Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

Kurcze dopiero jak zacząłem dziobać przy tym Windowsie, ale pod Windowsem XP (u brata) nie prosił o klucz w czasie instalacji. Nlite jest dobry, nie doceniałem tego programu, ale bez HFSLIP'a się nie obyło.

 

 

Dołączona grafika

 

Mam w instalce Jave6update6, Adobe Reader 8.1.2 i cała paczka od Roque (.Net 1.1, 2.0; Visuale) wszystko bez klikania - dzięki SGJ.

 

 

Przydałoby się na przyszłość .Net 3.0, ale czytając potrzebuje reebota po zainstalowaniu .Net 2.0 inaczej się podobno kraczy. Moje pytanie czy potrzebne jest .Net 2.0 by zainstalować 3.0?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydałoby się na przyszłość .Net 3.0, ale czytając potrzebuje reebota po zainstalowaniu .Net 2.0 inaczej się podobno kraczy. Moje pytanie czy potrzebne jest .Net 2.0 by zainstalować 3.0?

Pytanie jest po co Ci net 3.0?

 

Aktualną wersją jest 3.5 zawierający w sobie 2.0 + 3.0 + 3.5. Całosc 197MB na stronie MS.

 

OT: zamiast Adobe Readera polecam Foxit Reader - i wiele lepszy i duzo lzejszy ;)

O własnie, sciagam wersję 2.3 bo poprzednia jest dziurawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale po co Ci HFSLIP do nlite'a? Przeciez w nlite tez mozna zitegrowac SP...

 

OT: zamiast Adobe Readera polecam Foxit Reader - i wiele lepszy i duzo lzejszy ;)

HFSLIP mi integruje programy do fazy T13 (w czasie instalacji systemu) - wtedy nie muszę klikać bo po zainstalowaniu Windowsa wszystko już jest.

 

 

Pytanie jest po co Ci net 3.0?

 

Aktualną wersją jest 3.5 zawierający w sobie 2.0 + 3.0 + 3.5. Całosc 197MB na stronie MS.

Dokładnie, po co mi? Jakiś tam integrator (wczesny do Visty) wymagał .Net 3.5 ale to już za mną. Komuś robiłem instalkę z jego płyty CD i wcisnąłem tylko .Net 2.0 - to się facet obraził ?:) (bo mu się instaluje dłużej)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Windows XP Media Center 2005PL. Chcę zainstalować SP3PL, to wyskakuje mi błąd, że ta wersja nie ubsługuje mojego pakietu językowego. Jakieś pomysły :wink:

SP3 ENG na XP ENG. Nie ma czegos takiego jak MCE PL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SP3 ENG na XP ENG. Nie ma czegos takiego jak MCE PL.

Może źle się wyraziłem. Zestaw tego windowsa składa się z 4 płyt: 1+2 - Windows MCE 2002, 3 płyta - uaktulanienie do MCE 2005, 4 płyta - spolszczenie całego systemu.

 

SP3 w wersji polskiej nie instaluje się, bo wyskakuje błąd, że ta wersja nie ubsługuje obecnego pakietu językowego.

SP3 w wersji angielskiej instaluje się, jednak wtedy nie działa spolszczenie całego systemu.

 

Wie ktoś jak to rozwiązać, aby mieć język polski :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle się wyraziłem. Zestaw tego windowsa składa się z 4 płyt: 1+2 - Windows MCE 2002, 3 płyta - uaktulanienie do MCE 2005, 4 płyta - spolszczenie całego systemu.

 

SP3 w wersji polskiej nie instaluje się, bo wyskakuje błąd, że ta wersja nie ubsługuje obecnego pakietu językowego.

SP3 w wersji angielskiej instaluje się, jednak wtedy nie działa spolszczenie całego systemu.

 

Wie ktoś jak to rozwiązać, aby mieć język polski :wink:

MCE nawet SP2 nie jest do końca spolszczony

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest po co Ci net 3.0?

Aktualną wersją jest 3.5 zawierający w sobie 2.0 + 3.0 + 3.5. Całosc 197MB na stronie MS.

Dokładnie, wystarczający jest .NET Framework 2.0 (+SP1) - zajmuje o wiele mniej miejsca na dysku oraz szybciej się instaluje niż wersje 3.0-3.5. Do ATI Catalyst Control Center lub Office 2007 wersja 2.0 jest wystarczająca, no chyba, że ktoś korzysta ze specyficznego softu, które wymaga środowiska .NET Framework 3.0-3.5. Posiadacze Visty mają problem wyboru wersji z głowy, gdyż domyślnie zawiera ona wersję 3.0. ;)

 

******************************************************************

Czy to są wersje ostateczne - finalne SP3?

 

EN: 2982501[/snapback]

..proszę mi powiedzieć ..lepiej SP3 zintegrować na czystym XP Pro....?????????? czy lepiej na XP Pro SP2 ?????????

R.

A to czy masz cd z bez sp z sp1 czy 2 to kompletnie bez różnicy efekt wynikowy będzie taki sam.

Integracja SP3 z WinXP:

 

1. Czy SP3 można integrować z WinXP, czy koniecznie trzeba z WinXP SP1/SP2?

 

EDIT: Teoretycznie się da, ale nie wiem, czy jest to poprawne rozwiązanie. Może ktoś się wypowie?

 

2. Pobawiłem się integracją (poprzez komendy w cmd.exe):

 

a) Winxp - 484 MB

b) Winxp + SP2 - 576 MB

c) Winxp + SP2 + SP3 - 606 MB

d) Winxp + SP3 - 587 MB

 

Myślałem, że katalogi c) i d) będą mieć taki sam rozmiar. Skoro SP3 zawiera wszystkie poprzednie łatki, itp. to nie powinno by różnicy w rozmiarze między integracją z czystym XP, a WinXP SP2 - ???

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie stylów wizualnych... czym konkretnie patciach!ecie tego dll-a w nowym polskim wydaniu SP3? W sieci doszukałem się pełnej wersji biblioteki ale niestety nie w naszej wersji językowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze pytanko odnośnie stylów wizualnych... czym konkretnie patciach!ecie tego dll-a w nowym polskim wydaniu SP3? W sieci doszukałem się pełnej wersji biblioteki ale niestety nie w naszej wersji językowej.

http://www.msfn.org/board/ipb_seo.php?url=...k.php%3Fid%3D11

 

Moze to pomoze, OSTRZEGAM sam jeszcze tego nie testowalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pamietam to IE7 ma wbudowany w instalator moduł automatycznej aktualizacji.

IE7 instalowałem bez tej opcji ;)

coś nam kurka SGJ nie wierzysz :D instaluj VirtualPC i do dzieła, może wtedy się przekonasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem ja nie musiałem patchować DLLki po zainstalowaniu SP3. No chyba, że Wy robicie format i całosć od nowa.

Ciesze się "straszliwie" że nie musiałeś. Tyle że ja muszę, mimo że nie stawiałem systemu od nowa biblioteka została zmieniona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już wspominałem ja nie musiałem patchować DLLki po zainstalowaniu SP3. No chyba, że Wy robicie format i całosć od nowa.

chyba jestes jedyna osoba dla ktorej themesik nie padl po zainstalowaniu sp3? a jaki Ty masz theme?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coś nam kurka SGJ nie wierzysz :D instaluj VirtualPC i do dzieła, może wtedy się przekonasz :)

Bo nie moge za specjalnie znalezc plików IE7 w instalce SP3, ale patrząc na to ze sp3 ma podpis z 15 kwietnia to jest to mozliwe. Niedługo i tak nie bedzie aktualny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba jestes jedyna osoba dla ktorej themesik nie padl po zainstalowaniu sp3? a jaki Ty masz theme?

Royale Vista 1.5.4

Myślę, ze odpowiedni UXThemepatcher też tu wpłynął, bo w sieci można znaleźć kilka wersji..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy moglby mi ktos powiedziec jak zintegrowac NETa 3.5 z instalacja? Podczas proby dodania nLitem wyskakuje mi okienko z wyborem naprawy albo deistalacji, a sam nLite nie rozpoznaje jako NET, tylko na tym pasku pisze nazwa pliku czyli "dotNetFx35". Zeby nie bylo, sciagnalem ta wersjie ktora ma ~200MB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uzywam sp3 od kilku dni. Jest chyba lepiej ;)

Choc bodajze wczoraj w aktualizacjach pojawiła sie poprawka do IE7 - kb947864. Problem w tym, ze nie da sie jej zainstalowac, w zasadzie nawet jej nie sciaga, a instaluje nadzwyczaj szybko.. I powstaje efekt bumeranga ;) Wciaz wyskakuje monit z inf o nowej poprawce, własnie tej do ie7... Z tego co czytałem, to nie jest własciwa poprawka i ms najwyrazniej cos sie rabneło. Mam rozumiec, ze moge ja ukryc?

Pare dni temu robiłem aktualizacje i było dobrze...

Edytowane przez Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...