Skocz do zawartości
FatAlbert

Crucial Ddr2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

2,3 wytrzyma ..ja ustawiłem wiecej i niby padły ..ale powstały i teraz tak dziwnie chodzą.

Na swoich ustwieniach, 1066 CL5, nie chcą ale na 1120 chodzą bez problemu :-)

to własnie Cruciale

No ja juz 4 kity 2-gigowe zalatwilem na 2.3V :) Niedlugo Crucialowi przestanie sie to oplacac... ciekawe czy wtedy odmowia gwarancji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Przejrzalem ten watek i ktos napisal, ze jak komp chodzi 24/7 to Cruciale nie sa dobrym wyborem.

 

Jest to prawda, czy to taki urban legend?

 

Przymierzam sie do zakupu tych pamiatek:

http://allegro.pl/item319618874.html

 

Plyta to MSI P35 neo2-fr, proc E2180@333x9. Buda Chieftec lcx dobrze wetylowana.

Pamieci prawdopodobnie nie bede krecil :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież w Crucialach są nadal D9 i tylko D9 :lol:

 

Tyle, że nowy stepping...

No to kto pisał na poprzednich stronach, że nowe Cruciale nie są na Micronach ? O_o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cos w tym musi byc , bo moje Cruciale Ballistix chodzily spoko przez 2-3 miesiace na 1166MHz V2.2

potem zaczely sie jaja , plyta odmawiala zBootowania :/ poszly w ten sposob 3 plyty na RMA :)

okazala sie ze winne byly Cruciale .

Dzis chodza na 952MHz z CL-5-4-4-12 wraz z jedna kostka Corsaira .

 

Dodam ze ostatnio znowu 2 razy mobas nie chcial zBootowac przez te moje Cruciale

musialem je wyjac i odpalic mobasa na Corsarzu ,

mam tylko nadzieje ze moje BallistiXy nizej juz nie zejda niz owe 952MHz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

degradacja d9 polega na tym, że potrzebują coraz większych voltów do bootowania i max oc się kończy albo zaczynają wymagać większych V

 

Mam pytanie - czy komuś padły cruciale z których były zdjęte te cudowne (:lol:) radiatory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko teraz dostanie się "troszkę" inne :)

 

Ja ściągnąłem radia i cruciale mocno "odetchnęły". Nawet OC się zwiększyło :lol:

pozorne i subiektywne..

Pisałem, że Crucial Ballistix PC8500 (BL128864AA1065.16FD5) zmieniłem te radiatory na OCZ Flex ( na wodzie) ... i padły przy 2,4V. Tak, ze to nie wina temperatur ale napiecia.

Słabe PCB moim zdaniem. I co dziwnego nie padły tak na stałe, ale chodzą ale dziwnie na 1066 CL5 nie chcą ale na 1126 CL5-5-4-9 2T (PL6) ładnie chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pisalem dokladnie takie same pytanie w watku -(Asus P5k/p5k3/wifi/deluxe, Intel P35, Wszystko o płytach) lecz nie otrzymalem odpowiedzi, prosze sie zapoznac z tym problemem i prosilbym o rade a wiec - jaka moze byc przyczyna (czy to normalne) ze na plycie p5k-e bios (0806) po wlozeniu pamieci 2x1GB crucial ballistix tracer ddr2 1066 24Led do gniazd zoltych DIMM_A1 i DIMM_B1 program CPU-Z oczywiscie wykrywa ze pracuja w dualu z tym ze asymetrycznie po dolozeniu trzeciej identycznej kosci do kanalu DIMM_A2 wykrywa ze pracuja symmetric po włozeniu 4-tej kosci cruciala ballistix-a to jest 4x1GB ten sam problem wraca jak na poczatku gdzie bylu 2 kosci 2x1GB - asymmetric. prosze o podpowiedz jaka moze byc przyczyna czy ktos sie juz spotkal z tym problemem ?

 

postanowilem napisac rowniez tu bo byc moze wina lezy po stronie pamieci a narazie nie mam innych by sprawdzic jak sie sprawuja na tej plycie

 

post-146748-1205617680_thumb.jpg post-146748-1205617688_thumb.jpg post-146748-1205617701_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Ja nie zdejmuje... przyjalem taktyke - raz na 2-3 miesiace wysylac na RMA jak sie zjebia :)

a teraz taka ciekawostka mam info od kolesia,ktory robi w crucialu,ze najwiecej rma idzie z USA i wschodu a glownie skad??z POLSKI,tak tak to nie sciema :)

nie wiem,czy zauwazyliscie,ale wiele osob boryka sie z reklamowaniem kostek a proces rma trwa czasami nawet miesiac czasu,coraz niechetnie chca wymieniac,tz musza to robic,ale juz nie tak szybko,ja jak zalatwiam rma to do nich dzwonie,tak przynajmniej zrobie w poniedzialek :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz taka ciekawostka mam info od kolesia,ktory robi w crucialu,ze najwiecej rma idzie z USA i wschodu a glownie skad??z POLSKI,tak tak to nie sciema :)

nie wiem,czy zauwazyliscie,ale wiele osob boryka sie z reklamowaniem kostek a proces rma trwa czasami nawet miesiac czasu,coraz niechetnie chca wymieniac,tz musza to robic,ale juz nie tak szybko,ja jak zalatwiam rma to do nich dzwonie,tak przynajmniej zrobie w poniedzialek :)

brzydal -średnią rma zwyżasz i to ostro- ktory to juz komplet ubiłeś? :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

No ja sle jak cos z Irlandii,wiec odemnie wara ;)

Ja nic nie uwalilem na szczescie,nie bawie sie w low clock,wiec ryzyko marne,pomagam kolesiowi,bo czeka miesiac na odzew i nic a katowal ich mailami codziennie i o dupe rozbic :)

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a teraz taka ciekawostka mam info od kolesia,ktory robi w crucialu,ze najwiecej rma idzie z USA i wschodu a glownie skad??z POLSKI,tak tak to nie sciema :)

nie wiem,czy zauwazyliscie,ale wiele osob boryka sie z reklamowaniem kostek a proces rma trwa czasami nawet miesiac czasu,coraz niechetnie chca wymieniac,tz musza to robic,ale juz nie tak szybko,ja jak zalatwiam rma to do nich dzwonie,tak przynajmniej zrobie w poniedzialek :)

hmm jakim cudem jak cruciali w PL praktycznie nie ma? :lol2: Nie ma dystrybutora i te pamięci można praktycznie tylko kupić na allegro (mowa o PL). Więc jakoś w to trudno mi uwierzyć :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Oj stary zdziwil bys sie,to,ze nie ma dystrybutora to jeszcze nic nie znaczy,ja sam sprzedalem ok 200kompletow ;),z czego moze ok 30 szlo nie do pl :)

ten koles przemek_s z allegro czy jak mu tam swego czasu jak nie mial konkurencji sprzedal kilogramy tego :)

poza tym napisalem,ze z bloku wschodniego najwiecej idzie z pl,nie bede sie klocil ja statystyk nie robie,poza tym PPC to nie cala polska

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie mam pretensji do Ciebie ani nic Ci nie zarzucam, po prostu to mi się dziwne wydaje. Okej, zgodzę się, że cruciali trochę się sprzedało... ale jedna dostawa pamięci powiewdzmy Extrememem to jest kontener z "dużą" ilością kości, i to się rozchodzi w 3 dni na polskę :wink:

 

Poza tym to by sugerowało, że crucial nie jest awaryjną marką...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No [ciach!]le te pamieci normalnie.

Nie dzialaja nawet przy timingach gorszych niz w SPD i voltage'u 2.3V zaiast 2.2V ...

Moze to wina plyty??

 

Poprzez nie dzialaja mam na mysli nie przechodza goldmema, przy bardziej wymagajacych aplikacjach, wywala blad, ze pamiec nie moze byc "read" albo "written".

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Mysle,ze to wina pamieci,juz nie raz mi sie tak zdarzylo,ze nowe memki nie przechodza memtestu na def ustwieniach a inne normalnie na nizszym v,wiec mysle ze to memki-najczesciej tak mialem z Tracerami nie wiedziec czemu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

proste, będziesz sprzedawał redy ? jak możesz to podaj w przeliczeniu ile kosztował by zestaw 2x1gb. Cene podaj na forum, żeby była jasność i żeby nie było nie potrzebnych postów w stylu "też kce cenke na pm".

 

eot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

hmm a czy te redy nie sa dostepne tylko 2x2gb??nie widzialem 2x1gb

Na bank moge miec 2x2gb ballistix 6400,ale nie wiem co tam za chip pakuja

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.digit-life.com/news.html?10/09/66

 

Crucial Ballistix Tracer Red memory modules offer latency timings of 4-4-4-12 and are available immediately in 2GB modules and 4GB kits in Europe. Product availability in the U.S. is expected in Q2 2008.

 

edit

 

zapewne "nowe" microny D9.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

nowe=gorsze-pseudo microny :)

napisze maila gdzie trzeba i na dniach dam odpowiedz czy bedzie sie oplacac to sprzedawac w pl ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...