Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dia8el

Ad1. Google twym przyjacielem ;) >> http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Wi...+Google&lr=

Ad2. Bez założenia nowego konta u mnie interfejs dalej był EN i "sercz" też nie działał, założyłem nowe i wszystko wróciło do normy a stare konto usunąłem.

 

Dokładnie było tak:

  • Instalacja Windows XP SP2 PL
  • Zmiana języka w rejestrze
  • Instalacja SP3 v5503
  • Instalacja MUI
  • Założenie nowego konta po "moją standardową nazwą"
  • Zalogowanie się na nowe konto i usunięcie starego na którym instalowałem SP3 i MUI
Wszystko na Wirtualnej maszynie bo na co dzień Visty używam ;)

żeby nie było - znalazłem wcześniej ten MUI w google ;) tylko gdzieś tu wyczytałem, że ten MUI już jest w samym sp... ale nie ważne.

ściągnę i zrobię wg Twojego manuala, za który bardzo dziękuje! ;)

 

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie lubię tego SP. :P Po jego instalacji z mojego vista-look nie zostało ani śladu, a żadnych różnic między SP2 i SP3 nie widzę. :(

ja bede robil winde na swiezo. cos mi sie wydaje, ze kopa dostanie winda, jesli na swiezą instalacje nalozy sie sp3. teraz mam juz tak zamuloną, ze i tak roznicy nie zobacze :E

 

 

Ad1. Google twym przyjacielem ;) >> http://www.google.pl/search?hl=pl&q=Wi...+Google&lr=

Ad2. Bez założenia nowego konta u mnie interfejs dalej był EN i "sercz" też nie działał, założyłem nowe i wszystko wróciło do normy a stare konto usunąłem.

 

Dokładnie było tak:

  • Instalacja Windows XP SP2 PL
  • Zmiana języka w rejestrze
  • Instalacja SP3 v5503
  • Instalacja MUI
  • Założenie nowego konta po "moją standardową nazwą"
  • Zalogowanie się na nowe konto i usunięcie starego na którym instalowałem SP3 i MUI
Wszystko na Wirtualnej maszynie bo na co dzień Visty używam ;)

 

Zadanie wykonane :D

DZIĘKUJE Mardok!

post-149435-1205948032_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tworzyć nowego konta, aby wrócić do języka polskiego. Wyatarczy, że po instalacji, wejdziemy w Opcje Regionalne i Językowe > Języki > język uzywany w menu i opcjach dialogowych > "polish". Po tej operacji wylogowujemy się z konta, logujemy ponownie i cieszymy się wersją PL.

 

Dołączona grafika

 

Ja tak zrobiłem na swoim lapku i mam SP3 po polsku, bez konieczności tworzenia nowego konta.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie trzeba tworzyć nowego konta, aby wrócić do języka polskiego.

tak, wiem. jednak u mnie dopiero po zalozeniu nowego konta zaczela dzialac opcja search...

 

 

a teraz pierwsze wiesci z frontu:

ladowanie windows na sp2: 40 sek

ladowanie po sp3: 31 sek :damage_wall:

a to na zawalonej windzie jest.

ciekawe jak pojdzie na clean install

 

[VISTA GINIE!!! B-) ]

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba tworzyć nowego konta, aby wrócić do języka polskiego. Wyatarczy, że po instalacji, wejdziemy w Opcje Regionalne i Językowe > Języki > język uzywany w menu i opcjach dialogowych > "polish". Po tej operacji wylogowujemy się z konta, logujemy ponownie i cieszymy się wersją PL.

...

Dokładnie jak w poście wyżej takie mieszanie było przez "sercza" no inaczej nie udało mi się go uruchomić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można zrobic troszkę inaczej - nieco na odwrót (oczywiście dla tych, którzy mają działający system z poinstalowanymi aplikacjami i po utworzeniu nowego konta musieli by instalowac na nowo większość progsów).

 

Przed instalacją tworzymy sobie nowe konto i logujemy się na nim. Następnie instalujemy - spod nowego konta - SP3 zgodnie z instrukcją Mardoka. Restart.

Kolejny krok, to zalogowanie się na starym (głównym) koncie i ustawienie w opcjach regionalnych języka polskiego (patrz mój poprzedni post).

Usuwamy konto, które posłużyło nam do instalacji SP3.

 

Teraz mamy już Win XP SP3 PL z działającym wyszukiwaniem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To można zrobic troszkę inaczej - nieco na odwrót (oczywiście dla tych, którzy mają działający system z poinstalowanymi aplikacjami i po utworzeniu nowego konta musieli by instalowac na nowo większość progsów).

 

Przed instalacją tworzymy sobie nowe konto i logujemy się na nim. Następnie instalujemy - spod nowego konta - SP3 zgodnie z instrukcją Mardoka. Restart.

Kolejny krok, to zalogowanie się na starym (głównym) koncie i ustawienie w opcjach regionalnych języka polskiego (patrz mój poprzedni post).

Usuwamy konto, które posłużyło nam do instalacji SP3.

 

Teraz mamy już Win XP SP3 PL z działającym wyszukiwaniem ;)

Hym wszystko pięknie i ładnie ale instalowanie SP na "stary/używany" system to nie jest najlepszy pomysł ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam na oficjalny SP3 PL i zintegruję go sobie z instalką. To będzie najlepszy sposób.

Poza tym w laptopie nowy system i tak jest zasyfiony tymi wszystkimi dodatkami producenta.

A tak swoją drogą, to ciekawe czy da radę zintegrować SP3 z windowsem znajdującym się na ukrytej partycji recovery w lapku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie mam problem zainstalowalem tego sp3+mui i mam nie do konca spolszczonego windowsa - menu itp. po polsku, podpisy pod ikonami po angielsku

 

wyszukiwarka dziala... jak zrobie nowe konto uzytkownika to wszystko jest juz po polsku

 

jednak nowe konto nie wchodzi w gre ;/ ktos wie ocb? na screenie dem'a niby all jest spolszczone, a robilem tak jak on pisal :P

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

panowie mam problem zainstalowalem tego sp3+mui i mam nie do konca spolszczonego windowsa - menu itp. po polsku, podpisy pod ikonami po angielsku

 

wyszukiwarka dziala... jak zrobie nowe konto uzytkownika to wszystko jest juz po polsku

 

jednak nowe konto nie wchodzi w gre ;/ ktos wie ocb? na screenie dem'a niby all jest spolszczone, a robilem tak jak on pisal :P

rozumiem ze (po instalce sp3 i mui) wszedles do ustawien regionalnych i zmieniles jezyk na pl (w panelu sterowania)?

u mnie po tym i restart wsztstko zrobilo sie pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mam pojecia co jest... odinstalowalem juz pare razy sp3 (instalowalem na nowo) i sciagnelem juz chyba z 3 mui a nie chce mi spolszczyc calego systemu a dokladnie 2 rzeczy... zaznaczylem to na zdjeciu

 

Dołączona grafika

 

jak utworze nowe konto to jest tak samo, wszystko zrobilem tak jak napisal dem i mardok

 

 

jakies pomysly? i zaznaczam, ze nie mialem w ogole problemu z wyszukiwarka, czy to na eng ver. czy to na pl (nawet na starym koncie - na tym na ktorym instalowalem wszystko)

 

 

jak ktos moze to niech tez odpali Movie Makera i zobaczy czy ma po angielsku (u mnie jest)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie wiem po co wy chcecie "spolszczac" tego Windowsa...

"dla zasady .........!"

:lol:

Edytowane przez dia8el

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co wy chcecie "spolszczac" tego Windowsa... rozumiem office do polskiej pisowni, ale windows ? po co - nie wiecie jak sie nazywa moj komputer ? ;)

po to aby windows wygladal jakos normalnie... bo po w graniu sp3 ani to nie jest eng ani pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam zonka, bo gdzies po tygodniu używania musiałem walnąć hard reset, po ktorym były problemy ze wstaniem...jak dałem ostatnia działająca konfiguracja, to mi sie system "odPolszczył" ...i mimo ponawiania MUI i zabawą z regionalnymi, plus rejestr, system mam półpolski, półangielski

 

znaczy w większości angielski.

 

tak więc na chwilę updatu do sp3 zalecam włączenie na chwilę przywracania systemu, zrobienie punktu przywracania, po sp3 tez punkt przywracania...tak na wszelki :)

 

poczekam na oficjala, poki co nie bede się bawił, bo i tak mam syf, komp sie odpala ponad minute....jak se przypomne (wcześniej)bartka 2.5ghz z 1gb ramu i sprawny system w 40sek po odpaleniu, mimo ponad 2lat na karku(11.2004-10.01.2007...R.I.P.)...to mnie szlaq trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde nie mam pojecia co jest... odinstalowalem juz pare razy sp3 (instalowalem na nowo) i sciagnelem juz chyba z 3 mui a nie chce mi spolszczyc calego systemu a dokladnie 2 rzeczy... zaznaczylem to na zdjeciu

...

Dołączona grafika

 

U mnie aktualizacje automatyczne akurat są w PL ale np. niektóre opcje w konfiguracji usług już EN, tak więc to MUI nie jest jedna 100% spolszczeniem.

 

jak ktos moze to niech tez odpali Movie Makera i zobaczy czy ma po angielsku (u mnie jest)

Nie mam, nie instaluję nigdy nie używałem więc nie mogę nic na ten temat powiedzieć ;)

 

Nie wiem po co wy chcecie "spolszczac" tego Windowsa... rozumiem office do polskiej pisowni, ale windows ? po co - nie wiecie jak sie nazywa moj komputer ? ;)

Mi osobiście wszystko jedno czy PL czy EN bo i tak większość programów jakie mam są w EN ale XP ląduje na PC mojej siostry i ojca a im nazwijmy to ładnie "lepiej się pracuje w polskiej wersji językowej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przez takie spolszcaanie cuda widy, czary mary sa najczesciej problemy, zainstalujcie XP SP2 (ENG) do tego SP3 i bedzie spokoj a tak to z takim kombinowaniem XP SP2 PL + SP3 (ENG) + MUI PL = KLOPOTY, no ale jak kto juz woli :D

 

ja wlasnie wole system po angielsku wlasnie z tego powodu ze i tak wiekszosc programow mam po angielsku ( nawet jesli jest polska wersja ) no bo sorry ale tu nie potrzeba 2 fakultetow zeby uzywac programu po angielsku lub systemu. Jedyny program w polskiej wersji u mnie na kompie to Office, a nie sorry jeszcze gg ;)

 

co do XP SP3 5503 :

"This build was not intended for public release, and anyone who has that build and is not part of the private beta is working with bits that Microsoft can't verify the integrity -- it's possible the bits may have been modified with malware or other bad code that Microsoft hasn't tested," the spokesperson said in an email.

calosc:

http://www.crn.com/software/206904757

 

Wiec wole juz poczekac do 24 kiedy to ma pojawic sie finalna wersja :)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po to aby windows wygladal jakos normalnie... bo po w graniu sp3 ani to nie jest eng ani pl

Szczególnie ze po SP3 wersji pl prawie w ogóle nie widać bo pojawia się tylko w kilku miejscach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wlasnie przez takie spolszcaanie cuda widy, czary mary sa najczesciej problemy, zainstalujcie XP SP2 (ENG) do tego SP3 i bedzie spokoj a tak to z takim kombinowaniem XP SP2 PL + SP3 (ENG) + MUI PL = KLOPOTY, no ale jak kto juz woli :D

tylko, ze ja nie mam zadnego problemu z dzialaniem tego SP3, jedynie chcialem spytac czemu mi nie spolszczyl tych dwoch rzeczy, jednak sobie juz poradzilem i 99% systemu jest po PL

 

ten ostatni SP3 to raczej jest ver. RTM, a czekac teraz miech/2 miechy na ver. PL to... - wiec wole takie kombinajce niz nic :P

 

pozniej zawsze moge odinstalowac mui i starego sp3

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja mowilem o PL ver. wystarczy poczytac... ma wyjsc w polowie kwietnia lub w maju - na co mi EN jak bede musial robi to samo

 

a czy final SP3 wyjdzie za 3 dni czy 2 to mnie w sumie malo obchodzi bo mowie ten build SP3 co wyszedl aktualnie to jest na pewno RTM

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiec wlasnie tutej mamy kolejny plus instalowania wersji ENG :D nie trzeba czekac na polska wersje.

 

Ponizej sumy kontrolne 5503

 

Size: 315.48 MB (330800680 Bytes)

MD5: 0f88c125ee4ab608e2744ef3d18a686e

SHA1: e1621b38e71a98df4bf4cc928a68dd144d34ec02

CRC-32: e516340c

 

PS. w WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-ENU.EXE\i386\update - SFX CAB archiwum znajduja sie odnosniki SP3BTA w plikach update.ver i updatebr.inf wiec na 100% to nie jest final, final bedzie w poniedzialek :) zreszta porownacie sumy kontrolne :)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladowanie windows na sp2: 40 sek

ladowanie po sp3: 31 sek :damage_wall:

a to na zawalonej windzie jest.

ciekawe jak pojdzie na clean install

[VISTA GINIE!!! B-) ]

Akurat Vista czasy startu ma bardzo dobre po zrobionym shutdownie :) Nie wiem czy nie szybsze od XP :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista na dzien dobry po instalce zre mi 950MB pamieci + 10% procka( Vista Ultimate ENG ) XP 150MB + 0-1% procka, wiecej pytan nie mam :D

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Nie mówiąc już o tym, że podany przeze mnie czas ładowanie obejmuje uruchomienie się windowsa razem z

sygate firewall

avira

nv temploger

oraz peerguardianem

(no i mam zainstalowane jesczcze w systemie kikanascie gier, programy typu photoshop,sony vegas, i oczywiscie caly office...)

WIEC TEN CZAS TO DLA MNIE REWELA

 

acha-i ten system jest juz troche zajechany, wiec sadze ze na swiezej instalacji bedzie jeszcze lepiej! MS strzelil sobie w stope sp3.

i Bogu za to dzieki, bo do Visty przysiadałem sie juz 3 razy i zawsze krew mnie zalewala po paru dniach

-wole XP!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...