Skocz do zawartości
LCC

Windows Xp: Service Pack 3

Rekomendowane odpowiedzi

No wiec wlasnie tutej mamy kolejny plus instalowania wersji ENG :D nie trzeba czekac na polska wersje.

 

Ponizej sumy kontrolne 5503

 

Size: 315.48 MB (330800680 Bytes)

MD5: 0f88c125ee4ab608e2744ef3d18a686e

SHA1: e1621b38e71a98df4bf4cc928a68dd144d34ec02

CRC-32: e516340c

 

PS. w WINDOWSXP-KB936929-SP3-X86-ENU.EXE\i386\update - SFX CAB archiwum znajduja sie odnosniki SP3BTA w plikach update.ver i updatebr.inf wiec na 100% to nie jest final, final bedzie w poniedzialek :) zreszta porownacie sumy kontrolne :)

jesli to nie bedzie final no to sie mowi trudno, ale napewno jest to juz jedna z ostatnich wersji - przynajmniej ta sie najmniej krzaczy ;)

 

a co do szybszego ladowania windowsa to mi sie tez wydaje, ze po wgraniu SP3 wszystko smiga troche szybciej (a dodam, ze go instalowalem/odinstalowywalem pare razy a moj system do nowy tez nie nalezy - a jednak widze poprawe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak, wiem. jednak u mnie dopiero po zalozeniu nowego konta zaczela dzialac opcja search...

a teraz pierwsze wiesci z frontu:

ladowanie windows na sp2: 40 sek

ladowanie po sp3: 31 sek :damage_wall:

a to na zawalonej windzie jest.

ciekawe jak pojdzie na clean install

 

[VISTA GINIE!!! B-) ]

Vista Ultimate x64 PL (bez SP1, ale ze wszystkimi ważnymi i zalecanymi aktualizacjami; konfiguracja - domyślna; zainstalowany Office 2007; Kaspersky Internet Security + paręnaście innych aplikacji):

Ładowanie Windows (licząc od końca POST-u BIOS-u do pokazania się pulpitu, uruchomieniu wszystkich aplikacji startujących razem z systemem* i zniknięciu "klepsydry" przy kursorze): ok. 40 sek.

Vista nie ginie - żyje i ma się dobrze... ;)

 

Zresztą to emocjonowanie się czasem odpalania systemu jest bez sensu - ile razy dziennie odpalasz Windows? Ja raz - z rana, bo potem w ciągu dnia wprowadzam w stan wstrzymania (tryb S3 - wszystko wyłączone poza podtrzymaniem napięcia na RAM-ie), a wyłączam tylko na noc. Przejście w stan wstrzymania lub wybudzenie trwa parę sekund...

 

Vista na dzien dobry po instalce zre mi 950MB pamieci + 10% procka( Vista Ultimate ENG ) XP 150MB + 0-1% procka, wiecej pytan nie mam :D

A szkoda, bo powinieneś mieć pytania, a jeszcze bardziej powinieneś poszukać odpowiedzi na nie...

 

Vista x64 (jak wyżej) po uruchomieniu zajmuje mi ok. 800 MB RAM-u (z 1918 MB dostępnych), jednak już po ok 10 min. bezczynności systemu - ok. 600 MB, a zużycie procesora (Athlon X2 3800+; wł. C'n'Q, czyli: 2 x 1GHz) waha się pomiędzy 0-2% (czasem podskoczy do 4). Te Twoje 10% to chyba podczas aktywności jakichś usług/procesów systemowych...

post-118671-1206108016_thumb.jpg

 

Przede wszystkim jednak, takie porównanie (Vista vs XP) jest bez sensu! Vista zupełnie inaczej zarządza pamięcią RAM niż XP - robi to po prostu znacznie lepiej, stara się wykorzystywać nieużywaną pamięć. To, że Vista x64 zajmuje w pamięci 600-800 MB nie znaczy, że tyle zajmuje sam system. Nie zapominajmy o funkcji buforowania, Prefetch (itp), które starają się przewidzieć, z jakich aplikacji korzysta użytkownik i ładują je (oraz część usług/procesów systemowych) do pamięci po to by aplikacje uruchamiały się i działały szybciej (to trochę uproszczenie, ale mniej więcej tak to działa). Oczywiście buforowany RAM zawsze (w razie potrzeby) jest zwalniany dla programów. Ponadto Vista znacznie lepiej (niż XP) zarządza czasem procesora wielordzeniowego.

 

Nie mówiąc już o tym, że podany przeze mnie czas ładowanie obejmuje uruchomienie się Windows razem z

sygate firewall

avira

nv temploger

oraz peerguardianem

(no i mam zainstalowane jesczcze w systemie kikanascie gier, programy typu photoshop,sony vegas, i oczywiscie caly office...)

WIEC TEN CZAS TO DLA MNIE REWELA

 

acha-i ten system jest juz troche zajechany, wiec sadze ze na swiezej instalacji bedzie jeszcze lepiej! MS strzelil sobie w stope sp3.

i Bogu za to dzieki, bo do Visty przysiadałem sie juz 3 razy i zawsze krew mnie zalewala po paru dniach

-wole XP!

* Wraz z Vistą x64 uruchamia się: Kaspersky Internet Security, sidebar + parę gadżetów, ikona sieci i dźwięków/głośności, BlueSoleilCS, BsHelpCS (składniki sterowników Bluetooth) oraz składniki programu Acronis True Image.

 

Jak to się mówi, przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka, zresztą ludzie (w większości) nie lubią zmian; dlatego użytkownikom Windows "ciężko" jest się przesiąść na Vistę, tym bardziej, jeśli ktoś przez parę lat baraszkował po XP i z zamkniętymi oczyma potrafi szybko i sprawnie poruszać się / skonfigurować sobie system (wie gdzie co jest) to jasne, że po zainstalowaniu Visty może czuć się trochę zagubiony. Jednak to tylko kwestia czasu...

 

Oczywiście bez sensu jest korzystać z Visty nie spełniając jej wymagań sprzętowych potrzebnych do komfortowej pracy (pomijając gry i inne pamięcio-żerne aplikacje, dla których praktycznie nie ma górnej granicy ilości pamięci, czy wydajności CPU), czyli: procesor >2 GHz (najlepiej wielordzeniowy) i RAM: co najmniej 1 GB dla Visty x86 i 1,5 GB dla x64 (WOW64 robi swoje). Jednak przy dzisiejszych cenach pamięci (1 GB PC2-6400 kosztuje ok. 50 zł) nie jest to chyba problem.

 

Po zainstalowaniu SP1 powinno być jeszcze lepiej.

Edytowane przez m15m

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze lepiej zarzadza pamiecia, ale dla mnie nie jest wazne czy program uruchomi mi sie w 5 czy 7 sekund, dla mnie wazniejsze jest zeby te 800MB pamieci ktore zjada( czy jakkolwiek to nazwiecie, wykorzystuje bo buforrowania - nie istotne ) bylo wykorzystane do tego czego potrzebuje (gry, aplikacje) ja jeszcze siedze na starej platformie i niestety tutaj ram nie jest taki tani 1GB DDR kosztuje circa 150zł, wiec nie widzi mi sie wydawac 300, tylko dla tego zeby zobaczyc areo, ktore de facto odrazu wylaczylem w Viscie i dalem klasyczny, bo jakos nie jara mnie patrzenie na oczo-jeb*** kolorki i swiecace okienka... ale whatever co kto lubi, jakos poza DX10 nie widze w tej viscie nic interesujacego ( no moze poza areo - ale to dla fanow kolorkow ), w gry ktore spokojnie dzialaja mi na XP podejrzewam ze w Viscie bylby to slideshow na miare powerpointa, wiec narazie podziekuje, moze zainstauje ponownie jak zmienie platforme a 8GB RAMu beda powrzechne w wiekrzosci kompow no ale to juz pewnie wtedy bedzie Seven a o Viscie malo kto bedzie pamietal ( podobnie jak to bylo z ME), no chyba ze znowu Microsoft zrobi system dla pokemonow z kolorowymi okienkami i super efektami przy zamykaniu okienek ( wow zobacz mamo jakie to fajne ;) ).

 

Jak juz ktos napisal MS sam sobie strzelil samoboja wydajac SP3 do XP i przyspieszajac go ( sam odczuwam poprawe ) bo tym samym nie bedzie sie nikomu spiszysc do Visty, no chyba ze MS zaprzestanie wydawania krytycznych poprawek do XP wtedy trzeba bedzie zmienic ( niestety - na Viste, lub 2008 )

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1GB DDR2 kosztuje 50zł... Jak masz starą platforme której nie opłaca sie rozbudowywac to nie narzekaj na Viste...

No i te ramożerne Aero. Niech no spojrze w MZ.. O tak, całe 15MB ramu....

 

Juz nawet nie chce mi sie setny raz wspominac o tym ze buforowany ram zawsze w razie potrzeby jest zwalniany dla programów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to moze z innej beczki CS:S XP: 60-80 fps, Vista: 20-30fps... jak ktos chce instalowac VIste tylko po to zeby ladnie wygaldala to prosze bardzo, ale zrobilismy offtopa to temat o SP3 do Xpka :)

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista na dzien dobry po instalce zre mi 950MB pamieci + 10% procka( Vista Ultimate ENG ) XP 150MB + 0-1% procka, wiecej pytan nie mam :D

no super.. tylko po co nam RAM ?? Po to zeby byl pusty, nie sadze. Ja sie ciesze ze system uzywa pamieci, uprzyjemniajac mi tym samym prace na nim. A jak jakas aplikacja potrzebuje wiecej ramu VISTA zwalnia go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy instalują Vistę bo działa duzo lepiej od XP... nawet z SP3...

 

 

SP3 w XP jedyne co przyspiesza to ogolne działanie systemu, którego nie widac w działaniu samych programów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czullo -> wyłączyłeś aero? To błąd, włącz je. Aero jest po to by odciążyć Twój procesor i wykorzystać siłę GPU. Dzięki temu masz pełną moc procesora. W klasycznym pulpicie zamiast GPU, to procesor się męczy..

Może poczytajcie trochę zamiast pisać takie rzeczy i żalić się jakie wszystko jest złe i ogólnie be..

 

sorki za OT, ale ile można czytać takie [ciach!]ły..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy ktoś jeszcze miał taki problem ale u mnie po instalacji SP3 nie chce działać Dodaj/Usuń składniki systemu Windows dla sportu posiedziałem nad tym problemem kilka chwil i zrobiłem mały FixPack ;)

 

1. Siorbiemy ten pliczek : http://rs308.rapidshare.com/files/101274099/ins.rar

2. Rozpakowujemy

3. Zawartość przenosimy do C:\Windows\System32\

4. I cieszymy się działającym Dodaj/Usuń składniki systemu Windows ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem nie działał czy kopał się htmlowy interfejs wyswietlający zawartosc okienka?

Jak to do mnie to można powiedzieć iż całkiem nie działał, sypał błędami że brak 2x DLL i 1x INF nie mam pojęcia skąd/jak/i po co/ to się wzięło bo XP gości u mnie tylko na wirtualnej maszynie jako zabawka bo jak już pisałem do pracy używam innego systemu ;)

 

*Hym właśnie sprawdziłem na komputerze siostry (XP z SP3) jest ten sam problem, Fix go załatwił ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, zastanawiam się znad zainstalowaniem sp3 do swojego Windowsa, lecz mój system kuleje i najpierw zamierzam zrobić format. Tutaj rodzi się pytanie czy ten sp zawiera w sobie wszystkie łatki czy jednak po zainstalowaniu Windowsa z sp2 najpierw należy zrobić aktualizacje. Oraz jak wygląda sprawa z licencja na sp3 bo przy sp2 wprowadzili nowe klucze czy coś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czullo -> wyłączyłeś aero? To błąd, włącz je. Aero jest po to by odciążyć Twój procesor i wykorzystać siłę GPU. Dzięki temu masz pełną moc procesora. W klasycznym pulpicie zamiast GPU, to procesor się męczy..

Może poczytajcie trochę zamiast pisać takie rzeczy i żalić się jakie wszystko jest złe i ogólnie be..

 

sorki za OT, ale ile można czytać takie [ciach!]ły..

czegos nie rozumiem, jak klasyczny wyglad moze obciazac bardziej procesor niz areo, gdzie klasyczny ma wyglad cepa a w areo sa [ciach!]ly typu przezroczystosc, jakies cienie, duperele, i swiecace sie jaja ? A juz zuzywanie zasobow karty graficznej dla samego windowsa to dla mnie totalna glupota :D

Edytowane przez czullo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy SP2 nie wprowadzili zadnych nowych kluczy.

SP2c dodawał nowe. Ale ta wersja to tylko XP Pro.

 

 

czegos nie rozumiem, jak klasyczny wyglad moze obciazac bardziej procesor niz areo, gdzie klasyczny ma wyglad cepa a w areo sa [ciach!]ly typu przezroczystosc, jakies cienie, duperele, i swiecace sie jaja ?

Normalnie. Aero idzie po karcie graficznej nie CPU. Klasyczny idzie w całosci po CPU i w ogóle bez udziału grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moglby to przedstawic w postaci jakich porownan ? to znaczy ile zuzywa klasyczny %procesora a ile areo ? i czy te ropznica da sie wogole zmierzyc czy to sa roznice rzedu 0.002% ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dia8el

Vista Ultimate x64 PL (bez SP1, ale ze wszystkimi ważnymi i zalecanymi aktualizacjami; konfiguracja - domyślna; zainstalowany Office 2007; Kaspersky Internet Security + paręnaście innych aplikacji):

Ładowanie Windows (licząc od końca POST-u BIOS-u do pokazania się pulpitu, uruchomieniu wszystkich aplikacji startujących razem z systemem* i zniknięciu "klepsydry" przy kursorze): ok. 40 sek.

Mały update moich spostrzeżeń...

 

Zainstalowałem sobie Diskeeper 2008 (trial) i po defragmentacji C oraz boot files mój system z wszystkim o czym wspomniałem wcześniej ładuje się jeszcze szybciej!

Od zniknięcia bios, czyli od czarnego ekranu na którym po chwili pojawia sie logo XP ====> do zniknięcia klepsydry na pulpicie XP (mam autologowanie włączone)

czas na to potrzebny po uzyciu ww. diskeeper'a = 28 sekund!

WOW!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po testowałem trochę u siebie tego SP3 i oto grupowy raport z placu boju ;)

 

Instalacja:

  • Instalacja Windows XP SP2 PL
  • Zmiana języka w rejestrze na ENG
  • Instalacja SP3 v5503
  • Instalacja MUI
Problemy:
  • Nie działa Wyszukaj
  • Nie działa Dodaj/Usuń składniki systemu Windows
  • Znikają skróty w Narzędzia Administracyjne
Rozwiązania :

 

:arrow: Ad1. (A)

  • Założenie nowego konta
  • Zalogowanie się na nowe konto i np. usunięcie starego na którym instalowałem SP3 i MUI
:arrow: Ad1. (B)
  • Control Panel > Regional and Language Options > Launguages > Language used in menus and dialogs
  • ustawiamy na : Polski
  • Klikamy OK i Restart (ewentualnie wyloguj/zaloguj)
:arrow: Ad2.
  • Pobieramy plik : ins.rar
  • Rozpakowujemy
  • Zawartość przenosimy do C:\Windows\System32\
  • I cieszymy się działającym Dodaj/Usuń składniki systemu Windows
:arrow: Ad3.
  • Pobieramy plik : na.rar
  • Rozpakowujemy
  • Zawartość przenosimy do : Panel Sterowania > Narzędzia Administracyjne
  • I mamy z powrotem wszystkie ikonki w Narzędzia Administracyjne
Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja zauwazylem, ze nie dziala u mnie Remote Desktop Connection

 

a nie dziala przez to, ze zostal wybrany jezyk polski w Regional and Language Options - na eng dziala :)

 

 

co do problemow opisanych przez Mardoka to u siebie spotkalem sie tylko ze zniknieciem ikon z Narzędzia Administracyjne - okazalo sie, ze zostaly przeniesione do Start->Programy (przenioslem je na standardowe miejsce i wszystko gra)

 

 

@czullo

ale jakbys nie wiedzial to ja tych problemow co Mardok wymienil nie mam, wiec to moze kwestia czegos innego - jednak wiecej osob musi testowac i sie wypowiedziec bo nie kazdy komp jest rowny :)

Edytowane przez DarkArrow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

ale jakbys nie wiedzial to ja tych problemow co Mardok wymienil nie mam, wiec to moze kwestia czegos innego - jednak wiecej osob musi testowac i sie wypowiedziec bo nie kazdy komp jest rowny :)

Ciężko to nazwać problemami raczej niedogodnościami wymagającymi 30sec wolnego czasu ;)

 

EDIT:

 

BTW Visty i "zżerania" przez samą nią 950MB RAM'u to ja nie wiem coś ty tam na włączał jeszcze, u mnie Vista z pełnym stadem dupereli bierze całe 768MB ramu co przy 4GB jest wręcz pomijalne ;)

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko to nazwać problemami raczej niedogodnościami wymagającymi 30sec wolnego czasu ;)

 

EDIT:

 

BTW Visty i "zżerania" przez samą nią 950MB RAM'u to ja nie wiem coś ty tam na włączał jeszcze, u mnie Vista z pełnym stadem dupereli bierze całe 768MB ramu co przy 4GB jest wręcz pomijalne ;)

 

Dołączona grafika

juz pisalem to wynik czystego Windowsa Visty ULTIMATE ENG, zaraz po instalacja dla ciekawosci dalem ctrl+alt+del i taki ladny wynik wyskoczyl, nic nie instalowalem nic nie wyrzucalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz pisalem to wynik czystego Windowsa Visty ULTIMATE ENG, zaraz po instalacja dla ciekawosci dalem ctrl+alt+del i taki ladny wynik wyskoczyl, nic nie instalowalem nic nie wyrzucalem.

Chyba nigdy nie używałeś Visty. Zainstalowałeś i wyłącznie poogladales 10 min, po czym stwierdziłeś "be" i wywaliłeś. Vista rozkręca się po tygodniu używania, u mnie użycie procesora podczas przeglądania stron i pisania tego posta waha sie między 0-4%. Vista Ultimate SP1. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba nigdy nie używałeś Visty. Zainstalowałeś i wyłącznie poogladales 10 min, po czym stwierdziłeś "be" i wywaliłeś. Vista rozkręca się po tygodniu używania, u mnie użycie procesora podczas przeglądania stron i pisania tego posta waha sie między 0-4%. Vista Ultimate SP1. :)

ja podobnie jak kolega mialem viste 30min. na kompie. dlaczego? hmm...

najpierw 20min. walczylem zeby zadzialala siec i internet, pozniej walczylem z firefoxem zeby dzialal, po czym jak doinstalowalem flasha, calkowicie sie wysypal.

a poza tym, zawsze na partycji miescily mi sie wszystkie potrzebne programy, a po instalce visty... tylko vista :P to byl jej gwozdz do trumny.

 

 

zeby nie bylo off-topa:

@sideband skad masz takie info?

 

mialem na kompie przez chwile ktoregos sp3, ale wole poczekac az wyjdzie final, bo jakos nie chce mi sie drugi raz przechodzic przez problemy z sp3. nie pytajcie ktora wersja, bo nie wiem :P ale mi sie nie spieszy na sp3, bo komp jest wystarczajaco szybki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...