Skocz do zawartości
piootrek

Problem Z Hasłem Do Biosu W Hp Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, a szczególnie zwracam się do osób pracujących w serwisach HP (ufam, że są tu i tacy).Niedawno zakupiłem HP nx6110.Jestem (podobno) 3 właścicielem.Mam do niego wszystko (pudło, instrukcje, itd)poza hasłem do biosu.Chciałem wejść w bios z poziomu windowsa (mam dołączony do lapka XP home edition) a tu HP Protect pyta o hasło!Poprzedni właściciel nie interesował się tym wcale, ale na moją prośbę skontaktował się z osobą od której kupił laptopa i tamten stwierdził że nie zmieniał hasła w biosie.Radzono mi wpisać HP lub compaq lecz nie są to te hasła.Wyjęcie baterii

podtrzymującej też nie pomogło.Pisałem do HP serwis lecz bez odzewu.Jest to model PY496EA#AKD, o numerze seryjnym s/nCNU5490MWH.Proszę o jakąś radę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

miałem kiedyś podobny problem.

Możesz poszukać w necie jakichś haseł uniwersalnych lub serwisowych (jakoś tak to się nazywało ale nie pamiętam dokładnie).

Możesz spróbować jakiegoś programiku do haseł z biosu ale nie gwarantuje że zadziała bo sam spróbowałem chyba ze 100 i żaden nie poszedł.

Ostatecznie możesz dowiedzieć się gdzie w tym laptopie jest eeprom, znaleźć go, wyjąć (wylutować) i zresetować ( programatorem lub poprzez zwarcie).

U mnie właśnie ostatnia metoda zadziałała :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wylutowywać nic nie chcę, nie jest mi to hasło (lub jego brak) niezbędne.Wiem jednak że w biosie można znaleźć opcje załączania wyntylatora, przypisanie pamięci dla grafy i inne.

Dem znalazłem ten artykuł o tym w Chip.Niestety nie pomogło.

Może jeszcze inne propozycje?

Pozdro i dzięki za odpowiedzi

Edytowane przez piootrek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z baterią bedzie ciężko. Z tego co wiem hasło do biosu czy np hasła wejściowe, administratora są ładowane w eeprom a tego nie wyczyścisz przez baterie.

Może pomoże jakiś programik - próbuj. Poszukaj też haseł serwisowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

zgadza sie - haslo jest w specjalnym chipie

 

tu zabawy z bateria czy czyszczeniem cmos NIC nie dadza

nie istnieje tez cos takiego jak haslo serwisowe a programu ktory dekoduje hasla nikt nie udostepnia.

 

uruchamiasz laptopa i starasz sie wejsc do biosu, w momencie gdy wyskoczy monit o haslo wciskasz ktorys z klawiszy funkcyjnych (najprawdopodobniej f10, f11 lub f12). w tym momencie wyskoczy ci maly ciag znakow ktory sobie spiszesz. Teraz DZWONISZ (a nie mailujesz) do HP i mowisz ze chcesz zdjac haslo z biosu. Wysla ci formularz/oswiadczenie, ktore musisz wypelnic (oswiadczasz ze jestes wlascicelem laptopa) i odeslac lub przefaksowac wraz z faktura zakupu. HP przesle ci maila z haslem resetujacym poprzednie haslo.

 

pozdrawiam

 

 

P.S. Dalsze pisanie na forum nie ma sensu bo nikt z HP ci tego hasla tu nie poda ani na zadnym innym forum. Generalnie opcja usuniecia hasla kosztuje $50 lub £50 - HP Polska robi to za darmo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Więc tak.Wyjęcie baterii nawet na dłuższy czas nie pomogło.Sposób podany przez Carlisle ( z wygenerowaniem ciągu znaków) w moim modelu nie zadziałał (próbowałem z wszystkimi możliwymi kombinacjami).Ale telefon do HP zamiast maila to może dobry pomysł.Jak coś się dowiem, dam znać, może nie tylko ja mam taki problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...