Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

widze, ze macie duzo problemow po instalacji tego SP3 na modyfikowany (wygladowo) XP... a nie lepiej scalic tego SP3 z Windowsem? i pozniej instalowac themy ew. tez je scalic - ja tak robie i zero problemu

 

no ale nie kazdy ma czas na reinstal, wiec...

 

----------

u mnie pomyka troche szybciej niz Win z SP2, glownie szybciej sie Win uruchamia i jakos tak zywiej chodzi :) pamieci tez zdziebko mniej bierze

Edytowane przez CzArNy`

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym integrowaliście ? Mi po integracji vLite czy też poleceniami MS zawsze sypie błędami o braku plików podczas pierwszego ich kopiowanie, to kopiowanie jeszcze w trybie tekstowym.

 

Integruje z XP SP2 PL.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym integrowaliście ? Mi po integracji vLite czy też poleceniami MS zawsze sypie błędami o braku plików podczas pierwszego ich kopiowanie, to kopiowanie jeszcze w trybie tekstowym.

 

Integruje z XP SP2 PL.

Prawdopodobnie źle nagrałeś płytkę...trzeba zmienić na ISO9660 Poziom 1 z Joliet.....poradnik masz np. na www.xp.net.pl (patrz integracja SP2 - z SP3 jest prawie tak samo). Co do samego SP3 to instalnąłem na czysto w MS Virtual PC i co prawda zabezpieczeń nie zmienili na takie jak w Viście (instalacja bez podania klucza niemożliwa) ale po pierwszym uruchomieniu ze zdumieniem zobaczyłem IE6 i WMP9....myślałem wręcz byłem przekonany że to już będzie w SP3....no cóż. Edytowane przez Sebastian22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze ktos poratowac?

Tak gdzies w polowie instalacji wyskakuje blad "Odmowa dostepu".

 

W dzienniku zdarzen widnieje to tak:

"Instalacja dodatku Service Pack 3 dla systemu Windows XP nie powiodła się.

Odmowa dostępu."

 

Nazwa pliku: spmsg.dll

Zrodlo: NtServicePack

 

Jakies pomysly? Od razu mowie, ze integracja z plytka i ponowne instalowanie windy odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie źle nagrałeś płytkę...trzeba zmienić na ISO9660 Poziom 1 z Joliet.....poradnik masz np. na www.xp.net.pl (patrz integracja SP2 - z SP3 jest prawie tak samo). Co do samego SP3 to instalnąłem na czysto w MS Virtual PC i co prawda zabezpieczeń nie zmienili na takie jak w Viście (instalacja bez podania klucza niemożliwa) ale po pierwszym uruchomieniu ze zdumieniem zobaczyłem IE6 i WMP9....myślałem wręcz byłem przekonany że to już będzie w SP3....no cóż.

Hym ale jak można źle nagrać ISO skoro instaluje z HDD (czytaj: VMware).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hym ale jak można źle nagrać ISO skoro instaluje z HDD (czytaj: VMware).

No ale tworzenie ISO a nagrywanie plytki to proces taki sam...jak jest stworzony obraz ISO to juz nie można w nim zmienić kodowania nazw plików etc. Nadal obstawiam przy swoim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Integrowal ktos juz SP3 za pomoca nlite? Po zrobieniu plyty mam straszne braki w uslugach, brakuje np. instrumentacji zarzadzania windows, nie dziala szybkie przelaczanie uzytkownikow, bo brakuje jakiejs uslugi, od ktorej jest zalezne, w Panel Sterowania->System->Ogolne nie pokazuje mi informacji o CPU, w Menederze zadan kolumna Nazwa Uzytkownika na zakladce Procesy jest pusta...

Caly pic polega na tym, ze z uslug usuwalem tylko 5 rzeczy: Messenger, Beep Driver, Indexing Service, Error Reporting, System Restore.

 

Czy wyciecie ktorejs z nich moglo spowodowac takie cyrki?

 

W zaalczniku plik Last Session.ini - gdyby ktos mogl zerknac...

 

Last_Session.txt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale tworzenie ISO a nagrywanie plytki to proces taki sam...jak jest stworzony obraz ISO to juz nie można w nim zmienić kodowania nazw plików etc. Nadal obstawiam przy swoim.

Wychodziło by z tego że wszystkim oprócz mnie nLite robi dobry obraz ISO, ale mniejsza z tym - nagrałem płytę zgodnie z instrukcjami z podanej przez ciebie WWW i dalej to samo.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem trochę inaczej. Bez żadnych dodatkowych programów typu nlite samymi poleceniami dodatku sp3. Potem MagicISO edytowałem obraz oryginalnego XP SP2 Pro wywalając całą zawartość, zostały same informacje startowe. Do edytowanego iso wrzuciłem to co powstało po integracji z sp3.

Jedyna rzecz jaką zmieniłem to volume label i volume set z VX2PFPP_PL na VX3PFPP_PL i wsio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok, a jaka wersję nLite posiadasz?

Ja użyłem ostatniej bety dostępnej na stronie programu oraz Win XP SP2 PL i nie było żadnego kłopotu przy integracji, oraz samej instalacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mardok - moze sprobuj programu CDIMAGEGUI (opis na stronie unattended.msfn.org)? Robie nim kazde iso i zawsze wszystko dzialalo.

Zreszta, jak robilem kumplowi plytke i tworzylem iso w nlite, to tez dzialalo, a wypalalem w Nero normalnie.

 

Jesli uzywasz CD-RW, to moze po prostu plyta jest skopana?

 

CzArNy` - ktorej wersji nLite uzywasz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[im g]http://www2.sgjps.com/ftp/images/xpsp3.png[/img]

 

Jakbyście mieli oryginalne Windowsy to byscie mogli instalowac bez klucza...

Dziwne bo nie legalny to może być klucz a obraz to mogę mieć obojętnie z kąd....ale to screen z "czystej" instalacji czy jakiegoś update'u?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka 1.

XP Pro VLK nie ma mozliwosci instalacji bez klucza.

Ciekawostka 2.

W XP Home tego problemu nie ma.

Ciekawostka 3.

Integracja SP3 z XP PRO VLK pod Vistą = brak mozliwosci wpisania klucza podczas instalacji, a tym samym koniec instalacji.

Ciekawostka 4.

"Problem" nie wystepuje przy integracji pod XP.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka 1.

XP Pro VLK nie ma mozliwosci instalacji bez klucza.

Ciekawostka 2.

W XP Home tego problemu nie ma.

Ciekawostka 3.

Integracja SP3 z XP PRO VLK pod Vistą = brak mozliwosci wpisania klucza podczas instalacji, a tym samym koniec instalacji.

Ciekawostka 4.

"Problem" nie wystepuje przy integracji pod XP.

Heh dokładnie przerabiałem wczoraj punkt nr 3 i 4 :lol2: :blink: bardzo dziwne...

 

Integracja jest banalna potrzebne dwie komendy w cmd, potem trzeba zrobić cd bootowalne i po sprawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jeszcze nie posiadacie samej aktualizacji to proszę

 

http://rapidshare.com/files/110791627/SP3_..._MSDN.part1.rar

 

http://rapidshare.com/files/110798446/SP3_..._MSDN.part2.rar

 

http://rapidshare.com/files/110804179/SP3_..._MSDN.part3.rar

 

http://rapidshare.com/files/110808925/SP3_..._MSDN.part4.rar

 

 

Service Pack 3 (SP3) FINAL PL

 

pl_windows_xp_service_pack_3_x86_cd_x14-61474.iso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem trochę inaczej. Bez żadnych dodatkowych programów typu nlite samymi poleceniami dodatku sp3. Potem MagicISO edytowałem obraz oryginalnego XP SP2 Pro wywalając całą zawartość, zostały same informacje startowe. Do edytowanego iso wrzuciłem to co powstało po integracji z sp3.

Jedyna rzecz jaką zmieniłem to volume label i volume set z VX2PFPP_PL na VX3PFPP_PL i wsio.

Pisałem w pierwszym poście dotyczącym mojego problemu że też tak robiłem.

 

Mardok, a jaka wersję nLite posiadasz?

...

nLite v 1.4.5 beta 2 (czyli najnowsza)

 

Mardok - moze sprobuj programu CDIMAGEGUI (opis na stronie unattended.msfn.org)? Robie nim kazde iso i zawsze wszystko dzialalo.

...

Tego programu nie próbowałem, no "ale bez jaj" ze wszystkim działa zarówno nLite jak i najnormalniejsze polecenia MS do integracji tylko mi nie :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...