Skocz do zawartości
Gość Grzechu_1990

Abit Bx6 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzechu_1990

Witam, kumpel ma taką płyte z P3 450, postanowiłem to troche pokręcić i doszedłem do 117 (1/4) co daje 530mhz. Wszystko jest dobrze jeżeli nie wyłączy sie kompa, po wyłączeniu wyświetla sie 300 a w biosie widać 233 (66) i trzeba od nowa ustawiać to. Czemu tak sie dzieje?

 

P.S. Z tego co sie orientuje to intele nie miały odblokowanego mnożnika, prawda? Proszę o szybką pomoc, dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

A bateria od biosu jest w pelni sil?

Tego nie wiem, ale tylko to sie gubi, reszta ustawień jest oki.

 

P.S. Jak sprawdzić taką ba(k)terię? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli problem występuje również gdy komputer nie jest podkręcony to najczęściej pomaga reset BIOSu z jednoczesnym przełożeniem pamięci oraz poprzepinaniem do innej konfiguracji dysków i napędów.

 

Jedyną taką jakąś realną możliwością sprawdzenia bateryjki jest po prostu włożenie innej - 100% sprawnej. Jednak nie wydaje mi się, aby to była kwestia tego - ewentualnie tego, że cośtam może nie łączyć. Jednak sama bateryjka "zaczyna działać" dopiero wtedy, gdy komputer jest odłączony od sieci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

Jeżeli problem występuje również gdy komputer nie jest podkręcony to najczęściej pomaga reset BIOSu z jednoczesnym przełożeniem pamięci oraz poprzepinaniem do innej konfiguracji dysków i napędów.

Właśnie że nie, wszystko było oki, nic sie nie zmieniało, podkręciłem, wyłączyłem i ustawienia TYLKO OC sie zmieniły i to na niższe jeszcze niż nominalne. Co do bateryjki to sprawdze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Minął miesiąc ale może przyda się rozwiązanie. Nie wybierasz procka z gotowych ustawień tylko definiujesz jego parametry poprzez "User Define" i tam też wystarczy opcje Speed Error Hold ustawić na Disabled i z bańki. Też nie mogłem znaleźć obejścia... a ten bios taki dość dziwny jest ;) a tak na marginesie to puściłem na niej P3 866/133 na 148FSB. Przy 153MHz już niestety dysk się zaczął buntować :-)

Edytowane przez FLUFIAR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Doczepie sie do tematu żeby nie tworzyć nowego wątku. Tą płytkę mam krótko i testuje ją jak na razie (a raczej sie bawię bo to staroć). ABIT BX6 2.0. Wgrałem najnowszy dostępny BIOS. A że w BIOSie można ustawić FSB do 153MHz więc wrzuciłem procek P3 866/133 poprzez przejściówkę i sytuacja wygląda tak

133FSB + 1 kość 256MB 133MHz CL3 SILCOM - nie uruchamia się system, reset lub błędy tak jakby ram był uszkodzony

133FSB + 1 kość 256MB 133MHz CL2 Crucial (MT) - jak wyżej a nawet trochę gorzej (to mogę jeszcze ewentualnie zrozumieć bo te cruciale żarły się trochę też z moim ASUS-em P2B-F a to też 440BX ale system sie uruchamiał)

a teraz najzabawniejsze:

133FSB + 1 kość 256MB 133MHz CL3 AM1 - 100% stabilnie

143FSB + j.w. - 100% stabilnie

148FSB + j.w. - system sie uruchomił ale torture test w PRIME95 wywalił szybko błąd (chyba wina słabej pamięci)

153FSB + j.w. - tu już system się nie uruchomił

 

Testowałem kiedyś ten procek na ASUS TUSL2-C + 1 albo 2 kości tych cruciali (nie pamiętam) na FSB 150 i 100% stabilnie było.

Dodam że wszystkie kość przetestowane, każda osobno Memtestem po minimum 12h. Płytka miała rozwalone kądki po 2 sztuki z pojemności 1000uF i 1500uF wymieniłem je. Jeden się rozlał na płytke kiedyś ale raczej kondensatory nie mają z tym nic wspólnego.

Płytka chodziła normalnie z celiną 633/66@950/100 + 2 x silcom (obie identyczne kostki) + 1 x AM1 = 100% stabilnie (sprawdziłem)

 

Co koledzy o tym sądzą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



×
×
  • Dodaj nową pozycję...