Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

Moze male podsumowanie tego sp`ka

 

Win xp prof + sp2eng ( zaintegrowany ) - czysta instalacja: system zjada~ 180MB ramu

Win xp prof + sp3eng ( zaintegrowany ) - czysta instalacja: system zjada~ 160MB ramu

 

do tego ja odczuwam porawe dzialania szybkosci windy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przypomniało mi się coś... rzekomo podczas instalacji nie powinno się podawać klucza, dopiero przy aktywacji miało się to robić, a u mnie jednak po staremu wszystko się odbyło, a jak u Was? :unsure:

Mówisz o czystej instalcji XP + SP3? Bo po zainstalowaniu SP3 na XP SP2 nic nie musiałem podawać ani aktywować..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos Ci sie zle przypomniało. Przy instalacji podaje sie klucz tak jak było dawniej z tym ze nie ma potrzeby go wpisywania podobnie jak w Viscie.

U mnie podczas instalacji, jak nie wpisałem klucza i dałem "dalej", to dostałem komunikat, że podano nieprawidłowy klucz. Trzeba było wpisać podczas instalki. Bez klucza nie ma możliwości zainstalowania XP SP3, chyba, że jest gdzieś jakiś kruczek o którym nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ściągnełem z torentów ta wersje WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-PLK i przy próbie instalacji wyskakuje że nie to jądro mam. Czy to może być spowodowane tym że mam wersje windowsa przerabianą do potrzeb znaczy się taka wersja co zamiast foldera windows ma winnt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Test w Markach i SPI między SP2 i SP3.

http://www.speedyshare.com/823191163.html

 

Oczywiście nie jest to test na SP2 z przeinstalowanym SP3 tylko 2 równolegle postawione obok siebie czyste systemy: Windows XP SP2 i kopia tego pierwszego XP, tyle, że ze zintegrowanym SP3 RTM PL w nLite. Zainstalowane tylko stery do NB i grafy w tej samej wersji

Jest duża różnica, 3.5s w SPI 16M, zresztą ściągnijcie i sami zobaczcie ;)

Edytowane przez ThermalControl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisałem wcześniej:

Tylko jeśli ktoś ma zmodyfikowany BootScreen przez jakiś program to moze wywalić info obłędzie i konieczności zajrzenia na stronę M$. Trzeba poprostu przywrócić standardowy BootScreen.

Zioło85 przywróc normalny standardowy bootscreen, albo zastosuj poradę z proponowanego artykułu ze strony supporty M$. Nr artykułu i stronę masz podane w komunikacie.

 

---EDIT---

U mnie wyniki w 3DMarkach po zainstalowaniu SP3 zmieniły się następująco:

3DMark01: 13086 (wzrost o 1401pkt.)

3DMark03: 8267 (wzrost o 120pkt.)

Pozostałych wcześniej nie sprawdzałem..

Edytowane przez stivo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem tego SP3 - system rzeczywiscie reaguje zwawiej, najwieksza roznica jest w czasie ladowania (ekran z logo XP): SP2 3,5 paska, SP3 2 paski :shock:

 

Po pierwszym uruchomieniu napotkalem niestety zonka - klasyczny wyglad Windows, i brak mojego stylu we wlasciwosciach pulpitu :lol: Wniosek z tego jeden: SP3 nadpisuje rowniez uxtheme.dll - jesli ktos ma ten plik spatchowany, zeby Windows akceptowal niepodpisane style, to niech lepiej zrobi sobie backup przed instalacja SP3.

Aha, doinstalowal mi tez Centrum Zabezpieczen, ktore mialem wywalone nlite'em (uxtheme.dll tez byl zreszta patchowany w ten sposob).

 

EDIT: znalazlem stara wersje uxtheme.dll w katalogu z backupem do deinstalacji, ale nie moge go nadpisac, bo XP twierdzi, ze plik jest uzywany. Da sie to w trybie awaryjnym, ew. jaki proces musze zabic, zeby sobie to przywrocic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już wcześniej pisałem , że wydajność wzrosła wraz z sp3. Wzrosła wydajność cpu oraz przepustowość pamięci , czas ładowania to chyba nie bardzo , umnie i tak zawsze nigdy nawet jeden pasek nie przelatuje :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowalem tego SP3 - system rzeczywiscie reaguje zwawiej, najwieksza roznica jest w czasie ladowania (ekran z logo XP): SP2 3,5 paska, SP3 2 paski :shock:

 

Po pierwszym uruchomieniu napotkalem niestety zonka - klasyczny wyglad Windows, i brak mojego stylu we wlasciwosciach pulpitu :lol: Wniosek z tego jeden: SP3 nadpisuje rowniez uxtheme.dll - jesli ktos ma ten plik spatchowany, zeby Windows akceptowal niepodpisane style, to niech lepiej zrobi sobie backup przed instalacja SP3.

Aha, doinstalowal mi tez Centrum Zabezpieczen, ktore mialem wywalone nlite'em (uxtheme.dll tez byl zreszta patchowany w ten sposob).

 

EDIT: znalazlem stara wersje uxtheme.dll w katalogu z backupem do deinstalacji, ale nie moge go nadpisac, bo XP twierdzi, ze plik jest uzywany. Da sie to w trybie awaryjnym, ew. jaki proces musze zabic, zeby sobie to przywrocic?

Mozna i w trybie normalnym(zmiana nazwy oryginalnego i wrzucenie drugiego), ale lepiej uzyj patcha na nową wersję pliku bo przywracając stary mozesz się calkowicie pozbyc obsługi styli z systemu.

 

 

Trzeba bedzie sie pobawic XP na virtualu bo normalnie do tego systemu juz nie wrócę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszym uruchomieniu napotkalem niestety zonka - klasyczny wyglad Windows, i brak mojego stylu we wlasciwosciach pulpitu :lol: Wniosek z tego jeden: SP3 nadpisuje rowniez uxtheme.dll - jesli ktos ma ten plik spatchowany, zeby Windows akceptowal niepodpisane style, to niech lepiej zrobi sobie backup przed instalacja SP3.

Nie spotkałem się z tym u siebie.. Miałem spatchowany plik i po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu kompa nadal miałem ten sam styl...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Donoszę o problemie związanym z Vista Inspirat 2.1.0

Otóż na SP2 działało wszystko gites, ale po zainstalowaniu SP3 Build 5512 zaczęły się dziać cyrki

Menu miałem standardowe, a ikony... zostały z Visty :blink:

I czy jest możliwość wstawienia ikon z XPeka? :(

Oczywiście teraz XP wygląda jak XP a nie Vista aktualnie...

 

EDIT : Już mam standardowe ikonki - opcja refresh icons w TweakUI :)

Edytowane przez razorBMW

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby dwie plytki juz mam tylko, ze w zadnej nie moge zintegorowac SP3. Wywala taki blad:

Dołączona grafika

 

Plik ma poprawna sume kontrolna. Gdy chce instalowac normalnie, jest ok, ale przy probie inegracji wywala taki blad. Wypakowalem SP3 do odrebnego folderu i plik update.exe jest.

 

Edit:

Juz sobie poradzilem. Nie wiedzialem, ze nazwa folderu docelowego nie moze miec zadnych przerw, musi byc jedno wyrazowa.

Edytowane przez JaQs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie spotkałem się z tym u siebie.. Miałem spatchowany plik i po zainstalowaniu i ponownym uruchomieniu kompa nadal miałem ten sam styl...

A uzywasz StyleXP? Moze w tym rzecz?

 

U mnie na pewno podmienil ten plik, bo znalazlem go w katalogu z backupem, ktory stworzyl instalator SP3.

 

@SGJ - dzieki za rade.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pytań... w windowsie xp jest wszystko po staremu... sp3 to tylko patche na jądro, bezpieczeństwo i szybkość działania. Można integrowac z płytka ze zintegrowanym sp2, przepisy na necie lub nlitem.

Edytowane przez pml83@tlen.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A uzywasz StyleXP? Moze w tym rzecz?

 

U mnie na pewno podmienil ten plik, bo znalazlem go w katalogu z backupem, ktory stworzyl instalator SP3.

Nie ja skorzystałem z UXThemePAtchera i skórki .MSSTYLES

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...