Skocz do zawartości
FatAlbert

Crucial Ddr2 - Dyskusja Ogólna

Rekomendowane odpowiedzi

Ten złom z allegro nawet koło fatów nie leżał :wink: . Mogę cie zapewnić, że w Polsce fatbodów nie kupisz, bo nigdy nie były sprzedawane. Mowa oczywiscie o DQT i DQW (jedyne prawdziwe faty) na brainpower pcb i z dobrym spd.

Edytowane przez MaSell

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Screen co prawda z low clocka, ale tutaj też się nadaje:

Dołączona grafika

 

Memki to Crucial Ballistix PC8500, dwustronne, potraktowane 2,65V z biosu na DFI DK P35. Płytka jeśli chodzi o ustawienia pamięci jest ekstra, wcale się nie dziwię, że najlepsze czasy w low clocku robione są na DFI. Napięcie chyba trochę na zapas, bo nie lubię zwiechów czy resetów :P Spróbuję jeszcze z alphami trochę, pewnie pójdzie obniżyć, bo PL to już nie bardzo. Ogólnie z pamięci zadowolony jestem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli to nei tajemnica, to zdradz prosze tajniki tego porozumienia - zwlaszcza ze zawarles je i przy tak przyjaznym napieciu :?: :>

Sam nie wiem, na poprzedniej mobo nie chciały nawet latać na no9minalnych 1066mhz nawet przy 2.2v. Stało się tak że uwaliłem ją nieudanym flashowaniem, i dostałem nową DFI DK P35. Tutaj juz było łatwiej, latały na początku na 1150 2.3v potem stopniowo schodziłem z napięciem aż doszedłem do stabilnego 1.95v.

Co najlepsze zmiana biosu na nowy z maja nie polepszyło a wręcz pogorszyło oc.

 

Screen co prawda z low clocka, ale tutaj też się nadaje:

Memki to Crucial Ballistix PC8500, dwustronne, potraktowane 2,65V z biosu na DFI DK P35. Płytka jeśli chodzi o ustawienia pamięci jest ekstra, wcale się nie dziwię, że najlepsze czasy w low clocku robione są na DFI. Napięcie chyba trochę na zapas, bo nie lubię zwiechów czy resetów :P Spróbuję jeszcze z alphami trochę, pewnie pójdzie obniżyć, bo PL to już nie bardzo. Ogólnie z pamięci zadowolony jestem :)

Ładnie ale czym je chłodzisz? U mnie na 2.35v są już tak gorące że parzą... A ja jakoś wtedy niemam komfortu psychicznego :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stawiam jakąś starą zasiłkę 300W koło budy, a na niej wentyl 120 mm Nidec (0.50A) który wieje dość mocno i pamięci nie są gorące nawet przy takim napięciu :) Na co dzień daję 1.925V i 1060MHz 5,4,4,12 bo więcej mi nie trzeba, a kości się tak nie grzeją. Microny to straszne grzałki. Więcej jak 2.675V nigdy nie dostały (u mnie, bo kumpel, od którego je wziąłem przyznał mi się, że 2,8V im dawał, chociaż pewnie całej prawdy mi nie powiedział :) ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów i mam pytanie. CZy wynik 1105 Mhz na jednostronnych CB przy napięciu 2.35V i timingach 5-5-5-15 to dobry wynik na płycie P5E zmodowanej na Rampage Formula bios 0410?? Jakje kupowałem był screen na którym robiły 1110 Mhz 4-4-4-4 przy 2.3V to jest wogóle możliwe przy kościach jednostronnych??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy na jakie sztuki trafiłeś bo moje Cruciale robią 1172MHz przy 2,2V ale to już krytyczny max, normalnie używam na taktach 1000MHz, mój problem jest taki ze nie moge dac wyższego napięcia niż 2,23V, bo moja płyta ma niezły vdrop. Ale radzę się zaopatrzyć w porządne 80mm wentyle, bo pamieci mogą dojść do 70-80 stopni C bez wentyli, ale na takiej temperaturze już ucieka stabilność

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

panowie a sprawdzcie ile wasze nowe kruki zrobia max cl4,bo ostatnio mialem takie co robily 1100 cl4 a wczoraj trafilem takie co 1000mhz nie robily prz :blink: y 2.45v

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

czyli padaka po calosci,ogolnie ludzie na nie narzekaja,no ale tak jak napisalem wyzej trafiaja sie i duzo lepsze,ciekawe jakie swinstwo pakuja do tych pamieci,hmm...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Wczoraj walczylem z radiatorem,kurde suszarka poszla w ruch i nic tak sie dziadostwo trzyma az sie troszke wygial,nie bede mocniej cisnal,bo wyrwe :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów i mam pytanie. CZy wynik 1105 Mhz na jednostronnych CB przy napięciu 2.35V i timingach 5-5-5-15 to dobry wynik na płycie P5E zmodowanej na Rampage Formula bios 0410?? Jakje kupowałem był screen na którym robiły 1110 Mhz 4-4-4-4 przy 2.3V to jest wogóle możliwe przy kościach jednostronnych??

Po pierwsze zmien ten bios :) U mnie jak go wgralem to byla tragedia. Wgraj 0702 i zobacz czy nie pojda wiecej. Ale wydaje mi sie ze napewno wiecej wycisniesz. Sory za ot.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze zmien ten bios :) U mnie jak go wgralem to byla tragedia. Wgraj 0702 i zobacz czy nie pojda wiecej. Ale wydaje mi sie ze napewno wiecej wycisniesz. Sory za ot.

0410 od Rampage wcale źle nie ciągnie pamięci, teraz wyszły nowe biosy zarówno do P5E jak i Rampage to można się pobawić.

Edytowane przez Banzai

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam 2x1gb cruciale pc6400 czarne pcb i zlote radiatory i robia 1200 5-5-5-15 przy 2V 1100 4-4-4-12 tez robia ale nie pamietam jakie V na pewno nie wiecej niz 2.3V bo wiecej nie dawalem i mam jeszcze nawiew wiatraczek 8cm na nie ;P

ma ktos moze na sprzedaz 2x1gb cruciale ktore podobnie sie kreca? jesli tak to gg 2393781 bo szukam drugiego zestawu zeby bylo 4x1gb. pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może czy te Ballistixy z allegro od przemek_s, na których gwarantuje niby, że są to Microny, to rzeczywiście D9?

Edytowane przez KonradGT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...