Skocz do zawartości
FatAlbert

Crucial Ddr2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Wszyscy mowia ze cruciale tak padaja... ale po co kupuje sie takie pamieci, zeby pograc w pajaczka lub sapera?

To chyba logiczne ze jak ktos kupuje takie memki to je mocno katuje i maja okazje pasc ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia ze cruciale tak padaja... ale po co kupuje sie takie pamieci, zeby pograc w pajaczka lub sapera?

To chyba logiczne ze jak ktos kupuje takie memki to je mocno katuje i maja okazje pasc ;)

Z tego co widze to 90% cruciali katowanych nie jest, <2.3v sobie smiga bez wyzylowanych timingow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy mowia ze cruciale tak padaja... ale po co kupuje sie takie pamieci, zeby pograc w pajaczka lub sapera?

To chyba logiczne ze jak ktos kupuje takie memki to je mocno katuje i maja okazje pasc ;)

Nie. One padaja same z siebie tez.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednym kompie chodzą AE już prawie rok, dzien w dzien i żyja :)

W 2 kompie latają sobie balistixy 6400 i tez chodza, wiec albo mam niesamowite szczescie albo jednak nie wszystkie tak padaja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

trochę się przestraszylem

dziś kupilem 4X1GB pc2-8500 cl5 epp

Napięcie ustawilem na 2.2V tak jak jest na stronie producenta

Myślalem żeby zjechać timingami na 4.4.4.12, po przeczytaniu tematu jakoś brakuje mi odwagi.

Wiem że nikt nie zapewni mnie w 100% szukam raczej wskazówki

Gdybym chciał uzyskać wyżej wymienione timingi, jakie v ustawić i jakie jest prawdopodobieństwo upalenia kostek.

Poza tym jak ustawić pozostałe timingi (w chwili obecnej mam auto)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtas czaja

Do ilu musiałbym podnieść napięcie i czy wogóle gra warta świeczki?

cr1 wchodzi wogóle w rachubę?

płyta asus maximus formula zasilacz 600W ocz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zestaw 2x1 spokojnie mozna puszczac na 533 z CL=4 - u mnie wymagalo to 2,3V w biosie... i nawiewu

1T mozna zapomniec...

Zabawa z 2x1 starych dobrych Cruciali PC8000 wygladala tak

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

W zestawie 4x1 to juz niezla zabawa i pewnie do CL=4 potrzeba co najmniej tego co pisze Xtreme Addict + skilla + farta :) Albo wystarczy sie nie bac ;)

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Dlatego napisałem, że przy zestawie 4GB nie będzie tak łatwo z CL4 przy 1066Mhz i 2.2v ;)

 

oj ciezko,tylko faktycznie pytanie brzmi po co na codzien 1066 cl4,przeciez pomiedzy c4 a cl5 nie roznicy w codziennym uzytkowaniu tylko w benchach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu szlag trafil moje pamieci... GM sypie bledami normalnie non-stop. A moze to cos wiecej niz pamieci? Czy to moze byc procek?

co ty z memkami robisz człowieku? :P

 

mi na razie na d9 only goodramy padły i tp 4 miechy za zabawach w ostre oc już u innego klienta :P

 

 

tak czy siak mam teraz 3 kity wieć mi to lotto :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co ty z memkami robisz człowieku? :P

No przede wszystkim moje kity od kiedy wrocily ostatnio z serwisu nie chcialy pojsc nawet na ustawieniach z SPD. Wiec musialem im walnac 2.3V zeby w ogole jakotako cos chodzilo (nadal sypaly bledami, ale w duzo mniejszym stopniu). Rezygnuje z Cruciali... chyba ze kingstony kupie 1200Mhz ... wiecej i tak nie potrzebuje. (Korekta: 1150MHz ... sa o 200 PLN tansze?!)

 

Jesli ktos reflektuje na moje 4x1GB (2x2x1) jak wroca z gwarancji nowki sztuki, nie rozpakowane to chetnie sprzedam.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i znowu szlag trafil moje pamieci... GM sypie bledami normalnie non-stop. A moze to cos wiecej niz pamieci? Czy to moze byc procek?

Jakie masz mobo i zasilke?

Nie mozliwe ze masz az takiego pecha...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgaduje ze to zasilacz :D

:-) możesz mieć rację, miałe styczność z tymi poprzednimi wersjami Enermax i...dlatego

 

co do Cruciali:

obecnie chodzą razem w tandemie z OCZ Flex na 800 CL5 i to na co dzień wystarcza spoko

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgaduje ze to zasilacz :D

Ten usmieszek to oznaka ironi? Bo akurat czego jak czego, ale zasilacza to jestem pewien. Nie jest to jakies gowno. Zasilacz z najwyzszej polki.

 

:-) możesz mieć rację, miałe styczność z tymi poprzednimi wersjami Enermax i...dlatego

Slucham? Zart jakis, prawda? Zasilke kupilem bo polecalo ja wiele osob z reszta nikt nie mial z nia problemow zadnych nigdy. Nie wiem jakimi poprzednimi wersjami, ale ten zasilacz ma niecale pol roku.

 

Wszyscy sie wypowiadaja ze im 800 nie padaja... czy nikt nie rozumie ze moje to 1066??????? Znajdzcie mi osobe ktorej od pol roku nie padla 1066 to wtedy zaczne sie zastanawiac.

 

----

Żeby nie byc goloslownym:

http://www.anandtech.com/casecoolingpsus/s...?i=3093&p=8

 

Conclusion

 

It is clear that the Infiniti is at the moment the best power supply in the Enermax portfolio. It has pretty much everything a user could wish for. The focus of the Infiniti is definitely not the mainstream market but more the high-end enthusiasts. We intentionally tested the 650W version of the Infiniti, since we wanted to show what the lower performing version can provide. A 720W version is also available, but for many users that would simply be overkill. The build quality is very good and Enermax takes no chances with low quality components. The case of the PSU comes with a nice looking brushed exterior, and in combination with the golden fan grille this will be an eye catcher in store displays and possibly inside your PC.

Edytowane przez flasht

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten usmieszek to oznaka ironi? Bo akurat czego jak czego, ale zasilacza to jestem pewien. Nie jest to jakies gowno. Zasilacz z najwyzszej polki.

Slucham? Zart jakis, prawda? Zasilke kupilem bo polecalo ja wiele osob z reszta nikt nie mial z nia problemow zadnych nigdy. Nie wiem jakimi poprzednimi wersjami, ale ten zasilacz ma niecale pol roku.

 

Wszyscy sie wypowiadaja ze im 800 nie padaja... czy nikt nie rozumie ze moje to 1066??????? Znajdzcie mi osobe ktorej od pol roku nie padla 1066 to wtedy zaczne sie zastanawiac.

Tu nie chodzi o kwestie markowosci, mocy czy "sprzetu z najwyzszej polki". Kiedys wiecej na ten temat pisalem w jakims temacie o micronach czy crucialach.

 

Co do 1066, to znam takie ponad roczne, a w dodatku dzialajace :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...