć na mapkę, tym bardziej jeśli siię ma automapę bo wiele osób narzekało, że czasem myli kierunki w komendach głosowych. Poprawili to w końcu?

 

Ale ogólnie z samymi komendami głosowymi przez większość drogi da się bez najmniejszych problemów jechać. jest trochę problem kiedy np są 3 boczne uliczki w jedną stronę - jedna za drugą w odległości paru metrów itp, poza tym jest ok.

Edytowane przez skinny500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co to ma do mojego postu i tego co pisze autor tematu?:| Przecież napisał ze chodzi o tylko wielkość wyświetlacza i o tym jest też mój post...

Na ścigaczu jeżdżę w ten sposób. Mimo wszystko czasami się przyda zerknąć na mapkę, tym bardziej jeśli siię ma automapę bo wiele osób narzekało, że czasem myli kierunki w komendach głosowych. Poprawili to w końcu?

 

Ale ogólnie z samymi komendami głosowymi przez większość drogi da się bez najmniejszych problemów jechać. jest trochę problem kiedy np są 3 boczne uliczki w jedną stronę - jedna za drugą w odległości paru metrów itp, poza tym jest ok.

Pani z TomToma potrafi informować o zakręcie, gdy już go przejechaliśmy :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...