Skocz do zawartości
Kamil_G

Cos Do

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Mam maly dylemat w zestawieniu nowego komputerka. Zwracam sie do was z prosba o pomoc w tym temacie. Jako, ze przez dluzszy okres nie interesowalem sie nowinkami zupelnie nie wiem co jest dobre, a co zle.

Moj zestaw to :

 

MOBO ASUS P5K IP35 340zl

CPU Intel Core 2 Duo E6550 520zl

RAM GEIL 2x1GB Ultra DDR2 800 CL4-4-4-12 240zl

GRAFIKA EVGA 8800GTS 640 juz zakupiona lezy ------

Seagate 320 Gb-16 Mb NCQ-SATA-SATAII 260zl

Zasilacz XILENCE 550W ATX 2.0 PFC aktywne 150zl

Obudowa Logic 701 200zl

 

SUMA 1710zl

 

Do tego monitor SAMSUNG 22'' 223BW 1100zl

 

Calosc chcialbym zamknac w 3000 zl :rolleyes: . Prosze o opinie i ewentualne poprawki. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tej płycie głównej zdania są podzielone, ja bym wolał MSI P35 Neo2-FR/FIR czy Foxconna P35A. Ram zmień na np. a-data extreme czy coś w tym stylu. Ogólnie zestaw ok, ale jak nie będziesz wykorzystywał kompa do jakiś profesjonalnych zastosowań to możesz kupić E2160/E2180 i go ładnie podkręcić.

Edytowane przez pajak28

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciesze mnie, ze wasze odpowiedzi dotykaja tematow najbardziej dla mnie kontrowersyjnych. Zastanawialem sie nad procesorem i jednak zdecydowanie popieram 4mb cache ze wzgledu na obrobke video jak i rendering. Udalo mi sie doczytac na temat podkrecenia tego procesora do dosc pokaznych osiagow. Nawiazujac do mobo MSI przemawia do mnie chyba najbardziej (od celerona 300MHz) sam nie wiem dlaczego wybralem ASUS'a (chipset ten sam... moze jakies wieksze argumenty). Udalo mi sie znalezc kilka negatywnych wypowiedzi pod adresem obu plyt jednak doczytyly one bardziej systemu SHISTA niz XP i OC. Co do zasilacza... tutaj duzo myslalem i rozwazam rozne kwestje. Wole wydac wiecej na zasilacz niz na bude. Zobacze, pomysle jutro... YogiCK dzieki za info... obudowa prezentuje sie naprawde niezle jednak z tego co widze nie prezentuje takich udogodnien co Logic.

Dzieki za zainteresowanie i prosze o wiecej wypowiedzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wypowiedzlaes sie w sprawie pamieci - wg mnie GEIL to naprawde chybiony pomysl..... Do mnie dotarly juz Twinmosy Twistery i kompa zlozylem, ale nie mialem czasu juz na testy, a teraz siedze w domu i dopiero jutro, albo w przyszlym tyg bede mial czas przetestowac nowego kompa lacznie z pamieciami, wtedy bede mogl napisac cos wiecej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lucas wlasciwie co jest nie tak z tymi geilami? a-data znalazlem z takimi samymi timingami jednak o ~50zl drozsze. Natomiast Twinmosow nie znalazlem w takimi czasami w ludzkiej cenie.

W zwiazku z porada znalazlem inny zasilacz w podobnej cenie :

CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A za 160zl. Zastanawiam sie jednak czy 450W wystarczy?

Postanowilem zmienic plyte glowna na MSI Neo2 P35 fr.

 

Zestaw w chwili obecnej :

 

MOBO MSI Neo 2 FiR 380zl

CPU Intel Core 2 Duo E6550 520zl

RAM GEIL 2x1GB Ultra DDR2 800 CL4-4-4-12 240zl ??

GRAFIKA EVGA 8800GTS 640 juz zakupiona lezy ------

Seagate 320 Gb-16 Mb NCQ-SATA-SATAII 260zl

Zasilacz CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A PFC aktywne 160zl

Obudowa Logic 701 200zl

 

Cena zestawu 1760 zl

 

Zakupienie czesci planuje na czwartek-piatek dlatego prosze o opinie co tutaj mozna zmienic na lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak szczerze mowiac nic dla mnie nie mowi stwierdzenie Kingstony na elpidach ... ;) Postanowilem znienic procesor na C2D 6750 i pamieci na a-daty. Pozostaje jeszcze sprawa zasilacza gdyz i tak praktycznie przekrocze zalozony budzet :(.

 

Zestaw w chwili obecnej :

 

MOBO MSI Neo 2 FiR 380zl

CPU Intel Core 2 Duo E6750 650zl

RAM A-DATA EXTREME 2x1GB DUAL 280zl

GRAFIKA EVGA 8800GTS 640 juz zakupiona lezy ------

Seagate 320 Gb-16 Mb NCQ-SATA-SATAII 260zl

Zasilacz CHIEFTEC 450W GPS-450AA-101A aPFC 160zl??

Obudowa Logic 701 200zl

 

Cena zestawu 1930 zl

 

Znalazlem zasilacz Zasilacz Amacrox Warrior AX500-A 460W w dosc przystepnej. Cena zestawu wzrosla do 1980zl. Jednak jesli ma byc dobrze to mozna dorzucic te pare zl. Prosze o dalsze opinie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...