Skocz do zawartości
flasht

Crucial - Przewodnik Po Reklamacji.

Rekomendowane odpowiedzi

Jakie ramki wam odsyłają po rma .Jednostronne?

:blink: ... właśnie taką miałem minę jak zobaczyłem co przyszło... jednostronne <_<

 

no nic, sprawdze jak śmigają, ale raczej nie mam dobrego przeczucia.

 

edit:

 

nie jest tak źle ;) testy w toku

Edytowane przez sentex

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:blink: ... właśnie taką miałem minę jak zobaczyłem co przyszło... jednostronne <_<

 

no nic, sprawdze jak śmigają, ale raczej nie mam dobrego przeczucia.

 

edit:

 

nie jest tak źle ;) testy w toku

Te jednostronne potrafią zaskoczyć. Może nie kręcą się niebotycznie, ale normalne wyniki robią przy stosunkowo niskim napięciu. Ale to chyba od farta zależy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcą zbytnio latać na krótkich timingach za to na 5-5-5-15 2.1v na razie jest 1100MHz... no i dziś kręce dalej rzecz jasna :wink:

kostki mają oznaczenie 25F więc to chyba D9GMH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile kitów AE zostalo w PL jeszcze?

Czuje sie wyjatkowo posiadajac jeden sprawny kit :D

 

No to jest nas dwóch. Ja mam działający kit 2x1gb od czasu jak były w sprzedaży nie pamiętam kiedy to było.

Może dlatego mi jeszcze działają bo chodzą na 333Mhz z SPD, jeszcze ich nigdny nie kręciłem :razz: brak czasu...

Zastanawiam się teraz czy dokupić jeszcze jeden kit Crucial BALLISTIX 2GB Dual 800MHz EPP Micron D9GMH z allegro czy nie wymienić ich przypadkiem na jakieś kości 2x2Gb.

Starczyło by mi 1000 lub 1100MHz na codzień. Może na 4 kościach da się to zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam pytanie na czym są obecne kostki odsyłane przez crucial'a po reklamacji gwarancyjnej. Miałem 2x1gb 1000 MHz na d9gmh i wysłałem do uk na gwarę, i zastanawiam się co dostanę na jakich kościach ?. A i będą na sprzedanie bo już mam inne ramy.

 

Tak informacyjnie, dość szybko im to udzie, tzn:

27.04.2008 - wysłałem maila do crucial'a z prośbą o RMA

01.05.2008 - dostałem maila od crucial'a z numerem RMA

02.05.2008 - wysłałem paczkę z pamięciami do UK (koszt 16 pln)

teraz czekamy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez na d9 tylko takich nie fajnych, bo kostki są dostosowane do tworzenia modułów o dużej pojemność np 2x2gb czyli nie jak dotąd w dwustronnych 16x64 (1024MB) tylko 16x128. Więc jednostronne to 8x128 czyli podkręcają się nieco słabiej.

Edytowane przez FatAlbert

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, tnx zobaczymy co dostanę czy jedno czy 2 stronne i jak będzie z oc.

Dostaniesz na 100% jednostronne. Może nie kręcą się niebotycznie ale mają dobre takty przy stosunkowo niskim napięciu (dla przykładu ja bez problemu miałem 1150Mhz przy 1,90v).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK, pożyjemy zobaczymy.

Mam pytanie czy jest na Poczcie Polskiej albo na Poczcie z UK, jakiś monitoring przesyłek itp, tzn podam nr z listu poleconego i poszukam gdzie jest paczka ?

A jak z żywotnością tych jednostronnych padają jak stare d9 :P

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

U kazdego inaczej nie ma zasady,mam dwa komplety juz przeszlo rok i nic sie nie dzieje a byly takie co padly po jednym dniu zabawy,wiec sam widzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi,

Właśnie maila od cruciala dostałem że mają już moje ramy i rozpatrują gwarancję, dostali 6 maja czyli dość szybko dotarło ;]

 

Właśnie maila dostałem że memki do mnie już wysłali ;]

A dzisiaj są już w PL ;] ups wysyłają.

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

Tak ups i bardzo szybko sie to odbywa,juz dwukrotnie dostalem memki tego samego dnia co maila,ale ja mieszkam blizej UK ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez na d9 tylko takich nie fajnych, bo kostki są dostosowane do tworzenia modułów o dużej pojemność np 2x2gb czyli nie jak dotąd w dwustronnych 16x64 (1024MB) tylko 16x128. Więc jednostronne to 8x128 czyli podkręcają się nieco słabiej.

hi,

Kostki już mam w domu od wysłania paczki do uk i z uk to pl tylko albo aż 6 dni ;], ach żeby w PL tak szybko serwisy działały.

Ale zakręciłem sie z deka z tym 2 stronnym i 1 stronnym, lukam na moje kostki i są po obu stronach PCB ale opis na opakowaniu:

128m x 64 więc jakie to są stare d9 czy te nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2-8500 CL5 EPP

BL12864AA1065.8FE5

CL11192.5

9743

a kostki sa po obu stronach ;]

 

 

A na starych było:

2 x 1GB DDR2 1000 MHz

BL12864AA1005.16DF3

Batch: CL11176.YL

PN: 72598

Edytowane przez VIRU$

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC2-8500 CL5 EPP

BL12864AA1065.8FE5

CL11192.5

9743

a kostki sa po obu stronach ;]

 

 

A na starych było:

2 x 1GB DDR2 1000 MHz

BL12864AA1005.16DF3

Batch: CL11176.YL

PN: 72598

hi

 

no właśnie kolego różnica powinna być jeśli weźmiemy pod uwagę zakończenie nr w nowych masz 8 w starych 16.

wg tych oznaczeń nowe powinny być jednostronne a ty mówisz, że masz kości po obu stronach płytki. Tak się składa, że wczoraj dostałem maila z serwisu informującego mnie, że do mnie też kostki wysłali. Zobaczymy jak będzie w moim przypadku. Oby też były starego typu.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@PKomi

Jak się kręcą te jednostronne? To są nadal microny d9gmh?

Właśnie czeka mnie wymiana moich pamięci u cruciala i nie wiem czy zostać przy tych jednostronnych czy może lepiej będzie je sprzedać i poszukać jakiś dwustronnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem w sobotę prośbę o RMA. Dzisiaj dostałem uwagę (podpowiedź) , żebym sobie lepiej skonfigurował system , zaktualizował bios i nie sprawdzał ram narzędziem Visty do pamięci tylko np. memtestem.

Odpisałem że wszystko o czym mi gościu napisał zrobiłem już dawno i myślałem że nie warto o tym wspominać bo to oczywiste.

Napisałem mu że z jestem pewny na 100% że jeden z moich dwóch kitów 2x 1Gb jest walnięty ale wysłucham z chęcią jakiś innych użytecznych sugestii...

Też tak mieliście?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem w sobotę prośbę o RMA. Dzisiaj dostałem uwagę (podpowiedź) , żebym sobie lepiej skonfigurował system , zaktualizował bios i nie sprawdzał ram narzędziem Visty do pamięci tylko np. memtestem.

Odpisałem że wszystko o czym mi gościu napisał zrobiłem już dawno i myślałem że nie warto o tym wspominać bo to oczywiste.

Napisałem mu że z jestem pewny na 100% że jeden z moich dwóch kitów 2x 1Gb jest walnięty ale wysłucham z chęcią jakiś innych użytecznych sugestii...

Też tak mieliście?

U mnie zero pytań napisałem że dual nie działa a oni od razu bez pytania nr rma i wysyłałem. Co do czasu oczekiwania to masakra 6 dni od wysłania z polski do uk i powrót ups'em do mnie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przejrzałem temat bo padły mi cruciale lanfest, niektórzy pisali coś o wymianie tylko jeśli są produkowane a te moje z tego co wiem to za duzo ich nie zrobili, co mam z tym zrobic, mam tylko pudełeczko, załaczam fotke i bardzo prosze o sugestie jak postepowac :wink:

 

http://img220.imageshack.us/img220/313/p1010140xx4.jpg

 

http://img81.imageshack.us/img81/1589/p1010139yu9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienią Ci poprostu na Ballistixy o takich samych parametrach.

Prawdopodobnie pamięci będziesz musiał wysłać do USA, bo to była seria limitowana tylko na tan rynek. Czytając obiło mi się to kiedyś o uszy, ale głowy nie daję ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość 71proste

przejrzałem temat bo padły mi cruciale lanfest, niektórzy pisali coś o wymianie tylko jeśli są produkowane a te moje z tego co wiem to za duzo ich nie zrobili, co mam z tym zrobic, mam tylko pudełeczko, załaczam fotke i bardzo prosze o sugestie jak postepowac :wink:

 

http://img220.imageshack.us/img220/313/p1010140xx4.jpg

 

http://img81.imageshack.us/img81/1589/p1010139yu9.jpg

niestety Lanfestow Ci nie wymienia na Lanfesty,powniewaz nie ma juz tych kosci w oficjalnej sprzedazy(chyba,ze u mnie cos by sie znalazlo),wiec z mojego doswiadczenia wydaje mi sie,ze wymienia Ci je na Ballistix 6400(800),ktore maja te same parametry,lecz nie sa juz robione od jakiegos czasu na D9GMH-niestety,ale dobrego chipu jak w Lanfestach juz nie dostaniesz.Mozna spytac jak Ci padly??

Edytowane przez 71proste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niestety Lanfestow Ci nie wymienia na Lanfesty,powniewaz nie ma juz tych kosci w oficjalnej sprzedazy(chyba,ze u mnie cos by sie znalazlo),wiec z mojego doswiadczenia wydaje mi sie,ze wymienia Ci je na Ballistix 6400(800),ktore maja te same parametry,lecz nie sa juz robione od jakiegos czasu na D9GMH-niestety,ale dobrego chipu jak w Lanfestach juz nie dostaniesz.Mozna spytac jak Ci padly??

smieszna sprawa

 

1000mhz cl4 2.3v (bios) w idle sie zawiesił komp i już nie wstał :E

 

a tak btw to musze się z kims skontaktowac do wysyłki czy jak?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dostałem (w końcu!) RMA ...

Od poprzedniego mojego postu , międzyczasie , wysłałem im maila przypominającego o moim problemie, potem dostałem odpowiedź że moja płyta żle współpracuje z tym ramem i żebym kupił inny (link do nich na wybór innych kości). Odpisałem , że jak nie działa gdy jest teraz drugi zestaw (mam 2 zestawy 2x1Gb) i działa... Nazajutrz dostałem maila z RMA....

Wygląda że miałem największe schody z was wszystkich... Dzisiaj wysłałem , może teraz pójdzie sprawniej...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...